Som prvorodička. Čo mám od pôrodu očakávať?

petraja
11. jún 2008

baby mna caka prvy porod a dost som v sokoch ze co ako lebo ma este moj doktor neinformoval tak sa dost bojim lebo kazdy vravi ze je to bolest a neviem co tak neviem co mam vlastne cakat 🙂

tajka1986
19. apr 2014

@margarita ja som sa vytrápila 20 h.kým mi ju pichli lebo som sa vôbec neotvárala, takže mi ju pichnúť už museli, dochádzali mi sily. A ten pocit keď ťa už nič nebolí ti dovolí vychutnať si dieťatko stokrát viac 😉 môj názor je, že prečo mám trpieť ako kôň keď si v dnešnej dobe vieme predsa pomôcť :D

mahalo
19. apr 2014

Ocakavaj sice siiiiiiiiiiiilnu bolest, ale nastastie medzi tou bolestou bude vzdy pauza kedy si od bolesti oddychnes 🙂 takze pride velka bolest ktora bude najviac neznesitelna napr. cca 30sekund a potom sa ti uz zacne byt lepsie, oddychnes si trosku a zase bolest...a takto dookola az kym babo nepojde porodnymi cestami a to uz bude chvilocka pokial nebudu ziadne problemy na par zatlaceni je babo vonku..a potom pride kraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaasne neopisatelny pocit ktory ta celu zaplavi a ty budes ako v siednom nebi a uz si ani nebudes pamatat ze nejaka bolest bola 🙂 takze v skratke velka bolest s prestavkami a potom zaplava stastia 🙂

daniela1983
19. apr 2014

@tajka1986 kravina? no neviem kolko odbornej literatury si k porodu nastudovala ale ja celkom dost a nemyslim si ze v tych knihach a zahranicnej literature pisali kraviny, boli to suche statistiky o epi. a ze ti nedovolili jest a pit? no ja som jedla a pila a neviem si predstavit ze by som nemohla lebo vypila som na sale minimalne 5 litrov vody co si pamata. bez toho by som asi bola uplne hotova.a myslim ze aj vdaka prisunom zivin a vody som mala po porode extremne vela energie a este niekolko hodin som lietala ako raketa po izbe

daniela1983
19. apr 2014

osobne nie som ziadna bio etno matka. skor naopak. sok tvrdy racionalista a co s tyka prahu bolesti davam si injekciu aj ked mi vrtaju kaz na zube. takze reozhodne nemam nejaky vysoky prah bolesti. ale jednoducho dopredu by som si epi nedala. jasne aj ja som sa bala ze ma ta bolest ochromi, ale zistila som ze prirodzene ulvanovanie od bolesti bolo dost efektivne na to, aby som to rozchodila. chapem ked sa da epi pri dlho nepostupujucom porode. nie som blba. sama som mala pri porode narocne komplikacie, ked bolo treba zasahovat. ale planovat si dopredu epi ked ani neviem ake tie bolesti budu...

andisko
19. apr 2014

@iwka29511 este je cas sa na vsetko pripravit a premysliet si to. je dobre mat to poucenie o epi, aby ti ju mohli dat, ak bude treba. a sama uvidis, ako sa budes citit. ja som porodila takmer o mesiac skor, nestihla som si ho spravit a potom sme ho veru narychlo vybavovali priamo z porodnej saly, lebo porod nepostupoval a museli ho vyvolavat a po celodennych kontrakciach som bola aj vdacna. mala som tusim na ca 2 hodiny ulavu (nebolo to uplne bez bolesti, ale pohodka oproti kontrakciam) a potom epi nechali odozniet, nedoplnali davku, aby som mohla spolupracovat pri porode a citila vsetko ako treba. a potom mi doplnili epi ked ma sili a to som bola tiez rada, lebo som krvacala a sili ma dlho a citila som to aj napriek epi. jest a pit som mohla. ale ako pisu aj ine, ked sa maly narodil, tak si dokopy nic potom nepamatam z porodu, citila som sa uzasne vdaka nemu. neda sa to opisat, vsetko sa hned zabudne a mas chut si to zopakovat 🙂 pri dalsom porode si epi uz vybavim vopred a podla konkretnej situacie sa rozhodnem, ci si ju dam aplikovat alebo nie. kazdy porod je jedinecny. v ktorej porodnici budes rodit?

jinanka
20. apr 2014

Ahojte ja sa chcem spytat ja som pocula ze dôlezite su sestricky , ked je vsetko ok doktor pride aj tak nakonec a ze platit doktora zazmluvnit je uplne zbytocne, tak ako to je?

daniela1983
20. apr 2014

@jinanka tiez si myslim ze je to zbytocne. u mna bol doktor iba pichnut vodu ked malemu padli ozvy. bol na sale 2 minuty a viac nastastie neprisiel.

sarabi
20. apr 2014

Ja som bežala do nemocnice s tým, že neviem takisto aké to bude a čo ma vlastne všetko čaká, ako to celé prebieha a o dieťa som sa tiež predtým v živote nestarala...jediné čo som vedela bolo, čo si mám so sebou zobrať. Neboj sa, je lepšie keď to nevieš, pretože baby ta vystrasia a každá žena prežíva pôrod ináč. Tiež všetko okolo bábätka ti ukážu sestry, takže môj názor je, že je zbytočné si niečo študovať 🙂

margarita
21. apr 2014

@jinanka
ako kde a ako preco 🙂 neviem kde planujes rodit, ale napr. ja poznam z predoslych pobytov v porodnici lekarov, pri ktorych by som rozhodne rodit nechcela...a teda mam specificke zdravotne komplikacie, kvoli ktorym si zazmluvnim svojho gynekologa. on by ma asi odrodil aj bez toho, ale mne je to skratka blbe, lebo chcem, aby aj on z toho nieco mal aj financne, tak preto.

@sarabi
v tomto nemozem suhlasit, to u nas v Ruzinove Ti po porode nikto nic nepovie, sestricky sa tvarili, ze je to vas problem, kebyze si ja nenastudujem o dojceni pred porodom, tak asi ani dojcit nezacnem...cest vynimkam ale ochota a cas personalu v porodniciach, kde sa uz pomaly rodi aj na chodbe a lezis tam medzi dverami kym sa uvolni nejaka postel, tak tam je podla mna samostudium zaklad 😉
Mozno inde je to kludnejsie a maju na Teba cas, mne sa to ale etse nestalo 😀

katarina6
1. aug 2017

Ahojte baby! Hladam mamicky, ktore maju zaujem o hromadny nakup aniballu - je to predporodny balonik s ktorym sa cvici 3tyzdne pred porodom a pripravuje tak vaginu na porod 🙂 ale aj psychiku mamicky, kedze sa nauci pekne vytlacat a nacvici si dobre pocit vytlacania.... je potom aj nepotrhana po porode atd....
Ja som robila hromadny nakup uz pri 2.dcerke, ale som aniball predala, neplanovali sme dalsie, ale teraz sa pritrafilo 🙂 takze si ho chcem kupit znova!

Je drahy - 48 Eur je vela, nam sa podarilo vyjednat cenu 34,60 Eur/ks pri nakupe 50ks Aniballov - uz nam chyba len cca 5 tehuliek! 🙂

Postovne cca 1,70 Eur za doporuceny list. Este budem kupovat nejake igelitky do coho to zabalim tak to mozno 1-2centy bude.

Pred 3r. sme sa skladali aj na 1euro tip za organizaciu - ja som to predtym nerozdavala (len vybavila zlavu), takze dala som poslat balik k inej mamicke a tej sme dali kazda to 1euro.... Tento rok to budem vsetko robit ja, mam teraz trochu casu, aj pomoci od mamy, takze to 1euro bude tip pre mna za celu organizaciu (vyjednala som cenu, zapisala vsetky co chcu, + adresy do dokumentu, vybrat peniaze, skontrolovat kto zaplatil kto nie, pisat hromadne spravy pre vsetky, balit balicky, a vypisat vsetkym adresy, vypisat vsetky adresy na poste na hromadnej zasielke, zaviezt to na postu... je s tym prplacka, tak snad chapete a nebudete mat s tym problem.....).

Bude sa objednavat len 1 farba - ta svetloruzova, lebo to tiez by bolo narocne kazdej inu farbu a pod......

a teda ktora by mala zaujem pridat sa k hromadnemu nakupu?

KTO MA ZAUJEM PISTE MI DO SPRAVY ANIBALL:
- kolko ks chcete (skuste aj svoje okolie oslovit, kamosky tehulky atd, cim viac nas bude tym nizsia cena)
- a adresu kam to chcete poslat (postovne naklady sa platia zvlast)
- alebo ze beriete osobne v BA.
- ak rodite zac. sept. - napiste mi to! /keby sme to nestihli kupit do polky augusta tak vas informujem/

Chcela by som to zrealizovat do max.polky augusta, takze tie co rodite zac. sept. vas si zapisem zvlast do dokumentu

viac info o baloniku tu:
http://www.aniball.sk/obchod/zdravotnicka-pomoc...

ivankamirka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre