Prvý pôrod hrozný. Aký bude druhý?

verka202
18. mar 2019

Dobrý deň prosím vás aký ste mali druhý pôrod? 1 som mala strašný :(

sazumak
18. mar 2019

15 minútový 🙂 Lepší pôrod som nezažila 🙂 Prvý som mala bolesti 31 hodín, zastavovali mi pôrod, malá prišla na svet v 32tt., ale aj ten sa dal v pohode zvládnuť 🙂 Držím palce, to zvládneš 🙂

veronikaszabova
18. mar 2019

@verka202
1 porod -- 4.5hod a maly bol vonku.
2 porod -- otras. 10hodin kontrakcie ( posledne 3h kontrakcie nonstop ), nakoniec sekcia.
3 porod uz nebude 🙂 druhy bol pred 4.5 rokmi a dodnes si ho uuuuplne pamatam

kasokri
18. mar 2019

Tiz 15 min. Ale bolesti , kt som mala pri 1. Tehu 12 hod. Sa zmestilo do tych 15 min.

maminka2710
18. mar 2019

Prvý pôrod 18 hodín, otras, nakoniec akútny cisarak. Druhý 2,5 h, prirodzene, sice bolesti jak sviňa a to nehovorím o šití (asi horšie ako samotný pôrod 😁 ) ale aj tak úplne super to išlo 😍 u mňa jednoznačne druhý lepší

lubik87
18. mar 2019

No prvý bol vcelku fajn voda po polnoci ľahké kontrakcie začali pred 6 silnejšie okolo 10 a poriadne od 12 tej syn sa narodil.po 14.30 3010g ,dcérka 5 rokov na to . Voda pred 5 rano silné bolesti od pol 7 , na kozu som.isla o pol 9 narodila sa o pol 10 ..3790g , strašne dlho trvala.posledna fáza už som len pozerala na hodiny bolo to ltt . Ale páčili.sa.mi.oba pôrody . Druhý bol trošku náročnejši na tlačenie ale podstatne rýchlejší 🙂

sash37
18. mar 2019

Moj druhy bol.rychly a lahky.oproti prvemu 🙂 aj zotavovanie bolo stokrat.lepsie...samozrejme ze bolel ale bolo.to omnoho rychlejsie...

jaruskatt
18. mar 2019

2.porod pred 5 mesiacmi, po 5 rokoch. Prvy porod od vyvolania takmer 24 hodin.
Druhy: slabe kontrakcie cca 5 hodin. Potom sa to rozbehlo, 2 hodinky silnejsich kontrakcii. Rýchly a intenzívny, nie bolestivý. Cítila som iba tlak a štípanie, pálenie ako sa maly posuval por.cestami. Ani som nemusela tlacit, iba 2x trosku pomoct telu a pri kontrakcii zlahka pritlacit a maly bol vonku.
Bez sitia.
Rada nan spomínam 😉 nabija ma energiou 😍

deti95060810
19. mar 2019

o polovicu kratší ako prvý....
a každý ďalší pôrod bol kratší o polovicu od toho predchádzajúceho....
nemaj strach, pôjde to bez akýchkoĺvek oblbovákov ktoré mne ani nestíhali nikdy dať....najskôr ešte máme čas a potom už sa to nedá, potisnite dieťa je už von....😉
pri poslednom - mi povedali - kde ste bola. ste otvorená na 9 prstov...🙄

puskaruka
23. mar 2019

Prvý bol úplne nic, prechadzka ružovou záhradou.....a pri piatom som myslela že umrem

erinne
23. mar 2019

@verka202 Prvy tazky, preeklampsia, preto vyvolavany, ja napichana vsetkym co mali, a dcera nakoniec kliestami.
Druhy.. prisla som do nemocky na 8 otvorena😂a stale som si nebola ista, ci je to "ono" - bolesti jak pri MS. A potom od prijatia do porodu hodinka✌️Kedykolvek si zopakujem 😎

hope252
23. mar 2019

prvý hrôza, druhý a tretí paráda 🙂

eeffka
23. mar 2019

O polku kratsi nez 1. Cize 4 a 2hod

sinkl
23. mar 2019

Prvý pôrod - hrôza - 18 hod. ukrutných bolestí. Druhý bol síce s bolesťami ale rýchlo. Taký pôrod ako ten druhý sa v pohode dá dať. Myslím ale že záleží aj od časového rozpätia medzi pôrodmi. Tretí bol tiež hrôza. Medzi prvým a druhým bol rozdiel cca rok a pol. Medzi druhým a tretím 6 rokov.

lulistek
23. mar 2019

Prvy tiez strasny a druhy fajn

leny1412
23. mar 2019

@verka202 ahoj. Ja ťa idem povzbudiť 🙂.
Aj môj prvý pôrod bol príšerný, malú mi ťahali nakoniec zvonom, predchádzalo tomu niekoľko vyvolavaciek, kriku a nadavania lekára, kontrakcie odozneli, mala sa zastavila. Hoci som naň prišla úplne v kľude, vyrovnaná. Sestonedelie netrvalo 6, ale 14 týždňov a stále to nebolo ok. Strašne som sa bála ďalšieho potencionalneho pôrodu. Prekonala som to( ako veľa ďalších žien 😉) a druhý pôrod bol s výborným lekárom( na toho predošlého som sa spýtala či má službu, nemal, tak mi padol kameň zo srdca), pár krát som si pocvicila na fit lopte, s mužom sme sa celkom zasmiali a po max 3 hodinách som 4 x zatlačila a 12/30 druhá princess bola na svete 😉 a ja fit už v ten deň. Úplne bez problemov .
Takže HLAVU HORE, pozitívne mysli, viem,že po zlej skúsenosti je to ťažké , poznám to ver mi, ale zvládneš to . Prajem veľa šťastia 😊😉

julklester
23. mar 2019

@verka202 Ahoj, no ja som zas mala prvý super (33 r.) a druhý bol hrozný.... ale dalo sa to prežiť... možno preto že som rodila v 39 rokoch. Nemysli na to. Možno u Teba to bude tiež tak naopak. Prvý ťažký, druhý ľahký. Veľa šťastia 🙂

soldi
23. mar 2019

ked som cakala druhe dieta, robila som si prieskum o druhych porodoch. a vyslo mi, ze v drvivej vacsine plati:

1. druhy porod je o polovicu kratsi a o nieco malo bolestivejsi
2. aj ked zena rodi viac krat, tak na druhy porod casto spomina ako na najlepsi

ulohu vsak zohravaju aj dalsie faktory:
1. fyzicka kondicia a pripravenost rodicky
2. poloha dietata
3. vyskyt patologii pri porode (napr. kratka pupocna snura a pod. )
4. casovy usek medzi jednotlivymi porodmi
5. psychicka pohoda rodicky
6. vyznamnu rolu zohrava aj porodnik a prostredie porodnice

ja som inak rodila 4 krat a moj druhy porod bol najlepsi 🙂
treti a stvrty boli prekotne (trvali od prvej kontrakcie menej ako 2,5 hodiny) a to uz bolo trosku rychle na mna 😀

gkristy
23. mar 2019

Prvy porod som mala bez bolesti a druhy po 11-tych rokoch...bolesti zacali okoli 10-tej a syn sa narodil 13.19 zvladli sme to ale ked ma zasivali to bolo to najhorsie

mimiqa
23. mar 2019

Ako pises prvy porod hroza..bolest..nevladala som uz😥...druhy do 40 minut bol drobec na svete bolesti max 20 minut..po 14tich rokov 🤣

zara1357
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ruza88
23. mar 2019

Prvy porod som mala celkom v pohode trval cca 9hodin.Po siestich rokoch som isla druhy krat rodit a to bola hroza pre mna skoro dva dni v bolestiach uz som myslela ze sa blizi moj koniec,ale nakoniec som porodila.Teraz mam pred sebou treti tak som zvedava

chanaaa
23. mar 2019

Prvý pôrod: Najskôr mi odtiekla voda (40tt) potom prišli postupne bolesti, dokopy 7,5 hodiny.
Druhý pôrod: Najskôr mi odtiekla voda (35tt), snažili sa to zastaviť (podarilo sa im to asi na 12 hodín). Od prvej bolesti bol malý do 1,5 hodiny vonku 🙂 Pre mňa bol druhý oveľa ľahší, rýchlejší a zdalo sa mi, že aj menej bolestivý 🙂 A to mi nestihli dať ani klystír, ani epi 🙂

romanka93
23. mar 2019

@leny1412 tak to si ma potesila..hoci som pri prvom porode bola uplne bez stresu a v pohode..otvorena pri prijimani na 7-8 prstov, dopadlo to tak, ze maleho tahali zvonom..do dnes mam pocit, ze som zlyhala a hoci je maly zdravy, viem, ze to mohlo dopadnut aj podstatne horsie..Ale tuzba po druhom dietati je silnejsia, tak sa musim prekonat a verit, ze druhy porod bude v pohode 🙂

ewell13
23. mar 2019

Prvy porod hrozny maleho tahali zvonom druhy porod mi dali vyvolavacku a maly do hodiny vonku

papaya308
23. mar 2019

Po prvom som uz nechcela nikdy rodit,druhy porod hocikedy nan spomeniem tak mam euforiu 😀 rychly,2 zle kontrakcie,1 steh

alienkami
23. mar 2019

Prvý pôrod mi vyvolávali 6 dní po termíne. Do nemocnice som prišla večer o 22:00 s pravidelnými bolesťami, ktoré som si pomýlila s kontrakciami a porodila som 12:10. Malá nechcela ísť von. Aj vodu pichli, aj infúziu dali a nič. Keď sa zdalo, že sa konečne začínam otvárať, po chvíli som sa zase začala "zatvárať", tak ďalšia injekcia. Potom to už išlo. (malá bola už v bruchu trucovitá 😀). Najviac bolelo šitie (našťastie len 2 stehy) Druhý pôrod išiel rýchlo. Prvá kontrakcia okolo 23:00. Okolo 1:00 som už videla, že sa rozbehol porod a začala som riešiť odchod do nemocnice. 1:50 som bola na pôrodnici. 2:30 bola mladšia na svete na 3 zatlačenia, ani jediný steh (pred oboma pôrodmi som cvičila s aniballom)

kejtka87
23. mar 2019

Prvyy porod bol horsi ako druhy.dlhy prijali piatok na obed bez poslickov a otvorenia a v sobotu rano sa narodila na tri zatlacenia ale vyvolavacka,prepichnutie vody a bolesti celu noc do krizov a stale som sa otvarala pomaly.hojenie dva mesiace ma stipalo pti kazdom pohybe,aj na wc.druhy ruzova zahrada.bola som v termine a nic zavreta,prisla k dr urobila hamiltona a po dvoch az troch hodinach mi zacali kontrakcie do brucha,ziadne krize co bolo super,sadla do auta a itekala do nemocky a do polhodiny od prijmu bola mala na svete,sitie uzasne hned som vedela chodit na wc nic nestipalo.bola som fit.taky porod by som zvladla este.po prvom som uz.nechcela druhe ale casom sa to menilo.

bordovlaska
23. mar 2019

Prvy porod-katastrofa..druhy..o 8 rano,som si zaliala kávičku,s tým,že dnes zase nič..a o 11 bola malá na svete 🙂

demetria
23. mar 2019

@soldi
Suhlasim. Rodila som trikrat a druhy bol najlepsi.
Vsetky boli rychle a z mojho pohladu lahke, ale druhy isiel tak nejak najnormalnejsie. Pri prvom a tretom mi rupla voda a kontrakcie nastupili az o niekolko hodin, druhy isiel pre mna najprijemnejsim tempom a bez stresujucej prestavky.

ukulela
23. mar 2019

@verka202 neporovnavaj to, nema to vyznam, vo vseobecnosti vraj plati, ze druhy byva zvacsa rychlejsi a intenzivneji. u mna - prvy 14 hod, steny som skrabala, hrozil akutny cisarsky, no des - ale dost to podrdndal aj porodnik .. druhy - prva kontrakcia pred deviatou, o 11 uz v porodnici, o pol 2 maly na svete. ja zle znasam bolest, takze aj toto bolelo jak svina, ale vdaka personalu som lepsie predychavala a lepsie to zvladla. po prvom som bola ubolena, vysilena, nastrihnuta, roztrhnuta, zastopkana, zrutena ... po rduhom som o dve hodky utekala po svojich na wecko a do sprchy .... ja som sa po blbom prvom istila epiduralom, no kedze to na mna prislo v nedelu tak mi ho v zasratej okreske nemal kto pichnut 🙂🙂🙂 takze som to dala aj bez neho (co mi uz ostavalo :(
ak ti to ma psychicky pomoct, pories si epidural ako poistku a v pripade potreby aj vyuzi. neviem, ake si mala komplikacie, ale vela veci sa da prediskutovat s porodnikom a ked si vyberies takeho, ktoremu doverujes (ak sa da zazmluvnit) tak aj to pomaha.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre