Pozrite si záznam z pôrodu z cudziny

maca_p
28. aug 2013

i takto sa to da. special doctor https://www.facebook.com/photo.php?v=4913448909...
neostane jedno oko suche po vzhliadnuti. skoda, ze som to nevidela pred prvou sekciou 😉

maca_p
autor
2. sep 2013

@maznacik007 presne viem, chut susenej instantnej polievky s glutamanom sodnym je nezabudnutelna. nechuti? dame soli... 😀

tova
2. sep 2013

@danjelca ja som mala vopred planovany cisarsky ale robili ho az ked som uz mala kontrakcie a bola 5cm otvorena, vtedy som ziadnu bolest necitila, cely ciasrsky 0 bolest, najhorsie bolo sa postavit na nohy prvy krat, ta bolest tiez zalezi kto kolko vezme tabletiek od bolesti, ja som na prvy krat nezvladla sa postavit iba sadnut, musela som vziat dalsiu tabletku a po hodine som sa postavila. So sestrickou ktora ma cely cas drzala sme isli na wc asi 10 krokov od postele, ja som tam ledva stala/sedela a ona mala taku flasu na striekanie ako od okeny naplnenu cistou vodou a umyvala ma tam od spodu dala ciste jednorazove gate ktore maju stale na wc a isla som naspet do postele.

aristka
2. sep 2013

@tova aj na slovensku prvý krát po pôrode je a musí byť sestrička aj po fyziologickom a ak sa žena nevládze osprchovať ,urobí to sestrička,sprchou celú a ne flaškou... 😉

myska_lili
2. sep 2013

@domak2 toto si proste dala !!!!! ja sa nemozem prestat smiat 🙂 skoda ze uz moj priatel spi, by sme sa kosili obaja 🙂 tiez budeme doma oslavovat vyoperovaniny 🙂 🙂 🙂

monika15
3. sep 2013

@maca_p nemam ZAUJEM sa stebou bavit.... ako som pisala uz viac krat.. neprovokuj neoznacila som ta tak mi daj pokoj. ja tu nechodim na hadky.... pa.

tova
3. sep 2013

@aristka zase hladas detajl na argument. Samozrejme by ma aj osprchovala, ale ja som sa 10hod. po cisarskom necitila na sprchu ani neviem ci sa to moze, to som zvladla na druhy den sama. Flasou to robila preto, aby hadam rukou mi nemusela medzi nohamy umyvat co by nebolo prijemne ani mne ani jej. 🙂

monika15
3. sep 2013

@aristka
@tova
aj u nas sa to robi flasou... ale ja som si zvolila sprchovat sa doma.... bola to priama cesta z dveri do kupelne 🙂)

aristka
3. sep 2013

@tova unás ak nevstaneš s postele v prvý den aj po normálnom ,pohlavie ti opláchnu na postely.... 😉

danjelca
3. sep 2013

@tova jasne že cisársky ked ho robia je bez bolesti🙂)Ja som myslela aj bolesti po ňom...mne sa proste nedostavili. Prvé postavenie -postavila som sa na prvý krát jasne že zohnutá, prešla k umývadlu a späť sama, len som bola slabá..a aj hlava sa mi točila..ale bolest rezu absolutne žiadna...inak škoda že som nemala brušný pás s tým by to bolo ešte lepšie...na druhý den som si ani nepýtala lieky od bolesti, ja som fakt nič necítila..a druhý den som mala krpca pri sebe a druhú noc som celú k nemu už vstávala...ale vyčerpanosť totálna akože 🙂

maca_p
autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
monika15
3. sep 2013

@maca_p tema neni sukromna..... a uz sa ukludni

tova
3. sep 2013

@aristka u nas sa musi vstat prvy den, vlastne mne kazali po 12 hod. koli tromboze ale po cely cas co som lezala som mala na nohach masazne vankuse aby prekrvovali nohy.

maca_p
autor
3. sep 2013

@monika15 neviem preco si mi dala zmazat prispevok, neobsahoval vulgarizmy, tykal sa temy a tvojho penenia. cize neviem, co riesis dear...
ale nevadi, kludne tu srs negativny naboj. kludne davaj mazat moje prispevky a mozno si dala zmenit aj moj nazov temy 😲
btw. ten doktor sa nepredvadzal, neukazoval, je to jeho dlhorocny zvyk. cize ziadna show off, ako poukazujes ty na neho....
inak ja som kludna 🙂 , len nemam rada, ked z dobreho zameru niekto urobi "americky gyc" s poukazom, ze vsetko je kvazi americky gyc 😀

monika15
3. sep 2013

@maca_p ja ti prispevky nemazem... a ani ma tvoje prispevky nezaujimaju.... a ani tie americke gyce....
nezacinaj si.. chodis na to forum sa hadat ??
nemam sa stebou o com bavit.

majulienqa
10. sep 2013

Jeeemine...no vazne,az sa mi hlava toci z niektorych prispevkov..@tova-videla som,kde si zacala pisat a myslim,ze v dobrom si chcela ukazat rozdieli,ale neskor mi to uz pripada len ako provokovanie...na East Coast-e davaju lososa na veceru?A sampanske?:D Trosku mi smiesne prislo a ak sa ta mozem spytat,pani "americanka",bola si na Medicaid ci ste si to aj zaplatili??Lebo ja som mala poistenie a aj s tym ma porod vysiel par tisic dolarov...tak tu nepis sprostosti ako je to tu super,lebo ja som robila a platila dane dlhe roky a ked prislo na lamanie chleba tak stat nepomohol..Tak len ma zaujima,ci tie dane,ktore ja som povinne platila,zaplatili za tvoje sampanske na East Coaste!

tova
10. sep 2013

@majulienqa ty si truba, ani neviem ci ti na to nieco odpovedat. Co si myslis ze si jedina co plati dane? co urazas? preco si myslis ze si mi mala ty platit nejakeho lososa a sampanske/?? to, ze nevies nic o poistkach a vybrat si normalnu nemocnicu je tvoja sprostost.

tova
10. sep 2013

@majulienqa vidim, ze si si ulovila cinskeho starca, mal ti zaplatit lepsiu poistku. Zle meno robis europankam, hadzu nas potom do jedneho vreca.

majulienqa
10. sep 2013

Kde som ta presne urazila?Spytala som sa,ci si mala Medicaid alebo si mala poistku...A o poistkach viem dost,dakujem pekne,viem aj to,ze sa doplaca!Teda ak nemas Medicaid 🙂 A cinskeho?Sa hanbi,podla stredneho mena usudzujes?Je za prve biely a 100% Texan a za druhe,stareho posudzujes podla veku??Cista gadzovka zo Slovenska!Ja som si nemusela nikoho ulovit,si predstav,ze este aj na americke standardy som zarabala viac nez dost 🙂 Ty,na druhej strane,by si si asi mala najst hobby lebo tu places ako ta ludia posudzuju atd a pritom to iste sama robis!

majulienqa
10. sep 2013

A zle meno robim Europankam??Myslela som,ze si americanka :D Necham to tak,len som mala malu otazku lebo tu vtieras zenam veci do tvare,ktore sa nedaju porovnat a len ma zaujimalo,ci ja som vazne hlupa-s vysokou skolou alebo ci ty zabudas dopisat,ze asi vyuzivas stat!

majulienqa
10. sep 2013

@tova-pridala som fotku aj toho mojho starca,kedze sa tak zaujimas o moj profil 🙂 ja na rozdiel od teba,sa nemam za co hanbit!!! :D

tova
10. sep 2013

@majulienqa ved, ja mam inu uroven. 🙂

majulienqa
10. sep 2013

@tova-mas inu uroven podla tych utokov na mna a moju rodinu-pozri sa,co som napisala v prvom prispevku-neutocila som na teba,len som sa slusne opytala otazku,na ktoru si mi ty teraz bezslovne odpovedala...robis zo seba damu americanku a len si ma upevnila v tom,ze MOJE dane zaplatili za ten porod,s ktorym sa tu ty vytahujes! 🙂

warholette
10. sep 2013

@tova nemusis hned nazyvat ludi menami a utocit. ja som sa do tejto temy zatial nezapojila, pretoze som si osobne zazila len porod na slovensku, ale kopec kamaratiek rodilo v USA. a mozem ti povedat, ze lososa a sampanske skutocne ani jedna nemala 😀
@majulienqa v akom state zijes?

tova
10. sep 2013

@majulienqa draha, pozri kto komu prvy napisal. Co si napisala v prvom prisevku mne? ze si mi platila lososa z tvojich dani a tvrdis to doteraz!!! toto neni utok??? Nemas paru o mojej poistke a daniach. Rada by som ti prispela na rovnakeho lososa kludne aj starcovi, daj kontakt.

majulienqa
10. sep 2013

@warholette-Texas...zila som v NYC a NJ 2 roky 🙂 a mala som dost...Slovaci si zavidia vsetko este aj v Amerike a ludia ako tova chodia na tieto stranky len preto aby si cosi dokazala..kedze tu toho vela nedokazala...Ja som na sampanske po porode chut nemala-ja som totizto kojila,kedze to je to najlepsie pre novorodencov-na East Coast take veci asi neodporucuju :D

tova
10. sep 2013

@warholette no pozri lepsie kto utoci. nema ziadny dovod utoci ze mi zaplatila lososa zo svojich dani. je to ubohe

majulienqa
10. sep 2013

@tova-napisala som,ze videla som,ze pises s dobrym umyslom zo zaciatku a potom si sa zacala uz len vytahovat..bezdovodne...Mala si hodinu a pol cas napisat,ze si nemala Medicaid..pozri,IRS je rovnaky na v celom USA,nikde som nepisala,ze neplatis dane..ale podla toho ako pises to vyzera na to,ze som mala pravdu!A z coho mi chces prispiet?Z tych mojich dani?Chudera,chcela by som vidiet ako zijes,lebo ja a moj starec sa mame super aj bez tvojej pomoci...a nemas za co-mala by si sa ty mne podakovat podla vsetkeho 🙂

tova
10. sep 2013

@majulienqa dievca, ani nevies aku pravdu pises, slovaci este aj toho lososa zavida ! 😀 co si chces dokazat ty? len dnes si sa zaregistrovala a uz nadavas ze niekomu platis lososov z tvojich dani , co si dokazala ty??? vydat sa za starca a porodit v nemocnici v mexickom Texase? este si ani nedokazala zaplatit ani normalnu poistku aby ti pokryla porod. A si predstav ze ja som kojila dvojicky to v Texase este o tom nepoculi. Uz ti viac neodpisujem, chvala Bohu ze si sa odvliekla do Texasu.

tova
10. sep 2013

@majulienqa Aby ta nezralo mala som jednu z lepsich privatnych poistiek ktoru ponukal zamestnavatel a samozrejme sme mesacne doplacali. Ale ked precitas temu lepsie, pointa je, ze veceru hradi nemocnica a nezalezi kto ma aku poistku.

majulienqa
10. sep 2013

Ja ti nic moja zlata nezavidim! 🙂 Jedine co mi vadi je to,ze to tu vtieras ludom do tvare-na slovenskom fore a hadas sa o tom,ako je to tu lepsie...Ty si ani dolar nezaplatila za nic?Vazne?Taka poistka v USA neexistuje!!Teda ano-statna!Ja som tu draha uz 10 rokov,ukoncila som tu vysoku skolu a mala taku robotu o ktorej ty mozes len snivat na East Coaste-vies vobec po anglicky??Sedis doma a vytahujes sa sprostostami a myslis,ze tu nieje nikto,kto ti tie sprostosti vyvrati!Sa stavim,ze by si konverzaciu v anglictine ani neudrzala!...neslo mi o hadanie sa,som rada,ze si mala krasny porod,ja som ho mala krasny tiez..v mexickom texase??:D ty si vazne pribita,ved tam kde si asi nieje nic len sama mensina,slovaci,cesi,rusi,poliaci atd...🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre