Som prvorodička. Čo mám od pôrodu očakávať?

petraja
11. jún 2008

baby mna caka prvy porod a dost som v sokoch ze co ako lebo ma este moj doktor neinformoval tak sa dost bojim lebo kazdy vravi ze je to bolest a neviem co tak neviem co mam vlastne cakat 🙂

bibulienka
7. jún 2010

my mame pastu detsku vademecum a mini mam kefku...lucke pasta chuti...
s tym oxytocinom je to pravda 😒 😒 😒 😒
dakujem janka za drzanie palcov 😵 😵 😵

ivkaivka
7. jún 2010

vdaka, takze dnes ideme umyvat zubky 😀 Pastu mame vademecum -jahoda, tak dufam, ze okolo jahod to ani neprefrcalo, ze sa mi nevyhadze
Boli sme vonku, no nadherne pocasie, malu opat rosku pripieklo, dufam, ze nebude vecer zle...Takmer vobec nespala na obed 30 min. a teraz spinka uz asi 20 min. uvidime ako dlho to vydrzi. Tu je niekolko fotiek z prechadzky

kwetinnka
7. jún 2010

Ked som nad tým tak rozmyslala tak tiež obcas papame 4 krat..olovrant som preratala. Bibi niekedy ma aj panelak vyhody...za posledne tri tt vykradli 4 domy v nesej ulici..už rozmyslame ze kupime kamery,aalrm...lebo zatial sme sa k tomu nedostali.Ale velky priestor je velky priestor...
My mame tiež vademecum,,,a ma z toho strasnu prcu...
Arret drzim palce nech vsetko dobre dopadne...nech sa drobcek drzi zubami nehtami...treba vydrzat....

bibulienka
8. jún 2010

no tak nam ukradli bicykel co som mala na chodbe zamknuty o zabradlie dvoma zamkami , a to sa vchod zamyka a sme na 6.posch 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄

arrett
8. jún 2010

@bibulienka tak to uz je sila teda.. ach jaj

Takze v noci sme kojili iba raz. Simonko to zobral celkom dobre. Ako tak pozeram, tak od nocneho dojcenia ho odnaucim raz - dva🙂))

arrett
8. jún 2010

Par fotiek z poslednych dni🙂

bibulienka
8. jún 2010

arrett..krasavec, a on takto uz lozi???

arrett
8. jún 2010

@bibulienka dakujeme🙂 No skor sa plazi, len poslednu dobu dviha ritku, alebo sa da na kolienka a hojda sa.. ale skor klikuje🙂) Nedava sa na kolienka,a le rovno na nohy a snazi sa ich davat dopredu. Rukami stoji na jednom mieste a dopadne to takto, ze dvhne zadok maximalne ako moze a potom sa prevali🙂

uankab
8. jún 2010

ahojte, my mame hrozne uprsane pocasie dnes... noc bola hrozna, MAgdalenke rastu stolicky 😖 .. tak bola hore kazdu chvilku, budila sa s hroznym placom, ani neviem ako casto som ju kojila.... esteze rano mi dopriala trosku spanku a pekne sa hrala v postielke...
arret, simonko je sikovny... my uz lozime doost dlho, ale na 4 vobec... hupa zadockom a potom sup na brusko a plazi sa... ako raneny partizan 😀 ... a zacina sa stavat na nozicky, tak neviem veru ci stvornozkovanie nepreskocime...
olivinka aj simonko su krasni 😉
my pouzivame dentinox zubnu pastu, ta je od 0-2 roky... a kefocku sme mali taku na prst, ale tu som stratila 😕 , tak teraz mame od MAM s hryzatkom na opacnej strane...
vcera sme boli u dietologa, schvalil nam postup, mame tak pokracovat, kazala mi davat masko 2x denne (obed a veceru)... vraj aby mala dost proteinov... doteraz som davala tak 4-5x tyzdenne, tak musim fakt zvysit davky... aj ked 2x denne sa mi zda byt vela, tiez mi povedala aby som skusila sosovicu... pojdeme aj na testy, ale neviem kedy, kedze o dva tyzdne ideme na skoro mesiac domov, tak zrejme az koncom jula ked prideme spat... ibaze by to stihli zmanazovat skor, no uvidime... a to mliecko NEOCATE Magdalenke nechuti, davam jej ho do kasiciek a veru nema taky velky uspech...
baby, vy uz v noci vobec nekojite? a tiez cez den? ja kojim stale...cez den 5x a v noci dalsie 2-3x..

janka3.12
8. jún 2010

arrett je na zjedenie, tuším tiwež na ocina, ako Lucinka🙂🙂🙂
Dnes som bola s malým v UK sekáči čo tu máme a bunda Cherokee za 19 eur:/ sice 50% zľava, no ale pecka.....nesedelo nám ale čislo.....chcela som kupiť 80 na leto keby sa náhodou ochladilo, ktovie aký bude august.....ale ako tak pozerám ako rýchlo malý rastie, ktovie aký bude v auguste🙂 a 86 tenkú bundičku sme dostali od babky......u Oliverka sa nedá kupovať vopred.....na a buchol sa mi do hrany stolčeka čo tam majú pre deti.....tiež rozum dať detský sekáč na poschodie a dospelácky dole 😠 plakal, no po chvíli bolo dobre, len čo som mu davala dole bundu už bolo

u nás dnes tiež daždivo, Medard sa nezaprie🙂
bola som v DM, kupila som kuskus (mlujeme ho) že sem tam urobím aj Olimu a nejaké 5 zrnné vločky: pšenica, ovos, jačmeň a neviem čo ešte, že do jogurtiku alebo vyživy....

ozaj s tym maskom, baby koľko asi tak dávate na jednu porciu, ja mám stále strach či nedávam málo, alebo veľa

janka3.12
8. jún 2010

toto je z víkendu..

uankab
8. jún 2010

janka, oliverko krasavec 😉 .. pacia sa mi tie pancusky s trakmi, take sme kedysi aj my nosili 😀
jedna porcia maska je okolo 30-35g... (niekde sa pise, ze to ma byt 1/3 prikrmu zase)... ja davam okolo 25g, kedze papame menej a magdalenka nie je moc masozravec 😅 ... ale asi zvysim davky 😕

bibulienka
8. jún 2010

oli je uzasny..a tie pancusky.... 🙂 🙂
co sa mäsa tyka, ja mam narobene take kocky z mäska, vo formickách na lad....a dam 1-az 2 do jednej porcie obeda...

janka3.12
9. jún 2010

ja to mam tiež vo forme na ľad, ok🙂

dnes ideme na cesty, hádam dobre dojdeme, ešte tam ani nie sme a už máme program až do nedele🙂 ach jaj, no rodina je rodina, keď tam človek nie je 3 mesiace....čo už, nenormálne sa teším, tak prajem všetkým pekný zvyšok týždňa a víkend

kwetinnka
9. jún 2010

A kam sa chystateň?my sme boli vcera opekat s kolegynami,a dnes mozno pojdem s malou na kupko..skusit...lebo v piatok by sme chceli ist do madarska..tak nech viem ako sa jej bude pacit.JA tiež davam tak jedlo ak si nevarim viac a nezamrazim.....vtedy davam viac cerstveho.
Oli aj Simi su kraasny...ja som akurat dnes odlizila posledne body 3-6.A chystam sa jedny nocne skratit..odstrihnut nohy..aby jej nebolo v noci teplo...aj tak spi tak ze jej nohy vytiahnem z dupaciek.Tu je nastastie kraasne..dufam ze to bude trvat dlhsie ako tyzden

bibulienka
9. jún 2010

ahojte..juj baby ani neviete ako vam zavidim, ja sa v tomto teple parim doma a snazim sa ucit...aj ked mi to moc nejde...
Jani stastnu cestu a super pobyt...
Kwetinnka.. a kam ides na kupko??? poradis nam nejake fajn??? mozno cez vikend by sme skocili...dik

ozaj baby mam taku otazocku...neviete mi niekto poradit s medicinskou statistikou??? budes straaaasne vdacna... 😅 😅 😅

arrett
9. jún 2010

Ahojte🙂
@janka3.12 Stastnu cestu prajeme🙂 kam sa chystáte?
@kwetinnka Ako mrazite to mäso? Do akých kociek na ľad. Ja tomu vôbec nerozumiem. Mám dávky na ľad kde nalejem vodu a zamrazim. No a mám take kocky čo boli v mraznicke keď sme kupovali. Taká lista kocka. Tam sa tiež naleje voda a mrazi. Ale jake kocky máte furt na mysli to neviem. Ja mám zamrazene mäso po jednom prsicku. Tak každý deň vyberiem a parim, varim..ach jaj. Kedy môžem dávať zltko? Od 7 neho?
Simonko bol tuto noc zasa úžasný. Vôbec sa nezobudil o 11 na kojenie. Čiže spal od ôsmej do pol tretej, kedy som ho nkojila a potom až ráno o pól ôsmej🙂 Paradicka. O mesiac- dva mu vynecham aj to jedno kojenie, nech spinka celu noc🙂
Večer má tak strašne bolelo brucho. Ako keby som mala dostať mrchu. No hroza. Dnes je to už ok, je to miernejsie. Rak rada by som išla trochu von. S malým teraz chodí manžel okolo piatej. A ja si aspoň trosku pospim🙂
tak Vam prajem prijemne kúpanie vo vodicke🙂

uankab
9. jún 2010

janka, stastnu cestu... my ideme domov o dva tyzdne, tak sa tesime 😉 ... jani, ako si naposledy robila tu vyzivu, a ako sa podarila? rozmyslam, ze by som spravila nieco pre magdalenku, pretoze v kazdej je nieco co nemozme, takze kupovane su pre nas tabu... ☹ .. a ked niekde ideme, tak by sa mi hodilo aby som nieco mala, v takomto teple predsa nemozem brat so sebou varene jedlo, by sa mi to pokazilo...
arrett, dufam ze budes ok... drzim palce.... mne je dnes strasne divne od zaludka 😖

kwetinnka
9. jún 2010

Tak nakoniec sme sa kupat neboli ale už som nakazala drahemu nafukat malej bazen...a chcela som ist na delfin..to je v prievoze...najblizsie..aj ked nic moc..ale ak by sme sli piatok a sobotu tak bud Rosnicka alebo do Lipotu do madarska...tak to mam strasne rada.K statistike mam literaturu..ale v praci som sa jej nastastie vyhla..len horko tazko som nieco zostatistikovala.Uankab ja som malej zavarala este ked som bola tehu...ovocie sa robi dobre...uvarila som ,rozmixivala,nechala prejst varom,dala do pharov a este dobru pol hodku sterilizovala.Ovocie tým ze ma pektin je v phode...ale zelenina sa mi vsetka pokazila tým ze v tom nebol ziadny konzervant.Arret a presne tu podlhovastu nadobu na lad baby mysleli..ale mne sa to z toho zle vybera tak som to vymyslela tak ze si to dam na tacku..alebo nieco...poukladam,dam do mraznicky a ked to zmrzne len to prehazdem do sacku...a nic sa mi nezlepi..ked som to mala v tej nadobe od ladu zlomila som spicku nozika.A zltko je hned ako zacnes davat masko,aj ked ja jej ho casto nedavam...dnes spraskala cele struhane jablko s jahodami..som bola rada ze konecne nieco poriadne jedla..aj ked oproti Viki a Lucke asi len rypla.Bibi a ako sa dari s ucenim? a aj sa to popri lucke da...Nasa Lili posledne dni velmi pekne spi cez den..rano spala 2 hodky ,potom na obed hodinku a pol a este okolo 5 asi 40 min..este stale spi 3 x za den....A dnes mame 9 mesiacikov..
Simonko asi citi ze musi byt na maminku dobry,len sa setri a dohovaraj tomu krpcekovi..:o)

bibulienka
9. jún 2010

kwetinnka...s Luckou sa ucit neda....hlavne ze mam kopu paierov, ktore si pekne porozkladam ked zaspi a o hodinku ich skladam lebo je hore..ona spi len 2x denne, doobeda hodinu a poobede max jeden a pol hodinu 😖 😖 😖 😖
gratulujem k 9 mes....pekne oslavte....
s tym maskom..ja ho davam do tych kociek co "uz boli v chladnicke"...mne sa to da pekne vyklopit, ked masko zamrzne vysypen ho do sackov, a potom uz vzdy vezmem len tolko, kolko potrebujem...
Lucka dnes papala dost malo, teraz ked je teplo jej velmi nechuti..skor si da vodu alebo chrumky...dnes cely den vykrikuje mam mam ma ma....vzdy ked nieco chce, a naucili sme sa dat poriadne papa a ukaze aka bude velka, a obcas sa podari tlieskat 😵 😵 😵

arrett
9. jún 2010

@kwetinnka Gratulujeme k deviatke🙂 No, musím skúsiť teda nejako to mäso aj ja urobiť. Zltko super, zajtra mu vyskusam dať. Som zvedava🙂
My mame zajtra 7. Bože, nechce sa mi to ani veriť. Ten čas tak rýchlo beží. Jaj, a zabudla som Vám povedať že nám vychádza zub🙂 aspoň si myslím, podľa toho čo ste opisovali. Mám pocit, keď prejdem prstom, že každú chvíľku vykukne. No Simon to zatiaľ nijako nevnima. Nič nekuse, hryzatko nechce, tak ja naviem.... Asi mu to musí ešte viac navriet🙂

arrett
9. jún 2010

@bibulienka Biba a ako mám to mäso pripraviť? Rozmixovat či ako? Ja zatiaľ poctivo vyberam a varim každý deň, respektíve parim so zeleninou.

kwetinnka
9. jún 2010

No ja som maso naprv varila spolu so zeleninou a splu to aj rozmixovlala..teraz len rozmackam vydlickou.A zltko davam už uvarene do jedla..vajicko normalne uvarim zlvast.Ja nema vzdy cas varit kazdy den..preto si to obcas mrazim...a ked na rychlo potrebujem tak len vyberiem.
Tak to len mozes byt rada ze to zatial nepostrehol že mu ide zubok...tak snad coskoro bude vonku.

kwetinnka
9. jún 2010

Aj nasa ukaze aka je velka..a tlieska o dusu...tak to ti to ucenie nezavidim...Ked je takto teplo tak nasa tiež vela pije...a ovocie papa..t jej teraz nejak viac chuti..a ked moze jest sama..to je radost...ozaj poculi ste nieco take ze ceresne su alergen??

kwetinnka
9. jún 2010

Bibi aku znacku topanok si to kupila..hladam kde si to pisala..ale neviem to najst...

bibulienka
9. jún 2010

@kwetinnka topanocky befado a druhe su roháčan...tie nosi teraz..su platene s pevnou podrazkou

kwetinnka
9. jún 2010

tie befado viem..tie druhe..som chcela...daakujem...

kwetinnka
9. jún 2010

A ktpre mate..neposles mi link??

arrett
10. jún 2010

Ahojte maminky. Simon má take rozrezane dasienko. To už mu pôjde zubcek?

bibulienka
10. jún 2010

@arrett ...ano vyzera to ze sa uz dockate zubu...vopred gratulujem.. non nasej slecne uz presvitaju horne jednotky a trojka vlavo ale tak naozaj sa este neprerezavaju, len s nou siju vsetci certi tak ze vecer mam toho fakt dost, Lucka ale nie..ma energie na rozdavanie..v noci spala od deviatej do piatej, 2x bola hore ale rychlo zaspala...a teraz konecne chvilu spi...tak mam cas rozlozit papier..len dokedy 🙄 🙄 🙄 🙄

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre