Som prvorodička. Čo mám od pôrodu očakávať?

petraja
11. jún 2008

baby mna caka prvy porod a dost som v sokoch ze co ako lebo ma este moj doktor neinformoval tak sa dost bojim lebo kazdy vravi ze je to bolest a neviem co tak neviem co mam vlastne cakat 🙂

bibulienka
18. aug 2010

@kwetinnka ..no v pondelok Ok len budem mat aj neterku..nevadi? ona ma rada deticky
mozno tie nase potvorky zabavi...

kwetinnka
18. aug 2010

Moze k nam dojst robit au pairku...:o))

uankab
18. aug 2010

baby pomoooc, mna zase boli prsnik.. ja nechapem 😖 ... a to som v noci vynechala len jedno kojenie !!!
ked pisete o nehodach, mne sa nedavno stalo, ze mi malinka spadla chudatko z postele.. mm isiel rano o stvrtej do roboty, zobudila sa, tak mi ju doniesol na kojenie, ja som pri tom zaspala a ona sa tak mrvi a prehadzuje, ze sa prekoprcla cez vankus rovno na zem... zobudila som sa na ranu ako z dela, strasne som sa zlakla...

bibi, nasa spravila presne to iste s trubou, tiez sa jej chytila, truba sa otvorila a ona cupla.. podobne s umyvackou.. a este prekoprcla na seba taky droteny kosik co mam v kuchyni na zeleninu, musime ho nejako pripevnit.. ked ona sa teraz o vsetko stavia, no tak to potom vyzera... to bolo vtedy revu, nasla som ju v kuchyni na dlazbe s kosikom na nej (je asi meter vysoky)...

ivkaivka
18. aug 2010

no vyzera to,ze nic vazne. Je v pohode, asi sa len zlakla. ja nai neviem ako padla, hlava bola pri posteli,tak mam pocit, ze sa len spusila po zadku,alebo zeby to bolo salto??? 😅
ach jaj, koľko padov nas este caka???

kwetinnka
19. aug 2010

To je to najhorsie ze teraz sa o vsetko stavaju a pustaju same..ze nie vzdy odhadnu vzdialenost...a mozes ju varovat kolko chces...aj tak to urobi..nasa už aspon vidi ze kde je koniec postele...ale raz mi spadla v noci ked spadla..nastastie som tam mala paplon pre pripad..a ona sa ani nezobudila...ako spadla na to makke..

mirka907
19. aug 2010

baby mozem Vas poprosit?
na http://www.facebook.com/firotour#!/FiroTour.sk?... som dala fotku malej. Mozete prosim oznacit, ze sa Vam paci? Je tam sutaz o poyt v Besenovej. Dakujem.
A k tym nehodam...my mame novu modrinu na uchu..vobec netusim kedy a kde sa jej to podarilo 😠 ...
A mala je ako cert posledne dni aj noci, tak snad zubok. Par dni dozadu jej vysla stolicka, tak cakam co to bude teraz. Jej tie zubky idu nejako saleno...dolne ma este len 2 a hore 5.

bibulienka
19. aug 2010

@mirka907 ..hotovo..oznacene... 🙂 🙂

baby ja sa tak tesimmm..... 10 a 11.septembra idem na kongres a budem prec aj v noci...Lucka bude 1x bez maminky v noci..ale manzel to zvladne...a dufam, ze aj ja..ale po dlllhhooommm case idem niekam sama bez rodinky...bude to asi aj cudne pre mna ale tesim sa...musim sa trochu vzdelat..vsetko som zabudla... 😉
@kwetinnka ..Ok beriem..len ma este len 9 rokov..tak pridem s nou ..Ok?

mirka907
19. aug 2010

@bibulienka dakujem.
nasa torticka na dnesnu oslavu: http://www.tortyodmamy.sk/?q=pre-deti/na-mirkin...

mirka907
19. aug 2010

a na dalsiu oslavu so svokrovcami: http://www.tortyodmamy.sk/?q=pre-deti/na-mirkin...

bibulienka
19. aug 2010

@mirka907 ..mnam mnam....prajeme super oslavu a vikinke vopred vsetko naj k rociku 😵 😵 😵 😵 😵
u nas pecie tortu babicka, lebo cukrarka si zlomila ruku ☹ ☹ ☹ a jednu som taku narychlo robila pre svokrovcov ja...potom dam fotecky...

arrett
19. aug 2010

Ahojte🙂
aj ja chcem takú tortu🙂) ale pre seba zjest🙂)) mnam mnam mnam... Asi zoberiem mangela na kolacik🙂
baby nestraste má s tými modrinami. Trpnem pri každom Simonkovom postavení sa🙂 Sedim za ním s rukami pripravenymi zachrániť ho pred pádom😀 Asi som salena🙂 Ale už sa naučil pekne spadnúť na zadok, alebo si klakne, furtnajde nejaký spôsob ako na zem🙂 Tak som pre to rada.
Uankab, bože, ty musíš mat koľko mlieka? Ja som mala toľko 3 dni po pôrode🙂)) Prsne vlozky som už pól roka nevidela.
Dnes sme boli u ortopeda. Malicky má nozicky ok. Ale ja mám zápal tých kosti na ruke. Dr sa mi vyhrážal, že nemôžem dvihat malého, lebo mi dá ruky do dlahy. Dúfam, že len zartoval. No boli to riadne. V noci sa na to občas zobudim🙂 Mam teda nejaký masticku a natieram si to🙂

bibulienka
19. aug 2010

@arrett ...dufam, ze budes skoro OK..setri sa neboj Simonko to pochopi 😀 😀

kwetinnka
20. aug 2010

Oznacene,torty krasne...my budeme mat ulik s vcielkami.A vikinke popredu vsetko naj naj naj..hlavne vela zdravia a malo urazov k prvemu rozcku...už je to rok..boze to letiiiii.
Ja viem ze ma len 9..ste vsetky 3 vitane.urobime si babsku jazdu..A V pondelok ma byt este teplo...nech si neterka donesie aj plavky..
Arrett ten Dr je srandista....aj keby som mala ruky v dlahe tak ju dvihnem...sak niejekedy sa inak neda.Ale snad budes rýchlo v poriadku..najhorsie ze ani si od bolesti nemozes nic dat.
A ta nasa prejde kazdy den viac viac sama...az ziram..ale potom "zafuka vietor " a je na zadku...

bibulienka
20. aug 2010

@kwetinnka ..tesime sa..inak nasa slecinka posledne dni vyspava rano do osmej a potom sa jej nechce spat, podari sa mi ju nahnat do postele az okolo jednej...tym padom mame uz len jeden denny spanok...som zvedava ako to bude dalej...takto uz nestihnem absolutne nic 😵 😵 😵

bibulienka
20. aug 2010

zeby konecne bolo trochu lepsie???
http://aktualne.centrum.sk/ekonomika/slovensko-...

gumimacko
20. aug 2010

ahojte kocky, ja mam este do porodu daleko, ale velmi ma zaujalo, ako tu vela bab pise ze boli uz aj mesiac pred porodom otvorene nap.na 2cm mna by zaujimalo ci sex vtedy nemoze ublizit babatku, ze ked sa otvaras, ci sa tym nedostane nejaka spinka alebo ci tomu zubrienky neuskodia?jednoducho ci je to bezpecne? ja som v zahranici a tu nie su kontroly potom tak casto ako doma pred porodom tak preto chcem vediet ze keby som sa uz nahodou zacala otvarat a nevedela o tom ci to babu nejako uskodit moze vdaka

mirka907
20. aug 2010

@bibulienka tak co to pre mna znamena? akosi to nechapem....pojdem do roboty a o malu sa bude starat moja mamka, aky prispevok akoze dostanem?a co ak nastupim uz tento rok, ako to budu pocitat? no urcite to bude lepsie ako teraz...len dufam ze za 2-3 dni nepride Radicova aj s Mihalom, ze to opat raz bola uvaha.

bibulienka
20. aug 2010

@mirka907 .. nodla tohto, ak aj nastupim etento rok pise tam ze to plati aj pre tych co uz prispevok poberaju..tak dufam, ze sa to bude tykat aj nas... no dostanes peniaze vo vyske preukazanych nakladov max do 300 eur, takze ak bude mala v jasliach dostanes max 300 eur na ne ak tolko stoja..ale neviem ako to bude ked sa o dieta stara babicka..ci to bude len tych 163 eur alebo viac, to tam nepisu...event. mozno kolko su naklady, len neviem ako by sa to dokladovalo 😕 😕 😕 uvidime, nechame sa prekvapit... dufam, ze toto by mohlo prejst, oplati sa im mat pracujuce matky, lebo tie peniaze pojdu z eur.socialneho fondu a stat usetri 😵 😵

bibulienka
20. aug 2010

@gumimacko ...ja ti odopoviem ako to bolo u mna, ja som uz od cca 30 tt mala trochu problemy , zacala som sa otvarat a mala stahy, tak som mala kludovy rezim, magnezium a dr. mi povedal ze sex radsej nie, lebo sperma obsahuje prostaglandiny ktore vplyvaju na otvaranie krcka maternice (skor sa "doporucuje" ked zena prenasa) a moze to urychlit otvaranie a makknutie krcka... ak nemas komplikacie, nemas infekciu a rizikove tehotenstvo, myslim ze by to malo byt OK... 😵

arrett
20. aug 2010

@bibulienka ak bude babicka oficialna operka a preukazes, ze ta stoji 300eciek, tak ti ich tiez daju🙂)) 😀 😀 😀 😀

arrett
20. aug 2010

baby, neviem kde sa mam objednat na morfologicky usg. Tam kde mi dal doktor vizitku, nikto cely tyzden neberie. Ked som volala do gin fivu, tak tam je to podmienene 3D usg za 74E, co je pre nas rozpocet veeelmi vela. Mne naozaj bude stacit morfologicky, len neviem kde🙂) xixi. Skusim zavolat este v pondelok, ci nahodou nemali tento tyzden dovolenku

gumimacko
20. aug 2010

@bibulienka dakujem no dufam ze budeme ok, prave dnes som bola v nemocnici lebo ten prvy moc sa im akosi nepozdaval tak som bola este raz sa im vycurat 🙂 duf.ze to nie je ziadna infekcia, aj ked citala so ze okolo 15tt je to caste ze sa na to davaju nejake antibiotika tak uvidime, ale pijem vela vody magnezie tak dufam ze to aj ma nejaky efekt.tu chodim na striedacku na kontrolu no nemocnice aj k lekarovi, taky je tu system, aby som si zvykla aj na nemocnicu, tam uz mam svoju porodnu asistantku aj kartu .Dufam ze to vsetko pojde ok, je to moje prve tehotenstvo ale nechcem velmi stresovat, babatku by to urcite nepomohlo, takze radsej zbieraj vsetky info aby som v pripade potreby nemusela stresovat lebo uz potom budem vediet o co ide 🙂

bibulienka
20. aug 2010

@arrett ..a kde si volala? morfolog USG by ti mohli urobit aj tu www.gynaex.sk len neviem ci sa za to neplati lebo je to sukromne centrum,pozri na net alebo im zavolaj povedia ti 🙂 ..a 3D stoji tak vela? ja som platila menej v gun-five, za maly 3D len 16 eur...asi zdrazeli...

arrett
20. aug 2010

@bibulienka Volala som do femme sro, asi majú dovolenku, alebo ja neviem čo. Skúsim ešte v pondelok. Ak nie, zavolam tam, kde si mi dala stránku, vďaka.
No ja som pri simimu bolo v gin five a platila som 10€. Teraz je to podmienené tým veľkým 3d usg. A čo znamená maly 3D?

bibulienka
20. aug 2010

@arrett ..maly 3D bol tusim do 18tt tehotenstva....a velky ani neviem kolko stal..ale 74 eur je fakt vela zda sa mi ze to bolo do 30..ale presne uz neviem 😵

arrett
20. aug 2010

@bibulienka Teraz pozerám na ich stránku do cenníka. Samozrejme, že je to podmienené tým najdrahším usg. Usg + cd. + kazeta. Nech si to teda nechajú ☹ Som sklamana z toho tak trosku. Takto zarábať na usg. Tak podmienovat morfo. Práve naopak, mali by dať zľavu. Keď si dáte morfo, urobime Vám 3d len za.... Asi majú veľa pacientiek a nechcú viac. Bola som tam pred rokom veľmi spokojná, preto som tam hneď volala. No, biznis je biznis

kwetinnka
20. aug 2010

Arrett ja som bola chodila na morfologicky na kramare k cunderlikovi..je tu aj taka tema..tak by ti mozno vedeli dat baby kontakt..lebo mna objednavala moja Dr,..tak neviem ci tam musis mat paper.od svojho gyndosa alebo nie...ale je dobry..aj mm vsetko ukazal.A na 3D som bola na strecnianskej..ale Lili už bola velka a nebolo nic moc vidiet tak sme neplatili nic..to by som mozno este niekde kontakt vyhrabala.
A s tými peniazmi dufam ze to nieje len bublina..a nieco z toho aj naozaj bude.Noo nasa Lili spi už len 2 krat..ale spi viac nez ked bola malinka..Dnes spala od 8-11 a od 11-15:30..a už chrni..už sa viac unavi...noo dnes už presla celu chodbu cez obyvacku az do kuchyne...len vonku sa pustit boji...
Gumimacko a k tomu sexu..Bibi ti vlastne povedlaa vsetko..ja som bola asi od 32tt na 2 cm..a aj tak sa mi sexom urychlit porod nepodarilo a malusom prenasala 4 dni..takze je to asi aj dost individualne

janka3.12
20. aug 2010

babaulky nestiham pisat ale poctivo citam🙂 Vikinke, Olivinke a Lucinke vsetko naj 😀

s tymi peniazkami tiez som zvedava kedze nasa opatrovatelka nema zivnost - ved uvidime

v pondelok prvykrat v praci, Oliverko s ocinom ktory bude mat 2 tyzdne dovolenku zacnu chodit denen k nasej opatrovatelke, uz teraz mam z toho normalne stres

mirka907
20. aug 2010

Baby tak ja som minuly rok uz bola niekolko hodin na vzdycharni v nemocnici...je to az neuveritelne ako to zbehlo...teraz mi ten moj poklad co bol este pred rokom v brusku spinka v postielke...pred chvilkou som dorobila specialnu tortu len pre nu a este mi chladne zelatina...zajtra jej ju dam a moze sa sama realizovat rukami, nohami, ustami ako len bude chciet🙂

bibulienka
20. aug 2010

@janka3.12 ..drzim palce nech si rychlo zvyknete, nas to caka o dva mesiace, ach jaj uz teraz mam strach..uplne ti rozumiem... 🙂 🙂 🙂
VSETKYM OSLAVENKYNIAM PRAJEM KRASNE PRVE NARODENINY!!! 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 😀 😀 😀 😀 😵 😵 😵 vela zdravicka, trpezlive mamink, vela novych pokrokov , stastie a tych najlepsim rodicov na svete...ziadne urazy a vzdy usmev na tvarickach.... 😵 😵 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre