Som prvorodička. Čo mám od pôrodu očakávať?

petraja
11. jún 2008

baby mna caka prvy porod a dost som v sokoch ze co ako lebo ma este moj doktor neinformoval tak sa dost bojim lebo kazdy vravi ze je to bolest a neviem co tak neviem co mam vlastne cakat 🙂

bibulienka
7. okt 2010

@yannetta ...vitaj u nas...a pytaj sa co chces, tu nie je ziadna tema tabu 🙂 🙂 🙂

lulkax5
11. okt 2010

Ahojte 🙂 tak my sa k Vam pridavame tiez ak mozme 🙂

arrett
11. okt 2010

@lulkax5 Ahoj a vitaj🙂 Tak ty to už máš za pár tyzdnov🙂 Ake máš pocity?

lulkax5
12. okt 2010

@arrett no neuveritelne sa tesim 🙂 vcera ma trochu potrapili bolesti panvy ja som ani chodit nemohla ☹ mavas tiez nieco take ? a kolkeho januara mas termin ? 🙂

arrett
12. okt 2010

@lulkax5 Panva má neboli, skôr lonova spona. Ako keby som pomilovala futbalové družstvo🙂 Ked veľa chodím a stojim. Cela suska🙂 Oficialne mám 1.februára, ale to nehrozí. Prvé sa mi narodilo 3 týždne skôr, tak predpokladám, že aj toto. Podľa kalkulaciek na nete mi vychádza 25. január, tak som zvedava🙂

lulkax5
12. okt 2010

@arrett 🙂 no tak ja som pomilovala asi cele slovensko 🙂 mna to boli vsetko hrozne !! ale tak asi to patri k tomu 🙂 neskutocne sa tesim na drobceka tak co by som nevydrzala! A
@arrett prve babanko mas ako stare ? No my mame termin presne 12.12 tak dufam, ze sa tak aj narodi 🙂 sa mi velmi lubi ten datum ! No ved asi to poznas ked sa ti narodilo prve babatko skor, ze ako to budes mat teraz .. Kde planujes rodit ? 🙂

arrett
12. okt 2010

No, všetko sa ti tam teraz roztahuje a pripravuje na pôrod. Simonko má 11 mesiacov 😀 takze bude to vesele🙂 Krasny dátum na narodenie babatka🙂 dúfam, že sa ti to podarí, musíš mu dohovorit🙂 Prve som rodila v Ružinove a asi aj teraz, už keď to mám tam odskusane🙂

camilla_1
12. okt 2010

Ahojte mamicky
Rodil niekto v novej nemocnici u Dr.Molokača??

heli1984
28. okt 2010

ahojte bude niekto rodit na vianoce v galante?? 😕

camilla_1
6. jan 2011

ahojte mamky !
potrebujem poradit kedze mam prve babo a som v tomto smere neskusena.....mam dvoj mesacneho synceka treba mu stahovat predkozku pri kazdom prebalovani ci ako to je ???

ela2710
6. jan 2011

@camilla_1 na to je este skoro, citala som, ze az neskor sa stahuje, najdi si to na googli

ela2710
6. jan 2011

@camilla_1 ´tu mas nazor jednej lekarky: Sťahovanie predkožky sa neodporúča. U chlapcov do roku života je fyziologické zúženie predkožky. Vo väčšine prípadov dochádza k spontánnej úprave. V prípade, že by zúženie predkožky pretrvávalo aj po roku života, treba aby sa k tomu vyjadril detský chirurg ,alebo urológ a odporučil ďalšie riešenie.

Az po roku sa to teda robi, teraz by si mu mohla ublizit...a nasilu sa to robit nesmie

ela2710
6. jan 2011

@camilla_1 este som nasla zaujimavy nazor tiez odbornika 😉

Stahovanie predkozky sa uz davno neodporuca, ani po prvom roku zivota. Fyziologicka fimoza (zuzenie predkozky) moze pretrvavat az do 7meho roka zivota a pokial nie su nejake komplikacie, nemusi sa s tym robit nic. Ak sa to riesi, tak vacsinou najprv aplikaciou steroidnej maste. Chirurgicky zakrok je malokedy potrebny

na tvojom mieste by som teda urcite este pockala, lekarka ti sama povie ak bude nieco zle na prehliadke, ale je velmi pravdepodobne, ze sa mu to upravi jednoducho samo a ty nebudes musiet robit nic

kwetinnka
10. jan 2011

My mae sice dievcatko,ale viem ze sa to robit nema..sleduje to Dr v poradni...tým sa vobec enmisis zatazovat

salinka28
11. jan 2011

Ahojte, ja som tiež prvorodička a neviem, čo môžem očakávať od pôrodu. Mám síce termín až v lete, ale už teraz mám všetko preštudované. Hrozne ma to zaujíma, ako to všetko prebieha a hlavne chcem byť o všetkom informovaná, aby som vedela čo ma presne čaká. Neviem, či ste boli všetky také.... Máte niektorá už skúsenosti s prvým pôrodom? Je pravda, že prvorodičky to majú ťažšie, ako to píšu vo všetkých tých múdrych knihách???

evaviki
11. jan 2011

@salinka28 ja som teda cakala vacsiu hrozu 🙂) tiez som mala vsetko nastudovane, chcela som si pripravit porodny plan, ale maly sa vypytal na svet skor, takze som nestihla.. 6:45 mi praskla voda, 7:15 zacali kontrakcie (rovno kazde 2-3 minuty) a 10:32 bol na svete.. mimo par sekund (ked sa predieral cez krcok maternice) to bola docela pohoda... ja som pocas tehotenstva mala stale bolesti, takze tie porodne mi ani neprisli nejake horsie 😀

myreason
17. jan 2011

@salinka28 ja mám termín v máji, a tiež si rada prečítam rôzne diskusie o pôrode..ale nie je pravidlo určite, že prvorodičky to majú ťažšie, aj v týchto diskusiách máš dôkaz. Jedna može porodiť za 3hod druhá za 12hod, je to individuálne. Aj moje kamošky - jedna rodila 15hod a jedna to mala za 3,5hod aj s cestou! 😀 Ja si rada prečítam zážitky a ták, ale nestresujem sa pôrodom ešte 😵 užívam si tehotenstvo 🙂

sister05
18. jan 2011

ahoj,pokud se můžu přidat,budu ráda. Mne porod teprve čeká,nejpozději 4.února 😎 Přemýšlím,jestli se na něj těším,děsí mne spousta věcí 🙂

babo79
18. jan 2011

ahojte dievcata,,ak sa mozem ku vam votriet budem velmi rada..dnes som vas objavila a len tak zbezne precitala..a rada by som sa pridala...pozeram ze si aj radite tie co uz drobcekov mate..mna porod este len caka..a dufam ze nebudem prenasat a pojde to rychlo... 😵 😵 😵

smazja
15. mar 2011

Ja dúúúfam,že budem patriť medzi tie, čo im to ubehne rýýýýchloooo 😀

angelsgirl20
17. mar 2011

@petraja ahoj aj mna caka prvy porod...som dost vystrasena ale ukludnujem sa tym ze po vsetkom,budem drzat v naruci svoje dieta....kazda si tym musela/musi prejst....neobavaj sa ,mysli na to ze po tom budes drzat v naruvci tvoje dietatko 🙂

ewicka89
23. mar 2011

Ahoj chtěla bych se zeptat zda-li je lepší nechat pupečník dotepat a nebo přestřihnout . Děkuji za odpověď 🙂

miskap
23. mar 2011

@ewicka89 Nedávno som sa dostala k zaujímavému článku ohľadom dotepania pupočníka. Autori tam vysvetĺujú, prečo je dobré ten pupočník nechať dotepať. Pľúca dieťatka pred narodením sú plné tekutiny a dieťa je zásobené krvou a kyslíkom z placenty cez pupočník. Keď sa dieťa narodí, pľúca sa musia naplniť vzduchom. To však chvíľu trvá. Kým je dieťa ešte pripútané pupočníkom, je zásobené kyslíkom. Pľúca majú čas sa postupne naplniť a nie je to také stresujúce pre dieťa. Väčšinou potom ani dieťa neplače a je pokojné. Prvý nádych je totiž pre dieťa bolestivý a preto plače. Celkovo je pre dieťatko dobré pokojná atmosféra pri pôrode,nie je hluk, ostré svetlo, super je položiť dieťa hneď holé na bruško matky, dovoliť mu, aby sa samo prisalo (dieťa sa dokáže plaziť k prsníku a prisať sa, ide podľa čuchu- bradavka vonia ako plodová voda). To sú predpoklady, že dieťa a matka si utvoria puto, že sa bude dobre dojčiť a nebude v strese. Niečo o tom nájdeš aj na www.mamila.sk 🙂

nomika
17. jan 2012

AHOJTE JA SOM BOLA DNES NA VYšETRENI SOM V 36TYžDNI A DOKTOR POVEDAL žE VYSLEDKY SU DOBRE LEN SOM OTVORENA NA POL PRSTA TROšKU SOM SA ZLAKLA MALA SOM ZMIEšANE POCITY KED SOM ODCHADZALA TAK DUFAM žE EšTE ASPON 2TYžDNE TO POTIAHNEME INAKšIE SA CITIM DOBRE LEN V NOCI TO JE TACHšIE ZLE SA MI SPI TAK DUFAM žE VšETKO DOBRE DOPADNE

morandia
18. jan 2012

AHOJTE ja som tiez prvorodicka ..termin mam 12februara ...bat sa toho nebojim asi preto ,ze neviem coho sa vlastne mam bat . 🙂 tiez som si nie ista ci budem vediet ako to zacne a s tym tlacenim ..dufam ze to zvladnem ..pre maleho bobacika urobim vsetko ..

beeruska1
19. jan 2012

caute baby, tak mna to prvy krat caka 20. marca - aj ked z toho terminu som trochu zmatena - podla poslednej menstruacie to vychadzalo na 3. aprila, podla mojej ovulacie na 1. aprila a naposledy mi doktor povedal, ze babo je uz na druhom merani o 2 tyzdne vacsie (aj v 20. tt bolo, aj teraz), tak to podla ultrazvuku vychazda na 17. marca, ale do preukazu mi napisal 20., aby to vraj zagulatil. som z toho uz uplne zmatena ze kedy teda budem rodit. dnes som zacala balit veci do porodnice 😅 pravda je, ze porodu sa nejako nebojim, lebo tiez neviem do coho idem 😀 ale poslednych par dni som si o tom zacala nieco citat a dochadza na mna miestami trochu panika - treba vediet ako dychat, ako tlacit,... a neviem sa rozhodnut ci chcem alebo nechcem epi. navyse v nemocnici, kam idem rodit, ho cez vikendy a v noci nedavaju 😠 tak to asi necham na nahodu 😒

manila421
21. jan 2012

@beeruska1 ahoj, ja som bola akurat vcera aj s manzelom na predporodnej priprave, ak mas moznost bez na take nieco, porodna asistentka nam vsetko vysvetlila, 4 porodn doby ako tlacit ako dychat, velmi mi to pomohlo, tiez som dostavala paniku ze co tam budem robit.
- u nas tiez epiduralku nedaju v noci, takze tiez to necham na nahodu, ze kedy to na mna pride, ale absolvovala som interne vysetrenie na to, bez toho by mi to nedali v nemocnici, sa opytaj svojho doktora ze ci ti to treba mat.

manila421
21. jan 2012

@bibulienka Ahoj, ja sa tiez mozno taku asi hlupost opytam, sem tam citat ze zobrat do porodnice jednorazovu ziletku, Asi bude lepsie ked sa oholím doma, aj ked s tym bruchom je to uz tazsie 😒 , A to akoze komplet treba? Dakujem za radu, nemam sa koho spytat, som rada ze tato tema je tu pre prvorodicky.

beeruska1
21. jan 2012

@manila421 ja som bola na nejakom internom vysetreni spolu s glukozovym testom, co ma doktor poslal, neviem ci treba este nejaky specialny na to... ale aj tak citam dost negativ na epi, tak si nie som ani ista, ci to vlastne chcem alebo nie 😒 kazdopadne keby som nevedela vydrzat uz bolest tak asi zoberiem cokolvek 😕 na tej predporodnej priprave si bola v porodnici? lebo porodnica, v ktorej idem rodit ja, take nieco nerobi 😖 mozes sa len prist pozriet na to, ako to tam vyzera, inak nic 🤐
Inak ja mam stale taky nejaky vnutorny pocit, ze ten porod bude v pohode (taky pocit mam zakazdym, ked neviem do coho idem 😀 ) len sem-tam ma chyti panika, ked si uvedomim, ze uz je to tak blizko 😨 a ze vazne neviem, co presne ma caka 😒 ale to nevie nikto, kazdy porod je iny, ako tu tak citam. tak sa nechame prekvapit 🙂
teba to caka uz co nevidiet, jak tak pozeram 🙂 ako to prezivas?

manila421
22. jan 2012

Neviem ani ja ci to treba specialne neake vysetrenie, ja som uz tiez na tom ibternom raz bola EKG mi robili a teraz znova, plus moc a krv, neviem kam ma potom este posle. To predporodne ja si myslim ze je v kazdom meste. nie toto moje nie je v nemocnici, to len porodna asistentka robi cvicenia pre tehotne plus prednasky. Velmi mi to pomaha, vsetko ukazuje vysvetuje, ako kupat, ako kojit, skus si to vygooglit, ja by som povedala ze na 100 % aj v tvojom meste je nieco take, ked uz tu v Spisskej je 😉 a tiez ta pani funguje ako laktacna poradkyna, cmu som tiez velmi rada ze ak budem mat problem s kojenim po porode mam sa na koho obratit.
Ja som tiez velmi kludna na moje prekvapenie a tiez som tak dako nadstavena, ze to bude v poriadku vsetko a zvladnem to. ak sa mozem spytat, ja neviem velmi nic najst o tej epiduralke, pytala som sa doktora a on m povedal ze za jeho prax nebol nikdy ziadny problem, ze on len odporuca. (vsak ale co mi ine povie, 100 Eur to stoji, biznis je biznis) neviem, co si citala o tom? Ake su negativa? Lebo aspon co ja o tom vem, tak stale tie kontrakcie citis, len su jemnejsie, aby sme vedeli ze kedy treba tlacit. Ale uvidim pri prvej dobe porodnej ze ako sa budem citit, neviem si predstavit co za bolest to je.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre