Som prvorodička. Čo mám od pôrodu očakávať?

petraja
11. jún 2008

baby mna caka prvy porod a dost som v sokoch ze co ako lebo ma este moj doktor neinformoval tak sa dost bojim lebo kazdy vravi ze je to bolest a neviem co tak neviem co mam vlastne cakat 🙂

jastericka
26. feb 2009

čiapočku som nedávala moni...ono by sa to vraj ani nemalo kvôli SIDS, hrozí prehriatie bábätka....ak nemáte veľmi zimu v izbe, tak mu nedávaj. Skús sa na to opýtať doktorky, čo Ti povie.
Rukavičky v pohode, práve pre to škriabanie 😉

Téééda, chúďa foďo, bože, prečo ju nechajú takto dlho sa trápiť
😠

monika77
26. feb 2009

teda vyskúšam bez čapičky

no inak, ja ľutujem fodo ... tiež nechápem prečo ju tak dlho nechávajú prenášať ... musí to byť zlé aj na psychiku

zofinecka1
26. feb 2009

moni já taky nedávala čepičku, je to opravdu zbytečné.

a chudám fodo, přeju ji ať to má už brzo za sebou 😉

monika77
26. feb 2009

fodo sa 25.2 narodil o 20,15 Marko s mierami 3800g a 52cm

GRATULUJEM a prajem obom veľa zdravia .... Fodo posielam božtek malému Markovi 🙂

cernovlaska
26. feb 2009

Taky se přidávám k obrovské gratulaci pro Fodorku a jejího chlapečka 😀 😀 😀 a do života mu přeju jen to nejnej a ať ho rodiče moc nezlobí 😅
a rodila nakonec normálně?

zofinecka1
27. feb 2009

taky se přidávám ke gratulaci a hlavně hodně zdravíčka. 😉 😵 😵

monika77
27. feb 2009

fofo rodila nakoniec normálne ,,, chúďa nechali ju vytrápiť od rána ale už to má aspoň za sebou

jastericka
27. feb 2009

foďo: srdečná gratulácia 🙂, krásne miery 😉 . Nech ste obaja zdravučkí, držím palčeky 🙂

mia6
27. feb 2009

ahojte, buduci stvrtok mam termin a este mi nespadlo brucho. je mozne ze ani nespadne?? da sa rodit normalne??

jastericka
28. feb 2009

mia6, mne nespadlo vôbec a to som 8 dní prenášala 😉

mia6
28. feb 2009

To som rada, že nie som sama. To prenášanie čaká asi aj mňa, lebo sa vôbec nič nedeje a cítim sa lepšie ako kedykoľvek predtým.

majki32tt
28. feb 2009

Ahojte, ja som prvorodicka a mam termin 7.3. a tiez budem asi prenasat, aspon tak mi povedala lekarka.
Rodit budem na Antolskej. Chcem sa spytat ci niektora z vas nemala nieco take ako zdurene miesto pod pazuchou. Doktorka mi povedala ze to niekedy mliecna zlaza sa zduri mimo prsnika a ze to v nemocnici skusi laktacna sestra rozmasirovat.

luckai
28. feb 2009

Ahojte baby, niečo ku kojeniu:
Mám takú úúúúžqasnú knižočku o kojení, volá sa to Takmer všetko o dojčení alebo Učebnica dojčenia pre mamičky, vydala: Pro Vita, ISBN:80-967633-2-6
Prečítate to tak za 2 hodiny, je tam úplne všetko o tom prečo dojčiť, aké sú polohy, aké chyby sa pri tom robia, čo robiť v prípade rôznych problémov s kojením, v prípade chorôb bábätka alebo maminy, ako často prikladať (hlavne tie prvé dni - kedy je dieťatko najaktívnejšie, kedy má úpln, kedy nadíde mlieko), ako odsávať, ako skladovať mlieko, čo v prípade rôznych veľkostí a tvarov bradaviek a pŕs, je tam kopa obrázkov, no naozaj všetko, čo jesť a čo nejesť pri dojčení. Ja som teda ešte nekojila, ale viem že ak budem mať nejaký problém, tak tu nájdem odpoveď. Je to super. Mám to od sestry, tá 1. dieťa nekojila, ale druhú maličkú kojila krásne vyše roka, mala toto predtým naštudované a zdá sa že práve to pomohlo...

Skúste, určite neoľutujete!

maja5
28. feb 2009

ahoj luckai ja som hladala na nete tú knižku ale nikde ju neviem nájsť aby som si ju mohla kúpiť nevieš kde ju zohnala tvoja sestra? ako vidím tak si z levíc ja som zo šiah tak ak v leviciach tak to by nebol pre mna problém alebo ak na nete tak poradte kde. dakujem 🙂

monika77
1. mar 2009

ahjte bambuľky ... ako sa máte?

my s davidkom dobre, len nás trápia zrejme potničky na krčiku ... už ich má asi štvrtý deň ... neviem či počkať do poradne k lekárke, a tá by mi na to niečo predpísala, alebo si mám kúpiť nejaký zásyp v drogérke? čo ste dávali vy vašim mimčám?

zofinecka1
1. mar 2009

moni já jsem u eli nikdy potničky nenašla, ale určo ti stačí obyč zásyp a nebo je taky SOS krém od Nivei a ten se používá na jakékoliv zarudnutí. 😉

kofila78
2. mar 2009

Ahoj holky, já jsem taky prvorodička a dneska 40+5... už mi to přenášení hrozně leze na mozek, jsem jako na trní. A do toho ty telefonáty a SMS jestli UŽ... normálně se bojím někomu zavolat 🙂 Mimís má už prý 3,8 kg, tak se i bojím, jak to zvládnu, a jestli ještě nepřibere. O všech receptech na vyvolání porodu bych mohla napsat knížku (jak nefungují). Co vy, jak jste to zvládaly? A přenášely jste hodně?

zofinecka1
2. mar 2009

kofi tak já nepřenášela. Já rodila o 6 dní dříve a my dr. řekla že malá má dle UTZ 2700 g a možná bude mít i více, ale nakonec měla jen 2550 g. 😀

kofila78
2. mar 2009

Zofi, tak to závidím 🙂 Taky jsem doufala, že to bude dřív. Snad aspoň nebude taková obryně jak předpovídají 😉

monika77
2. mar 2009

dobré ráno holky 🙂
ja som dnes zažila menší šok ,,, malý stále plačkal už som mu všetko dala, papať, prebalila, krásne sme si odgrgli tak znovu som mu dala papať a zrazu takú fontánu vytriskol ... dosť too vyblinkal a neviem, je to normálne?

kofila neboj sa ... náš valibuk mal keď sa narodil 4050 g a nepripadá mi ako obor ... samozrejme je vidieť rozdiel medzi ním a 3000 g mimčom 😀

jastericka
2. mar 2009

ahojte žienky už mamičky aj čakateľky:

prenášanie je hrozné,tie nekonečné otázky typu, ešte ste tu? A kedy už?? na nervy ... 😠

majki32: nooo, to zdurené miesto po pazuchou naozaj môže byť mliečna žľaza.....skús sa pozrieť či sa Ti tam nevytvorilo také ako keby znamienko materské alebo ako bradavôčka.....Mne sa to stalo ku koncu tehu, ale pod obidvomi pazuchami a si predstav po pôrode sa mi tie mliečne žľazy začali nalievať mliečkom, mala som tam také minibradavôčky a normálne odtiaľ tieklo mlieko. Bolo to dosť nepríjemné, lebo som mala problém s normálnymi prsiami a nie to ešte s ďalšími dvomi pod pazuchami 😀 . Ale ono sa to vstrebalo po pár dňoch, takže nič hrozné sa nedialo, len som bola z toho vyplašená, lebo som v živote o tom nepočula. Primár mi na to povedal, že on to ešte nevidel vo svojej praxi, ale že to máva 2 percentá žien 🙂

moni: nám sa na potničky výborne osvedčil Sudocrém....fakt, potrela som a za chvíľku boli potničky preč, vyskúšaj.

kofilka: ani u mňa žiadne recepty na vyvolanie pôrodu nefungovali, ono to príde,neboj 🙂

majki32tt
2. mar 2009

Ahoj jastericka, normalne som rada ze aj niekto iny mal nieco podobne ako ja. Zatial tam nemam ziadnu bradavicku ani znamienko. Ale lekarka ma trochu postrasila ze keby sa to nejak nevstrebalo ze by sme museli zastavit kojenie. Tak dufam ze sa to tiez po porode upravi do normalu. Mam to len na jednej strane.
A ty si rodila kde?

monika77
2. mar 2009

ďakujem moc pekne jastericka ,,, neviem či ten sudocrem nemám náhodou v tom balíčku čo som dostala z nemocky

jastericka
2. mar 2009

moni: nemáš za čo, áno, v tom balíčku, čo dávali v pôrodnici je taký maličký sudocrémik 😉

majki: a povedala Ti aj dôvod, prečo by si mala zastaviť dojčenie? Mne v pôrodnici sťahovali elastickým obväzom len tie zdurené miesta pod pazuchami a kojkala som si bez problémov a kojím dodnes..... takže sa neboj, bude to dobré 😉 Som z LM

majki32tt
2. mar 2009

Jastericka, dovod mi nepovedala, len ze mi po porode laktacna sestra povie co s tym, ale spomenula ja taku moznost ze mozno bude treba zastavit kojenie. Tak som sa preto zlakla. Ale dufam ze to bude dobre ako hovoris. Dakujem za povzbudive slova.

monika77
2. mar 2009

no a ako keby nám nestačili potničky, dnes sa mu na ryťke vyhodili zo 2-3 púčiky ... ale zaparenina to nemôže byť, veď mu rytuľu stále natieram rybacou mastičkou ... čo to môže byť?

jastericka
2. mar 2009

moni: čo používaš po kakaní? Ideš drobca umyť pod vodu alebo používať vlhčené utierky? Ak utierky, môže to mať z nich, ja som ich hneď odložila len na nevyhnutné prípady, keby nebola po ruke voda. Vždy po stolici som Martinku vyumývala pod umývadlom a mala krásnu rituľu. Tiež na to Sudokrém veľmi dobrý.
Môže to byť reakcia aj na plienky, na utierky, mydlo....

diuska6
2. mar 2009

ahojte. minuly tyzden mi lekar na poradni povedal, ze asi budem musiet ist do nemocnice konco 39 tt, lebo mimino uz ma vyse 3500 g. myslite, ze by mi vyvolali porod, aby babo nebol prilis velky? 🙂

jastericka
2. mar 2009

diuska6: nechápem prečo Ti lekár povedal, že by si musela ísť na vyvolávačku pre hmotnosť bábätka....si nižšej postavy alebo máš úzku panvu, ale to sa predsa rieši väčšinou cisárskym rezom...Ak dobre pozerám, si teraz v 38 týždni a posledné dva týždne pred pôrodom už bábo tak veľa nepriberá. Moja dcérka mala 4130g, keď sa narodila a pôrod bol ľahký, spontánny.
Odhad hmotnosti v tomto týždni zväčša nebýva presný, kľudne môže mať bábo i menej gramov, ale aj viac samozrejme. Ja fakt nevidím dôvod, prečo by si musela ísť do nemocnice....
Nemáš tehotenskú cukrovku alebo vysoký krvný tlak, zlé pečeňové testy, to sú dôvody na vyvolanie pôrodu alebo zlé ozvi dieťatka.... Skús sa toho lekára viac popýtať . Držím palce 🙂

monika77
3. mar 2009

jastericka vyskúšam teda sudocrem ... inak používam vlhčené obrúsky ... len mám trochu obavy ho umývať pod vodou ... ale však postupne nadobudnem prax a budem to robiť bez strachu 😀

fodo kde si? už nám napíš ako sa máte 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre