Sekcia

marfka3
14. aug 2018

Ahoj.Som objednana na sekciu o 11 dni ako je termin a zda sa mi to velmi skoro,nie som s tym stotoznena.Mali ste niektora tiez taky termin?Bolo babo dozrete?

jarunka102
14. aug 2018

Maminky pridam sa...ja som mala ist rodit normalne termin som mala na 26.7.,ale od 36tt sa mala nechcela otocit,takze kvoli zlej polohe som musela sekciou,som utla,uz by sa neotocila. Mala som tu smolu,ze som stretla zlych doktorov,ktory ma posielali domov a stale cakali,ze sa mala otoci a odtecie mi voda. Cas isiel,bolesti,kontrakcie a problemi s dychanim sa stupnovali,ale lekari mali stale cas aj napriek tomu,ze som mala papiere uz podpisane na sekciu. Este aj prednosta nemocnice mal cas,jedol na domnou nanuk zatial co ja som mala bolesti,nevedeli mi natocit monitor,lebo mala vykopovala sondu a nemohla som dychat. Aaale stal sa zazrak a prisla do prace lekarka,ktoru som si povodne chcela zazmluvnit k porodu a ta ma hned poslala na operacnu salu,ze si to berie na seba a odrodila ma. Zachranila mojej dcerke zivot,nebyt jej,mala by sa zadusila... Dcerka sa teda narodila 27.7. s mierami 50cm a 3010g. Ziaden strach,to zvladnete😉

yanni
14. aug 2018

@jarunka102 Takych doktorov by som dala zavriet. Vdaka bohu ste obe v poriadku. Inak, krasny datum. Moj muz a najstarsi su 27.07., dcera 17.07. a muzova neter porodila teraz 26.07. dvojicky 😉

frerik
14. aug 2018

@myjusiatko ja by som to urcite neriskovala, u mna cakali do poslednej chvile ci sa otoci (bol kp) a ak nie ze by bola sekcia, no krpec sa neotocil a porod sa rozbehol a mal taky rychly spad ze sa hned natlacil dole, zasekla sa mu tam ritka, a uz nebola mozna sekcia a ani epiduralka. Takze som rodila kp a bez epi. A to som bola prvorodicka. Kazda zena aj porod je iny, ja by som neriskovala. 11 dni pred tp je uplne v pohode.

eriksonka1234
14. aug 2018

Ja obe deti 3týždne pred terminom,prvy KP a druhy uz nechceli riskovať,kedze prvy bol zložitý,obe deti v absolútnom poriadku

jarunka102
15. aug 2018

@yanni kraaaasne 🙂 vela zdravia prajem 🙂 ano pan bozko stal pri nas a dcerka sa narodila v magicky datum 27.7.2017 o 14:17 ...neman slov na tych lekarov,vdaka bohu,ze to dobre skoncilo...

marissenka
15. aug 2018

Mne dali termín na sc vždy týždeň pred termínom 🤔

graft
15. aug 2018

Zdravim, mam 3 zdrave deticky, prve prichadzalo na svet tak,ze mi o polnoci odtiekla plodova voda, utekali sme do nemocnice, tam mi vsetci premeriavali panvu stale dookola a zvazovali sekciu, tak nakoniec vyhlasili,ze ak sa nezacnem otvarat, tak idem sekciou, ale chvala Bohu, o pol4 ma brali na salu, lebo sa nic nedialo, sekcia v pohode a pri druhom aj tretom dietatku som mala sekcie naplanovane dva tyzdne pred terminom porodu, pravdu poviem...este s bruskom som stretla hlupu tetku, co mi vravi - prepaaaanajaaaaana dva tyzdne pred termiiiiinom??????? Sak moze byt nevyvinute......zlakla som sa, ale moj gynekolog mi veci vysvetlil a obavy zmizli....pokial viem,tak sa to takto robi s tymi dvoma tyzdnami...preco by naschval ohrozovali deticky?
Ako som uz pisala, mam 3 zdrave deticky -vsetky sekciou, niet sa coho bat, ak je nevyhnutna sekcia...drzim palce...

chvostik1
15. aug 2018

Ja som tiez mala planovanu sekciu desat dni pred terminom a vsetko dopadlo dobre. Dcerka je zdrava, po porode sme nemali ziadne komplikacie. Myslim, ze 10dni je uplne v poriadku. Bezne sa stava, ze maminkam sa porody rozbehnu aj skor nez maju termin. Ja som sa dr pytala preco sa to robi v takom predstihu, takze je to preto lebo sa necaka na porodne bolesti.

A na druhej strane, citala som tu vela pribehov o tom ako dietatko odislo par dni pred porodom, dokonca aj v termine lebo ta nestastna snura.... Tak som rada, ze sa nam nic neskomplikovalo a vsetko sme zvladli.

A pre tie, ktore tu pisu, ze deti sa pre nic za nic nerodia v 40.tt alebo ta co tu spominala komplikacie svojej kamosky a jej znamej..... 10dni vela neznemi. Dieta nepriberie za 10 dni polkila a pokial uz ma niekto zelenu plodovu vodu 10dni pred terminom, bude zelena aj v den porodu. Pri sekcii sa mozno napil ale pri prirodzenom by ta voda zasiahla ocka a mozno by sa napil tiez. Baba, ktora lezala so mnou na izbe rodila v termine. Prirodzene. Porod sa nerozbiehal, synceka jej nakoniec museli ozivovat a teraz chodia do rizikovky. Chlapcek je nastastie zdravy, ale baba ma traumu do konca zivota a to nebola prvorodicka.

Vsetci tu su odbornici na slovo vzati.... Ak je doktor zodpovedny tak snad vie preco indikoval porod sekciou. P

malinajahoda
20. aug 2018

Ahoj marfka3, ja mám tiež za sebou sekciu v plnej narkóze. Termín mi vypočítal gynekológ na základe poslednej menštruácie a v správe som mala napísané, že 9 dní som prenášala. V pondelok ma prijali do pôrodnice a až vo štvrtok mi dali ráno vyvolávačku. Kontrakcie nastali, ale neotvárala som sa. Tak navečer navrhli cisársky.

felino1993
22. sep 2018

@taami prečo je podľa teba sekcia keď sa rozbehne pôrod zlá ?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre