Prenášanie v tehotenstve

sabinka277
19. aug 2018

Ahojte...ako je to presne čo sa týka prenášania? Ktorý týždeň sa to presne berie? Resp čo sa týka vyvolania môžem to odmietnuť, keď som 40+4tt a chceli by ma dať už ležať, ale ja kvôli 3 ročnej dcérke ísť len tak ležať bez toho, že mi nebudú vyvolávať nemôžem... Tak ma zaujíma, že ktorý týždeň sa to presne berie, že už sa musí ísť vyvolávať? Kontrakcie nemám žiadne, ani bolesti len na večer také normálne pichanie v podbrušku inak nič. To zaspím a ráno je všetko ok...

tuppuk
19. aug 2018

osobne by som povedala, že kľudne môžeš ešte 1 no max 2 týždne počkať, aby zas bábatko nebolo moc veľké pri pôrode. a nemá ti malú kto postrážiť?

sabinka277
autor
19. aug 2018

@tuppuk ma na tie dni ked budem v nemocnici..mamina nedostane volno a drahy ide uz 22 do zahranicia...lebo ma strasili ste otvorena na 1 cm bude to skor a bla bla a nic z toho este budem aj dlhsie a on uz dlhsie ostat zial nemoze...lebo som TP mala 15.8. este som len 4 dni po TP

kaia
19. aug 2018

@sabinka277, mna hospitalizovali 5-den po termine. Na druhy den mi urobili zatazovy test a v ten den sa maly aj narodil 😉.
Lekari sa boja uz prezretej plodovej vody, atd...
Skus sa dohodnut na vyvolani 🍀

tuppuk
19. aug 2018

len sa nedaj nikým vystrašiť, všetko bude ok, niektorým detičkám sa proste von nechce len tak ísť, no pokiaľ sa tz aj malinké cítite dobre, nie je prečo strachovať sa, oki? neboj čoskoro ho tu budeš mať

barborka93
19. aug 2018

Obe deti som prenášala 10 dni keď ma už strašili s vyvolačkou a nástupom do nemocnice tak sa obe narodili prirodzene deň predtým ako som mala nastúpiť do nemocky 🙂 bábätko vie kedy má prísť na svet

lubik87
19. aug 2018

@sabinka277 jedno som prenášala 10 dní narodil sa už keď ma hospitalizovali v nemocnici pár hodín pred plánovanou vyvolávackou mi odtiekla voda ...a druhé deň pred nástupom do nemocnice 🙂 to bolo týždeň po termíne... dr. sa boja zakalenej vody , nedostačujúce vyživovanie že už je prezreta placenta..ale to je až po tých 10-14 dňoch riziko ...ono termín máš odhadovaný podľa ms a podľa meriania....pri dcére som mala termín 24.12 a posledný na prietokoch 29.12 a narodila sa 31.12 tak si vyber 😃

blackcat8885
19. aug 2018

@sabinka277 Ja budem zajtra 1den po termine a idem na poradnu ale tiež mam v plane odmietnuť vyvolavanie. Teda tak tyzden este pockam urcite. Nemam bolesti,nic na vyvolanie nepomaha. Prveho syna mi vyvolavali 8den po termine ale toto babo je uz teraz dost velke preto mam trosku strach

anonymka11
19. aug 2018

Pri dlhom prenášaní hrozí zakalane plodová voda a tým pádom aj infekcia pre bábätko čím dlhšie bude v takejto vode..ja som prenášala asi 5 dní a potom som išla na vyvolávacku a nič to nebolo dali mi ráno o 8 tabletku o pol 2 odišla voda a 16:20 bola malá na svete ale ja som mala už veľmi zakalenu vodu úplne zelu sestrička keď to videla sa zhrozila bála som sa že mala bude mať infekciu ale našťastie nemala takže ja som rada že mi to vyvolali už po 5 dňoch lebo kebyže je tam dlhšie ta voda by už pre ňu nebola ok takže za mňa čo najskôr

lila59
19. aug 2018

Mna hospitalizovali na 5.den po termine (ten som mala vypocitany dobre, lebo som vedela, kedy som otehotnela). Dokopy som tam bola 8 dni!!! 3 dni mi pichali estrogeny na dozretie krcka, nic sa neudialo, potom som mala “pauzu” a nasledne som dostala este 3 tabletky na vyvolanie porodu...kedze sa ani po nich porod nerozbehol a bola som ledva otvorena na 1 cm, na 14.den po termine mi urobili sekciu. Malemu sa proste nechcelo 😁

ivkakaska
19. aug 2018

ja som prenasala dcerku 5 dni, doktor nic v poradni specialne k tomu nehovoril v piatok, co bol 3.den, iba ze mam prist v pondelok po monitore sa znova ukazat.. a ja som porodila v nedelu rano o 8mej😊

renatka100
19. aug 2018

@anonymka11 suhlasim ja som bola 5 dni po termine a mala bola chuderka uplne zosuverena a plodova voda uplne zelena. Este ze som trvala na vyvolavacke bez nej som odmietla opustit poradnu. Nie ke to sranda tolko prenasat a moze sa stat aj nestastie.

deti95060810
19. aug 2018

suseda rodila 2 týždne po termíne a mala zelenú smradľavú plod. vodu....potom sa báli čo a ako..kto vie koľko vlastne rodila po termíne...
ja som rodila akože v termíne a dieťa malo ruky nohy celé od vody - také vymágané. Vraj už bola prenášná - ale nato sa prišlo až po pôrode....Takže radšej už rozmýšľaj ako ísť do nemocnice, pretože niekedy to nie je vždy presne vyrátané...😉

katka85_85
19. aug 2018

Ja som prenasala 9 dni ked som nastupila do nemocnice na vyvolavanie, dostala som vyvolavacku, ale nic sa nedialo, malej sa nechcelo. Ja som sa citila dobre, nic mi nebolo, ani by mi nenapadlo, ze mala sa uz vnutri nemusi citit dobre. Nastastie som bola v nemocnici, kde ma stale kontrolovali, lebo malej zrazu zacali slabnut srdecne ozvy. Musela som ist teda hned na akutnu sekciu.Ked ma otvorili, zistili ze plodova voda uz bola zelena.

tuppuk
20. aug 2018

@sabinka277 tak ešte krátko prenášaš ale keď to máš takto tak by som sa tiež radšej dohodla s doktorom na vyvolaní. aspoň by aj tvoj drahý stihol byť pri pôrode

malinajahoda
20. aug 2018

Ahoj sabinka277, ja som rodila skoro pred pol rokom. Termín pôrodu mi vypočítal gynekológ na základe poslednej menštruácie a nie na základe ultrazvuku. Už v pondelok 19.2.ma prijali do pôrodnice a pôrod mi vyvolali až vo štvrtok 22.2. Takže 3 dni som tam bola zbytočne a ešte aj v strese. Ráno mi dali o 7 vyvolávačku a nastali mi kontrakcie. Lenže som sa neotvárala. Takže ma nechali trápiť sa do pól 6 do večera a potom mi navrhli cisársky v plnej narkóze. A do správy mi napísali, že som prenášala 9 dní. Mám zážitok na celý život.

sabinka277
autor
20. aug 2018

Žienky tak prenášanie ukončené... Babo sa v pýtalo samo.. O pol 7 ráno menšie kontrakcie a o 11:28 sa mi narodilo druhé dieťatko krásny chlapček 🙂

renatka100
20. aug 2018

@sabinka277 gratulujem

nikinkals
20. aug 2018

@sabinka277 gratulujem,drobcatku i maminke vela zdravicka 🍀

katka85_85
20. aug 2018

@sabinka277 Gratulujem a vela zdravicka zelam ☺

latarina
8. nov 2018

@katka85_85 a babo je v poriadku??

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre