Priberanie v 3. trimestri

lentilka
12. nov 2022

Ženy, prosím vás, koľko ste pribrali v 3. trimestri? Ja som zo začiatku tehotenstva nepriberala, potom schudla, potom veeeľmi pomaličky, dlho som mala +2 až 2,5 kg. BMI v norme. Teraz, snáď sa posledný týždeň či dva - BUM... Myslím, že prelomom 2. a 3. trimestra som začala priberať tempom, ktoré ma šokuje. Odvčera som pribrala vyše 1 kg. Som v 29 tt, spolu mám +5,5 až 6 kg. Svoju pomyselnú váhu, ktorú som nechcela prekročiť, zmáknem takýmto tempom do pár dní. Koľko kg mám ešte očakávať???😵

monka7
12. nov 2022

tlak, opuchy a ine veci su v poriadku? ja som po 32 tyzdni rapidne pribrala za tyzden hadam aj 5 kg a to za to ze telo začalo zadržiavať vodu mega vela vody, opuchla som celkom fajnovo vyletel mi tlak tak urgent a riešenice... ak je všetko oki zdravotne, tak vahu neriešiť, ved telo pyta čo potrebuje, pripravuje sa na extremny vykon...

mamamasama
12. nov 2022

U kazdej zeny je to ine. Ja som pribrala vzdy najviac v 1.trimestri. V 3. som paradoxne chudla. Vela zien je vsak opuchnutych, telo zadrziava vodu a to pridava kila. Neboj, po porode to pojde dole. 🙂

cyberk
12. nov 2022

noo asi ti poviem novinku, ale pri tehotenstve sa pribera a je to vysoko individualne 😨 mna pri tehotenstve skor zaujimalo, ci je babo zdrave a ja tiez, a nie ze kolko priberiem 🙈

lenkadenisa
12. nov 2022

@lentilka ja som 32 tt a pribrala som dokopy 10kg

lienka.7
12. nov 2022

@lentilka ja som pribrala celkovo 13 kg, z toho 7 za posledny trimester. A to som sa neprejedala, nebola opuchnuta, naliata. Po porode som mala hned 8 kg dole. Ako sa vravi babo (3,4kg) + to ostatne niečo vazilo. 😁 podla mna sa netráp, pokial nepriberies extrem, co ja viem 30kg.

lentilka
autor
12. nov 2022

Už som si kúpila nočnú košeľu na pôrod, no takýmto tempom sa do nej ani nezmestím. 😅 Inak bábo zdravé, ja zatiaľ tiež.

thereisabear
12. nov 2022

Úplne zbytočne nad tým rozmýšľaš. Niekto priberie 30kg ani nevie ako a hneď aj idú dole a niekto priberie 10kg a po pôrode ešte aj priberie.
Jedz normálne, nestresuj a kilá budeš riešiť po pôrode, ak to bude potrebné.

lentilka
autor
12. nov 2022

Pre mňa je to celkom šok, keďže dlho som nemala bruško, potom malé, no hmotnosť sa veľmi nehýbala. Už včera som pozerala na váhu, či sa nepomýlila a teraz večer mi takmer oči vypadli. 😂 Ako, ja sa s tým zrovnám, len proste až tak rýchle priberanie som nečakala.

ku_uk
12. nov 2022

Ja som do 20tt pribrala 3kg…v 24 tt som sa postavila na váhu u gynekologicky a skoro mi od*ebalo dekel😁 +11kg…proste v priebehu 2-3 týždňov som pribrala a prisaham neviem z čoho. Ale prvé tehotenstvo bolo +30kg, do ukonceneho šestonedelia som bola na pôvodnej váhe…asi voda

zuzi0911
12. nov 2022

Do 16 tt som nepribrala ani gram...v 20tt +3.5kg 😄 tesim sa co bude dokonca

minax
28. nov 2022

Ja som zhruba do 28tt mala cca 4kg plus,nebolo na mne poriadne vidieť,že som tehotná..priberanie začalo potom,teraz som 35tt a mám +10kg,bruško mi už narástlo poriadne,a to ma navyše trápi silné nechutenstvo a večerné zvracanie..to priberanie je naozaj hrooozne individuálne a nedá sa odhadnúť naozaj,koľko to ešte bude do konca..ja sa týmto naozaj nestresujem,viem že o mesiac už bude po všetkom,snažím sa dostať aspoň ako tak nejaké výživovo hodnotné jedlo,aby mal drobec čo potrebuje,aj keď niekedy nezvládnem ani to..ale verím že všetko bude vporiadku

lentilka
autor
1. dec 2022

No mne sa to nakoniec trošku uklepalo, neviem, či aj váha nejako nezblbla. Momentálne som začala 32 tt a mám plus 5 kg, čiže pocitovo pre mňa ok. Ja som sa vážne zľakla, že v 3. trimestri budem nejako nekontrolovateľne priberať. Jem viac ako mimo tehotenstva, snažím sa zdravo a dať telu, čo si pýta. Zároveň však viem, že čo naberiem, budem musieť zhadzovať a možno nie všetko sa podarí.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre