Predčasný pôrod v 32. týždni. Skúsenosti?

pajinka23
19. mar 2009

mate niektora skusenosti?????ak ano tak sa vyjadrite velmi mi topomoze 😉

natashkaa
20. apr 2009

no ja som teda v 34tt a chut mam strasnu stale 😀 to skor musi manzel krotit mna 😀

dianka3
20. apr 2009

😀 tak to teda ti je 😀 a to sa nebojis?

natashkaa
20. apr 2009

no prave vravim, ze ma manzel musi krotit takze nedobrovolne abstinujem a skriabem steny 😀

pajinka23
autor
20. apr 2009

ja nemam chut vobec,lebo sa moje myslienky sustredia skor na porod 🙂 🙂 🙂 dianka aj moj by to stale robil ako kralik 😀 😀 😀 😀 hi hi hi aje ma smolu

dianka3
20. apr 2009

😀 pajinka no vydis nasi chlapy su ale 😝 no aj ja uz rozmyslam o porode a trosku sa aj bojim lebo viem co ma caka 😅 a ty ?

natashkaa no teda 😀 tak to ti zavydim to sa fakt nebojis ze ti moze pretrhnut plodovy vak?

pajinka23
autor
21. apr 2009

vidis dianka a ja sa prave bojim toho ze neviem co ma caka ☹ ☹ ☹ ☹ bojim sa ze ked to namna pride tak to nespoznam ☹ ☹ ☹ ☹ jajajajajaj uz nech je to radsej vsetko zamnou 😕

scandya
21. apr 2009

natashkaa- ja som na tom podobne len niekedy ak som unavena, alebo ma boli brusko tak eeee, ale inac by som to mohla stale teraz. a ten moj este viac 😀

dianka3
21. apr 2009

pajinka, no tak ja to poviem vies totizto moja ja som rodila predcasne v 24tt ☹
no proste to spoznas tak ze ta zacne podbrusku pobolievat ako na krami a nebude to ustupovat budes az tak tazsie dychcat bo ta bolest bude taka blba,a zacne ti tvrdnut brusko. no a potom ti zacne taky ruzovy az cervenkasty vytok- vtedy je uz zacinas rodit. ani ja som to nevedela,nazaciatku som si myslela ze to prejde ale kedze som uz mala ten vytok vedela som ze je uz zle- ☹ no v mojom pripade bolo zle lebo som potratila 😢 no porodila som predcasne v 24tt

scandya a ako ta boli brusko? baby vy sa mate uz mozte kludne porodit ,ja mam este daleko a bojim sa lebo sa mi skracuje krcok 😒

scandya
22. apr 2009

ahoj dianka3- ja ti verim, ze sa bojis, v tvojom tyzdni sme sa aj my bali ,preto pajinka zalozila tuto temu. boli ma brusko ako pri kramoch, sem tam ma pichne, stvrdne. Raz som si myslela ze uz aj idem. kolko mas rokov ked sa mozem spytat?

natashkaa
22. apr 2009

mna bolieva brucho ako pri menzese a ide to az cez boky do krizov. Niekedy stvrdne brucho a musim si aj predychat. Stane sa mi to skoro kazdy den a dnes som bola u doktora a vsetko ok. Neotvaram sa len mam uz maksi krcok ale ani sa neskracuje. Niekedy je to proste len priprava ale treba skocit k doktorovi urcite

zuzkaa11
22. apr 2009

ahojte zienky, som v 32tt....a tiez ma zaujima predcastny porod...co ho moze vlastne vyvolat....a co znamena preeklampsia.....diki

pajinka23
autor
22. apr 2009

Dianka to mi je luto ako si dopadla ☹ ☹ a aj ti povedali preco sa tvoje tehu takto predcasne skoncilo???? ☹ ☹ Nemysli uz nato,,,teras ti to urcite vyde naboj 😉 😉 vsetko bude ok 🙂 🙂 🙂 Ja som bola dnes na prehliadke u dokiho tak je vsetko ok,rodit este nepojdem najblyzssie try tyzdne 😲 😲 😲 a vidis ked som zakladala tuto temu tak ma strasil ze budem us rodit a teras je vsetko ok 🙂 🙂 🙂 🙂 doktori su hlupi 🙂 🙂 🙂

dianka3
22. apr 2009

pajinka, no neviem preco som mala ten predcasny porod a dva potraty ☹ nikto mi nikdy nepovedal preco sa to vsetko stalo 😔
myslis ze teraz mi to vyde? 😒 lebo aj tebe sa skracuje krcok maternice sak? a na kolko ho mas ty? mne pred dvoma tyzdnami povedal ze ,, 2cm aj to zon zatvorenymi ocami 😒 tak neviem ci je to dobre abo zle?
a ty ho mas nakolko?a ako vies ze este nepojdes najblizsie tri tt rodit? vies nechcem ta strasit ale moja susedka bola v 37,5tt a tiez vravela ze ma krcok na 3,5cm a ze urcite este rodit nebude a o dva dni nato uz porodila svojo synceka 🙂 proste sa mu zachcelo von a stav krcka sa moze behom pol hodinky zmenit

danka.k
22. apr 2009

dianka ak by si uz porodila nahodou aj teraz, tak sa nic nedeje.. drobca ti daju do inkubatora a v pohode vsetko dobehne.. ved ja som rodila v 31. tyzdni a teraz mam krasneho valibuka 😉 hlavne sa zbytocne nestresuj a nemysli na nic zle.. mysli len na to dobre 😉

dianka3
22. apr 2009

danka, ale vies ja uz nechcem aby moje babatko davali do inkubatora,ja uz ho chhcem mat pri sebe .malu som mala v inkubatore 6 mesiacov a mimo este 3mesiace,ten vztah neni tak aky by mal byt 😒

danka.k
22. apr 2009

dianka nemysli na to ze by sa mohol tvoj drobcek narodit skor... iba si to privolas.. takze mysli na nieco ine a bude vsetko dobre.. fakt sa zbytocne nestresuj... lebo maly citi ze si v strese... uvidis ze este budes par dni prenasat a nakoniec ti daju vyvolavacku... 😉

dianka3
22. apr 2009

danka 🙂
no kiez b to bolo tak 🙂 bola b som rada vies po tych troch neuspechoch by sa to moohlo podarit
no aj mne muz vravi ze nemam nato mysliet ze si to privolam. 😒 to sa fakt da? 😕 to si mozem fakt privolat? niesu to len povery?

danka.k
23. apr 2009

no myslim ze sa to privolat da.. tak radsej uz fakt na to nemysli... dobre?? 😉

pajinka23
autor
23. apr 2009

DIANKA MNE POVEDAL DOKI ASI V 31TT ZE MAM KRCOK -2-3 A VIDIS ZE ESTE NERODIM 😅 😅 😅 ALE MAS PRAVDU MOZE SA ZVRTNUT HOCICO 😉 😉 😉 ALE UZ SA NEBOJIM LEBO V MOJOM TT JE UZ MALICKY DONOSENY 🙂 🙂 🙂 ALE ANI TY SA UZ V 33TT NEMUSIS BAT...AJ KEBY SI PORODILA TERAS TAK MALICKE DAJU DO INKUBATORA A MALO BY BYT OK 😀 😀 😀 ALE NEMYSLI NA ZLE CIM DLHSSIE BUDE V BJUSKU TYM LEPSIE 😀 😀 😀 NEBOJ ZVLADNES TO!!!!!!!! 😵

dianka3
23. apr 2009

pajinka, no vies ja uz chcem mat babo pri sebe! uz ziaden inkubator!!!! 😠 lebo malu som tam mala 6 mesiacov a mimo este 3 mesiace a ten vztah ak by mal byt uz neni taky.uz si namna odvykla a ja uz necitim to co ked sa narodila-odcuzili sme sa jedna druhej ☹ aj doktori vravia ze je to normalne lebo ked babo neni s mamou od narodenia ten cit tam ochabne 😔 ale mam ju rada ale vobec sa mi neda mojkat ani stiskat a dlho primne nevydrzi-chce byt sama 😔
uz chapes preco som proti? uz to nechcem znova zazit.no ja idem v utorok do poradni tak som velmi zvedava co mi povie 😒 dufam ze to dotiahneme az do konca,jjjj ale mam strach.....
inac uz mas kocik? ja som si dneska taky krasny vykukla 😀 hned mi padol do oka

danka,oki moja nebudem nato mysliet ale dufat 😒

danka.k
23. apr 2009

dianka moj bol v inkubatore 2,5 tyzdna.. nie je to moc, ale ani on sa nechce mojkat... malo kedy... on radsej pojde vystrajat 😀

pajinka23
autor
23. apr 2009

dianka vsetko bude ok 😉 😉 😉 ja uz mam kocik kupeny davno 😀 😀 😀 😅 😅

dianka3
23. apr 2009

pajinka,jaj 😀 a od ktoreho tzdna si kupovala kocik? ja som sa bala do teraz a aj sa bojim 😝
ved si daj do alba dajake fotk aky mas farby a ako vypada?

danka,no a potom si ho normalne kojila? juuuj vies ale ja by som uz ked tak tak dokonca to dotiahla aspon raz ab som vedela ak je to pocit 😒

pajinka23
autor
24. apr 2009

juj dia ja som kupovala kocik dost skoro lebo sme boli v polsku a bol za dobru cenu 🙂 🙂 🙂 🙂 uz okolo 20tt sme mali kocik domka.. 🙂 🙂

dianka3
24. apr 2009

pajinka 🙂 vav tak to ta normalne obdivujem 😵 ja by som sa bala dopredu kupovat.
no a ako vyzera?a mas aj postielku

pajinka23
autor
24. apr 2009

dianka dnes nafotim a hodim si do fotiek,uz som to chcela davno urobit,aje som asi nejaka leniva ☹ ☹ ☹ ☹ vies ja neverim ze predcasne kupovanie veci nosi smolu a to som mala uz na zaciatku tehu problemy ale aj tak mi to nedalo nekupit 😅 😅 😅

dianka3
24. apr 2009

no vydis,to ja by som nemohla lebo so potracala ☹ ☹ ☹
ale kedze ty si este nikdy nepotratila tak je to jasne,vies take co uz potratili to nemaju lahke 😢

pajinka23
autor
24. apr 2009

to viem pochopit 😉 😉 aj ked sa mito nestalo..... 😨 ,ale ako sa hovori vsetko zle je na nieco dobre 😒 uvidis ze vsetko dobre dopadne a ty budes mat kjasneho chlapceka 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 huja 😀 😀 potom dufam ze aj fotecku uvidim...hmmmm??,

dianka3
24. apr 2009

noa 🙂 dam si ju do albumu na 100% dufam ze aj t das svojho chlapceka do albumu nie?
urcite,si poukazujeme nasich drobcekou. inac takze sa tvoje babo bude volat Petko? mi este nemame vybrate 😀 😝

pajinka23
autor
25. apr 2009

jasne ze dam do albumika majinkeho petka 😅 😅 😅 😅 Vies my sme mali vybrate mena uz davno,a uz ich mame aj vedene na matricnom urade,kde sme boli vo februari aby som po porode nejako vela nebehala tak sme to dopredu urobili a je pokoj svety 😀 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre