Prečo vám robili cisárky rez?

bubinko83
24. máj 2009

Zaujma ma prečo vam ribili cisarsky rez.A či vam robili pri prvom aj druhom tehotenstve.Ja by som totižto velmi rada pri druhom tehu spontanne rodila.

jerryjanka
18. jan 2011

ozvy zišli zo 140 na 50 po napichnutí epidurálky ☹

mata77
19. jan 2011

Baby , dakujem za rady, rozhodla som sa, ze aj keby siel drobec po druhy krat cisarskym, tak tu sterilizaciu si nedam urobit. Teraz je to priskoro, tak to citim 🙂

mia78
19. jan 2011

ahojte ja som mala tiež dva cisarske prvý sa začal spontane a nakoniec museli spraviť rez mal omotanú šnúru dva krát a nakoniec bol velky (4820g-60cm)tak by som aj tak ho neporodila ...a malá bola už naplánovaná lebo bola tiež velká (425Og-53cm)tak neriskoval doktor.......
a pri druhom my spomenul@mata77 niečo o podviazaní vaj...ale vravel že to po troch až štyroch detoch a po 35ke ak by som chcela...........tak som odmietla lebo ešte by som jedno chcela tak potom by som otom uvažovala ale to je už do inej témy 😝 😀

zuzikkaa
19. jan 2011

ahoj,ja som mala zatial iba jeden ale koli tomu ze som nemala dozrete hrdlo-porodne cesty a maly mal velku hlavu 😉 a 4kg a ja mam iba 158cm ze by som ho nevytlacila s takou tekvickou 😀 😀 😀
ale aj druhe chcem cisarskym urcite,pekne to prespim a bude 😎

nanika
20. jan 2011

Pri prvom sa mi odlupovala placenta, ale den pred terminom, takze urgentny cisarak. Pri druhom som chcela ist normalne, ale asi dr zle odhadol situaciu, prisla som s jemnymi kontrakciami, kedze prvy bol cisarak, uz si ma tam nechali. Bolo to dva tyzdne pred terminom. Dali mi nieco na posilnenie kontrakcii, bola som otvorena na 4 prsty, ale kedze sa ani asi po 20 hodinach a prepichnuti vody stale nic nedialo a aj tie slabe kontrakcie ustali, dalej som sa neotvarala, vzdala som to a isla na cisarak, kedze som uz po pichnuti vody rodit musela :( Lepsie, ako byt nasilu roztahovana s pofidernym vysledkom.
Pri druhom porode sa utomaticky robia predoperacne vysetrenia, lebo sa akosi pocita s tym, ze sa nakoniec aj tak moze porodit cisarakom. Aspon som dcerku tentoraz videla prva a nie manzel 🙂

babe19
25. jan 2011

Ahojte mamičky. Budem prvorodičk,preto by som od vás potrebovala pomoc,radu 🙂
Moja obvodná mi vravela,pretoze mám silné dioptrie /-5,-6 podla mna su aj silnejsie,no čo uz ☹ / budem musiet rodiť cisárskym ☹ Pytala som sa mojho lekara,ten mi vravel,aby som isla k ocnemu a aby sa rozhodol on. Chcem sa vas opytat,myslite si,ze mam to nechat tak a rodit normalne ? /inac tak by som aj chcela / Ohrozuje moje videnie spontánny porod? Co si o tom myslite?

cathy77
25. jan 2011

babe - pri takýchto dioptriách je cisársky doporučovaný bežne, berie sa ohľad na to, aby ti to zrak ešte nezhoršilo atd...

babe19
25. jan 2011

cathy77 to fakt? lebo mam dve známe ktoré tiez rodili prirodzene a maju silné dioptrie :( hm tak tam asi zájdem,myslim k očnému :( ale dakujem ti za info

babe19
26. jan 2011

@cathy77 dakujem ti 🙂

eronika
26. jan 2011

@babe19 Ahoj, vyska dioptrii nie je v sucasnosti uz indikaciou pre cisarsky rez (tak mi to prezentovala moja ocna lekarka), a to som mala -14 dioptrií (poslala ma k nej gynekologicka). V mojom pripade som mala, ale vzhladom na vyssie dioptrie aj dostatocne poskodenu sietnicu, a tak ma poslala k primarovi do Vojenskej nemocnice v Ruzomberku (som z L. Mikulasa) nech rozhodne on. V mojom pripade odporucili cisarsky rez.
Pri porode nazalezi od vysky dioptrii, ale od stavu sietnice, i ked je pravda, ze cim vyssia dioptria, tak tym horsi stav sietnice. Pri normalnom porode (pri tlakoch) sa moze stat, ze sa sietnica pretrhne. Primar mi povedal, ze on vacsinou cisarsky rez odporuca az pri vyssom stupni dioptrie, tj. nad 12, vtedy je uz sietnica viac poskodena, ale je to vraj individualne, aj ja som musela uňho absolvovat vyšetrenie ocneho pozadia a sietnice, kym mi to odporucil. 🙂

babe19
26. jan 2011

@eronika ahojky,niečo také som pocula,čítala aj ja. tak pevne dufam,ze nehrozi cisarsky 🙂 v utorok sa to uz dozviem,som objednana k očnemu,tak uvidím co mi povie. doteraz som sa s tymto ani nezaoberala. ale clovek pre dietatko spravi vsetko,vsetky vysetrenia.tak uz mi len drzte palce aby to nebol CR 😉

eronika
26. jan 2011

@babe19 Pre dietatko, ale i pre seba, aby si si to dietatko mohla naplno uzivat treba spravit vsetko, Prsteky ti urcite drzat budeme 🙂 🙂 🙂

drobcek2210
26. jan 2011

@zuzikkaa Ahoj, teba si pamatám z pôrodnice v Bánovciach, rodili sme spolu neviem či si spomínaš ty na mňa. Tiež som mala cisarák, už druhý, obidva razy kvôli disproporcii.

zuzikkaa
27. jan 2011

@drobcek2210 ahoj,,pamatam 😀

babe19
1. feb 2011

juhéé,takze nemusim rodit cisarskym,pravdaze ak nebudem musiet,ale nie kvoli ociam 🙂 🙂

masinka
1. feb 2011

ja som po laserovej operacii oci (LASEK) - a ocna, ked som sa jej pytala ci mozem rodit normalne, na mna kukala ze sak preco by som nemohla ??? a nakoniec som mala aj tak cisarak, ale z uplne ineho dovodu - prve ditko sa zachytilo o pupocnu snuru a pri druhom hrozila ruptura...

mariana0915
1. feb 2011

mne moja dcerka nepostupovala dole,bola som po termine,otvorena,davali mi vyvolaqvacku odtecena voda ale mala nepostupovala bola velka 4090g,53cm,pri druhom hned sekcia ked bola aj prva sekci maly bol tiez velky 50cm,3700g

vandavanda
3. feb 2011

ahojte, u mna sa mala zacala dusit - mala pupocnikovu snuru 2x okolo krku. bola som uz na porodnej sale, ked sa na to prislo. takze neplanovany cisarsky, celkova anesteza. na vlastne prekvapenie to po prebudeni tak strasne moc nebolelo. po 3 dnoch som sedela v tureckom sede - no akonahle som si to uvedomila, sama som sa zlakla 😀

habibi78
3. feb 2011

hellp syndrom 😠

jankohrasko
3. feb 2011

cefalopelvický nepomer – t.j. nepomer medzi veľkosťou hlavičky a priestornosťou panvy ☹

ivka707
3. feb 2011

ja som mala cisarsky kvoli tomu, že mi odtiekla plodova voda a začala som krvacať. Maly som 3 týždne do termínu, no ked som sa prebrala po cisárskom tak mi doki povedal, že som prišla na poslednú chvíľu, že o hodinu neskôr, tak to sme už nemuseli zvládnuť... .☹ Ked budem čakať druhe, tak by som chcela rodiť prirodzene, chcela by som zažiť aj taky pocit.-) tak uvidime...

susanq
30. mar 2011

ahojte kocky... je tu niektora z vas (pripadne viete poradit), ktora ste mali vysoku nadvahu (nad 100 kg) pri porode a preto vam odporucili cisarsky? Ja mam navyse aj problem s tlakom, som sledovana na internom. Preto ma zaujima, aka hranica je, ze kedy je uz tlak vysoky a preto bum, cisarak. Je pravda, ze u "velkych" mamiciek je vacsia pravdepodobnost cisarskeho rezu? Dakujem velmi pekne.

henulienka
30. mar 2011

@susanq
Ahoj, pred rokom mi robili cisársky, ale nie z dôvodu vysokej hmotnosti, ja som prvýkrát rodila prirodzene a vtedy to pokašlali a zle ma zašili... no to je na dlho, ale proste cisársky som mala preto, aj keď som mala tiež tú stovečku aj pár kíl navyše a posledný mesiac tlak 140/90. Ale dostala som lieky, tlak nestúpal, tak mi nemuseli robiť cisársky skôr.

Inak som ešte nepočula o tom, že kvôli nadváhe odporučia cisársky ... všetko sa odvíja od toho ako postupuje pôrod, či sú dosť široké panvové kosti ( u silnejším žien, alebo takých typov ako ja, čo majú široké boky, to väčšinou nie je problém).

A hranica vysokého tlaku neviem aká je, ale viem že sestrička mi vravela, že nebezpečný je spodný tlak, keď už je vyše 95, tak to môže byť nebezpečné... ale to zas sledujú aj prietoky placenty a tak to porovnávajú.

henulienka
30. mar 2011

@bubinko83 Moja sestra mala prvý cisársky, lebo porodila predčasne a už sa nedalo inak, ale druhého syna o dva roky porodila prirodzene za 20 minút bez akýchkoľvek problémov 🙂
poznám x prípadov z môjho okolia, keď prvý bol cisársky a potom prirodzený pôrod 🙂

m.i.r.i
30. mar 2011

ja podobne ako viacere tu som mala CS kvoli nepostupujucemu porodu...tiez som bola na ocnom v tehotenstve, ale ja mam +3 dioptrie, 2x operaciu oci za sebou normalnu v anesteze,nie laserovu...tiez mi tam stehy vyberali...ale ako tu niektore pisali, ocna tiez povedala, ze ani operacie oci, ani dioptrie a u + uz vobec nie nie su dovod na cisarsky...ked tlaky a sietnica su v poriadku...ale nakoniec to CS bol..2 dni a 2 noci v nemocnici s kontrakciami, plodova voda odtiekla potom sama na 3 den skoro rano, konecne som sa odtvorila na 5 prstov, po asi 2 hodinkach na 8 prstov a tak to aj ostalo...dalsich asi 7 hodin som sa uz neotvorila, maly mal velku hlavicku a vobec sa mu nechcelo vyjst von a to ja mam panvu teda dost siroku...ale nerozpinala sa...mala som potom sekciu s epiduralom, lebo tem mi pichali cely den aj s vyvolavackami na normalny porod, tak potom to napichli na umrtvenie..ja osobne nemozem povedat nic zle..mam dobru skusenost nakoniec a maly mal tiez pupocnik okolo krku, co zistili tiez az ked ho vyberali..tak som aj rada, ze to tak skoncilo, lebo by sa mozno niekde zakliesnil s tou velkou hlavickou a mozno by sa aj dusil..tak mozno to nie je bohvieco pre maminku ale v takomto pripade lepsie pre dietatko...ja som sa pri operacii cely cas triasla, ale uz si to skoro nepamatam, pre mna to bolo super, ze som maleho videla ked ho vybrali, aj potom ho sli odvazit a umyt a vsetko a mi ho zas priniesli ukazat, babetienko moje krasne..tak len vydrzat to zasitie, co ozaj uz ani neviem ako preslo..a zotavovanie ako tu pisali, prve zo 2 dni hroza, ale ked som to rozchodila tak uz fajn, po tyzdni neviem ze bola operacia..jazvu mi uz teraz skoro vobec nevidno..normalne ju hladam..krasne mi to zasili...ja si myslim, ze ja pri druhom budem mat takyto predpoklad, asi je to dedicne, moja mamina mala tiez cisarske z toho isteho dovodu az na to, ze ona sa bez epiduralu kedysi trapila hadam 24 hodin, skakali jej po bruchu a co ja viem co kym bol cisarsky..a tiez som nesla von....a sestra potom takisto - a vtedy pred 30 rokmi uz plosne podvazovali vajecniky vsetkym.....ja si ale asi dam pri druhom ak by mi robili cisarsky...planujeme druhe az tak o 5 rokov, to mi uz bude stacit🙂

ivus32
4. apr 2011

Rodila som cisarskym v 30 t.t.pre zle ulozenu placentu,ktora prekryval krcek,odtok plodovej vody a krvacane☹ ☹

fecova
5. apr 2011

ahojte ja som mala prvy akutny cisarsky, nepostupujuci porod, a druhy po styroch rokoch tiez cisarsky, planovany, ale stal sa z neho akutny, lebo mala sa vypytala na svet v 36tt a museli robit sekciu, lenze mala som ist na planovany, lebo sa mi stensila jazva na 2mm a mala tam tlacila celou svojou vahou, tak museli konat, ale druhy bol o milion percent lepsi, mozno to bolo aj tym, ze som mala prvy v celkovej a teraz bol spinal.

zuzikkaa
5. apr 2011

ja som mala CR lebo maly mal4kg velku hlavicku 😉 ja uzku panvu a som nizka tak ze by som ho nevytlacila 😀 a veeela som pribrala pocas tehu 😀 😀 😀

danka9999
5. apr 2011

ahoj....mne robili pri malom cisársky, pretože bol otočený naopak....nechcelo sa mu otočiť, tak ako mal byť....začala som sa otvárať v 37.týždni, a v ten deň mi aj cisársky spravili

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre