Som prvorodička. Čo mám od pôrodu očakávať?

petraja
11. jún 2008

baby mna caka prvy porod a dost som v sokoch ze co ako lebo ma este moj doktor neinformoval tak sa dost bojim lebo kazdy vravi ze je to bolest a neviem co tak neviem co mam vlastne cakat 🙂

kwetinnka
25. máj 2010

Saperlipopette ja som bola doma od 4 mesiaca....ale ja som medzi tym pisala pracu a statnicovala tak to ubehlo rychlejsie..ale ja som aspon nemusela tolko..lezat....kazdopadne tebe aj drobcekovi zelame rýchli ,lahkz porod..a už vite co to bude?

saperlipopette
25. máj 2010

ahoj kwetinnka,
vdaka, dufam, ze to bude ok🙂. Ano vieme, cakame dievcatko, velmi sa obaja na nu tesime a uz sa jej fakt nevieme dockat!🙂

ivkaivka
25. máj 2010

saperlipopette, drzim palce, nech to zbehne.
Kočky, skusali ste uz davat chlebik? Ja rozmyslam, ci malej vecer nenadrobim aspon rozok do mlieka, ja som to jedla ako dieta a velmi som to lubila. A na rajnajky by som mozno aj dala chlebik,len neviem s cim natriet...
no dalsia kamoska je tehotna. Rodila teraz v novembri a v novembri opat caka... 😅

bibulienka
25. máj 2010

ivka...ja Lucke davam bezne suchy rohlik do ruky..na polohodku je od nej klud 🙂 🙂 🙂 🙂 .. a chlebik papa vzdy rano so mnou, ale zatial len suchy...maslo sa moze az od prveho roka...a Lucke velmi chuti aj suchy chlieb a miluje aj ovsene vlocky 😵
ivka kamoska je sikulka 😉 😉 ..ja si to neviem celkom dobre predstavit dve take male deti naraz..ale na druhej strane...budu sa moct spolu hrat...

bibulienka
25. máj 2010

taaak Lucka spinka a ja sa idem trapit s tou obhajobou..uz nech je 30.juna...dufam, ze uz bude pokoj.... inak menim nasu naj hracku..teraz je to auto na zotrvacnik...keby ste poculi ako sa smeje a vykrikuje od radosti ked ho chyti za jazdy....

ivkaivka
25. máj 2010

bibka, bratrancova manzelka ma 4 roc.syna, 2 roč.dcéru a teraz 10 mes. syna-ona nevie co je spanok, to mu sa hovori zaberak 😅
ten chclebik jej davas nakrajany na kococky, alebo v celku?
No drzim palce-nech Ti ta obhajoba ide odruky. Hlavne prajem veeeeela energie...mne uz by sa nechcelo...stacila mi rigorozka, napotila som sa pri nej ako kon...uz nikdy viac...ono keby sa u nas na Slovensku ta snaha aj financne ocenila, ale kedze nie, len treba do studia vrazat a na vyplate nic...co uz

pepppe
25. máj 2010

ahojte babulky,,,,ja som tiez prvorodicka,,uz sa trosku aj zacinam bat,ako to dopadne,bojim sa hlavne sitia a toho klistiru,,,,ci to dobhnem az na wc,,,viem su to take banality,ale mna teraz napadne vsetko 😀

bibulienka
25. máj 2010

ivka..ja jej dam chlebik do ruky a ona ho "ocucava" alebo jej narobim "drobky" do misky..potom ju celu povysavam 😉 😉 😉 ale velmi ju to bavi..ked papa sama...
inak kolega s manzelkou maju 4 a 2 roc.synov a teraz 1 mes.babo....to je vela deti naraz..... 😉 😉 😉 😉
ono je to s mojou PhDtak, ze ked som si hladala robotu v odbore na mojom "vysnivanom" mieste mi ponukali len doktorandske studium a tak som to robila dorovolne - nasilu, a teraz po č rokoch ked som dostala zdravotnicke miesto mi bolo luto sa na to vykaslat, stalo to dost casu, nervovo a energie..tak to uz dokoncim ale veeeeeeeeeeeellllmi sa mi nehce,,ň

peppe...vidim ze si z Nitry..aj ja som povodne odtial, byva tam cela nasa rodina...drzim plac,e a neboj sa ...co sa tyka porodu nic nie je banalita..ale ja som to vtedy ked som rodila brala uplne z nadhladom ( aj sama som bola prekvapena aka som kludna)..musis verit lekarom a personalu, oni vedia co treba robit, ty musis byt pokojna a tesit sa na to co pride... 😉 😉 😉

pepppe
25. máj 2010

@bibulienka dakujem,,,noo musim verit 😉 takze nitrancanka rodena,no super🙂 a co ty si nerodila v nr?

bibulienka
25. máj 2010

nie ja som bola v ruzinove, mam tu lekara...

pepppe
25. máj 2010

aha tak 😉 noo uvidime ako to dopadne

arrett
25. máj 2010

Saperli - ja som bola PN od 6 tyzdna, ale nenudila som sa.. Hladala som na nete veci pre maleho, studovala som dychanie, sledovala som ako babtko rastie, vystrihovala som si receptiky pre maleho, zhanala vybavicku... ja som si tehotenstvo uzivala, aj ked som bola na rizikovom. Drzim, palceky...neboj, zvladnes to
Pepe - klistir uz nedavaju, ale glicerinove cipky. Je to pohoda. A sitie, ja som si pytala injekciu, lebo ma to bolelo a po nej to bolo paradicka.. mohla robit co chcela🙂))
Biba aj ja som rodila v ruzinove, ale neviem kto ma rodil.Nejaka lekarka, nezapamatala som si meno. My sme boli cely cas so sestrickami a ona prilsa 5 minut pred porodom. Vlastne, kludne ma mohli sestricky odrodit, mala som krasny porod.
Malemu uz teplota klesla, ale objavili sa nam vyrazky po celom tele. Netusim z coho to je... prikladam to tej chorobe🙂) xixix

ivkaivka
25. máj 2010

bibka, vdaka, tak vela energie.
Ja som klizmu dostala, bol to hnus-rodili sme 2 naraz, obom nam dali nazraz klistir a wc len 1 😅 , mala som stastie a obsadila som ho prva. Spolurodiaca mala smolu, musela do sprchy-cize treba si na to dat bacha 😉
A sitie-no hruza, nechcem strasit, porod boli, no na tu bolest sa hned zabudne,ale to sitie-no mohli by nieco vymysliet-ja osobne som citila kazdy steh a doktor pedantne zasival 😀
arrett a nespapal Šimonko niečo?

janka3.12
25. máj 2010

arrett to bude ta 6 choroba co pisala Mirka a co kwetinka uz prekonali🙂

Bibi a na atest ides kedy?

Ivka Oli papa chlebik tak ze mu ho namcam do caju, on miluje chlieb a pecivo vobec, obcas mu dam ochutnat masielko ale naozaj iba trosku aby si nezvykol...tesim sa ked bude mat rok a strava bude pestrejsia

ozaj Lucke vsetko naj k 9. mes.)

janka3.12
25. máj 2010

a samozrejme drzim palce prvorodickam.....mne tie tyzdne pred porodom ubiehali strasne pomaly....teraz to leti nenormalne🙂

bibulienka
25. máj 2010

janka..dakujeme...no atest.... v nasom odbore byva skuska len raz do roka. postupovku z internej uz mam a atest asi v 2011 v decembri... tento rok uz nestiham, a idu dvaja kolegovia...potom som na rade ja 🙂 🙂 🙂
ja som sitie citila uplne nazivo, mala som epi ale anesteziologicka mala urgentnu sekciu takze epi sa uz nedopichla a kedze som krvacala z porusenej cievy tak ani lokalka....museli konat rychlo... 😒
presne arrett..blahozelam prekonali ste siestu chorobu 😵 😵 😵

pepppe
25. máj 2010

arett,,,cize sa uz nedava klistir,,a ako to prebieha vsetko,nevies??a ta injekcia ta co stala???? jjajha uz aby som to mala za sebou

janka3.12
25. máj 2010

ja by som mala atestovat az za 3 roky, chcem to mat cim skor za sebou, nech sa potom mozem plne venovat rodinke....a manzel slubil ze k atestu si mozem konecne zaobstarat nejakeho psika, tak uz len to je motivacia🙂 aj ked havko do bytu, neviem ci si to radsej nerozmyslim🙂

dnes bol Oli mrzuty hrozne, dvakrat som stratila nervy a skricala nanho, naco sa on este viacej rozplakal....som ja ale ťapa...musim sa viacej ovladat...no normalne som uz bola ako sa hovori na prasky:( dufam ze zajtra bude lepsie

mirka907
25. máj 2010

Caute baby, nestiham vas nejako. Bola som u nasich , byvaju v dome a tu je kratka statistika nasho pobytu u nich: monokel na hlave, oskrety nos aj celo , zjedena hlina z kvetinaca, jeden prerezavajuci sa zubok a opalena tvaricka...
Vitam vsetky nove buduce mamicky a k 9tke vsetkym detickam vsetko naj.

bibulienka
25. máj 2010

peppe...klyzma sa este dava, ale napr.niektore porodnice (vid Ruzinov) pouzivaju glycerinove cipky... a za lokalne umrtvenie pri siti sa neplati....
jani...aspon mas este dost casu, mne sa do toho fakt vobec nechce, ale chcem to mat uz za sebou, potom planovat event.druhe babo, uz nie som najmladsia 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 ... a mozno mi potom zvysia plat...
ozaj jani ty ides od septembra do prace... vies nejake infosky ako ukoncenie rodicovskej dovolenky, atd??? dik
Lucka bola dnes celkom fajn, lopta a auticko su zazracne, tak sa unavi ze potom spinka ....
zajtra ideme do poradne...som zvedava, kolko pribrala... zjedla by aj mna..stale je hladna ale stale je v pohybe, ani chvilu neobsedi... 😵 😵 😵

bibulienka
25. máj 2010

mirka..super statistika 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
opalenu tvaricku a rucicky od slniecka mame aj my...

ivkaivka
25. máj 2010

mirka 😀 😀 😀
Dnes sme boli von takmer cely den Lilka dostala od deda hojdalku, tak to bolo radosti. Nemohla som ju dostat dnu...to bolo revu. , aj u nas tvaricka opalena, uz som sa zacinala bat ci to nepresvihneme

saperlipopette
26. máj 2010

@arrett - no ved ja sa tiez nenudim, vdaka internetu a kniham...co mi ale najviac chyba je pohyb a moct ist von, do mesta, na prechadzku, do restiky, proste zivot....to je dost tazke. Ale snad to uz nejak vydrzim tych par tyzdnov a potom si to dobehnem🙂))

saperlipopette
26. máj 2010

@ivkaivka vdaka! 🙂

bibulienka
26. máj 2010

jej..ivka super hojdacka..ani sa necudujem ze nechcela ist domov...to sa musi pacit kazdemu babu 😀 😀 😀

janka3.12
26. máj 2010

bibi prezistim a dam vediet, ja som len zvedava aky budem mat plat pri navrate, ci mi ostne take osobne ake som mala.....no a co sa platu tyka po atestacii, zvysi sa ale nie o moc, takze jedine sluzby...., no proste zacarovany kruh

pre mna klystir nebol hrozny, hrozne bolo udrzat ho v sebe pocas kontrakcie🙂 to bol fakt zazitok.)

saperlipopette nechcem strašiť, ale tak rýchlo o nebude (myslím návrat k tomu spoločenskému životu) kojenie nepustí...ale keď bude drobček vačší potom sa to veru dá

saperlipopette
26. máj 2010

@janka3.12 neboj, nestrasis. Viem, ze prve tyzdne budu asi dost perne, najma, ze cela moja family je na Slovansku, takze budeme s drahym na vsetko sami (a pri jeho praci to bude skor - budem na vsetko sama) ale snad to nejak zvaldnem. No a tu je po porode materska iba 10 tyzdnov, takze ci kojis ci nekojis, navrat do aktivneho zivota je dost rychly...

bibulienka
26. máj 2010

@saperlipopette ... ved aj kojaca matka moze ist von..ale s babom... 😉 😉 😉 ..a po tych 10 tt ako to budes dalej riesit???

arrett
26. máj 2010

ahojte
Ivka.. jeeej, mala je uzasna-- hehehe, ani sa jej necudujem ze nechcela ist..
Ako citam tak vdaka bohu za cipky a injekciu pri siti... este ze som si ju vypytala🙂
Simonko mi dneska spinkal zasa do desiatej, ja to nechapem. Normalne som ho nakojila rano o osmej, dala do ostielky a on dalej zaspinkal🙂 Teplotu uz nemame a dufam ze ta 6 choroba je uz prec, fuj fuj☹

bibulienka
26. máj 2010

sobotna vychadzka bola takato...a nedelne plavanie 😵 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre