Som prvorodička. Čo mám od pôrodu očakávať?

petraja
11. jún 2008

baby mna caka prvy porod a dost som v sokoch ze co ako lebo ma este moj doktor neinformoval tak sa dost bojim lebo kazdy vravi ze je to bolest a neviem co tak neviem co mam vlastne cakat 🙂

mirka907
14. apr 2010

Neviem ci sa mam cim chvalit, bo som pominala kopec penazi...no ale mozem ti poslat mailom ak chces...nechcem aby ma vykopli s konika ...alebo myslite, ze to mozem hodit aj tu do bazaru?mozu sa tu davat aj nove veci?

mirka907
14. apr 2010

Janka este ma napadlo...posad maleho pred zapnutu mikrovlnku 😀 ...ta Viki fascinuje

bibulienka
14. apr 2010

inak vyhlasujem sutaz o najoriginalnejsiu hracku...
u nas momentalne vedie WC kefa... nebojte este je zabalena v igelite uplne nova, akosa Lucka tmoli po kupelni vzdy ju najde a miluje ju....
u mirky to bude krabica od dzusu a mikrovlnka... som zvedava na ostatnych 😵 😵 😵

mirka907
14. apr 2010

biba, mam vazne obavy, ze s wc kefou si ma tromfla... 😠

mirka907
14. apr 2010

Inac, co hovorite na novu webku Maderny?

uankab
14. apr 2010

ahojte, to ste toho dnes napisali... tri krat som odbehla k magdalenka, pokial som vas docitala a teraz si uz poriadne nepamatam na co som chcela reagovat 😀
kazdopadne dakujem za povzbudenia, dnes som jej dala len tekvicku aby sa vycistila a aj tak bola nejaka vyhadzana vecer. hej, nervozna je aj z toho ze ju to svrbi 😖 ... ja kupovane vyzivky nedavam, pretoze obvykle tam je vzdy nieco zamiesane co nemozme... ale kupujem bio ovocie a zeleninku ak sa da...
celin, plne chapem tvoje starosti ohladom papania, magdalenka mi robi to iste... teda okrem toho, ze ju stale kojim kazde tri hodiny, takze ma stale plne brusko. mam par otazociek na vas ohladom prikrmov... ake huste maju vlastne byt? mne napr. vypije vody z lyzicky, ale papanie nechcela, tak som ho potom rozriedila a vtedy to uz papala... dnes dokonca nechcela ako tak, ale ked som jej priozila poharik k puse, tak to z toho pekne vypila... no chapete? myslite ze si uz teraz deticky presadzuju svoje? co mam vlastne robit, co dovolit a co nie? a hraju sa vam pri jedle? napr. poobede sa zobudila, akurat som zamiesala kasicku, zobrala som ju do kuchyne, dala do pusy na ochutnanie a papala... prebalila, posadila do stolicky a koniec, pusu vobec neotvorila... tak som ju nechala tak, dala von so stolicky, o pol hodinu znovu, no boj, ... no a na zaver sa zacala hrat s flaskou a na ustocka uplne zabudla a pekne mi ich otvarala...
biba, wc kefa je dobra 😀 ... my momentalne tiez vsetko obavujeme, facsinuju ju telefony, ovladace, papier... ale pekne sa vyhra aj so svojimi hrackami...
joj a este robota, ja sa spat nechystam, kedze sme sa prestahovali 😝 ... a ak sa bude dat, zostanem s malinkou doma, je to predsa len najkrajsi cas, ktory sa uz nevrati...

kwetinnka
14. apr 2010

Nasej sa velmi paci teplomer celovy,a samozrejme vsetky nadobky,misky,varecha,a mam na snurke navlecene gombiky tak tie kym poprebera zabije jej to nejaky cas,a zubna kefka.A ja davam k jedlu hracku lebo sa mi inak vytaca takto sa s tým zabavi a papa..ked papame prikrm pomaha obcas telka ale inak papa v pohode.A urob jedlo tak huste aby to zjedla..nasa to ma tiež radsej redsie.
Madernu som este nekukla,ale chystam sa...a co si to vsetko poobjednavala??
Inak mikrovlnka je aj u nas v kurze...:o)

celin
14. apr 2010

Uankab, Kubko sa pri jedle vymysla a hral by sa keby mal s com, ja ho posadim do stolicky a on sa otaca, vrti, okusuje operadlo na boku aj za nim,.......a zjedenie vyzivy nam trva vyse pol hodiny. a to zje len masovo zeleninove a nie vzdy ju zje celu. Jedenie je strata casu. dnes jedol o 3.30 rano, potom nechcel jest az o 12 tej na obed zjedol pol toho prikrmu hipp a potom este 150 ml sunaru a o 17 tej zjedol asi stvrtku bananu. No pred spanim 150 lm kase, 250 ml sunaru a 150 ml caju hned po sebe. A v noci sa bude este pred polnocou a okolo 4 rano. a potom zas doobeda nic,....nechapem.
Ja som najprv robila zeleninu uplne riedku a to mu chutilo, viac vody v tom bolo, potom hustejsiu az nakoniec len roztlacenu zeleninu, vsetko pekne jedol az jedneho dna prestal. Teraz som zas skusala riedku, len vyvar vypit, zamiesat do toho mlieko a nic nechce.
Tak nechaj Magdalenku sa hrat pri jedle a mozno bude papat.

janapon
14. apr 2010

kwetinka u mna dorabka stoji 12 eur. na FB mam album,tak nakukni. nie je ich tam vela, ale aspon budes mat predstavu o mojej praci 🙂
janka, nam na plavani dovolili aj plienky, ale radsej odporucaju plavky. plienka vraj nasiakne vodou, je tazka a deti potom nepracuju s nozickami ako by mali. 🙂

mirka907
14. apr 2010

Kweti z maderny nic, len chcem vediet vas nazor na stranku. A poobjednavala som nike, adidas, puma vecicky, kedze tu je to priserne drahe. A este aj so shipmentom sa to z USA oplati objednat. Uankab, ty by si tiez vedela povedat nie? V UK to je tiez dost lacne...Teda aspon podla mojich skusenosti ...Lillywhites obchod ma dostal ...Zas ale shipment je drahy.

celin
14. apr 2010

Mirka ved nam poposielaj co chces predat a mozno popredavas. Teda ak mas aj nieco co by sa hodilo aj chlapcom mozno by som kupila.

janapon
14. apr 2010

hanka sa tiez pri papani stale zabava. najnovsie si naplni usta a potom to prska okolo seba. to je najlepsia zabava 😀
a bavi ju pozerat sa na pracku ked perie. ale dnes mala zly den, nebavilo ju vobec nic 😒

janapon
14. apr 2010

🙂 mirka, aj by som si asi nieco vybrala

uankab
14. apr 2010

mika, ebay je veru dobry 😉 ... aj ked oblecenie nerada kupujem z obrazkov, radsej to vidim na zivo... z webu objednavam len z osvedcenych obchodov 😉 ... inak preco nie je pristupny tvoj album?
celin, ja to musim uplne rozmixovat.. skusala som roztlacene vidlickou a to vypluvala... mne spapa tak max. 50ml, aj to je viac voda ako jedlo.. no verim ze sa nejako rozpapa, ved mliecko jej nebudem navzdy davat....

janapon
14. apr 2010

uankab, mne raz lekarka poradila ze jej mam rozvarit ryzu a dat vypit len tu vodu. vraj sa z toho napapa.a malinke kusocky ryze boli aj v tej vode.

bibulienka
14. apr 2010

mirka poslala som ti mail...inak prajem vam sladke snicky..dufajme ze sa v noci vyspime 😔 😔 😔

mirka907
14. apr 2010

Uankab , ze vraj som sa registrovala na ceskej verzii konika...doteraz to nevadilo, ale odkedy je nova verzia tak vadi...som pisala adminom ci to u seba nevedia zmenit...mala by to byt len zmena jedneho parametra, tak by si s tym nemali mat problem , ale ktovie...

kwetinnka
15. apr 2010

Tak Miri snad zareagujes na nase nakupu chtive výzvy:o)) Jani ani my nemame zuby takze Olinieje jediny bez zubí...a JAni ja som tam nijake nehty nevidela..teda pracu...co som slepa..
Inak noc dobra...sice dlho trvalo kým zaspala sa zobudila ked silno zacalo prsat a hrmiet...ale spala do 4 najedla sa a este do 7 sme potiahli..takze faajn..Zas to vyzera na idilicky den...Bibi kraasny vylet...my asi nikam nepojdeme..

janapon
15. apr 2010

dobre ranko,
mirka, aj ja som ti poslala mail, vecicky su krasne 🙂
kwetinnka, album sa vola moja pracicka tak skus pozriet 🙂
hanka v noci nepapala, zato stale stracala dudlik, takze som bole hore asi 6x :(

mirka907
15. apr 2010

Nasa noc...cirkus Humberto...neviem co sa malej stalo ale som rozbita....

kwetinnka
15. apr 2010

Ahaa hej už som to nasla..no niektore su fakt kraasne...som sa do nich zamilovala..asi do dvoch:o)) miri ked ti poslem mail...tak nam ukazes tie veci??

celin
15. apr 2010

Dobre rano, my sme mali noc ako vzdy. 2x papal, ale raz ho zobudil pes a tak som to vyuzila a prebalila ho a tak sa hned aj najedol, takze mozno by sa sam ani nezobudil. Posledne 2 tyzdne ho musim v noci prebalovat a dnes precikal 2 plienky takze aj prezliekat a to sa vzdy trasiem ze ho zobudim.Neviem co v noci tolko cika, dufam ze neprechladol ked je stale na zemi a vzdy mi utecie z deky a mame studene podlahy.
Mirka snad to budu zuby. Poslala som ti email do IPak mas veci aj pre chlapca a ak sa mi este ujdu. 🙂

kwetinnka
15. apr 2010

Ivi pekne veci....a nechces zi s toho nechat nic?? ci to nieje vsetko?? 😀

janapon
15. apr 2010

kwetinnka, tak keby si chcela, mozme sa kludne dohodnut 🙂
boze, zase leje.vcera sme boli 2x vonku a dost sme zmokli :( a vidim, ze dnes si to zopakujeme :(

kwetinnka
15. apr 2010

JA by som si mozno jedny tie satu vzala..aj ta mikina s tými nohavicami sa mi paci...len my a kapucne nie sme velky kamarati...a tie modre body by sa moxzno pacili Celin.

kwetinnka
15. apr 2010

No teraz mam nove..vcera mi kamoska spravila tak za mesiac resp 3 tt budem potrebovat obnovit...a ako by sme sa dohodli.ty to robis doma? zakaznicky ti chdia domov?alebo opacne??

mirka907
15. apr 2010

Kwetinnka, toto su vyselektovane veci, ktore si uz nemozem nechat lebo letim z domu 😉 ...Ja som totiz utocila aj na mimibazar...slovensky a cesky a podobne...🙂..

janapon
15. apr 2010

hej, robim doma, dosla by si?

kwetinnka
15. apr 2010

zachvilku dojde exekutor a zoberie vam dom...:o)))JA taketo nalety nerobim..vlastne viem preco tam chidm len obcas..
Celin si sa pytala co LIli a nasi psy...no to su vlastne nasich ..ale sme s nimi doost casto..Lili je z nich nadsena..už by ich chytala,A oni ..to su take mamy...starsia ta ju pride ovonat..ked tak olize nozku..ale neurobila by jej nic..ta druha sa jej trosku boji..ale ked spi v izbe bude stat pri dverach a davat pozor ci neplace

kwetinnka
15. apr 2010

Musela by som si zmenezovat cas....ze kedy a ako ale ak by sa dalo mozno aj dosla..Tuto kamosku mam 4 roky ale rada vyskusam obcas aj niekoho noveho..Dorabanie 12 a nove??

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre