Som prvorodička. Čo mám od pôrodu očakávať?

petraja
11. jún 2008

baby mna caka prvy porod a dost som v sokoch ze co ako lebo ma este moj doktor neinformoval tak sa dost bojim lebo kazdy vravi ze je to bolest a neviem co tak neviem co mam vlastne cakat 🙂

arrett
28. aug 2010

@kwetinnka @bibulienka ok, pripravim Vám teda zatiaľ iba to hudobné, keď rozprávky máte. Keď pôjdem do ba, tak Vám to zanesiem. Možno aj tento víkend a kednie, tak v utorok určite, ideme na morfologicky. Nechajte mi jedna z vás tel.číslo🙂
baby, ja som tak smutná. Simonko sa nechcel kojit ani večer, ani ráno. Iba plakal a hryzol. Mliecko mu už nechuti☹ Prislo to tak naraz. Pýta sa na cicku, ale tri krát ozuzle, vyberie a začne plakať. Alebo kusne a začne plakať. Ako keby sa na ňu hneval. Je mi to tak ľúto. Myslite, že ho mám prikladat? Skúšať ďalej? Alebo úplne odstaviť? Už pije v pohode ráno kravske mliecko, veľmi mu chuti a večer kasu. Mám pocit, že kojenie už asi nepotrebuje. Chcela som ho Lenka udržať, aby savedel potom kojit s druhým, keď už bude to dobremliecko. Neviem čo robiť. Ale asi je definitívne koniec, čo?

janka3.12
28. aug 2010

@arrett - s CD sa pripajam aj ja.) chcela by som Olimu kupit uspavanky od koscovych a mata z komajoty, ale neviem ci by oliho zaujali

baby co sa mi vcera stalo - poobede si Oli schrupol a ked som ho isla vybrat z postielky tahal sa k ockovi a mne na rukach plakal ☹ ☹ ☹ a je to tu.....chapem ze teraz s nim moc nie som, ale bola som s nim dlhsie nez ktokolvek a ako rychlo zabuda, ach jaj....

bibulienka
28. aug 2010

@arrett
@janka3.12 ... ja mam to cd od koscovych.. mozeme poskytnut ked budete chciet... 😵 😵 😵
@janka3.12 .. neboj on nebazubne, deti maju obcas take obdobie 🙂 🙂 🙂

petruna110
28. aug 2010

holky díky moc za radu 🙂 zkusím ten sudocream... snad to bude rychle pryč 🙂
Jinak koukala jsem na fotečky a kwetinnko, na té černobílé fotce u kašny vypadá Lilinka opravdu sladce 🙂 samozřejmě i na ostatních 🙂 třeba jak se hihňá v bazénku, ale ta u kašny se fakt povedla 🙂

ivkaivka
28. aug 2010

@bibulienka, mne lekarka kazaladávať Vigantol do 15-teho mesiaca, teda v dni ked nesvieti slnko, vraj kvoli tomu, ze Olivia malo vazi a je malicka. Vy beriete do 2 rokov?
Jani, neboj určite nezabudol, určite si Ty ta najdoležitejsia osoba 🙂 😉

bibulienka
28. aug 2010

@ivkaivka ..no ak si dobre este zo skoly pamatam na pediatrii bolo ze vigantol do 2 rokov...ale postupne sa vsetko meni...uvidime ako to nakoniec bude 🙂 🙂 🙂
@arrett ...rozumieme ti uplne...Lucka je uz uplne odstavena..velmi mi to chyba..ale ona uz ani nema zaujem dojcenie...no co nase deticky maju svoju hlavu... 😀 😀 😀

kwetinnka
29. aug 2010

Ahojte,ono je to mozno tazke ale zas nadruhu stranu aspon nemate trampoty keby sa odstavit nechceli..a Arett mozno sa mliecko zmenilo zemu nechuti..a tým ze papa ine..mu staci to.
JAni nebud smutna..urcite nezabuda...nasa zas place ked ocka vidi vecer ked dojde uspavat z toho je hotova...
Petruna Daakujeme za komplimenty.
Jani co sa týka tých pesniciek tak tie od KOSCOVEJ HRAJU KADZY VECER,a na tie ostatne tancuje o to sest..

kwetinnka
29. aug 2010

Nasla som tuto stranku a odtialto sa daju aj Canaky aj ine detske pesnickz stiahnut...
http://majusa2.webovastranka.sk/file/1619/6524_...

janka3.12
29. aug 2010

kweti super, dakujem🙂 a pripajam sa, fotky mate nadherne

Bibi parada, to by bolo super, skusim mu nejaku pustit cez notebook z netu a uvidime ako zareaguje, pripadne by som ti potom dala vediet, ok?🙂

arrett minule kdesi do nejakej relacie tiez volala nestastna mamicka ze maly nechce materske a dr. jeje na to povedala ze ked si dieta vyberie a samo sa "odstavi" maminka s tym nic nenarobi 😉 nesmut - nie som sice gynekolog, ale nemoze mat tvoje mliecko inu chut ked si tehotna? - mozno len blbo uvazujem🙂

Ivi si zlata - ja tiez vigantol zatial davam kazdy den, tiez viem ze do 2 rokov, ale veru nepytala som sa dr. ci to stale plati

dne ssme boli na hubach, nasli sme sice "len" 6 ale aspon bude prazenicka - v stredu oslava, som zvedava 13 ludi mat naraz v byte - dufam ze Oli to prezije bez nejakeho "herpesu" z pusiniek 😀

lenkadanko
29. aug 2010

ahojte aj ja som prvorodicka.a nemam obavy z porodu ved kazda zena rodi nie len raz a su fit

kwetinnka
30. aug 2010

taKMY SME snes boli v poradni...mala ma 76cm a 9600g..bucha jedna.aj je to poriadne citit...asi jej zacnem davat menej papat:o)Povedala ze vigantol co mam mame dobrat a potom už nie .A najblizsie pojdeme v 14 mesiacoch na ockovanie.
JAni dufam ze oslava vyde v pohode...nas bude viac ale v dome...takze ti je trosku ine.Ak by som sa zajtra nezastavila..tak prajeme Olinkovi kraasne narodeniny,vela zdravicka,usmevu..a vsetkeeho aby ste boli vsetci stastny.
Arrett video kraasne ...az som skoro plakala:o)

bibulienka
30. aug 2010

ahojte..takze 76,5 cm a 9120g...a od vcera mame 39 az 40 C teploty, davam zabaly, antipyretika..striedavo klesa a stupa... dr. urobila CRP..negat., moc negat, nic na Lucke nie je ..len ma teplotu-tipujem na siestu chorobu uvidime...mate este nejaky tip na znizenie teploty? dakujem 😵 😵

bibulienka
30. aug 2010

@arrett krasne 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

janka3.12
30. aug 2010

bibi my sme pri 6. chorobe tiez striedali antipyretika aj napriek tomu teplotoval presne 4 dni, a potom akoby utalo

kweti dakujem dufam ze oslava dopadne ok

uankab
30. aug 2010

ahojte, vidim ze sa trapime s detickami... my sme boli na ockovani, malinka ho v pohode zvladla, teraz sa chystame na dovolenku (resp. ja zatial len periem a zehlim), nic zbalene nie je.. mm este stale v robote, ale zajtra je uz konecne doma, tak mi aspon pomoze, letime vo stvrtok a tesiiim sa velmi...
malinku som chcela ist dat dnes odvazit, ale uplne som zabudla je tu je statny sviatok.. meriame tiez okolo 76cm a tipujem ze budeme mat 9,5kila... za ten rocik narastli teda riadne...

@arrett , ak sa nemylim, tak som citala ze mliecko chuti trosku inak plus tok mliecka je velmi pomaly a babatko sa moze prirodzene samo odstavit.. nasa malinka je zase zavisla na mliecku, kojim ju stale aj cez den, v noci uz len 1x, sama pride a mliecko si vypyta, zavislacik jeden.. ak chces, skus napisat annag IP, uvidis co ti poradi...

@kwetinnka , fotky krasne, ta ciernobiela uuplne uzasna 😵

malinka spinka, idem nieco porobit.. inak sa mi vysypala z ovsa 😖

bibulienka
30. aug 2010

@janka3.12 ..presne, striedam a cakam, najviac zabrali studene zabaly..vsetky ostane vysledky su negativne, tak asi budeme mat tu 6.chorobu...uz nech je po tom... Lucka je 1x chorá..... Olimu prajeme krasne narodeniny takto vopred , aby sme nezabudli 😀 😀 😀 😀 😀

arrett
30. aug 2010

Baby, zajtra 16,30 mám morfologicky v BA. Nepytajte sa kde, lebo ba nepoznám, takze neviem🙂 Ma to na starosti mangel. Ku komu mám potom priniesť tie cd? Zajtra zavolam na upresnenie, len mi povecte aká časť BA, nech viem povedať mm.

@ivkaivka Ty mi pošli do ip adresu, poslem poštou.

Uankab, už som pisala🙂 Presne ako píšeš, mliecko sa mení. Budem ponúkať, keď bude chcieť sa nápije, keď nie, nie.
@bibulienka Skore uzdravenie zelame. Ach jaj, už nech príde slniecko🙂
Idem si pospať s drobcom. Bru

uankab
30. aug 2010

@bibulienka , nam najviac pomohlo striedanie nurofenu s paracetamolom (cca kazde 3 hodiny), paracetamol sa moze 4x denne a nurofen len 3x.. a horucky sme mali, ale aspon trosku jej klesli...
studene obklady vraj treba davat len na telicko a len na chvilku (vobec sa neodporucaju na cielko ci cele telo)... drzim palce aby ste sa vyliecili co najskor..

neviem ci sa mi uz podari napojit sa do dovolenky, prajeme Olimu krasne narodeniny 😵 .. my budeme oslavovat na dovolenke 😵

arret, drzim palce na ultrazvuku 🙂

bibulienka
30. aug 2010

@uankab ..dakujem...

janka3.12
31. aug 2010

bibi ako Lucka?

sa mi enchce verit ze za dve hodinky bude mat Oli jeden rok...fuha 😉

arret drzim palce na to sono

uankab prajem peknu dovolenku

bibulienka
31. aug 2010

@janka3.12 ...noc o nicom stale sme boli hore... nedari sa mi to zrazit pod 38, ale aspon uz nema 40 ako vcera 😵 😵 😵 😵

janka3.12
31. aug 2010

bibi my sme mali 4 dni vzdy nad 38, vecer pred spanim som mu vzdy dala pandol, chvalabohu nespal len jednu noc...ani sa mni verit nechcelo ze taka vysoka teplota tak dlho a na piaty den ani chyru ani slychu po teplote - haluz - drzkajte sa

arrett
31. aug 2010

@janka3.12 Prajeme vseeeetko len to najlepšie🙂))) cmuk

janka3.12
31. aug 2010

dakujeme🙂

ivkaivka
31. aug 2010

Oliverkovi všetko naj,naj,naj..... potom hod nejaku foto

janka3.12
31. aug 2010

jow jow🙂

arrett
31. aug 2010

Taak, sme po morfologickom. Vyzerá byt všetko ok🙂 Aj placenta sa umudrila. No a na 80% to vyzerá byt dievčatko🙂 jupiiiiiiiiii

arrett
31. aug 2010

@bibulienka Prepac, že tak neskoro, ale nič sme nestihali🙂 Dakujem veľmi pekne za všetko🙂

bibulienka
31. aug 2010

@arrett ..v pohode, som rada ze je to OK a dufajme, ze to bude baba 😀 😀 😀 ..ozaj a ako nohavice, su Simonkovi dobre....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre