Som prvorodička. Čo mám od pôrodu očakávať?

petraja
11. jún 2008

baby mna caka prvy porod a dost som v sokoch ze co ako lebo ma este moj doktor neinformoval tak sa dost bojim lebo kazdy vravi ze je to bolest a neviem co tak neviem co mam vlastne cakat 🙂

celin
12. apr 2010

Ahojte, nestiham pisat, vcera sme sa vratili z vikendu s plaveckymi jaslickami, bolo super. Mirka ty mas doma dobre sidielko. Uankab mate to tazke , nech sa to zlepsi. Kubko toleruje zatial vseto jedlo, ale zato nic nechce papat. Len kupovane masovo zeleninove prikrmy a banan zje. Doma varene tak 3 lyzicky a koniec a ovocie ani nahodou. Ja neviem ako ho mam naucit papat. Asi musim pockat. Teraz som mu prestala varit a davat tie kupovane prikrmy a sunar a za tyzden zacnem znovu.
Mirka este je aj babybazar.sk

bibulienka
12. apr 2010

mirka Viki je riadne šidielko... asi toho vela cez den nestihnes, ze????deti budu uz o chvilu behat, no co aspon budeme mat super kondicku...mali by sme sa tesit 😵

mirka907
12. apr 2010

Biba ved ja sa aj tesim, ale niekedy mam fakt dost...A cakala som , ze ked bude stale v pohybe, tak bude lepsie spat, ale kdeze!!!!!Cim viac sa hybe, tym menej spi, co nechapem. Vcera spala strasne malo, vecer odkvecla , ale o polnoci svieza ako rybicka na mna kuka po stojacky z postielky. Som myslela, ze ma porazi....Vam spia deti teraz lepsie?

janka3.12
12. apr 2010

Babulky no ja som dnes myslela ze maleho preplesnem po zadku, jake som mala nervy, no potom mi napadlo, ze aj tak by sa mi smial a trulko by aj tak nevedel o co ide, tak ma to aj rychlo preslo 🙂 tak za dve hodky sa 3x pokakal, raz am pri prebalovani ocikal, co by mi nevadilo ale aj obliecky v spalni, lebo ho prebalujem na posteli /prebalovanie mi trva dlhsie kedze mu ritku vytieram aj manganistanom, ma ju v kuse cervenu, musim kupit kalciovku, rybacia mast uz asi nestaci/ a druhykrat nie a nie lezat na chrbte, neviem ako vase deturence, ale my mame s prebalovanim a obliekanim hrozny problem lebo Oli by bol v kuse len na bruchu a vsetko ohmataval....ach jaj, viem ze sa nemozem sztazovat ved spi elu noc, ale ten den je potom riadna makacka....

Oli nema problem so zltkom, ale ja mu z neho robim slize, halusky z pohankovej muky a tie poto, rozmixujem
Dnes prvykrat zjedol doma pripravene ovocie: cerstve jabko, banan a susena slivka.....len vsade boli tie supky zo slivky tak som musela davat pozor, al vela nespapal asi tak 60ml a kupenu spapa aj 100-150ml

mirka907
12. apr 2010

Janka ja dam malej do ruky ovladac a ten ju zabavi, kym ju prebalim, inak nie je sanca aby ostala na chrbte....

bibulienka
12. apr 2010

mirka..lucka nastastie nabehla na rezim, ze spi doobeda 1 hod a poobede 1 az 1 a pol hodiny, v noci od 8 do cca 6rano...

prebalovanie...ked ma lucka holu ritku hned je na bruchu... 🙂 🙂 🙂 a tak sa dotahujeme kto vyhra...ale snazim sa jej dat nejake hracky a potom ju prebalim, horsie je ked ju obliekam, to sa jej vobec nepaci..najradsej by mala holy zadocek cely den..

ivkaivka
12. apr 2010

ahojte, no nemala som cas, mamina oslavovala 50-tku a babka 80-tku. Mala bola na oslavach super, ako male ciganca. Absolutne ma nepotrebovala, vystacila si skazdym, kto ju mal na rukach. Keby mi ju nenosili papat, ani neviem, ze ju mam. Kocka vydrzdala do 22.00 a doma cela rozsafna, nemohla zaspat, len sa vyskierala, smiala, zaspali sme az po pol-noci.
uankab, mrzi ma,ze to mate take srasne. Drzte sa. Vera Ti co radi?

bibulienka
12. apr 2010

ivka to mas super..Lucka okrem mojej maminy a ocina, a okrem svojho ocinka nehce ist na ruky nikomu.... 😵

janka3.12
12. apr 2010

Ivi presne ako Oli, on nema s ludmi problem, s rodiny s nikym, aj ked kazdeho nevidi rovnako casto, alw doktorku nemusi🙂 pri tej spusti hned plac, a ak vidi niekoho prvykrat a berie ho na ruky, zacne spulit pusu, ale ked vidi ze som pri nom a robim opicky, tak si po chvili zvykne.....tak len dufam ze aj na tetu opatrovatelku si zvykne

uankab
12. apr 2010

ivka, vera tvrdi ze do roka sa vyvija imunita babatka a ze ked na to reaguje teraz neznamena to automaticky, ze na to bude reagovat aj neskor... vraj aj s testami treba pockat a robit ich az okolo roka... ale ja neviem, mam z toho zmiesane pocity, pretoze aj sa do MM prenasaju nanogramy a ona na to reaguje, ako na to zareaguje ked to priamo spapa ??? ja este stale drzim tu brutal dietu, nepridali sme absolutne nic, testovali sme vajicko, mlieko, psenicu - na vsetko zareagovala, teraz sme stopli, kedze reaguje skoro na kazdy prikrm... akurat som teraz pisala bilanciu nasich prikrmov:
brokolica - zhorsenie ekzemiku, hnacka
tekvica - ok
ryzova kasa - vyhodenie pusinky a brady, uz pocas papania
cuketa - ok
zemiak - ok
mrkva - hrozna reakcia, 4dni cela cervena
hruska - grckanie, skusala som to 2x
kalerab - vyhodene licka a brada
kukuricna kasa - ok
jablcko testujem dnes druhy den, ma mierny vysyp okolo brady

uprimne som z toho na nevy... nejaka depka ma teraz chytila ☹ ... a aby toho nebolo dost, tak nam rastu zubky, malinka sa budi kazdu chvilku s placom... som s nou teraz 4dni sama, poslednu noc som moj najdlhsi neprerusovany spanok bola hodina, inak sa budila stale, o druhej rano som si ju zobrala k sebe do postele... teraz sa uz stihla zobudit aspon 3x odkedy som ju ulozila spinkat, tesim sa na tuto noc 😖 ... inak musim ju pochvalit, je mala hrdinka, dnes sme boli na ockovani a ona ani nemukla 🙂

kwetinnka
13. apr 2010

Bree ranko dievcence, Miri tak asi si mala pravdu s tou 6. chorobou..aj ked ja som o tom nikdy nepocula.S vusadenim ATB prestali aj vyrazky..tak je otazne ci boli ich pricinou ATB..vcera sme mali ist na kontrolu ale ked som tam dosla aj som sa otocila.plna cakaren..a nebudem tam s nou cakat medzi tými chorými detmi.Inak prasna fotka..Viki je dobre cislo..nasu zatial fascinuju len kvety..skusila som ju dat do choditka a nejak sa k nemu pretransportovala..a bol už skotro na zemi.Papat nam nastastie chuti..dnes skusim kukuricne cestoviny...ja tiež zacnem s lepkom postupne..kedze mame bezlepkacov nejedneho v rodine..su aj bezlepkove piskoty..len s vajcom tak neviem.Už som aj rozmyslala ze jej nieco take upeciem.
Bibi to plavanie vam zavisim..a som rada ze sa vam pacilo..ako sa vola ta vasa instruktorka? Terezka??Ale v nedelu už aj my pojdeme..konecne..sak aj vsetko už zabudne...aj ked poharikovy system mame stalle.NAsa už spi celkom dobre..len vecer nechce jest..len pit...tak sa zobudi do 9 este aj 2 krat a potom spi ...dnes papala ay o pol 5 a spali sme do 7!! som kukala jak puk...asi tým uchvatnym pocasim to je.
Uankab to s tým jedlom je hruza....je moznost ze sa to neskor,ked bude starsia zmeni??

janka3.12
13. apr 2010

Uankab no teda to ma mrzi, nechte vxhladat nejakeho odbornika? imunologa? testy urcite nema vyznam robit pred prvym rokom

kweti Oliverko papa psenicnu kasu uz vyse tyzdna a nie je s nou problem, kupila som mu piskoty Hipp, no su otrasne, tvrde ani vo vyzive sa nedaju rozmocit a rozpucit, tak neviem, skusim sunarku...len tam je cele vajce, alebo na babyfoode
Ake piskoty pouzivate vy babulky?

mirka907
13. apr 2010

Janka my mame sunarka susienky a tie su fajn. Kweti super spanie...My papame v noci dvakrat. Budi sa mi aj skor, ale to jej dam pit stavu a vacsinou zaspi dalej. Alebo ju pomojkam, dam na chvilku k sebe... Ale inac oproti tomu co bolo, je to ovela lepsie, niekedy je sice hore aj velakrat ale to su tie zuby a nevyzaduje sa kojit...A vyzera to tak, ze ju musim nechat od tej 3tej poobede hore aby vecer bola poriadne unavena anerobila cirkus v postielke. Ak este spi okolo 5tej polhodinku tak obrovsky cirkus vecer. Vcera mi zaspala v kociariku o pol 6tej ale som ju po 15 minut zobudila a vecer bol celkom ok.

bibulienka
13. apr 2010

jani ja mam sunarky a baby susienky od nestle..obe su fajn....
my sme mali nanic noc...mrcnala a 2 hod... ale len do polnoci, papala o tretej a rano o siestej..este ze aspon o tej siestej este na chvilu zaspala...
ako robite detom cestoviny???
skusali ste uz ovsene vlocky??? ja ich varim v detskej vode, a pridam do tej kase ovocie...Lucia toho zje veelll...chuti jej..

poradte nejaky super recept, uz mi dochadzaju napady... 😵
KWETINKA...ta instruktorka je Gabika, inak ako si malu naucila fukat do vody..Lucka na mna pozera a ko puk.... 🙂 🙂 🙂

janapon
13. apr 2010

Ahojte maminy, mozme sa pridat. mam dceru Hanku, ktora je priblizne vo vo veku vasich deti. 🙂

bibulienka
13. apr 2010

jajapon..jasne vitaj u nas...napis nieco, aby sme vas spoznali, kde byvas v ba???

bibulienka
13. apr 2010

sorry preklep..janapon 😉 😉 😉

janapon
13. apr 2010

😀 ahoj bibulienka, byvame v petrzalke. Hanka je super, od narodenia prespi celu noc. teda kym som kojila tak sa budila, ale teraz uz vobec. aj papanie je super, spapa vsetko co jej dam a aj dost vela. 😀

janapon
13. apr 2010

uz sa pretaca, ale az teraz zacala aj s bruska na chbatik, plazi sa a skusa sa dvihat na 4 a ked ju posadim, chvilu vydrzi.ale sama si este nesadne 🙂

kwetinnka
13. apr 2010

Vlocky som este neskusala..ale asi by som ich dala varit k jedlu tak som to urobila s ryzou...su aj od Heto nejake susienky..tie mame doma..Probioticum..alebo nejak tak sa to vola..a tiež mam jedny od Hippu ale este som ich neotvorila.tak uvidime.Janapon viitam ta.a kde v petrzalke byvate-my sme tam tiež byvali..aj ked teraz už pol roka sme biskupicania:o)..aktivne by mali deti vediet sediet az ked lozia...takze to ze nesedia je v poriadku.
Inak Bibi my sme ich fukat neucili...ani s nasou ani s inou instruktorkou.tak neviem...aj ked nasa teraz nieco take robi ako keby fuksala mozno by jej to aj do vody islo

bibulienka
13. apr 2010

tak to je sikulka...
inak baby aj vase ratolesti sa rozhodli, ze cuvanie je lepsie ako pohyb dopredu??? Lucka cuva vzdy a vsade, uz neobsedi v momente je na styroch a cuva 😵 😵

janapon
13. apr 2010

dakujem kwetinka, byvame pri Technopole.
tiez jej davam do jablcka susienky Safari, su super, rychlo sa rozmocia. len sa mi zda, ze mala malo pije. nevipije za den ani 2deci

janapon
13. apr 2010

ano, Hanka tiez vacsinou cuva, len obcas ked je nejaka hracka vpredu tak sa doplazi.ale vacsinou sa len zacne jedovat ze nedociahne 😀
bibulienka a ty si odkial?

janapon
13. apr 2010

ahoj celin, ako sa mate? 😉

uankab
13. apr 2010

nam lezu zubky, tak malinka bola v noci stale hore... nechala som si ju u seba v posteli, tak sa citim celkom vyspato, dost pomohlo ze som nemusela k nej vstavat... a teraz sme uz od pol siedmej hore a netvari sa, ze by chcela spinkat...
bibi, tiez sa plazime dozadu.. ani nie na styroch, sucha sa na brusku a najlepsie jej to ide na parketach ... vcera uz robila poriadky v mojej taske a manzelovych papieroch... bude mat radost ked pride v stredu domov 😀
jani, s tym papanim sa vela robit teraz neda, testy nema zmysel robit teraz a nechcem ju zbytocne nechat trapit, tak ani neviem ci ma zmysel ist za nejakym doktorom teraz, alebo skratka pockat.. dnes skusim dat este jablcko, ale nevidim to ruzovo, je z neho este zo vcera malinko vyhodena...
aku zeleninu a ovocie ste este davali? uz by som mala pomaly zacat aj s maskom asi, ako ste ho pripravovali?
janapon vitaj, magdalenka nepije cez den nic okrem mliecka, max par lyziciek vodicky lyzickou... z flasky pit nevie a ani z toho naustneho poharika, len ho olizuje...

bibulienka
13. apr 2010

ja som tiez z biskupic...
tak vidis Kwetinka..co instruktor to ine metody 🙂 nabuduce uz ma byt nacvik signalu a hovorila aj nieco o smyklavke do vody 😕 😕 😕 som zvedava

uankab, ja masko nakrajam na kocky a varim so zeleninkou, a niekedy potom pridam ryzovu alebo kukur.kasicku na zahustenie

celin
13. apr 2010

Janka, Hanka vitajte 🙂 Mame sa dobre, v noci vstavame 1 az 2x, budicek klasicky o 6 a jedenie ziadna slava. No musim ist ideme cvicit, uz by som s tym chcela prestat, neviem ci mu to vobec pomaha a ci to potrebuje. Nevidim ziadnu zmenu. A po byte od vcera lieta ako sarkan, uz nemoze byt sam ani minutu, hned skuma kvetinace, zastrcky, drevo z krbu a vsetko zakazane okrem hraciek.

kwetinnka
13. apr 2010

Ani smyklavku sme nemali...tak neviem....a masko robim tak ako Biba. Tie safary keksiky strasne farbia podla mna...mali sme sice len jeden ale cela bunda bola od toho.

celin
13. apr 2010

Kubko plavec

kwetinnka
13. apr 2010

zlatucky je..aj my budeme musiet zacat viac nosit fotak lebo viac chodime s kamerou..ale sa zda ze sa MU TO PACI:O)

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre