Predčasný porod a prenášanie

lydia029
9. júl 2023

Ahojte dievčatá , v prvom rade by som Vás chcela poprosiť , než sa niečo opýtam tak bez vašich hlúpych poznámok . Jednak sa len informujem a nič viac .
Je prenášanie horšie ? Bolestivejšie ako rodiť predné na termin alebo mať predčasný porod ? Je v tom niaky rozdiel ?

deti95060810
9. júl 2023

syn sa narodil presne na deň , jedna dcéra v 41 tt - čo som ani nevedela len to tak vyhodnotili lekári a ostatné deti v 39 tt....
všetky pôrody boleli rovnako - nemala som žiadne oblbováky, len rozdiel bol v dĺžke...
kým prvý pôrod trval najdlhšie, každý ďalší bol o polovicu krátší ako ten pred tým...
ak prvý trval 8 hod, ďalší 4 hod a pod.

mogaa
9. júl 2023

Záleží čo považuješ za predčasný pôrod....lebo predčasný pôrod má vždy aj príčinu, takže tam záleží od danej príčiny...ale na bolestivosť by to nemalo mať vplyv, každý človek má iný prah bolesti.....okrem toho predčasné pôrody sú skôr cielené sekcie kedy je na pôrod dôvod....ak porodíš 37+ tak je to už brané ako donosené dieťa.....skôr sa treba u predčasniatok zamerať na ich zrdav. stav , nie na bolesť teba ako rodičky.....aj pôrod v termíne môže byť ťažký a bolestivý, takže sa nezameriavaj na bolesť teba, tam sa dá pomôcť a bolesť zmierniť, veď rodíš v nemocnici.....žena ktorá je chudučká, útla a má dieťa čo má 4,5kg zrejme nebude mať bezbolestný pôrod....

fantaghiro21
9. júl 2023

Predcasne porody som mala 3, jeden spontanny potrat v 23tt
Pri obidvoch dcerkach predcasniatlach som lezala 3 mesiace v nemocnici.(Starsia ma nasledky -autizmus,vfa,hyperaktovita,zaostalost v reci)
Stres,neistota ,zufalstvo,zle vyhliadky.
Spolubyvajuce ktore prenasali-zavidela som im.
Nic im nebolo.len ked vyvolavali,to je sucast,aj tak vacsina skoncila cisarskym
Teraz cakame tretie,som od 8tt na rizikovom.
Tvrdnutie,skracovanie ,neistota...
Este stale si myslis,ze rodit predcasne je vyhoda?

lydia029
autor
9. júl 2023

@fantaghiro21 No to nie . To si nemyslím . Ďakujem za tvoje skúsenosti a že si mi dala vedieť

sajmonka_1216
9. júl 2023

nemyslím si, že tá bolesť súvisí s termínom.. ja som prenášala najdlhšie ako sa dalo.... potom vyvolávali..
bude to bolieť rovnako v pondelok, aj v utorok...
a píše sa ,,nejaký"

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre