Som prvorodička. Čo mám od pôrodu očakávať?

petraja
11. jún 2008

baby mna caka prvy porod a dost som v sokoch ze co ako lebo ma este moj doktor neinformoval tak sa dost bojim lebo kazdy vravi ze je to bolest a neviem co tak neviem co mam vlastne cakat 🙂

arrett
10. jún 2010

U nás Simonko v noci klasika. Len tuto noc som ho kojila 2x. O pól 3 a potom vstal o pol 6 a nevedel zaspat. Tak som vytiahla cicu a spali sme do 9tej 🙂. Teraz už znova spinka. Spinkame 3x za deň tak 1-2 hodky.
Zatiaľ nejavi žiadne známky toho, že mu ide zub. Mohlo by to tak aj ostať🙂)) to by bola aká paradicka.
Včera nám prišli topanocky Pediped. Z tej stránky liliputi.sk. Kamoska objednáva viacej a mala nejakú hromadnú zľavu, tak sme kúpili. Bude mat tak na jeseň, take ako keby Modre tramky. Zobrali sme mu najmenšie cisielko.
Večer keď išiel Simon spať, tak mal v izbe 30 stupňov! Chudatko moje. Spal len v krátkych bodach. Bez rúk, bez nôh. V noci som mu potom dala ešte plienku na seba, keby náhodou. Budeme musieť tu v tom podkrovi vyriešiť nejakú klimatizáciu.

kwetinnka
10. jún 2010

V panelakoch je na zgegnutie...nasi maju klimu..a je to fakt dobra vec..treba to vediet spravne umiestnit..my mame v spalni 25C a to poobede zavriem okno,aj zaluzky...A nasa tiež spi len v bodoch...a ked v noci skusim tak mala horuce nozky...ale bolo jej teplo v noci ..len sa vrtela.Bibi dakujem za link..a ako to ide s ucenim...ti veru nezavidm lebo vecer už by som sa nebola schopna nieco naucit a cez den by to u nas nehrozilo
Arret a ako dopadlo zltko dnes?? a ako sa inak mas??citis?.

kwetinnka
10. jún 2010

Inak vseetko naj k 7 mesiacom..jej a už mas aj termin vyratany....

bibulienka
10. jún 2010

no ucenie...tak dve hod.denne ked Lucka spi......ale este mam nejaky cas...stiham dyfam...dnes som sa stretla s kolegom a prebrala som s nim moje argumenty na obhajobu a povedal, ze sje to Ok ....tak verim....

arrett..vsetko naj Simonkovi 😵 😵 😵 😵

arrett
10. jún 2010

Cítim sa celkom dobre. Asi zabrali lieky, lebo má prestalo boliet brucho. Boli len keď už to naozaj prehanam. Trosku sa mi obracia žalúdok, ale uvedomujem si to iba keď nič nerobím🙂 Ked som so simonkom a tak, tak v pohode. Horise je, že sa mi strašne krúti hlava a zatmieva pred očami. Takze stále keď vstanem, 1-2 Minutky musím zostať bez pohnutia, pokial sa nájdem. Pripadne sa niečoho chytim. Dúfam, že to skoro prejde.
Biba prajem ti veľa síl do učenia a veľa šťastia na skúške. Určite to zvládneš🙂
ďakujeme za blahozelnia.
Biba ku gyndosovi svojmu idem budúci štvrtok. Týždeň som zadala podľa toho čo povedal na pohotovosti. Vo štvrtok potom upresnim. Dúfam, že už budeme mat srdiecko🙂 už sa neviem dočkať. Dúfam, že všetko bude v poriadku🙂

celin
11. jún 2010

Ahojte, dlho som tu nebola, nestiham. Boli sme viac krat u babky na par dni a inac sme cele dni vonku, Kubko je doma mrzuty. Okrem toho prerabame dom a bombarduju ma zakaznici ci si nenajdem cas na ich psikov,...
Arrett blahozelam 🙂
Mame sa dobre, Kubo ma 10,5 kg a 8 zubov, jedenie hroza, zje 3 lyzicky a uz mi chce utiect zo stolicky a jeduje sa. Neobsedi ani minutu. Chcela som sa spytat ci uz moze papat jogurty a a ak ano tak ake. My sme boli v poradni a doktorka nas odbila za 5 min a zmizla a sestricka my povedala na aotazku ci moze jogurty ze pribinacika nemoze a mam mu dat tvaroh. Citala som ze tvaroh sa nema davat do 1 roka lebo ma vysoky obsah bielkovin. Dakujem za radu

arrett
11. jún 2010

Neviem ako a kedy, ale mame zubok🙂) všetky tak môžu prísť.

kwetinnka
11. jún 2010

Aahojte..no vidim ze pekne pocasie vas vyhnalo von..nikoho tu nieje.My sme dnes boli piknikovat na zeleznej studienke.Potom som ocka s Lili poslala domov a isla nakupovat s maminou..ked som dospa ..už sa ujkladali..takze dobrýý den..zajtra ideme plavat...s vami BIbi ..este nam chybala jedna hodina..a vnedelu nam odpadava,tak sa budeme kupat v nedelu. Celin jogurt je od 10 mes..ale my sme už jogurt skusili..velmi ju nenadchol..takze ideme na to postipne.

mirka907
11. jún 2010

Ahojte...ja posledne dni nestiham...mam teraz vela roboty...
Tak len co si pamatam z toho, co som citala:
Uankab my sa kojime uz len rano a vecer a raz v noci....ked je velmi zle (idu zuby tak max dvakrat) a uz sme mali jednu noc, ze jedla az rano o 6tej.
Arret nam vysli 2 zuby celkom v pohode, jeden mala vystrajala dve noci a pri zvysnych troch som bola zrela na slucku.
Celin my jemu jogurt asi 2-3 tyzdne, chutia nam Sabi (tucne), zvolensky aj tie predsnidavky od nestle...a zjeme aj 150 gramov.
A viac si nepamatam co kto pisal 😠 ...

bibulienka
11. jún 2010

kwetinnka..no my zajtra nejdeme plavat, ideme az buduci vikend...zajtra ideme gratulovat na svadbu...
Lucka lubi najviac, Activiu sladku bielu s rohlikom.... 😀 😀 ..tvaroh urcite az po 1 roku...
uz cakam kedy sa trochu ochladi, u nas v byte je takmer 30 st...a mne sa uz "prehrieva" mozog... 😉

bibulienka
12. jún 2010

no vidim, ze vsetci behaju po vonku..dnes bolo neskutocne teplo....ale ta burka teraz to bolo super...uplne perfektne sa ochladilo..dnes sme boli pozret kamosom na svadbu..nevesta bola krasna a zenich tiez 😉 😉 😉 len by som sa v takom teple urcite nechcela vydavat...
a takto sme travili posledny tyzden
- na travicke...
- v ZOO na hojdacke
- Lucka je zvedava baba...
- ked nieco chce vylezie hocikam...
tak a atakto po novom spime...jazyk dlhy narastol 😀 😀 😀 ... najoblubenejsia cinnost... lietadlo...
- dnes na svadbe... a cestou domov..kornutok bol veliiiiky ale Lucka ho zdolala cely... 😵

kwetinnka
13. jún 2010

Jeej Bbi to ako keby som videla nasu malu ked spi..tiez v takej vselijakej polohe.A vlastne hej..si spominala ze nejdete..no my sme boli a este na vecer sme samacali este doma na dvore v bazene,A dnes sme sa tiež kupkali,grilovali...pohodicka..
Lili tiež chuti zvolensky...aktivia ju velmi nenadchla....

janka3.12
13. jún 2010

no čafte krásky....tak minulý týždeň bolo teplo jak na sahare...u mamky v dome hic, maly nespal v noci sa budil, prvu noc co dobre spal bola vcerajsia.....dnes sme domka, tak hadam to bude lepsie, zatepleny panelak moc tepla neprepusta, nastastie

Oli spava v divnych polohach ked nie je vo vaku🙂

doma bolo super, jedna kamoska bude rodit v auguste, druha porodila v sobotu, tretia v 8tt, skoda ze nebyvam blizsie aspon by som sa mala s kym stretavat, takto s Olim nemame moc detsku spolocnost:/

kwetinnka
13. jún 2010

ESte aj v takomto teple ho davas do vaku? nasa spi len v bpdpch s kratrkym rukavom...a spi celkom dobre. No to tak ma vacsina odstahovalcov asi...my tiež sme prestahovany..aj ked len v ramci BA..ale tiež tu okrem BIBi nikoho nemam s detmi..este mam jednu kamosku..ale pre nedostatok casu sa vidame malo..

bibulienka
13. jún 2010

janka presne..u nasich v NR mam kopu kamosiek..tehotne aj malymi detmi a v BA mam kwetinnku 😀 😀 😀 s Lili 😵 😵 😵 ..tu vsetky kamosky aj kolegyne bud deti este nemaju (kamosky) alebo su uz velke (kolegyne)...
dnes sme boli na zmrzku a bolo super...
od zajtra sa zacne ochladzovat...aj sa resim, Lucka bude lepsie spinkat...dufam..vcera spala doobeda 20 min a poobede hodinu, dnes vstavala o pol siestej a spala 10 min a polhodinu...ja fakt neviem kedy to dieta cerpa energiu 😕 😕 😕

ivkaivka
13. jún 2010

ahojte, nejako nestiham, mala mi 1 den horuckovala k tomu na nabalili sopliky, takze sme 2 noci nespali, ale uz sa to nastastie lepsi.
my tiez spavame len v bodach. Mame totiz spalnu v podkrovi, takze vecer sa nahraje aj na 35 st. -cize aj okno musime mat otvorene celu noc.
Chcem sa opytat, davate vyzivu kazdy den? Ja mam pocit, ze u nas je to stale o tom istom, -obed, vyziva, kasa, medzi to mlieko...ono Olivia sa rozhodla, ze nebude ranajkovat, posledny x pije mliecko rano okolo piatej a tak az obed..neviem ci je to o.k. no nechce ani mlieko ani tuhu stravu
Mala predvcerom dostala bazen, no kedze je chora, tak mala len suchy nacvik, velmi sa tesila a ja sa tesim, ked uz ho budeme moct napsustat.. 😅

mirka907
14. jún 2010

Ivka krasny bazenik, uvidis ako v nom bude mala stastna v tych horucavach...My uz mame prve kupanie za sebou...tu je par foto plus s nasim Bennym, teda psikom mojich rodicov.

ivkaivka
14. jún 2010

Jej, aj vas je nadherny, mam pocit, ze aj lepsi, vdaka tej strieske, nas motyl na vrchu vela tiena nenarobi 😒

uankab
15. jún 2010

ahojte, ako sa mate? nejako tu je v poslednom case "mrtvo"... bazeniky su super, tesim sa ked budeme doma a budeme sa kupkat vonku, tu sa nam ochladilo a mame len okolo 18stupnov...
zajtra ideme na testy, tak drzte palce... posledne dni sme spracovavali fotky a tu su vysledky.. 😉 .. par sa nam podarilo aj umeleckych 😉

bibulienka
15. jún 2010

@uankab ..krasne fotecky, jedna krajsia ako druha 😀 😀 😀
no v poslednej dobe je tu ticho..vsetci behaju po vonku a maju ine zaujmy...
u nas vsetko po starom..lozime a lozime..vsade a stale....

janka3.12
15. jún 2010

u nas tiež nič nové, len práve pozerám predpoveď a že vraj prehánky do konca týždňa....no dovi dopo:( dnes som sa pokúšala učiť keď malý ráno spal hodinku......páni jak sa mi nechcelo.....teším sa že cez prázdniny nepôjde toho v telke veľa, tak zaľahnem s malým večer a budem si čitkať......

uankab krásne fotky

Oliverko keď sa ho opýtam kde je svetlo kukne na lampu, vie kde sú kvety, slimák, ocino a učím ho aj e ja som mama, normálna edukácia 🙂🙂

akú idete robiť tortu k 1. narodeninám.....u dlho mi to vŕta v hlave.....chcela by som takú ktorú by mohol ochutnať aj oliverko

bibulienka
15. jún 2010

jani...ja ta uplne chapem..mne sa tiez vobec nechce, lenze ja mam termin 😠 😠 😠 😒 😒 😒 ☹ ☹ ☹ ☹
torta... no nejake dusene jablcka a detske susienky..asi....

kwetinnka
16. jún 2010

AAhojte..no veru je tu nejak pusto..ale zas sa nam ma ochladit...už bolo asi dlho pekne.Tortu..nejake cesto z kukuricnej muky..alebo cesto ala na roladu..tam nejdu bielka..a krem...bud tie jablcka alebo nejaky lahky mliecny s ovocim...este som nad tým nerozmyslala..ale už by sme asi mali zacat.
Uankab mala je tusim cela ty..kraasne fotky..

janka3.12
16. jún 2010

pusto, pusto🙂
rozmýšľala som aj nad nejakou pudingovou z UM, hm, musím sa poobzerať po nejakej forme, ktorú pár rokov využijem🙂🙂

to tohto roku ani nebude leto či čo:(

začalo pršať, no som ss tešila na leto že budeme s Olim častejšie von a toto.....doprdele

Bibi ja som ten typ že až keď mi horí za zadkom ať vtedy začínam, čo je už samozrejme trocha neskoro

bibulienka
16. jún 2010

prsi prsi....ani von sme dnes neboli...mozno pobede vyslem delegaciu ked pride ocko...juj mam taku spavu naladu, o chvilu idem dat lucku spat, hned by som si lahla s nou...ale ja nemam cas ☹ ☹ ☹ nech uz je 30teho juna........... ked vymyslite tu tortu hodte recept...urobime a porovname vytvory 😵 😵

mirka907
16. jún 2010

Biba ja asi budem robit taku tu piskotovo ovocnu co sa robi so smotanou ale namiesto smotany dam biely jogurt...ci to bude drzat pokope netusim ale mozno tam buchnem trochu zelatiny...a vlastne nemozu uz smotanu?ved kysla je 14% uz som myslim videla aj 11 a zvolensky jogurt je tiez 11 percentny...a v roku uz chcem malej davat aj kravske mlieko pit, tak by snad celkovo nemal byt problem...no a este objednam nejaku paradnu pre hosti
U nas prsi ako o zivot takze sme doma...ale nevadi aj to treba raz za cas...

janka3.12
16. jún 2010

dnes v damskom magazine nejaka pani dr. Vicianova, pediatrička povedala že po prvom roku sa môže kravské mlieko

zajtra idem robiť prvýkraát guľky v paradajkovej omáčke - Boh mi pomáhaj🙂

bibi zbehne to jak šľak a budeš mať po tom, držkaj sa, pevné nervy a zadok 😉

bibulienka
16. jún 2010

jani..drzim palce na paradajkovoomackovu premieru..je to lahke uvidis...
a moj zadok.. no mam pri PC fitloptu..tak nie je az take tvrde to sedenie 😀 😀 😀

kwetinnka
17. jún 2010

Toto som zkopcila tu MK...
kuknite..vacsinou baby kupuju,nerobia domace...lebo sa nechystaju dat to jest drobcom...ale naco by som robila tortu ked ju nemoze zjest..dam ju von..a je cela jej...pre nas bude ina

ogurtová se smetanou
2 bílé jogurty, 2 zakys smetany, v receptu jsou 2lžíce cukru - já dám asi rozmačkaný banán.Dále potřebuješ piškoty-dle receptu, dám sušenky, co drobec může, a ovoce. Vrstvíš, zatížíš a dáš do lednice. Pak ozdobíš ovocím

A jablečný
1kg jablek, 3 lžíce cukru, 3 vanilkové pudinky, piškoty - opět dle receptu, budu upravovat piškoty a pořád se mi nechce použít ten cukr max třtinový. Jablíčka se pokrájí a rozvaří doměkka. Pak se přidá pudink rozmýchaný v trošce vody a eventuelně cukr. Opět se vrstvy střídají s nějakou sušenkou nebo piškotem.

a tu je niečo podobné ako to predošlé:
75Og jablk ocistit,dat do hrnca,pridat deco vody a trosku podusit kym trocha nezmekne.ked uz su makke pridame v styroch decoch vody rozmiesane 2zlate klasy,6lyzic krystaloveho cukru a vanilku.varime dovtedy kym nezavrie.do nejakej formy daj olej,rozmast poriadne aj po okrajoch a vysyp so struhankou alebo kokosom.na dno poukladaj okruhle piskoty a zalej vrstvou jablk.takto striedaj vrstvy kym sa jablkova hmota neminie.nakoniec daj poriadne stuhnut napriklad do chladnicky tak na cca 6-7hod.po stuhnuti formu preklop nech torta vyjde.lubovolne ozdob slahackou,ovocim,cokoladou...

uankab
17. jún 2010

ahojte, ako sa mate? magdalenka poobede vobec nespala, vystraja mi v postielke... asi bude mat skorsiu veceru a spat pojde uz o siestej... ale doobeda potiahla 2hodky zato...

narodeninovu tortu budem riesit az ked budeme vediet co vlastne Magdalenka papat moze... ale mam recepty na bezvajickove kolaciky, podla mna ked sa to da do okruhlej formy, tak z toho moze byt aj torta pre babatko 😉

alebo ked vase deticky papaju piskoty, tak kludne spravte piskotovu spolu so smotankou a ovocim, to je vyyborna mnamka 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre