Ricínový olej pri prenášaní

karinkab12
4. máj 2021

Zdravím vás chcela by som sa opýtať či fakt funguje ten ricínový olej... prenášam a ak neporodim vraj do piatku v piatok mi majú dať vyvolávačku nakoľko som otvorená na 4 a viac sa neotvaram bola by som radšej keby som mohla ísť prirodzene bez zásahu tej vyvolavacky pretože sa jej dosť bojím :( je ten ricínový olej bezpečný? Nestane sa nič bábätku?

landsmanka
4. máj 2021

skor ako olej treba vyskusat sex 🙂 ten je vraj najucinejsi

karinkab12
autor
4. máj 2021

@landsmanka už som skúšala všetky babské rady dokonca sme skúšali aj sex ale vôbec to nezabralo skúšala som drepovat umývať okna a vôbec nič nepomáha

landsmanka
4. máj 2021

@karinkab12 no drobcovi sa nechce von :/ aj tonik vraj pomaha, no co je na tom pravdy neviem. mne doktorka poradila len sex

karinkab12
autor
4. máj 2021

@landsmanka veď to že mne to doktor povedal tiež keď mi to povedal skúsili sme každý deň ale nepomohlo a tej vyvolavacky sa dosť bojím.. veď to že nechce a to najskôr bolo tak že porodim skôr a nakoniec som sa prestala otvárať :(

mamamasama
4. máj 2021

Ahoj...tiez som skusala vsetko... ricinovy koktail dokonca viackrat... a nepomohol... bolo to nechutne... jedneho dna..skoro 2 tyzdne po termine som sa na vsetko vykaslala, sadla si na gauc, vylozila nohy a dala si becherovku s tonikom 😂 (rada mojej gynekologicky mimochodom) 😂 a do pol hodiny zacali kontrakcie 😂

landsmanka
4. máj 2021

@karinkab12 vyvolavacky sa neboj, cim viac sa budes bat , tym to bude pre teba psychicky horsie. skus to brat tak, ze to dieta sa narodit musi ci s pomocou alebo bez 🙂

landsmanka
4. máj 2021

@mamamasama velmi zaujimava rada :D mna nechali prenasat len tyzden ale bol to horor

karinkab12
autor
4. máj 2021

@landsmanka to áno ja sa stále snou aj rozprávam lebo vraj aj to pomáha hovorím jej že už ju chcem mat pri sebe ale ona má asi ignoruje 🙈

karinkab12
autor
4. máj 2021

@mamamasama fu no to je fajn nápad ale ja sa alkoholu vyhýbam aj keď som nebola tehotná takze neviem či by som to do seba dokázala natlačiť 😂🙈

mamamasama
4. máj 2021

@landsmanka doteraz sa z toho smejem .. vlastne aj ,ked ma odrodila tak som jej zo žartu doniesla "ďakovné" flasu toniku a becherovku 😂😂😂 bola som strasne proti vyvolavacke, podpisala som po tyzdni reverz, ze odmietam hospitalizaciu, aj vyvolavanie a vyplatilo sa... takmer bezbolestny prirodzeny porod... 🤩 avsak každodenná navsteva porodnice,ci je baby ok bola nutnosť ..,no stalo to za to...

mamamasama
4. máj 2021

@karinkab12 jáj, lebo ten ricinovy koktail tiez obsahuje alkohol,.. tiez som sa cele tehotenstvo vyhýbala alkoholu, ale po 2 tyzdnoch prenášania som uz bola zufala tak som skusala skutocne uplne vsetko 😂

karinkab12
autor
4. máj 2021

@mamamasama aha 🙈 to som nevedela že obsahuje tak ja už naozaj potom neviem čo mám skúsiť ja som už rozmýšľala že by som išla aj záhradu kosiť ale to mi zas nedovolí môj chlap 😂

maximilie
4. máj 2021

@karinkab12
Ja som prenasala 2tyzdne a ricinovy olej bola jediná vec ktorú som neskúšala. Je to nebezpečné. Babatko sa môže z toho pokakat do plodovej vody. Ak ti do teraz nepomohlo nic, tak len cakaj. Mne nepomohlo naozaj absolutne nic, a to by som tu vedela pisat do večera co všetko som skúšala.
Ten olej naozaj neriskuj

maximilie
4. máj 2021

@karinkab12 inak tiez som chcela, pýtala som sa na neho v lekarni a lekárnička ma okamzite schladila, ze v žiadnom prípade.

karinkab12
autor
4. máj 2021

@maximilie tak to potom radšej nie presne toto som potrebovala vedieť či to bezpečne je alebo nie je pretože nechcem aby sa babike niečo stalo ... tak už teda počkám na tu vyvolávačku 🙈 každopádne ďakujem ❤️

mamamasama
4. máj 2021

@karinkab12 a vyvolávacka je podla vas menej škodlivá? 🤭

kiki68
4. máj 2021

Nie preboha, chces skoncit poserinkana v krcoch? Proste nech to vyvolaju, daju jednu tabletu dole s prostaglandinom a pojde to za par hodin. Ten tonic je tiez hovadina ( skusila som ho ) a na ricin som si teda netrufla. Lebo beztak som cely porod pregrcala

kiki68
4. máj 2021

@mamamasama vyvolavacka je prostaglandin ( to obsahuju aj spermie) a ta skodliva pre dieta mir je. Rovnako napr balonik nie je skodlivy. A vedia kolko coho davkovat.

anabella235
26. jún 2022

Tak u mna to fungovalo výborne, odporúčam. Vobec sa netreba báť. Vsetko lepsie ako vyvolavacky v nemocke.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre