Rodili ste s nadváhou?

16. aug 2021

Co si o tom myslite? Určite sa tu nájdu aj také ktoré rodili s nadváhou. Vaše skúsenosti? Mam 93 kíl a cca 172 cm. Prvý pôrod bol predčasný sekciou, nie však kvôli vahe. Od začiatku som bola riziková skupina, od začiatku sme vedeli ze hrozí predčasný pôrod. S tlakom som problém NEMALA, a v podstate okrem skrátenia krcky žiadny iný problém nebol. Keď som rodila som mala cca 110 kíl. Na poradni boli odomna oveľa väčšie plnšie ženy a zvládli to do termínu. Odrádza ma ta váha, avšak chcela by som stihnúť reťazový pôrod. Môže byť aj druhý pôrod predčasný? Aké sú rizika pôrodu ženy s nadváhou?

abbey1
16. aug 2021

A nechceš poriešiť tú váhu? Veď pôrodom starostlivosť o dieťa ešte len začína. Deti ťa budú potrebovať zdravú a v kondícii ešte veľa rokov.

nelca0510
16. aug 2021

Rizika su,ze nemusis uz na konci vladat tlacit

pribinak
16. aug 2021

@nelca0510 tak to nemusí ani keby mala podváhu

Skôr by som sa obávala tlaku, problémov so srdcom a tehotenskej cukrovky. Ale všetko je to len taka polemika. Skús aspoň trochu schudnúť

riamia91
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
strudlikmalicky
16. aug 2021

Mala som vyše 100kg keď som otehotnela aj išla rodiť. Všetko bez problémov, žiadny vysoký tlak, cukrovka, nič. Pôrod celkom rýchly a v pohode.

jaskolka
16. aug 2021

Tehotenstvo som začala na váhe 90 kg, pri pôrode 97.Bez komplikácií celých 9 mesiacov, do 5 mesiaca som pribrala 1 kilo. Nijake problémy, tlak v pohode, cukor bez problémov, dieťa normálne, nijako extra veľké. V pôrodnici rovno ostalo 10 kíl, počas dojčenia zase šla váha dolu, momentálne mám 82 kg.

simca06022011
16. aug 2021

Tak ja som mala vysoku vahu pred tehu ale pocas tehu som pribrala minimalne... Vaha moze byt problem pri všetkom, aj nemusi.

mariet24
16. aug 2021

Pri oboch tehotenstvach som otehotnela cca ,90kg, rodila som oboch synov s váhou cca 115kg. Oboch som porodila prirodzene bez komplikácií a týždeň po termíne. Tehotenstva bezproblémové.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre