Som prvorodička. Čo mám od pôrodu očakávať?

petraja
11. jún 2008

baby mna caka prvy porod a dost som v sokoch ze co ako lebo ma este moj doktor neinformoval tak sa dost bojim lebo kazdy vravi ze je to bolest a neviem co tak neviem co mam vlastne cakat 🙂

bibulienka
22. máj 2010

ivka ja davam nestle, obcas sunarku kasicku a mali sme aj hipp....zatial vsetko v pohode....
ta dierka na dasienku je veliky znak toho ze zubok tu bude uz coskoro 😀 😀 😀 😀 ..u nas tak vyzera ta horna trojka vlavo, presvita cely zub...
no plavat ideme az o tretej, co mam trochu obavy vtedy zvykne Lucka spat, budem musiet nejako sachovat so spankom aby nebola velmi unavena...
dnes ideme pozriet na hrad na food fest ...ochutname a popozerame nejake fajn mnamky 😵 😵 😵

arrett
22. máj 2010

Ahojte. Tak Simonko bol v nocitak dobrucky. Vstal len o 12tej a o 5tej. Potom budicek o 8.30. Ráno mal 38,5 davame cipky. No je vysmiaty, hravy, je mu lepšie ako včera, aspoň si myslím, čo sa týka nálady. Pekný dnom Vam prajem.A ďakujem za vaše povzbudenie, veľmi to pomáha, ďakujem

bibulienka
22. máj 2010

taaaaaaakkkk.... Lucka dnes spala doobeda 2 hodiny a poobede 1,5 hod..nechapem.....ale kedze sme boli v meste spat isla az o stvrtej a vstavala o pol siestej... takze dnes bude dlhyyyyyy vecer 😉 😉 😉 😉 kym pojdeme spat....
ali nevadi..boli sme na tom food feste....napapali sme sa a kupila som si rucne robene pralinky...sama cokolada..mnam mnam 😵 😵 😵

mirka907
22. máj 2010

Bibus my sme mali vcera taky spavy den a radsej nechci vediet aka bola dnesna noc. 😠

bibulienka
22. máj 2010

no mirka to si ma fakt potesila 😢 😢 😢 😒 😒 😒

janka3.12
23. máj 2010

arrett som rada za Simonko bol spokojnucky...dufam ze sa rychlo vystrabi a bude dobre

Bibi aka bola noc? Oli spal dobre ako vzdy od osmej do 6:30.....takze parada, vcera sme boli v BB v Europa center, lebo u nas lialo jak besne tak sme sa trocgu prevetrali, manzel si kupil 3 kosele v Marks & Spencer v akcii za 9 eur, tak sa vytesoval 🙂 🙂 ja som si nasla krasny drevey majak v jednom dekor obchode (mam majaky rada, vobec vsetko co suvisi s morom🙂 Oliverko dostal do izbicky take trblietka na zavesenie, akoby perletove, zavesila som mu ich na garniz....ked bude viat vanok tak sa budu trochu hybat, sa z nich tiez vytesoval.....len to pocasie, dnes u nas zase prsi:(

arrett
23. máj 2010

Dobre ranko baby. Takze spali sme presne jednu hodinu v noci☹ som totálne vystavena☹ Ale, malému dnes ráno klesla teplota z 38,5 na 37,4. Mali ste vidieť tu radosť🙂 konečne sa to pohlo smerom nadol. Tak sa strašne teším. Malého často kojim a davkujem cajikom. Poti sa ako konik🙂, snáď to pomáha. Nemá žiadne príznaky choroby. Tak dúfam, že za pár dni už budeme celkom fit. Peknú nedeľu v kruhu vašej rodinku Vám prajem🙂

bibulienka
23. máj 2010

ahojte...noc ako tak..par krat bola hore, vstavali sme o pol siedmej a zaspala az teraz...dufajme ze si trochu pospi aby vladala na plavani...
jani...super nakupy...
arrett.. super , ze uz sa ma Simonko lepsie...
dnes je zase krasne, asi pojdeme popoludni niekam von,na zmrzku a tak 😉 😉 😉 oslavit Luckine 9-mesacie 😵 😵 😵

ivkaivka
23. máj 2010

arret, super, ze uz je lepsie, zajtra si uz ani nespomeniete, ze boli teplotky, parada.
Jani, super, skoda, ze u nas nie su take zlavy, ten vychod....
bibka, zmrzka chutila? Chutnala aj Lucinka?
My sme takmer cely den von, bud prechadzka, alebo na dvore. Od rana je mala vysiata, super den, no dufam, ze jej to vydrzi az do nocneho spinkania. Supnem par fotociek z prechadzky a aj z rana. Ma novu zabavku-vysavac....

bibulienka
23. máj 2010

zmrzka bola fajn..a lucka zjedla cley suchy kornutok..plavanie super, ponarali sme sa ..lucka vobec neprotestovala. 😵 😵 😵
dnes ma super naladicku..ivka ..Olivia je herecka, krasavica a tie okuliare 😀 😀 😀

kwetinnka
23. máj 2010

AAhojte,tak som rada je už je Simonkovi lepsie..oni to vyzdy nejak tak dobre znasaju tie teploty.Olivka hercka zlatunka Bibi ani sme sa nestihli porozpravat si sa mi zdala nejaka bez nalady,alebo zla nalada??lMy sme s po plavani urobili vylet na Slavin ,pospominali na stare casy ked sme este boli samy sme tam chodili radi pozerat vyhlad.Skoda ze my sme sa o tom food feste dozvedeli az v spravach...skoda tiež by som sla na take pralinky.V noci mala spala fajn az na to ze sa o 2 zobudila a nie a nie spat v postielke tak spala s nami...mm chce dotlacit este jednu postel k nasej..aby sme sa nemuseli traja tlacit:o))

ivkaivka
24. máj 2010

kočky vdaka. Chcem sa opytat, mohla by mala jest maso z diviny?
Kwetinka, moja ma postielku pri mne, celkom to ujde, aspon nemusim vzdy vstavat kvoli cumliku, len natiahnem ruku, supnem do pusiny a spi dalej....

bibulienka
24. máj 2010

ahojte... kwetinnka - nevyspaty a unaveny cely clovek...uz od piatku nam nejde vytah.. a trepat sa aj 3x denne peso na 6 posch.s kocikom a 9kg dietatom je fakt sranda....a samozrejme sme sa ponahlali do vody..Lucka ked vidi bazen uz od neho neodtrhne ocka...a potom si sa sla uz prezliect..vynahradime si to inokedy 😉 😉 😉 😉 😉 ..
dufam, ze nam opravia vytah... nechcem mat lepsiu kondicku...takto nie 😀

arrett
24. máj 2010

Ahojte... Tak my sme dnes vstali ráno o desiatej, paradicka🙂 a teplota 36,8 jupiiiiiii. Dnes ešte ostaneme doma a zajtra už pôjdeme na slniecko.
My byvame na 5 a vytah nemáme. No kociar nechávam v kocikarni a beriem tých 9 kg😀DD Riadana makacka, ale aspoň chudnem🙂 Este 4 kg do pôvodnej váhy.
JOJ baby, taká som rada kvôli Simkovi.
Ivka, mala je krásna. Ja obdivujem tu záhradu veľkú. Hneď by som tam guláš párty, alebo gril párty urobila😀D

gabriel01
24. máj 2010

Holky ahoj, jsem tu nová. Čeká mě za pár týdnů porod a strašně se bojím. Je to moje první dítě takže mám strach úplně ze všecho. Porod - ten si neumím vůbec představit. Na jednu stranu se strašně těším, až bude kluk na světě, ale ten strach je šílený. Už se těším, až budu mezi váma řešit, jak jsem nevyspaná a vyčerpaná🙂 Moc by mi pomohly reakce, že ten porod není zas tak strašný a že to nějak zvládnu. Můj muž se sice snaží, ale znáte to, chlapi vůbec neví🙂 radši se dozvím něco od zkušených maminek. Děkuju

arrett
24. máj 2010

Ahoj Gabriel, vitaj medzi nami.
No moj porod bol uzasny a je to pre mna ten najkrajsi zazitok. Vobec to podla mna nie je take hrozne ako sa to opisuje. Kazdou kontrakciou budes blizsie k tomu, aby si videla a drzala svoje abbo v naruci, takze sa na ne tes🙂 Porod boli, ale na bolest zabudnes v okamihu ked babo uvidis. Zabudnes proste na vsetko a budes len ty a tvoj chlapcek. Neboj sa. Teš sa, ze o chvilocku budete dvaja. Porod je zazrak,v ed porodis krasne dieta, tvoje dieta...

bibulienka
24. máj 2010

gabtiel,.... vitaj u nas... presne ako pise arrett...porod je bolestivy, niekedy trva dlho ale ten vysledok stoji za vsetko...a ten krasny pocit ze si maminka...uvidis svoje babatko a zabudnes co bolo predtym...
jasne ze necakaj ze ta to nebude boliet, bude a dost, aj po porode to boli...ale babo ta donuti zebudnut na bolest a uzit si to vonave malinke stvorenie ktore ta velmi potrebuje...neboj je to fakt krasne...a na nevyspatost a vycerpanost sa vobec netes...patri to k tomu a zvyknes si..aj my sa snazime zvyknut...ak mas este hocijake otazkys me s nimi,my sme tu super baby 😵 😵 😵 ktore ti poradia a pomozu...vsak ????

gabriel01
24. máj 2010

Děkuji vám mooooc 🙂 Opravdu jste mě uklidnily🙂 Vždycky si řeknu, že ten porod zvládlo už tolik ženských tak proč bych já neměla. Jen jsou to trošku nervy🙂 Ještě jsem se chtěla zeptat na poporodní syndrom? Mám o tom celkem načteno ale jak už jsem psala v předešlém příspěvku, není nad opravdové zkušenosti. Taky mi paní doktorka řekla, že některé ženy nejsou schopné ještě rok po porodu provozovat sex. S něčím takovým jste se taky setkaly? Ještě jednou moc děkuji za vaše odpovědi🙂

arrett
24. máj 2010

Poporodny syndrom ... no u mna asi nastal, lebo som plakala ked maly plakal a ja som nevedela preco.. ale to preslo za par dni.. Uvedomila som si to az po tom. A sex sme mali po kontrole u gynekologa aasi po 2 mesiacoch a bolo to super.

ivkaivka
24. máj 2010

arrett, ved mi aj grilujeme ked sa da. Cela rodina sme pri sebe velmi blizko, takze to striedame kazdu sobotu-teda v lete.
Gabriel vitaj, neboj, porod je super. Ja som sa strasne tesila na ten zhon, ked to pride. No uvidis je to nezabudnutelne, neboj a tes sa na drobcka. A fakt porodna bolest je najkrajsia bolest na svete-ber to tak,ze ine vychodisko nemas,nikto to za Teba neodrodi. Cim skor to prijmes, tym Ti bude lahsie. Ja by som si to noormalne zopakovala (tehotenstvo)...uz len preto,aby som si pospala. Ja som asi poporodny syndrom nemala, netreba na to mysliet, len sa tesit z babatka.
A uprav si pas, nech vieme kolko Ti este chyba do porodu, nech čakame s Tebou 😀
Kočky, normlne by som znovu chcela dalsie babo-gabriel, Ty si ma nejako navnadila...Boze asi ani večer nezaspim 😅

bibulienka
24. máj 2010

ivka... aj ja by som rada bola zase tehotna..bolo to krasne, kopa casu na vsetko, aj na seba...citit babo ako sa hybe v mojom tele..hladkat brusko....teraz je to uplne super...ale velmi sa mi pacil ten cas..ked som sa o telo delila s Luckou...urcite by som chcela este jedno babo....ale az neskor, ked to situacia dovoli....
ale ono je to tak, ked si tehotna chces mat babo uz rychlo u seba a potom by si zasa rada bola tehotna..
poporodny syndrom... myslom, ze kazda maminka..cerstva maminka je veeelllmi citliva na vsetko, najma na seba a babo..aj nasa pediatricka povedalal mojmu manzelovi ked bola u nas na novorodeneckej navsteve ze 6 tyzdnov ma manzel posluchat len mna..ze sestonedielky su velmi citlive a burka hormonov casto robi svoje 😀 😀 😀 😀 😀

bibulienka
24. máj 2010

inak dnes som lucke dala auticko na zotrvacnik...beha cely den po izbe hore a dolu a nahlas sa smeje..je strasne zlata...dufam, ze bude dobre spat...ked sa tolko nabehla cez den 😵 😵 😵

kwetinnka
24. máj 2010

Aahojte,Gabriel baby to už povedali vsetko..ja jedine na co zle spominam na nepodareny epidural.A mate pravdu..ked vidim tehulku normalne jej zavidim...ja som si to obdobie velmi uzivala,bolo mi dobre,mala som na vsetko caaas...paradicka..to druhe tehotenstvo už nikdy nebude take ako to prve..nieze by sa mi to s Lili nepacilo..dnes zacala tlieskat..som sa tesila...NAsa už spala pred 19 tak dufam ze nebude zas o strvt na 5 hore.Dnes sme boli v poradni.trosku oneskorene..ale minuly tt bolo mizerne..tak mame 8050g a na vyske sa bavim...lebo za kazdym ma nejak menej..už mala aj 70 a dnes 67..xi xi ..tak nevieme...

janka3.12
24. máj 2010

vitaj Gabriel.....ja som rodila po 30hod od odtecenia plodovej vody a bolesti...ale poviem ti vyhoda porodnych bolesti je jedna - su sice intenzivne, ale trvaju chvilu, a potom mas pauzu na oddych a zase....vzdy sa da bolest rozdychat trosku vydrzat a ako pisu baby ja som sa uz tak tesila az uvidim Oliverka, ze to nie je nic nevydrzatelne, drzkaj sa🙂

baby no my sme riadne....cim som od porodu /hlavne od sestonedelia - lebo aspon pre mna bolo sestonedelie ovela tazsie ako porod/ dalej tym viac by som chcela dalsie babo🙂 len keby sme nemali hypoteku.....zvlast ked vidim aky je Oli spolocensky a ako sa vie prehrat s deturencami v jeho veku

arrett tesim sa ze je Simonko ok

Ivi mala je krasnucka, paci sa mi ta vrtulka🙂

des Oli spal dokopy asi 2x 25 min, no boli sme na chalupe sa vyvetrat a na navsteve....no mal by spinkat viacej, uvidime ako zajtra

arrett
24. máj 2010

Ahojte... No ako ste si všimli, my sa o babo už snažíme🙂 tak uvidíme kedy sa to podarí. Veľkú šancu tomu nedávam, ale snáď motyka o5 vystreli. Baby, dnes mi spal simonko cez obed 3 hodiny. Ja mám akého spaca:DDD

kwetinnka
24. máj 2010

Nasa Lili je tiež taka spolocenska...ale babo asi este nie...ja by som chcela nejaku pauzu medzi tými pobytmi doma...sak mam len 25..este mam caaas:o)

ivkaivka
24. máj 2010

no veď ani u nas ešte babo nehrozi, ja len tak, bolo to nadherne obdobie...hadam niekedy, este medzitym chcem do prace, aspon na chvilocku.
kwetinka, ja meriam tak, ze k hlavičke priložim knihu, natiahnem nozicku, dam druhu knihu a odmeram, v poradni uz len nahlasim dlzku. My tiez mame okolo 67 cm,no vahu len 7kg
jani, vrtuľka je z Poľska...tam maju asi všetkko. Olivia dnes spala 1x 2 hodky a tak este jednu,cize super, ja som si tiez schrupla, no vstala som cela dolamana...
Aj naša ma rada deti, ona vlastne ma rada všetkých. Minule sa v obchode smiala na ciganov a ked začala k nim natahovat ruky...no Bože, este mi ju niekto preda...nema problem, hlavne nech je na rukach...
Ja mam 28, tak hadam do tej 32-ojky sa podari... 😅

saperlipopette
25. máj 2010

Ahojte,
tak ako vidim, nie som sama co sa boji porodu...Nas to caka tiez za par tyzdnov, ale hovorim si, ze ked to tolke mamicky zvladli predo mnou, snad to zvladnem aj ja... 😉
Gabriel, na kedy mas termin? My na jul, ale je riziko ze to bude skor...a ja uz aj dufam, ze hej, ved som kvoli tomu doma/nemocnici od konca 5 mesiaca, tak sa mi to zda nekonecne dlho!! 😠

bibulienka
25. máj 2010

saperlipopette... ahoj...tak to nic moc tolko lezat...ani sa ti necudujem ze sa ti to zda dlho... 😀 😀 😀 ale uz mas pred sebou len par tyzdnov, uzi si babo v brusku a porodu sa neboj, mozno ten tvoj bude uplne fantasticky... 😵 😵 drzime placeky nech je babo zdrave...

saperlipopette
25. máj 2010

vdaka bibulienka! To mi aj drahy hovory, ze kedze tehotenstvo bolo/je dost tazke, snad porod bude v pohodicke🙂 tak uvidime!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre