Stvrdnuté bruško a skrátený krčok v 22. týždni

17. feb 2023

Dobrý večer, prosím o rady a skúsenosti... Dnes som bola u lekára, pred tým aj v rizikovej poradni. Mám skrátený krčok na 2,5cm a otvorený na špičku prsta a indikovali mi riziko predčasného pôrodu. Som v 22tt
Už druhý večer mi tvrdne bruško - tvrdé je stále už aspoň 3 hodiny a cítim silné kŕče akoby tlaky keď človeka veľmi nadúva... Beriem magnézium a natieram bruško magneziovym olejom, ale nič nepomáha. Čo ešte skúsiť? Lekár sa k tomu nevyjadril dnes. Na pohotovosť ísť nemôžem, mám doma 2 malé deti...

Ďakujem za akúkoľvek skúsenosť a pomoc 🙏

ankare
17. feb 2023

Moja, ja by som sa šla dať min. skontrolovať na pohotovosť. Nie je to sranda. Držím palce!

ailiba
17. feb 2023

Drzim palce, aby si vydrzala cim dlhsie🙏. Mala by si mat kludova rezim a lezat.. No neviem, ci sa to da pri 2 detoch... No treba si urcit priority. To natieranie bruska ti radil lekar? Ja viem, ze ked hrozi predcastny porod, tak sa nesmie nijako brusko stimulovat. Nechytat, nehladkat, nemasirivat.
To, co popisujes vyzera vselijako... Moze ist aj o predcastny porod. Ja by som na tvojom mieste zavolala na pohotovost a vysvetlila situaciu... Aj to, ze mas doma 2 deti... Mozno ti poradia.
Nemas, ani susedku, hocikoho, kto by mohol dobehnut?
Drzim palce🙏

autor
17. feb 2023

@ailiba Práveže som posledné dni prelezala, ale k večeru ma toto chytí... Manžel vie byť s nimi samozrejme, ale aj odviezt ma niekto musí...

ildiko36
17. feb 2023

Smer pohotovosť, zavolaj záchranku ked manzel ťa nevie zobrať

ailiba
17. feb 2023

Chapem... Zavolaj na pohotovost a povedz im aky mas problem, pride po teba zachranka.
Ja som zacala silno krvacat na zaciatku 7.tt a bola som doma sama s malinkym synom. Volala som zachranku a oni mi povedali, ze ked nezozeniem nikoho, kto by ma odviezol, tak mam zavolat a pridu.
Urcite chod... Tam ti vedia viac pomoct... Vies, aby si potom nelutovala. Len fakt si cim menej chytaj brusko, stimulujes tym kontrakcie.
Drzim palce, nech vsetko je v poriadku❤️

ankare
17. feb 2023

Ako Ti je?

kitycat
18. feb 2023

Odvezie ta taxik napriklad

simik131
18. feb 2023

Všetko sa dá,i s týmto nálezom sa dá vydržať,len to chce neskutočnú obetu. Sama tým prechádzam, ležím od septembra, taktiež mám dieťa doma a manžela v práci. V tvojom prípade už len nemocnica a kľudovy režim, kortikoidy, progesterón,magnézium do žily, lieky na tlmenie činnosti maternice. Určite by som neostávala doma, deti bez teba prežijú,manžel tiež, no to babatko v brušku treba zachrániť,urobiť i nemožné,aby sa udržalo. Držím silno palce,viem,čím prechadzaš.

ildiko36
18. feb 2023

Dúfam ze sa mate dobre s bábätkom, myslim na vas a drzim palce
Ozvy sa ci ste v poriadku❤️

ildiko36
18. feb 2023

@simik131 drzim aj tebe palce

ailiba
18. feb 2023

Obom vam drzim palce tiez❤️❤️

autor
19. feb 2023

Ďakujem dievčatá veľmi pekne.
Žiaľ o dcérku sme včera prišli...
Do nemocnice ma prijali po 2.30 ráno a skonštatovali otvorenie na 7cm

Nedalo sa nič robiť. Dcérka neprežila.
Nepomohlo by ani prísť skôr, pretože plodove obaly sa v maternici začali odlupovat oveľa skôr. Nevedia prečo, ale príroda sa tak žiaľ rozhodla.

elenita
19. feb 2023

Je mi to velmi luto, prijmi moju uprimnu sustrast ☹

ailiba
19. feb 2023

To je mi velmi luto🖤

autor
19. feb 2023

Ďakujem veľmi pekne.

floki1994
19. feb 2023

Ach to ma velmi mrzi...nam sa stalo v 19tt :/ a tiez nam lekar povedal ze to tak priroda jednoducho zariadila ...vela sil, par dni bude narocnych teraz..ale casom to aspon trosku preboli..

ankare
19. feb 2023

Prijmi moju úprimnú sústrasť. 😢😢😢❤️

autor
19. feb 2023

@floki1994 ďakujem Ti. Mrzí ma Tvoja strata. Ak sa môžem opýtať, Aj ste bábätko pochovali?

floki1994
19. feb 2023

Nie ...ponukli nam to ale ja som bola uplne na dne neschopna nicoho a babatko brali na kadejake testy aby vedeli co sa stalo (tie trvali cca 14 dni)... cize sme sa s nim radsej rozlucili inak a pohreb odmietli. Manzel mal dost prace so mnou ...Drzim palce aby ste to zvladli..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre