Je možné dohodnúť sa na sekcií?

Zodpovedané
1. feb 2022

Dobrý deň,

začiatkom minulého roka som rodila naše prvé dieťa. Pôrod bol veľmi dlhý (36 hodín) a napriek podaniu EPA veľmi bolestivý, vyčerpávajúci. Neustále som zvracala a mala som veľmi pomalé otváranie. Ani pred podaním EPA to nešlo rýchlejšie.

Toto je dôvod prečo odmietam druhé dieťa i napriek tomu, že po ňom veľmi túžime.

Existuje nejaký spôsob ako si môžem zariadiť sekciu?

Odmietam druhýkrát rodiť vaginálne. A ak si nebudem istá, že budem rodiť sekciou, tak ani nechcem otehotnieť.

Ďakujem

Dobrý deň,

na sekciu potrebujete mať indikáciu. Len tak sa bohužiaľ nerealizuje, keďže ide o pomerne veľký operačný zákrok.

Kontaktujte svojho ambulantného gynekológa, prípadne pôrodníka a preberte svoje možnosti.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník