Priberanie bábätka po pôrode verzus prepustenie z pôrodnice

mishaella
5. okt 2015

Ahojte žienky,
chcem sa opýtať ako je to s tým ak dieťa nepriberá podľa tabuliek ktoré lekári majú ale inak je všetko OK len proste každý človek aj dieťa je iné. Ja mam napr celý život problém s pribratim, teraz som horkotazko v tehotenstve pribrala na 54kil inak som sa roky nevedela dostať nad 47kg pri výške 165cm. Tak ak by to zdedilo po mne tak to pre nich môže byť problém.
Je naozaj pravda ze potom nechcú pustiť dieťa domov?
Kamarátka ma tym straší lebo ich kvôli tomu držali o deň dlhšiem. A ja by som rada išla domov čo najskôr, nie ešte aby sme tam boli dlhšie. Z nemocníc mam hrôzu od detstva čo som si tam kadečo zažila.
Aké skúsenosti ste mali vy ak malé nepriberalo podľa tabuliek no umelé prikrmy ste nechceli. Keďže môžu potom skomplikovať prirodzene prisatie dieťaťa.

Aby som vedela na čo sa pripraviť.

Môžu mi tam dieťa držať aj proti mojej vôli?

mishaella
autor
5. okt 2015

@maslenka47 a vy si dajte facku vážená za to ako arogantne komunikujete. Na tieto reči zvedavá niesom zvedavá, choďte komentovať inam.

maslenka47
5. okt 2015

@mishaella ked nie si zvedava, tak sa rozpravaj so svojou kamaratkou a nie na verejnom fore 🙂

ajuscha
5. okt 2015

môjho syna z martinskej nemocnice prepustili akonáhle dosiahol váhu 2200 g, trvalo to vyše troch týždňov, kým ju nabral...mňa z nemocnice prepustili po 4 dňoch, ale syna som si nemohla zobrať zo sebou...(vyšli mi v nemocnici v ústrety a ubytovali ma v takej nepotrebnej izbe) a keby mi aj dovolili syna si zobrať, neurobila by som to...narodil sa ako riadne donosené dieťa, takže som bola rada, že je pod dohľadom odborníkov...pretože dôvod prečo je malý a prečo má problém pribrať, nebol hneď jasný...a keby doma nastali komplikácie a ja by som svojmu dieťaťu nevedela pomôcť, asi by som si to nikdy neodpustila...syn bol na JIS-ke, neskôr na oddelení patologických novorodencov...teda stále sledovaný...aj keď bolo kopec vecí, ktoré sa mi nepáčili, povedala som si, že to vydržíme a potom už budeme spolu takmer celý život 🙂 každá nemocnica funguje inak, napríklad viem, že v dolnokubínskej dakedy platila váha 2500 g na to, aby dieťa mohlo opustiť nemocnicu...niektoré maminy pôrodnice pred pôrodom navštívia, pozisťujú si ako to tam "beží" a potom sa rozhodnú, kde sú pre nich najprijateľnejšie podmienky...takže aj toto je cesta...určite sú aj také, kde sú tolerantnejší a nebazírujú tak na "tabuľkových" princípoch...

lavinis
5. okt 2015

ja som v zahranici, pustili nas po 3 dnoch, maly pribral z 2150 na 2170, rodila som v 35tt na sukromnej klinike

mishaella
autor
5. okt 2015

@maslenka47 ako so mnou komunikujete tak budem ja s vami. Na aroganciu niesom zvedavá. Načo mi sem píšete, čo tým chcete docieliť? Za svoje dieťa si nesiem zodpovednosť ja, lekár nemusí niesť žiadnu, ešte to skôr uvítam. Aj tak vedia narobiť len viac zla. A budem rada ak upriamite svoju pozornosť na iné diskusie. Ďakujem..

ajuscha
5. okt 2015

@maslenka47 asi je to prvé dieťa, ktoré mishaella čaká a neviem, či ty máš deti, ale asi každá jedna má obavy...aj mishaella ich má, tak rieši...pre prvorodičku je aj deň navyše veľa...pred prvým pôrodom sa človek bojí všetkého...aj toho dňa navyše...vieme ako dnes nemocnice fungujú...akí "úžasní" doktori a sestričky dnes vykonávajú toto povolanie...tiež by som vedela rozprávať, čo som za tie 3 týždne zažila...ľudskosť a vľúdnosť boli pre trištvrte personálu veľká neznáma...česť výnimkám...mishaella ver, že keď bude ten drobec na svete, tak ti to uletí a ani sa nenazdáš a budeš doma...3, 4 či 5 dní...v tej chvíli ťa bude zaujímať iba jedno...či je tvoje malé v poriadku...keď sa narodí, v tej chvíli zabudneš na svoje ja...a keby ti povedali, že pre blaho dieťaťa tam máš zostať rok, urobíš to bez mihnutia oka 😉 ja vždy, keď som mala v nemocnici slabú chvíľu a videla som syna napojeného na hadičky, išla som k inkubátorom, kde boli detičky, ktoré nemali ani kilo a vtedy som si vždy viac a viac uvedomovala, že nie je, ale tie maminky, ktoré majú takéto maličké batôžky skutočne trpia

marika_marika
5. okt 2015

@mishaella Nechcem ťa nijako strašiť, ale existuje množstvo dôvodov, prečo môžu teba a bábätko držať dlhšie v pôrodnici. Spomedzi nich je neadekvátne priberanie na hmotnosti fakt ten ľahší prípad. Treba myslieť pozitívne, ale netreba sa upínať na myšlienku, že na štvrtý deň som doma.
Čo sa týka toho, či môžu v nemocnici držať dlhšie teba alebo bábo proti tvojej vôli - legálne ťa (alebo bábo) niekde môžu držať proti tvojej vôli iba s rozhodnutím súdu - a nato treba už fakt dobrý dôvod. Myslím, že netreba zachádzať do extrémov. Veď v konkrétnej situácii sama zvážiš okolnosti a rozhodneš, či zostávaš, alebo ideš domov na reverz.
... a možno budeš prekvapená, že ideš domov tak skoro. :D
Držím palce!

salamistka
5. okt 2015

moja dcéra sa narodila s váhou 2600 g a pri prepustení vážila menej, lebo po cisárskom reze som nemala dosť mlieka, ale keď nie je zdravotný problém, tak kľudne pustia, doma sa kojenie pekne rozbehlo, malá aj pribrala...

mishaella
autor
5. okt 2015

@ajuscha ďakujem za podporu 🙂

bielavila
5. okt 2015

@mishaella no tvoj nazor, ja som zvedava ze keby sa nedaboze stalo nieco tvojmu diatatu ci ho pooperujes doma s maminou u vas v obyvacke alebo ho das do nemocky do ruk lekarov, lebo nech si nadava kto chce na tych nasich lekarov slovenskych zachranuju zivoty nasich deticek kazdy den... a teda neviem naco si potom zalozila tuto temu kde sa pytas na nazory inych ked ty mas uz aj tak sama svoj nazor, ze tam neostanes a ze ked nebude tvoje babatko priberat aj tak ho vezmes domov. tema uz pre teba zbytocna alebo bezpredmetna, lebo odpoved si dostala- nie ked nebude dieta priberat z nemocky vas nepustia. ale zelam vela statia a zdraveho rozumu aby si sa nad takymi vecami vobec nemuela trapit alebo to nedajboze privolat

tjaden
5. okt 2015

Ešte som zabudla napísať, že v pôrodnici som vôbec nemala mlieko, aj tak nechali malú revať aj pol hod kým jej dali nutrilon, no nechcela ho, vždy vypila len polovicu z toho čo mala. Raz ma zavolali do vnútra, teda do izby kde mali bábätka a katastrofa, deti opreté v perinkách jedno o druhé aby si odgrgli, ozaj by som sa bála, že niektoré spadne. To ako s nimi narábali ako by to bola hračka, ktorú si môžu pohadzovať a nie dieťa. Raz mi jedna z nich dieťa doslova hodila....to už som si myslela, že jej privalím. Keď sme prišli domov, ešte v ten deň začala malá pekne papať a priberala cez 260g za týždeň. Ako vždy som odsudzovala ženy, ktoré chceli ísť domov predčasne, ale pri takomto prístupe sestričiek sa nečudujem.

bielavila
5. okt 2015

@mishaella ty asi netusis o com hovoris, samozrejem ze ked ides rodit do nemocky a podpises vsteky mozne paiere nese za teba aj tvjoe dieta zodpovednost lekar, mozes sa hnevat kolko chces, ale bez podisania papierov ta nik neodrodi, takze samozrejme ze ked si v nemocke tak zodoveda za teba tvoj lekar...a basta koniec nezmenis to niekdy jedine vtedy ked budes rodit doma sama

ajuscha
5. okt 2015

@mishaella hlavne sa nestresuj pred tým, čo možno ani nebude 🙂 to malé to cíti...moja kamoška má tiež podobný problém ako ty...neviem či mala 55 kg, keď rodila...má dve detičky a obidvaja boli valibuci, keď sa narodili...sme sa smiali, že ja krv a mlieko a dieťa 2 kilové a ona trieska malých sloníkov porodila 🙂 takže sa sústreď na výbavičku a vyberanie mena a zahoď za hlavu všetky negatívne myšlienky... 😉

mishaella
autor
5. okt 2015

@bielavila moja už nežije, vďaka lekárom takže ďakujem za koment.

mishaella
autor
5. okt 2015

@tjaden ved toto je ten dôvod pre ktorý radšej domov. Tam je kľud pre dieťa aj matku. V strese by nikomu jest nechutilo nie ešte pribrat. Ale kto chce nech si.nemocnice.obhajuje. Každého vec.

tjaden
5. okt 2015

@ajuscha tak s týmto súhlasím, ja som takisto chudučká a keď mám malú na rukách nikto neverí, že je moja, už len tie jej nabité líca 😀 No a to sa narodila maličká a predčasne, kojila som len dva mes aj počas toho som musela dokrmovať, na tretí mes moje prsia doslova zmizli. Kamoške sa zas dieťatko narodilo na termín, ale chudučké veľmi, doktorka jej nakázala dávať dieťatku kľudne pribináčiky, šlahačku a už začína priberať. Ozaj netreba sa stresovať, ako väčšina žien, ktoré poznám to považuje za kravinu, že aká je mamička počas tehu také je dieťa, ale pravdou je, že ich deti sú urevané lebo riešili každú blbosť a len nerváčili, ja som bola kľudná a pri mojej malej som nevedela čo je to plač ani keď jej šli zuby. Raz ti budú staré mami tak vykŕmovať dieťa, že sa budeš zase stresovať aby veľa nepriberalo 😉 Jo a radšej byť pár dní dlhšie v pôrodnici s dieťatkom, ako preležať mesiace na rizikovom...to by si len videla čo to je...ak budem raz znova tehotná budem si sakramentsky dávať pozor aby som sa nedostala na toto miesto...

mishaella
autor
5. okt 2015

@bielavila a na čo je napr.pôrodny.\ plán moja? Ani nemusíš odpovedať, odpoveď od teba mi je jasná už teraz. Ale podpísaného plánu z plánu neprídem.

stratenanajdena
5. okt 2015

@mishaella niektore veci sa treba naucit prehliadat, dana pani alebo slecna (maslenka47) sa aj voci mne prejavila verbalne agersivne a to bez priciny v jednej z diskusii. co den, to si niekto iny vypocuje - precita nepeknu reakciu...
treba to brat tak, ze sme rozni ludia, niektori sa vyjadruju citlivejsie, ini sa potrebuju vyzlostit na druhych. pripustat si treba tie pozitivne reakcie a nie sa deptat frustraciou niekoho ineho. tak prajem pekny den!

mishaella
autor
5. okt 2015

@stratenanajdena asi nedostala.poriadnu dávku sexu doma dávno keď je taká jedovita 🙂)

stratenanajdena
5. okt 2015

@mishaella to som nepovedala. len tvrdim ze z kazdej reakcie niektorych ludi citit tolko...zleho :(

mishaella
autor
5. okt 2015

@stratenanajdena to som si tu aj ja všimla.. na tejto stránke je akosi veľa frustrovanych matiek pritom by to malo byť naopak. Aspoň ja mam taky pocit ze mnohých tu za tu dobu.

vydrnik
5. okt 2015

Maly sa narodil v 37tt z vahou 2450g.zhubol na 2300g a po 9 dnoch nas prepustili domov z vahou 2400g.

bielavila
5. okt 2015

@mishaella tak to mi je luto to ohladom maminky ☹ samozrejme rozhodujes o tom ty a urcite sa rozhodnes dobre a spravne bez ohladu na to, co ti tu napiseme my, a urcite ani taketo veci nebudes musiet riesit uvidis, teraz stresujes a nakoniec budes mat skvely porod a babatko bude krasne priberat, a inak co sa tyka porodnych planov, ten ti nikto na slovensku nepodpise, ja som rodila dokonca na sukromnej klinike a nik to tam nepodise, jedine sa pekne porozpravat s lekarom, ze mas zaujem o to a o to- napr, ze nechces klistir, nechces natrih, chces hned babatko na brusko a tak, vo vacsine pripadov tvoje zelanie respektuju, niekedy sa neda... napr. moe babo muselo do inkubatroa, coze mi ho neprilozili, ale nevycitam im to, lebo mu zachranovali zivot, ale kamoska co rodil so mnou, nemala ani nastrih, ani klystir aj jej hned babatko prilozili, takze snad narazis na mileho a pokrokoveho lekara

mishaella
autor
5. okt 2015

@bielavila zvláštne, ja poznám ženy na Slovensku ktorým ich podpísali. A aj ich museli rešpektovať. A vďaka tomu majú živé a zdravé deti lebo skúšali síce na ne z oxytocinom, pretrhovanin blany skôr a pod.ale nepochodili.

bielavila
5. okt 2015

@mishaella tak to je super, co ja poznam nikomu nepodpisali...

mishaella
autor
5. okt 2015

@bielavila zrejme je to o tom ako si to žena obhaji a hlavne stojí ta tým.. Ak sa nechá spochybniť tak jasne ze nepodpisu.

bielavila
5. okt 2015

@mishaella neviem ako to chodi, ja som plan nemala, kamosky co chceli nikde im to nepodpislai, ale respektovali zelania vacsinou...ja som rodila na skukoromnej a tam mi splinili vsetko co som chcela, ale ja som rodila sekciou takze v podstatne som nemala ziadne specialne zelania iba aby to dobre dopadlo 🙂

abbey1
5. okt 2015

Z právneho hľadiska ti musia umožniť odchod i dieťaťom, ak podpises reverz. Museli by podať podnet a mať papier v ruke, aby mohli zadrziavat tvoje dieťa. Ale viem, že bežne strašia rodičky, že mozu na reverz, ale bez dieťaťa. Blbosť. Ak dieťa nejaví známky ochorenia, papa, fúka, kaká, ale pwribera máličko, je fajn dohodnúť sa so svojou pediatrickou, vziať dieťa domov do kludneho prostredia, prevazovat každý deň, kontrolovať pocet pocikanych plienok. Určite lepšie riesenie, ako stresovať maminou v nemocnici, dieťa nalievat čajom, glukozou, um,... Zaujímalo by, kto robí BuBuBu na matky v zahraničí, ktoré bežne odchádzajú pár hodín po pôrode.

helenanovakova
9. okt 2015

moje dieťa sa narodilo s váhou 2,15 kg. po pôrode schudlo na 1,9 a domov nás pustili, ked malo 2 kg. obvodný pediater mi povedal, že on by ho nepustil skôr, ako by pribralo aspoň na dve a pol kila. takže asi záleží na lekárovi a oddelení, koľko majú voľných lôžok a tak. od celkového stavu dieťaťa. pustili nás na šiesty deň

siska53
9. okt 2015

@mishaella nas pustili o den neskor,lebo mala.mala silnu koliku alebo co,nechcela tahat,nedostali do nej ani cez striekacku. Ale na ten dalsi uz papala normalne..akurat nam to o den oddialilo odchod domov... Ona ale aj neskor malo priberala (dojcena),UM som nedavala..ona je prosto taky typ. Prehnanr nepriberala ani zavedenim prikrmov,ani po odataveni v 2r. Akurat teaz akoby viac pribrala- ma zrazu 13,5 oblecena a v papuckach a cca 94 cm,ale dllho sa nevedela dostat nad 12kil vlani...
A inak ak natrafis na rozumne sestry tak to nejak uhraju,ak inak babo bude ok.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre