Som prvorodička. Čo mám od pôrodu očakávať?

petraja
11. jún 2008

baby mna caka prvy porod a dost som v sokoch ze co ako lebo ma este moj doktor neinformoval tak sa dost bojim lebo kazdy vravi ze je to bolest a neviem co tak neviem co mam vlastne cakat 🙂

bibulienka
12. sep 2010

@arrett ..ja som u LUcky ked mala vysoke teploty robila studene zabaly a striedala som Brufen a Panadol. to mozes streidat kazde tri hodiny, a skus mu dat vyssie postielku na strane hlavicky..a zvlhcit vzduch v miestnosti kde spinka a by sa mu lahsie dychalo a nevysusovali sa sliznice..prepac, vcera sme uz spali vecer..nemohla som ti odpisat, dufam, ze noc bola uz lepsia a ze Simonko sa uz ma lepsie... nam dobre na nadchu zabrat Nasivin pre deti a Libenar, a veeeeela odsavania..a nech vela pije a by sa zriedili hlieny, lachsie pojdu odsat ... a tebe prajem veeela trpezlivosti...
@janka3.12 ..drzim palce na tie mamografie, nech mas malo pozitivnych nalezov...dokazu zmenit cloveku zivot...snaz sa aby sme my onkologovia mali menej roboty 😉 😉 😉 😉
@ivkaivka .. kupila som cebion multi a budem jej to davat asi kazdy druhy den....vigantol zatial nedam

janka3.12
12. sep 2010

aj ja som dnes kupila cebion multi, poskulovala som aj po D3 generikum co pisala arrett len tam je len 30 kapsli a neviem ci by som mu mohla dat obsah celej kapse tak som radsej kupila Cebion, plus je vyhoda ze je tam viacej vitaminov

poobede sa ideme prejst do lesoparku do ZA a pozret do jedneho detskeho obchodu, mali im minuly tyzden dojst kombinezy a oteplovacky

konecne slniecko 😀

arrett
12. sep 2010

Ahojte baby
TakSimonko po kupeli a panadole spal lepšie. Volala som v noci na Kramáre a tam mi povedali čo a ako. Ja som išla spať okolo štvrtej, mala som už teplotu. Takze od rana teplotujem, simonkovi sme o druhej robili zasa kupel a panadol lebo mal 39, teraz je lepšie. Manzel navaril obed a rozmyslame, či Ma zajtra ostať doma, alebo ísť do práce. Uvidíme, či mne klesne teplota. Ležím v posteli a potim sa jak somar🙂 Simonko strašne kasle. Už som mailovala dr, či mame zajtra prísť, alebo čo mám vlastne robiť. Mm ešte musí ísť kúpi cipky, lebo už nemáme, keby že potrebujeme nanoc.
Ono je to ťažké tým, že Ma tehu tak strašne vycerpava. Bojim sa o babo v brusku. Skoro nič nejem pre stiahnuty žalúdok☹ Dufam, že zajtra už bude lepšie a my mame to najhoršie za sebou. Ďakujem za všetky rady a povzbudenia.

bibulienka
12. sep 2010

@arrett .. poriadne si oddychni, a skus zjest aspon nejake energeticke tycinky alebo ovocie, aby ste ty aj babo mali energiu...simonko bude OK, deti choroby znasaju velmi dobre/ my rodicia sme na tom horsie... 😵 😵 😵

arrett
12. sep 2010

Baby, ak by Manzel chcel ocrku, u koho a ako sa to vybavuje?

arrett
12. sep 2010

@janka3.12 Ako mám dávať ten cabion multi? 3x denne, či len raz? A koľko kvapiek?

bibulienka
12. sep 2010

@arrett .. pozri si navod, ja mam sirup cebion multi 2 a dava sa 1x denne 5 ml ale ten je az pre starsie deticky.. toto je z netu: Ako Cebion užívať?

Cebion multi sa dávkuje pri vyššie uvedených indikáciách dojčatám a malým deťom do 3 rokov 4 kvapky 3 krát denne. Kvapky sa podávajú v lyžičke mlieka, čaju, polievky alebo kaše.

arrett
12. sep 2010

@bibulienka No ja mám kvapky, to bude asi tým😀 Presne to je v navode🙂)) ja len že či to máte rovnaké 😀 😀 😀
už mi asi zasibava🙂

bibulienka
12. sep 2010

@arrett neboj to je v pohode, ked ide o tvoje dieta vsetko si stokrat overujes...aj ja som taka 😀 😀 😀

arrett
13. sep 2010

Ahojte, vyzerá, že už je lepšie🙂
Simonko prespal celu noc a klesla mu teplota🙂 Mna stále drží a Manzel je v pohode. Ostal doma. V práci mu vraveli, že keď chce ocr, musím dať aj ja potvrdenie, že som chora. Hmm.. Tak asi zajtra už pôjde do prace, lebo sa mi naozaj nechce ísť sedieť ku doktorovi.

uankab
13. sep 2010

ahojte, tak sa hlasim, uz sme spat z dovolenky.. bolo super 😵 😵 😵 .. krasne teplucko, magdalenke sa v moricku a na piesocku veelmi pacilo... a keby ste videli ako ju opalilo a to som ju stale natierala 50+ a na plazi sme boli vzdy rano o 8.30-10.00 a potom sme sli az poobede ked sa zobudila okolo pol piatej, piatej...
narodeninky sme oslavili, v stredu jej chcem este upiect torticku a dame jej hlavny darcek, tam dostala len drobnosti 😵 .. inak bola strasne zlata, aj na ceste, akurat cesta spat bola dost zla, jednej pani prislo zle v lietadle tak sme museli nudzovo pristat a let sa nam zo 4hodin pretiahol na 7.5hod.. to nabuduce mozme ist niekde do Caribiku 😉

este som nestihla vsetko docitat, snad vecer.. teraz mam kopec vybalovania, zehlenia, priania.. atd...
vigantol teda uplne stiahli? ked som bola doma, tak som si kupila novu flasticku na zimu 😕

arret, tych kociarikov tu v UK pobehuje celkom dost, mne osobne sa nepacia pretoze to spodne babo (a to je vacsinou to mensie kedze tam je menej miesta ako hore) je velmi nizko nad zemou a dycha vsetky vyfukove plyny a bordel z ulice 😖 ... my este stale spinkame vo vaku, magdalenka cestuje po celej postielke, keby mala paplonik tak je hned odokryta.. mame 12-18velkost...

Lilinke dodatocne vsetko naj k prvemu rociku, dufam ze ste pekne oslavili 😉

arrett
13. sep 2010

Ahojte

@uankab super, ze ste si to takto uzili a najma malicka🙂 Inac, vsetko naj, naj najlepsie🙂
Vyhnala som manzela vonku so Simonkom ked je tak pekne. Mal len 37 teplotu,t ak nech ide. A vonku zaspinkal, tak som rada. Vybrali sme inu tortu, manzel viac uputala http://www.kosternovi.eu/dorty/dorty.asp?klic=155, uz mame aj cukrarku tu so Senca, tak sa velmi tesim. Dnes som zacala robit aj pozvanky pre rodiny,tak sa vytesujem. Konecne je nam lespie. MM uz pojde zajtra do prace, lebo treba kazdy centicek🙂

ivkaivka
13. sep 2010

@uankab, tak vítame doma. Super, ze vam bolo fajn. Hod nejake fotecky, nech sa aj na nás nalepí trocha morskej atmosféry 😅
Dnes som rozpravala s mamickou, ma male babo a dava vigantol, ze lekarka jej vravela, ze je to komercny tah...vraj to deti beru x rokov a teraz si asi zmysleli, ze je treba dat na trh nieco nove.
Ale dnes je nádherne, cize vigantol nedavam. Keby taketo pocasie vydrzalo celu jesen.

@arrett, no vidis a mate za sebou 1. chorobu. Urcite je to uz len zlou spomienkou a pridu nadherne chvile. Zvladla si to super. A torticka, nadherna. Az mi tecu slinky. Hod fotku z pozvanky, nech sa nejako inspirujem a pripravim na Vianocne pozdravy. Pána beka, ale to vsetko zbehlo a uz su tu o chvilu dalsie Vianoce. Ten cas letiiiiii....

bibulienka
13. sep 2010

@uankab ..vitaj "doma"... a chceme fotecky, nech mozeme snivat..aj my co sme tento rok more nevideli....
@arrett ..torta je krasna...Simonkovi sa bude pacit...
@ivkaivka .. uvidime ako to bude..vigantol nevigantol, dnes sme boli 2x vonku na prechadzku, slniecko svietilo..tak dnes mame vit.D dost..

janka3.12
13. sep 2010

@ivkaivka veru ono to vzdy ma nejake zakulisie🙂 mozno sa tam aj nejake latky objavili ale ktovie

uankab vsetko naj 🙂 som rada ze sa Vam na dovolenke tak pacilo

Ja som dnes od rana od 7 vysla zo SONO miestnosti o 13:15 - mali sme presne 35 ludi, kedze nas je malo, robila som sama, poobede som videla pomaly aj to co tam nebolo - pondelky su hrozne, potom som spraskala obed asi za 5 min, sup do auta, po Oliverka, dosli sme domov, sup do kocika kedze svietilo slnko, sli sme peso do mesta, dosli sme o piatej a maly sa teraz rozhodol spat.....a ja by som si veru dala tiez povedat

dadqa86
13. sep 2010

Ahojte mohla by som sa k vam pridat? 🙂

ivkaivka
13. sep 2010

@dadqua86, jasné vitaj.

ivkaivka
13. sep 2010

@janka3.12, tak to je nádherný začiatok týzdna. Trosku tie stresíky v dobrom závidím. A čo Ti bráni v popoludnajsom spánku? Hádam nie varenie, ci upratovanie? 😅

janka3.12
14. sep 2010

@dadqua86 vitaj

@ivkaivka nie Oliver 😉 🙂 🙂

bibulienka
14. sep 2010

@dadqa86 ..vitaj u nas 🙂 🙂 🙂 🙂 napis nieco o sebe aby sme ta spoznali 😀
@janka3.12 ...uz to ochvilu caka aj mna...aj sa tesim aj nie...

chichaa
14. sep 2010

@bibulienka Ahooj. Ako sa máte?? chcem sa len opýtať, ako ste vyriešili aféru s Vigantolom?? Miesto toho ten cebion multi? Starý vigantol ad koš?A ešte, že či si ideš vybavovať ten príspevok, čo máš naň nárok, keď nastúpiš do práce pred dovŕšením 3 roku malej.
My stále niečo objavujeme, t.č. vytáča čísla na prenosnom telefóne, som zvedavá kam sa dovolá 😉 a vyhadzuje DVD zo skrinky a ohmatáva TV a stavá sa...🙂 jedna radosť...
Dlho som s vami nepísala, musím sa polepšiť 🙂

bobocka
14. sep 2010

@chichaa ahoj .prepac,ze sa vam miesam do fora🙂 tiez som prvorodicka a mam doma takmer rocneho synceka a to s tym vigantolom ma riadne nastvalo. 😠 tam na ten cebion multi pozor.to nie je adekvatna nahrada za vigantol.sice obsahuje vit d,no ten tam nie je obsiahnuty v takom mnozstve ako vo vigantole,teda to nie je adekvatna nahrada zan. a cebion multi sa neodporuca uzivat dlhodobo.ja som hned vysadila vigantol, ked ta info cez sukl prisla.utekala som za doktorkou,ze co teraz,ta nemala nijake blizsie info o tom kedze to bola nova info,tak sme nasadili cebion multi,kym sa nieco viac dozvieme.misko bral cebion multi od minuleho pondelka do piatku.vikend som mu nedavala nic a vcera vecer dostal kapsulku vit d zo slovakofarmy.je to jednorazova konska davka vit d a staci na 3 mesiace.je to len na recept a oplaca sa par centov.jedine na co treba davat pozor je,aby sa dietatu nepodavali ine lieky s obsahom vit d,aby nedoslo k predavkovaniu.takze cebion multi mam hlboko v skrinke zastrceny,v najblizsej dobe ho dat malemu nesmiem.vigantol je vraj preventivne na 3 mesiace stiahnuty.vraj sa teraz riesia ine flasticky,uz bez toho gumeneho kvapkatka.ja viem,ze sa pise,ze viganol je ok,ze ho stiahli koli chuti a zapachu,no aj to je pre mna padny dovod aby som ho malemu nedala.nasa pediatricka ho predpisovat nemoze a aj z bb lekarni je stiahnuty.no v istych kutoch slovenska sa predpisuje a vydava dalej.to ma na tom najviac matie.ked som sa na to pytala v lekarni,tak im vraj prisiel prikaz ho stiahnut z pultov a ti co ho dalej vydavaju, si vraj riadne koleduju a moze im za to mastna pokuta hrozit.tak fakt neviem.kazdy tvrdi inak.kto sa v tom ma vyznat? 😠

bibulienka
14. sep 2010

@chichaa ..ahoj, presne teraz davam kazdy druhy den ten cebion multi..vigantol nasa pediatricka zakazala davat, jasne idem si vybavovat prispevok, uz som bola aj na upsvar a dali mi tonu papierov na vyplnenie 😉 😉 😉 😉 od 3.11. ideme na to...teda ja do prace a Lucka do jasiel...
vidim, ze Ninka sa ma k svetu, Lucka beha hore dole a stale vymysla...podarilo sa jej zdemolovat polovicu stipcov na pradlo 🙄 .....a najnovsia zabavka je hadzat vsetko co najde do smetneho kosa..., vcera na nom hrala ako na bubon mojou kefou na vlasy..asi tak..sa bavime..kazdy den nieco nove 🙂 🙂 🙂

bobocka
14. sep 2010

@chichaa no a akurat teraz som sa od inej maminky dozvedela,ze jej lekar povedal,ze vraj ma byt novy vigantol do 3 tyzdnov.mne zas 3 mesiace bolo povedane.to je sila.uplnych blaznov si z nas robia 😠 co ti k tomu tvoja pediatricka povedala?

chichaa
14. sep 2010

@bobocka ja som sa mojej pediatričky nepýtala...

chichaa
14. sep 2010

@bibulienka No super, takže do 3.11. máš čo vyplňovať 🙂 tak nech ti to pekne priznajú všetko, čo ti patrí...s tým vigantolom mi to zase pripadá nejaké divné..už veky sa dáva a zrazu nejaké kvapkátko spôsobí problém a náhrada adekvátna neexistuje...nie je to podivné?? dám asi aj já tu kapsulu a budem mať pokoj...ja som moju pediatričku nechcela otravovať, verím, že má toho teraz dosť...doteraz som malej kvapky dávala...
Lucinka je šikulka iste spoznáva všetko možné aj nemožné 🙂 no u nás to tiež vyzerá divoko, 2-izbový byt a plno hračiek a všetkého povyťahovaného a porozhadzovaného... 😎

chichaa
14. sep 2010

@bobocka dám aj já tu kaspulu a bude pokoj...vďaka za peknú a poučnú odpoveď!!!! 😉 je to celé omotané rúškom tajomstva....

bobocka
14. sep 2010

@chichaa tak ty davas aj dalej vigantol?vraj sa moze.ale na tvojom mieste by som sa isto o tom poradila s pediatrickou.uz je to 12 dni odkedy to vyslo.urcite bude mat o tom dobre info uz teraz.hlavne sa s nou porad o tom cebione.to sa nema davat nejak dlhodobo.my sme to vyriesili tou slovakofarmou,no ti poviem,ze z tohto celeho mam zly pocit.vit d je riadne dolezity.odkedy to vyslo som si o tom vela precitala.odporuca sa davat dietatu do dvoch rokov v pravidelnych davkach (ci uz par kvapiek denne,ci jednorazovo kazde tri mesiace) a potom do veku 18 rokov vzdy v zimnych mesiacoch (vit d je aj zo slnka a v zime tych slnecnych dni vela nie je).a odporuca sa to davat aj dospelym raz do roka ako taku preventivnu kuru (proti oseoporoze atd) ono to nie je sranda.taky maly vitaminik a aky dolezity moze byt.

chichaa
14. sep 2010

@bobocka No tak predsa som tej mojej dr. zavolala 🙂 odporúča vigantol, ten čo mám doma ďalej nepodávať, vyčkať kým vyjde nový, o cebione nebola zmienka a kapsula, že ona nie je zástanca, predsa je to len mega dávka pre malý organizmus a že keď sa 2-3 týž. aj nedá, nič sa nestane...a netreba panikáriť...a sa sťažovala, že informácia vyšla na povrch najprv na nete a potom boli oboznámení lekári...no kocúrkovo...a tak aj spravím... 🙂

bobocka
14. sep 2010

@chichaa vidis,co lekar,to iny nazor.teraz aby si vedel clovek vybrat 😠 .ja uz som kapsulu dala.ja uz vlastne nemam co riesit a uvidi sa za par tyzdnov co z toho bude.ale stve ma,ze sa o tom nevedia ujednoti.toto nie je sranda.vigantol je liek,ktory sme davali nasim detom denne a zrazu ho stiahnu,adekvatna nahrada nie je a poriadne info o tom celom tiez nie je 😠 .vyfackat kompetentnych je malo!!! 😠 😠 😠

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre