Reťazový pôrod

iwus16
13. mar 2024

Ahojte chcela by som sa informovať či niektorá z vás nemá skúsenosť so situáciou keď nestíham retazovy pôrod o jeden deň …… príklad rodicka mi konci 14teho 15teho potrebujem vykryť a 16teho nastupujem na materskú s tým že má doktorka vypísala na materskú 8tyzdnov pred čiže tam to už nemôžem skôr dať je lepšie si zobrať paragraf alebo dovolenku alebo ako ste to riešili ??

dixitka
14. mar 2024

To je jedno, kľudne si hoď dovolenku. To máš asi jednoduchšie, ako sa lekárovi trepať v ten deň a lístok nosiť.

lienka.7
14. mar 2024

@iwus16 hlavne ako si dohodnutá v praci.

iwus16
autor
14. mar 2024

Ďakujem ale otázka tým pádom mi asi padá nárok na retazovy pôrod koli tomu jednému dnu ?

hruska94
15. mar 2024

Čo znamená, že ti padá nárok na reťazový pôrod? Či máš nárok na materské a potom rodičovský? Ak si predtým pri prvom dieťati poberala materské, znovu máš na to nárok aj teraz. Moji dvaja sú 3,5 roka od seba. Pri prvom som poberala materské, potom rodičovský príspevok, v čase keď som bola druhýkrát tehotná aj tehotenské. Keď som mala nastúpiť do práce a vedeli sme, že nenastúpim, tak som volal s účtovníčkou a dohodli sa so šéfkou, že by sa to dalo vykryť najskôr dovolenkou, ktorá mi tam nabehla nevyčerpaná počas materskej, a potom som sa dohodla s gynekológom, že do môjho nástupu na druhú materskú pôjdem na PN. Čiže aj toto bol asi reťazový pôrod. Spýtaj sa v práci, ako by pre nich bolo najlepšie, aby si vykryla ten jeden deň. 😊

iwus16
autor
15. mar 2024

@hruska94 ďakujem …. No tak som myslela že či budem mat materskú minimálne rovno ako pri prvom alebo mi znovu budú vymeriavat materskú ? …. Lebo keď by vymeriavali tak jedine z rodičovského co je tým pádom menej….. v práci mi ponúkli že im je jedno či si vezmem paragraf alebo dovolenku ale že podľa nich mi tým pádom budú znova vymeriavat

veronikaszabova
16. mar 2024

@iwus16 nikdy sa nerata materska z rodicovskeho.
V zamestnani budu udavat predpokladany prijem.

lienka.7
16. mar 2024

@iwus16 keďže nenastúpis na matersku do 3 rokov dietata, nemáš ju reťazovu. Cize sa bude rátať z tvojho predpokladaného prijmu.

nikiki29
16. mar 2024

A nie je možné dohodnúť sa s lekárom nech posunie TP o ten 1-2 dni? Prípadne si vezmi dovolenku. Ak máš v mzde len základnú zložku, nie odmeny, tak z predpokladaného príjmu by ti mala vyjsť dobrá materská…

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre