Je možná sekcia bez cievkovania?

agibaba
12. sep 2019

Ahojte žienky, možno vám príde blbosť co sa pýtam, ale zaujíma ma dá sa nejako s lekármi dohodnúť aby ma pri cisárskom v spinalnej necievkovali alebo to proste musí byť? Budem rodiť síce až v marci, druhýkrát, ale vyzerá to ze druhou sekciou. Pri prvom cisárskom bolo najhoršie pre mňa z celého pôrodu cievkovanie, hrozne bolesti močového mechúra až som plakala, a aj keď mi tu cievku vytiahli to nebolo zrovna príjemné. Inak nie som padavka ale celý život mam problémy s mechúrom, plus hyper aktívny močový mechúr tak asi preto som to tak zle znášala. Ide to aj bez cievkovania? Ďakujem veľmi pekne za odpovede 🙂

filipb
13. sep 2019

Ja som mala pri akútnej SC úplnú anestezu , cievku mi dali ešte na porodnej sále, vôbec som necitila nič a to doslova, bolo to veľmi rýchle možno 5 sekúnd a vyberali na druhý deň, tak isto veľmi rýchlo a bezbolestne. Isto závisí od skúsenosti toho, kto to zavádza. Ja som rodila v Banskej Štiavnici. Povedala by som, že s cievkovanim opäť by som žiadny problém nemala, ale po prečítaní prispevkov už si tým nie som istá 🤣 pre mňa bola nočná mora klistýr...

lucinika
13. sep 2019

Pri prvom som mala akútnu sekciu, no po kontrakciach som ani zavedenie cievky necítila. Druhé bolo plánovaná sekcia a cievkovali ma ráno pred zákrokom. Bolo to nepríjemné, nebudem hrať hrdinku ale keď si na to človek zvykne dá sa to vydržať. Vyťahovali mi ju na druhý deň ráno po zákroku v sprche, takže sa to dalo zniesť. Záleží aj na rozmere - šírke cievky.

eliska13
13. sep 2019

@lucinika môže byť, že je žena aj opuchnutá a ubolena a viac to cíti.Mna cievkovali viac x na urológii a okrem šteklenia som nič necitila

ruza88
13. sep 2019

Ja som mala teraz v auguste akútnu sekciu a cievkovali má až po pichnuti spinalu takže som ani nevedela... na druhý deň mi ju vybrali a už som chodila sama na wc....som mnou bola na pooperacke zena po celkovej narkoze a tá mala tiež cievku.Rodila som v pb

lucinika
13. sep 2019

@eliska13 mne to bolo nepríjemné hlavne z dôvodu že som mala neustále pocit ze musím cikat. Ale potom som si zvykla 🤷‍♀️.

lilianocka2016
13. sep 2019

Ja som tiež mala cisársky a mňa necievkovali len som musela veľa piť

petronela919
22. nov 2019

@agibaba uplne tak chapem...prvy prvej sekcii bolo pre mna z celeho porodu najhorsie toto... tiez som mala caste zapaly takze moc. Mechur velmi citlivy...a este v nasej nemocnici VT je zvyk ze kateter zavadza este nocna zmena...cize uz o pol siestej ma nacievkovali a zakrok o pol deviatej...raka to bola bolest, ze mi az slzy tiekli a myslela som, ze si zacnem trhat vlasy... pru kazdom pohnuti akoby mi niekto sypal sol do rany...pri druhom som sa s dr. Dohodla, ze ma sice nacuievkuju ale par minut pred zakrokom, ale nastastie to nebolo vobec hrozne lebo medzitym uz tie tazkosti so zapalmi ustupili...inak btw velmi mi v tom smere pomohlo brat lyzicku rakytnikoveho oleja nalacno rano a vecer

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre