Rodili ste po dvoch sekciách vaginálne?

darja20
10. jan 2014

Dievcata, velmi by sme chceli este jedno dietatko, zial, prve dve som rodila sekciou (chcela som rodit normalne, ale prvy porod nepostupoval (pan doktor sa so mnou velmi nebabral, nechcelo sa mu cakat) a druhy mi urobili automaticky sekciu (zial, doktor, ktoreho som mala dohodnuteho na vaginalny, bol prave na dovolenke, ked to na mna prislo a ten, ktoreho som "vymakla" tiez nemal chut sa so mnou babrat - riskovat). mam obavu po dvoch sekciach rodit normalne, ale predstava tretieho rezania je pre mna priam horor. nasla som par pripadov, ked aj po dvoch SC zeny porodili normalne, mate takuto skusenost? prosim, podelte sa so mnou o nu (kde ste rodili, mali ste dohodu s lekarom, ze to pojde prirodzene, alebo vam dali sancu, ake su rizika, ake to bolo oproti predoslym sekciam?) druhe som rodila 2 a pol roka po prvej sc, teraz som 14 mesiacov po porode. chcem si zvazit, s ktorou alternativou sa mam zzit. dakujem.

dadushe
10. jan 2014

Posílám jeden příběh pro inspiraci🙂 http://baby-cafe.cz/clanky/obcasniky/mezi-nami-...

mirkami7
10. jan 2014

ja mám tri sekcie,ale vaginálny pôrod by som teda neriskovala

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
molka
10. jan 2014

skus si precitat tuto diskusiu:
https://www.modrykonik.cz/forum/porod/vba2c-pri...
Aj na Slovensku je moznost skusit vaginalny porod po dvoch sekciach, ja som tu moznost dostala v Trencine. Zial, som sa nakoniec neotvorila, takze som skoncila aj 3xsekciou.

casdante
10. jan 2014

Ja mam za sebou dve sekcie v relativne kratkom case po sebe. Pri druhej sekcii som mala jazvu z prvej sekcie velmi tenucku, uz skoro neexistujucu, takze rozhodnutie porodit sekciou bolo spravne a zjavne na poslednu chvilu. Ked som otehotnela treti krat, tiez mi bolo povedane , ze bude tretia sekcia na 100 %, par dni pred terminom porodu. Bohuzial som potratila. Zrejme zalezi aj na tom, kedy chces otehotniet, ci kratko po druhej sekcii, alebo az o par rokov. Vtedy ma este telo cas sa zregenerovat. Tuto situaciu musi zvazit podla mna len lekar a az na konci tehotenstva, len vtedy bude vediet, ako sa spravaju predchadzajuce jazvy, a ci vydrzia vaginalny porod. Zver sa do ruk lekarom so zdravym usudkom. Ja by som zrejme neriskovala vaginalny porod, ale nie som lekar. Moja intuicia mi vravela, ze tretej sekcii sa nevyhnem..... ale zdalo sa mi to bezpecnejsie riesenie, vzhladom na fakt, ze uz pri druhej mohol nastat problem.

hameeda
10. jan 2014

ja si myslím že by si našla takého doktora čo by privolil, no všetko to je o zdravotnom stave, a hlavne o tom prečo si rodila sekciou, u teba by to snáď išlo rodiť normálne, pretože rodiť sekciou nebolo v tvojom prípade nutnosť, ja mám za sebou 5 cisárskych, ale u mňa je to nevyhnutnosť hneď od prvého pôrodu, pretože ja mám natoľko zúženú panvu že by som normálne neporodila, niekoľko lekárov mi to potvrdilo že je to bez šance, ak by som chcela rodiť normálne alebo by umrelo dieťatko alebo ja.........takže asi tak

mamami3
10. jan 2014

Ja mam za sebou 2 sekcie a v nemocnici mi hned povedali, ze ak 3 babo tak jedine sekcia a moja doktorka mi povedala to iste. Mozno najdes doktora, ktory by to skusil, ale pocitaj s tym, ze pri minimalnom probleme pojdu rezat...

inull5
10. jan 2014

Ja mám tiež po dvoch sekciách - dôvod pri oboch nepostupujúci pôrod, nezažila som kontrakcie žiadne. Veľmi som si priala prirodzený pôrod, no nevyšlo mi to. A ako vravíš, aj my by sme chceli ešte jedno dieťatko, no to rezanie ma desí asi ako teba. Ale k tvojej otázke - keď som nastúpila na príjem na sekciu tak sestrička mi rozprávala že deň predomnou porodila mamička po dvoch sekciách normálne do dvoch hodín. Mňa sa lekár pýtal či chcem sterilizáciu a vravím bože veď ja mám len 28 rokov takže nie. U mňa je rozdiel medzi sekciami bez 3 mesiacov 3 roky a teraz som po pôrode 7 týždňov. Rana je ok, ako aj pri prvej a krásne zahojená, no stále cítim strašne citlivé brucho na dotyk, nemala si to?

katkalubkova
10. jan 2014

tiez mam info o tom, ze po 2 sekciach, bude aj tretia.
Tiez mam za sebou dve sekcie, a nebolo to jasne ako budem rodit druhy krat, ale nakoniec bola sekcia.
Ja na Tvojom mieste ( len moj nazor ), ked si vydrzala 2, vydrzis aj tretiu, nie, ze je len vacsie riziko vynosenia miminka v tretom tehotenstve po dvoch sekciach, ale je tam riziko, ze maternica rupne, pri tych tlakoch, ze to nevydrzi.
Viem akurat, ze ked je prva sekcia a druhy porod klasicky, tak porodnik skusa rukou, v akom stave stave je jazva na maternici ( pred prebiehajucim porodom ) "mozno" keby si stretla takeho odvazlivca a mala by si jazvu v poriadku, tak by sa odhodlal, ale nepocula som o tom.
drzim palce 😉

danielita18
10. jan 2014

chod do Trenčína tam ta nechajú rodit normalne lebo tam robia cisarsky az ked si jednou nohou v hrobe

olinkabrs
11. jan 2014

Ahoj, syn sa tiež narodil sekciou, lebo bol koncom panvovýn, čiže nebol otočený, a tak chlapcov nenechajú narodiť sa normálnou cestou. Druhé som mala dvojčatá a v nemocnici ma nechali rodiť najskôr prirodzene, ale pôrod nepostupoval a stále sa pýtali, či necítim bolesť v mieste jazvy-čo som nevedela rozlíšiť pri kontrakciách. Nakoniec mi urobili sekciu po celom dni trápenia a potom mi doktor povedal, že som už polovicu jazvy na maternici mala natrhnutú , čo je veľmi nebezpečné, možeš aj vykrvácať. Môj doktor mi povedal, že to bol obrovský hazard. Moja kamarátka po jednej sekcii porodila druhé dieťatko normálne a tiež sa jej pri pôrode roztrhala jazva a skoro zomrela, takže po dvoch sekciách by som ja o normálnom pôrode ani neuvažovala, lebo tkanivo okolo jazvy je oslabené ešte viac.

malinovka333
11. jan 2014

po dvoch cisarskych neviem ci by ta nechali rodit niekde normalne

iwesska
11. jan 2014

No, toto myslim hovori za vsetko http://www.porodnice.cz/dobry-den-pane-doktore-.... Ja uz sa teraz bojim, caka ma o 3m. porod po prvej sekcii, strasne sa jej chcem vyhnut, ale tiez neviem ci sa to podari vzhladom na to, ze to bol nepostujuci porod, bez kontrakcii, otvorenia 😝

moon1979
11. jan 2014

po dvoch sekciách (mám ich) by som si tretíkrát prirodzene rodiť netrúfla ... aj keď po prvej sekcii bol pokus na prirodzený pôrod

sedem
17. jan 2014

A nebol by pre teba vacsi horor, keby tu ostali tvoje 2-3 deti bez mamy - teda bez teba? Myslim, ze ked si sekciu zvladla dva krat, zvladnes aj treti krat, vsetko je to v hlave, treba sa nastavit, ze to bude dobre a uvidis, zvladnes to lahsie, aspon uz vies, co ta caka a vies sa na to psychicky pripravit...sama mam dva cisarske za sebou a nesplnenu tuzbu rodit prirodzene a viem, ze keby aj bolo tretie tehotenstvo, uz by som nepokusala, okrem toho, mas este velmi maly odstup medzi sekciami...

vinyan
18. jan 2014

Da sa s niektorymi lekari dohodnut (napr. s primarom Kascakom v Trencine - podla jeho slov, je riziko iba o trochu vacsie ako po prvo cisarsko rodit prirodzene). Zavisi od odstupu, ci Ta neboli jazva, ci sa nerozpada jazva, niekde aj eraju jej hrubku (v Trencine nie, tam i doktor povedal, ze vacsinou to praskne niekde inde, nie priao v jazve a ze to by useli hrubku steny maternice merat na vsetkych miestach).
Aj ja cakam babo po dvoch cisarskych, neviem, ako bude nastaveny moj lekar, ma vybrateho (predtym som rodila oba razy inde). Nebudem to silit, viem, ze moj doktor meria tu jazvu na konci. Zatial ma neboli a am dobre odstupy (2 roky zakazdym) a dobre sa mi hoja jazvy. Pre mna je tiez des ta operacia, ale ak mi to navrhne lekar, skusim sa na to pripravit.
Vela je aj o psychike, aj to, ci zena porodi prirodzene, aj ako prijima cisarsky, ak treba... Teraz citam knizku Materstvi a setkani zeny s vlastnim stinem a sama autorka zazila prirodzeny porod tusim po dvoch cisarskych, myslim, ze rodila dokonca doma. Tak drzim palce Tebe i sebe, nech sa vieme odovzdat🙂

ingulik
18. jan 2014

Ja som po dvoch sekciach mala aj tretiu normalny porod neprichadza do uvahy a uz ani dalsie tehu...

kristinafifi
18. jan 2014

skus oslovit dr. Jozefa Zahumenskeho v sanatoriu Koch, drzim palce 🙂

evicka101
1. máj 2014

Normálny pôrod je prirodzená vec, pri ktorej ide dieťa "von" cez rodidlá ženy,kde je prirodzená mikroflóra. S ňou dieťa prichádza do styku, získava kontakt s takýmito baktériami, čím sa mu buduje imunita. Cisarák je sterilná záležitosť, čo budovaniu imunity dvakrát neprispieva. Samozrejme záleží na okolnostiach, ale AK SA DÁ, a je tam takáto možnosť, tak podla mna je prirodzený pôrod vhodnejšia alternatíva. Rada farmaceuta ;)

bronia13
1. máj 2014

neviem ako pisu o imuninach ale ja som rodila 3 krat cisarskym a moj syn ma 5 a bol raz chory a dcera ma 4 a ani raz nebola chora.... tak neviem.... nevime ja som bola spoojna rodila som cisarskym lebo sm musela a som spokojna...

tinika
19. aug 2014

ja mam dve sekcie, teraz som tiez počula ze u nas v porodnici rodila jedna tretie prirodzene, ale ja sa citim cele tehu nedobre, boli ma brucho, jazva, ne trufla by som si na riadny porod, navyse malej odhaduju 4kg takze rodit prve po 2sc a s takou vahou....

kobolova
26. aug 2014

Da sa to. Pred tyzdnom som tak porodila tretie babo 3920g - 51cm - 4 stehy dole 🙂 Podotykam, ze meriam 160cm a pred tehu 49kg 🙂
Prvy cisarak v 2009 pre nepostupujuci porod (3800g), druhy 2011 isiel tiez "automaticky", ze to bude rovnako velke (mal 3680) a urcite to skonci takisto a teraz treti som si nasla dr. Zahumenskeho v Kochu, ktory tak uz v Cechach odrodil a podarilo sa.

Tehotenstvo bolo bez komplikacii, jazva primeranej hrubky (3mm), odhadovana vaha den pred terminom 3200 🙂.
Bola som viacej sledovana = castejsi monitor babatka v poslednych 2 tyzdnoch, takisto pocas porodu castejsie na "pasoch", ale EPI zabrala skvele, dobre som sa otvarala, takze paradoxom je, ze svoje "najvacsie babo" som dala VAGINALNE 😀 i vdaka skvelemu pristupu a povzbudzovaniu mudr. Zahumenskeho.
Babo malo ako jedine zo vsetkych apgar 10/10 a ziadnu novorodenecku zltacku...

Je pravda, ze dokonca ani tu, v BA, s tym nemaju skusenost, nikde inde by ma tak nikto neodrodil (este snad v Trencine), ale baby, stoji to za to! Riziko ruptury maternice, ktorym vsetci operuju je asi o pol percenta vacsie nez pri vaginalnom porode po 1 cisarskom.
Je to ten najlepsi pocit, ktory mozete ako zena zazit = odrodenie svojho dietata, prilozenie, bonding... A hlavne, ze dokazete fungovat hned, sice som si 5 dni poriadne nesadla, ale je to neporovnatelne s "predklonom" po cisarskom...

Takze rodit vaginalne po 2 cisarskych? DA SA TO 🙂

sensen12
13. aug 2016

jop,zahumensky porodi vsetko vag

maalu
13. aug 2016

Drzim vam palce,dievcata,co chcu rodit vaginalne pro cisarskom... Je to aj moja tuha, ale zatial si netrufam ani druhe babo po prvom svojom cisarskom, prave preto ze ani druhe ti malo kto dovoli rodit prirodzene ...

lynn333
4. okt 2016

@kobolova ahoj,povzbudila si ma 😉😊.Aj ja som sa rozhodla pre vaginalny porod po 2 sekciach.Mam otazocku:Citila si nejake stipkanie jazvy pocas kontrakcii a samotneho porodu?

daduskamuska
1. dec 2016

@kobolova Ahoj. Prosím ťa, našla som si tiež doc.Zahumenskeho teraz je V Ružinove. Som po dvoch sekciách A chcem toto tretie vaginálne aspoň vyskúšať resp . dopriať babenku, nech sa vypýta samé. Koľko ta nechal prenášať po dvoch sekciách. Mňa hospitalizoval včera, deň pred termínom A vyprosikala som si čakať aspoň do 5.12.t.j. štyri dni po termíne. zatiaľ sa neotvaram A je to dosť blbý pocit čakať na sekciu alebo či sa začnem otvárať. Prosím, daj rady. ďakujem

majca1581
22. dec 2016

@daduskamuska
@lynn333 ako ste dopadli baby bol vaginálny? 😉

daduskamuska
22. dec 2016

@majca1581 Áno. Podarilo sa A ja som ako keby zažila zázrak. malý sa sám vypýtal 3.12.dva dní pred spomínanou sekciou. Všetko prebehlo bez komplikácií za 8 hod.od bolestivých kontrakcii A následne odtekajucej plodovky. Prenášať by ma viac nenechal. vraj je to už riziko. držím palce. A baby naozaj sa to dá, ak je všetko V poriadku. ..Podľa Dr. Zahumenskeho bolo. A ja som sa z toho spamätávala ešte ďalšie dva týždne😉

majca1581
22. dec 2016

@daduskamuska super gratulujem.. a predtym si mala ake odstupy po sekciach ?? chcela by som vyskusat ale až tak neskor o 5-6 rokov teraz mam doma 7 mesacne :D a pichali ti niečo ?? na to aby sa spustil porod ??🙂

daduskamuska
24. dec 2016

@majca1581 Dakujem 🙂 Medzi prvym a druhym porodom bol odstup 2 roky a 7 mesiacov a medzi druhym a tretim 2 roky a 4 mesiace. Praveze mi nemohli nijak spustat porod, sme cakali na spontanne spusteny a inak sme mali naplanovanu sekciu 4 dni po termine. doktor Zahumensky nechce nechat prenasat, vraj su tam nejake rizika. A verila som mu.a inak ma poslal na poucenie o epiduralke, nechcela som, ani som nad nou nerozmylala, ale isla som.a veru aj som ju pouzila, a naozaj to bolo ovela lepsie znasanie bolesti.aj skvely zazitok som mala z porodu, mozno aj vdaka ulave od najvacsich bolesti.ale anesteziologovia s tym nemaju nejake skusenosti davat epi po cisarskom, no doktor vraj mal skusenosti, tak odporucil.toto jedine som mala.prajem ti vela zdravia a porod aky by si si zelala🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre