Nestíham reťazový pôrod

katka17787
27. nov 2020

Ahojte baby viem, že je tu viacero podobných ten, ale ani v jednej som nenašla odpoveď na moju otázku, takže prosím o radu. Som zamestnaná a v júni na druhý rok mi končí rodicak s prvým bábätkom. Keďže je situácia aká je, rozhodli sme sa s manželom , že si urobíme druhé bábätko, ale nestíham retazovy pôrod. Ja som zamestnaná ako stewart čiže do práce sa vrátiť nemôžem ani len na jeden deň( firma by mi to nedovolila kvôli bezpečnosti). Dovolenku za rok 2018 mi preplatila firma. Otázka je ,predpokladám, že na materskú nárok mám, ale z čoho sa bude rátať . Ak by som čerpala dovolenku za rok 2019-2020 ( keďže som tie roky bola na RD ) prepláca sa tiež keďže tam nebol reálny zárobok-plat? Prípadne ako sa mi bude rátať materská ak pôjdem z rodicaku rovno na maródku? Ďakujem krásne 🥰

dominika_sk
27. nov 2020

Nie je toto tvoj pripad?

katka17787
autor
27. nov 2020

@dominika_sk ahoj ďakujem , pozerala som aj tieto príklady , ale nie som si istá, možno sa mýlim, ale pochopila som to tak, že to platí pri retazovom.🤔 Ja som z toho jeleň 😊

zuzanaete
27. nov 2020

Ja len jednu info, ze pocas rodicovskej sa ti dovolenka nerata, iba pocas materskej. Ak si si tu z obdobia materskej vycerpala a aj tu, co ti ostala este z pred materskej, tak uz potom nemas dovolenku. A zamestnavatel ta ma presunut na pracu pre teba vhodnu.

katka17787
autor
27. nov 2020

@zuzanaete ďakujem , zamestnávateľ má nemá kam presunúť . Tento problém som riešila už pri prvom dieťati🤔 ďakujem

veronikaszabova
27. nov 2020

@katka17787 ty ale narok na dovolenku nemas.

mogaa
27. nov 2020

@katka17787 v tom prípade PN...ale gynekolog ťa nemusí vypísať na PN ak nemáš komplikácie, tehotenstvo nie je diagnóza....takže jedine že natrafíš na "dobrého"gynekologa ktorý ťa vypíše na PN😉ak zamestnávateľ pre teba nemá vhodnú prácu, môžeš ostať doma a musí ti platiť plat....v automobilkách sa to rieši že kočky síce chodia do práce, ale tam celý deň sedia, rozprávajú sa, čítajú si ....takže spôsob či ťa nechá doma alebo budeš sedieť v práci niekde v kancelárii je už na zamestnávateľovi, plat ti ale ide....

katka17787
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
katka17787
autor
27. nov 2020

@mogaa pri prvom synovi som robila do 7 m, ale potom to zakázali 🤔 ďakujem za radu 😊 pekný deň

katka17787
autor
27. nov 2020

@veronikaszabova ďakujem

mogaa
27. nov 2020

@katka17787 inak výhodnejšie je zamestnávateľovi oznámi že si tehotná a vraciaš sa a uvidíš čo ti ponúkne.....možno ti niečo ponúkne...ak by si bola PN musíš dodržiavať liečebný režim lebo chodia kontroly zo SP aj tehotným - je to PN ako každá iná PN, takže tam by si mohla chodiť von so starším dieťaťom len v čase vychádzok(samozrejme, ak ti ich gynekológ dá), nehovoriac o tom že ak by staršie dieťa už chodilo od škôlky nemáš ho ako zaniesť, lebo vychádzky vtedy nemáš...bývalej kolegyni keď bola tehotná takto prišla kontrola o 7:30 - nebola doma, išla s dieťaťom do škôlky😉

katka17787
autor
27. nov 2020

@mogaa ďakujem, presne tak to urobím ako hovoríš .Malý by mohol ostal s manželom tie 2 m doma. Ja by som aj rada išla do práce aspoň na chvíľu... S tými kontrolami mám skúsenosti. Počas prvého tehotenstva mi prišla kontrola v čase keď už som nebola pn , ale makala v práci 😊 ďakujem ešte raz si zlatá 🥰 pekný deň prajem