Priebeh pôrodu koncom panvovým

didus12
2. apr 2021

Ahojte tehulky prosim,prosim hodte mi nejake info toe ktore rodili KP čko...ako to prebiehalo...ci ste sa nepotrhali...kolko deticky vazili...ci ste mali epiduralku ...ci babatko sa v tej polohe narodilo zdrave bez nejakych nasledkoch. Dakujeeeem ...mna to caka buduci tyzden a mala ma 3700g do buduceho tyzdna bohvie kolko este narastie..som druhorodicka a prva isla hlavickou a mala 4750g tak doktor veri ze kpcko dam lavou zadnou. 😀🙏😇

liz_lemon
2. apr 2021

KP jedine sekcia, o inom sa ani neuvazovalo

zojanka
2. apr 2021

@didus12 poradiť neviem, ale zaujímalo by ma či o spôsobe pôrodu rozhodol lekár alebo ste sa tak dohodli že ty chceš skúsiť prirodzene.

margaretka_
2. apr 2021

@liz_lemon ja pokial viem, tak toto plati iba ak ide o prvorodicku. Pri druhom, sa moze rodit normalne.
Ja som mala KP, ale prveho, tak to siel sekciou. Kamoska mala KP druhe dieta, normalne mala rodiť, neuvazovalonsa o sekcii, ale ona mala stastie, v den porodu sa jej dietatko otocilo 🙂

Kazdopadne drzim palce 🙂

venusa85
2. apr 2021

@didus12 Ja som sa tak narodila, a ako bonus noha cez plece. Pred 35 rokmi 😀
Ale so mnou bola jedna baba v nenocn.a robili jej sono tesne pred terminom, ci sa jej babo otocilo a nakoniec jej robili sekciu

heleninamama
2. apr 2021

@didus12 Mali sme v rodine taký prípad. Lekár trval na sekcii, aj jej to napísal do papierov, navyše sa mal narodiť chlapec, ale matka nechcela rozrezať brucho kvôli tomu, že vtedy aktívne športovala a chcela byť čím skôr fit.
V deň pôrodu boli všetci v strese, ale dopadlo to na výbornú. Malý bol veľkosťou taký priemer, niečo cez tri kilá.
Inak, druhého syna rodila po piatich rokoch, otočený bol normálne a vraj to bol oveľa dlhší a ťažší pôrod.

bibina32
2. apr 2021

@didus12 Môj prvý pôrod klasicky, druhé dieťa bolo otočené KP, mne to vysvetlili takto. Keďže bol prvý pôrod klasický tak skúsia, či sa mi podarí porodit normálne. Začala som rodiť, ale neotvárala som sa tak po 8 hodinách som šla cisárskym.

gabsisi
2. apr 2021

@didus12 známa rodila kp druhé dieťa a vravela že nevidela žiadny rozdiel

zuzanockamt
2. apr 2021

ja som sa narodila KP...pred 39 rokmi, váha cca 3800 gramov, mama bola na tú dobu staršia prvorodička...všetko bez problémov

jaga18
2. apr 2021

So mnou rodila jedna mamička druhé dieťa kp, žiaľ, po dlhom pôrode jej nakoniec museli robiť sekciu, keďže dieťa nepostupovalo. Ale mala malého valibuka, dobre cez 4kg, môj bol vedľa neho ako trpaslicek a to mal 3,35kg 😁

lucia147852
2. apr 2021

Môj muž sa narodil KP. Mal 3600g. Skoro to neprežil on ani svokra. Muž bol v nemocnici dlho, davali mu 50:50 šancu či prežije. Bol to druhý porod. Ja by som KP nesla rodit prirodzene nikdy.

liz_lemon
2. apr 2021

@margaretka_ to neviem, tiez som mala prveho KP, osobne si myslim, ze by to nikto nemal riskovat

petka_3
2. apr 2021

V niektorých nemocniciach vedia bábätko otočiť. Skús zavolať napr. Do Trenčína.

didus12
autor
2. apr 2021

@petka_3 bola som na otoceni u spickoveho lekara bohuzial sa to nepodarilo.

didus12
autor
2. apr 2021

@lucia147852 neviem kolko ma vas muz rokov ale prijala by som skusenosti od mamiciek nie az taku daleku dobu co sa tyka skusenosti lebo povedzme si ze kazdym rokom su tie metody viac a viac popredu. Ale dakujem krasne za podelenie sa 😇🙏

petka_3
2. apr 2021

Kamarátka rodila kp prvé, vôbec nevidí rozdiel medzi normálnym a kp pôrodom. Bolo to už pre 13 rokmi

didus12
autor
2. apr 2021

@zojanka doktor rozhodol lebo sa mu zda ze to dam kedze som druhorodicka a prve bolo taka velke 😉 ak to nepojde pojdem sekciou

kikavadi
2. apr 2021

Môj prvý pôrod bol kp. Skončil sekciou, hoci som bola úplne otvorená a kontrakcie jedna za druhou. Dcérka mala zaseknutu hlavu niekde pri mojich rebrach a nešla von. Doktor mi po sekcii vravel, že všetci sväti pri nej stali, že pri prirodzenom pôrode by mohla mať poškodený mozog 😟 našťastie sa včas rozhodol spraviť sekciu a mala je úplne ok.
Druhý pôrod už bol malina, prirodzený, hlavičkou.

olivia1425
2. apr 2021

@didus12 v mojej blizkej rodine... rodila v BA u lekara co sa specializuje na take porody..rodila prirodzene prve dieta ...povedal jej ze v ziadnom pripade taky porod bez epiduralu...porod prebehol bez problemom ...dieta malo necele 3 kg

juliet86
2. apr 2021

@didus12 pozri kazdy pripad je iny. ide o to ako sa citos ty a co povie lekar. pozri si na youtube vudea breech birth

asia83
2. apr 2021

@didus12 Na izbe bola so mnou jedna, ktorá takto porodila, dokonca chlapca. Bola úplne v pohode. Akoby nič. Dieťa síce uvrešťané deň noc, ale inak zdravé.

limetka55
2. apr 2021

@margaretka_ Ja som ako prvorodicka rodila KP prirodzene a bol to rýchly a ľahký pôrod. Závisí od nemocnice, ako sú nastavení na pôrod KP, nie všade robia automaticky sekciu..

margaretka_
3. apr 2021

@limetka55 mne dr povedal, ze na slovensku nenajdem porodnika, ktory by sa na to u prvorodicky dal (ale ani som nehladala 😀 ). Kde si rodila?

petka_3
3. apr 2021

@margaretka_ v Martine určite skúsia aj prirodzene najskôr.

limetka55
3. apr 2021

@margaretka_ v Kochu v BA. Preto som tam aj išla rodiť. A oni tam tak rodia bežne. Jedna známa tam tiež rodila prvé dieťa KP a pohoda.. A druhe dokonca nohami napred 🙈

didus12
autor
3. apr 2021

@margaretka_ este aj v ruzinove a v trencine su dvaja spickovy lekari ktorí rodia KPCkove deticky. V ruzinove docent Zahumensky ..12 rokov v Prahe sluzil ...neviem kolko v Kochu a teraz je docentom v ruzinove.

patricia222
23. máj 2021

@didus12 ako ste sa nakoniec rozhodli a ako prebiehal porod?

didus12
autor
29. máj 2021

@patricia222 nakonec cisarakym lebo malicka bola vela a boli rizika aby som odrodila prirodzene 😔

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre