Som prvorodička. Čo mám od pôrodu očakávať?

petraja
11. jún 2008

baby mna caka prvy porod a dost som v sokoch ze co ako lebo ma este moj doktor neinformoval tak sa dost bojim lebo kazdy vravi ze je to bolest a neviem co tak neviem co mam vlastne cakat 🙂

hilaris
14. mar 2009

haha.. nasa postielka dnes prave dorazila (tiez ju budem vyuzivat 😝 ) ale tiez si vravim ze mame perfektne situovanu postel!!! Taka biela s kovovym ramom pri hlave a pri nohach no a medzi nou a okennou parapetou je asi pol metrova ulicka takze prvych par krokov sa pridrzam obova rukami (z jednej strany ramu postele a z druhej strany parapety) az kym neobidem postel a potom uz idem vzpriamene 😅 no tych prvych par krokov mam pocit akoby som sa zakazdym ucila chodit 😖 ale je to vtipne!!! A bude este vtipnejsie ked budeme spominat 😉

alias313
14. mar 2009

no este ze je coho sa chytit 😀 ty kokos ja mam od poobedia take krce v bruchu, ze ma z toho ide porazit..ani sediet, ani lezat...take ako keby som mala svalovku na celom bruchu...

hilaris
15. mar 2009

no necudovala by som sa keby si sa tu buduci tyzden neukazala 🙂

korelka
15. mar 2009

ahojte baby! tak kukulienka aj alias - sup uz do porodnice, lebo si zacnem nahovarat, ze aj mna to este nejaky ten tyzden caka a to uz nechcem - uz aj ja chcem mat odrodene!!!!

ja mam posledne dva dni dost casto poslickov a aj tvrdnutie bruska, tak uvidime, ako sa to bude dalej vyvijat, ale uz CHCEM ! ! ! 😵

lucia19
16. mar 2009

korelka vy cakate alexika ja uz mam jedneho doma vybrali ste naaadherne meno 😀

korelka
16. mar 2009

no hej, lucka, tak neskutocne sa paci to meno aj mne!!!! raz som si ho vsimla a nie a nie sa ho zbavit, tak to bude Alexik!!!! krajsie chlapcenske meno uz hadam ani neexituje.... 😀

fodorka33
16. mar 2009

ahojte baby ako sa mame?ja akurat rozmyslam ci sa vyberieme von lebo dost fuka vetrisko tak neviem neviem,ale aspom na dazd to tu dne snevyzera.malinky mi akurat spinka tak mam chvilku cas v noci sa zobudil iba raz takze som vyspinkana.

korelka drzim palce nech to mas cim skor za sebou a mimochodom pre kazdu mamicku je jej babo a takisto aj jeho meno to najkrajsie-preto si ho vybera 😉

lucia19
16. mar 2009

KORELKA TO MAS PRAVDU 😀

smudlinka19
16. mar 2009

anjelikbambulka
termín mam 27.05 podla menst...ale už mi posunuli na 21.05 a teraz po poslednom ultrzvuku na 13.05 no a čo sa týka poradne ideme dnes

kukulienka11
16. mar 2009

Ahojte ,

takze stale sme v brusku.Nas maly Jakubko nechce ist von,asi mu je fakticky v tom brusku dobre, Dnes mame termin a nic ☹ co uz..

korelka-ani si nevies predstavit ako by som malinkeho uz chcela mat v naruci , to cakanie je nekonecne ☹

korelka
16. mar 2009

no kukulienka - to ti teda verim a ked nahodou aj ja budem musiet tak dlho cakat, tak ma slehne!!!!! 😀

korelka
16. mar 2009

prepac Fodo, jasne, ze kazdemu sa paci nejake meno, tak som to nemyslela - pre nas je to najkrajsie.... 😉 😵

fodorka33
16. mar 2009

korel to nebolo v zlom cisto iba ako dotaz.baby jaj drzim vam palce nech to mate cim skor za sebou..je to take krasne mat drobceka v naruci...aj ked ten nas je taky jedosko ale hadam o to viac ho lubime ze je takx ciperny a robi nam radost... 😉

korelka
16. mar 2009

fodo - to ti verim, ze sa z neho tak vytesujes a to ked este bude vacsi!!!! a inak si sa uz ako tak zotavila z porodu?

fodorka33
16. mar 2009

ja uz som sa brala z porodnice na druhy den domov 😀
ja som v pohode,sitie je pekne zahojene srehy vypadane akurat este spinenie ale to je ok.

korelka
16. mar 2009

tak to je potom parada, ked si po 2 tyzdnoch OK, joj, kiezby som aj ja na tom bola tak... 😵

fodorka33
16. mar 2009

no a to som si tesne po porode myslela ze sa v zivote nezotavim a sex nebude do konca zivota no a po dvoch hodinach som sa hned isla v pohode osprchovat a uz by som cela aj sex ale tak este trosku citit to sitie tak este pockame ale urcite nie 6tyzdnov!!boze to je moc.... 😀
inak ked ti mam pravdu povedat hned po porode som povedala ze druhe babo uz v zivote a asi o 20minut som povedala ze v bud.este na jedno pristanem.inak tak ti poviem ze uz teraz si neviem predstavit tu bolest viem iba ze to bolelo moc ale neviem si to tak uz predstavit to je ale sranda...co? 😉

kukulienka11
16. mar 2009

Ahojte babulky,
spozorovali sme od vcera tvrdnutie bruska a dnes sa k tomu pridali bolesti v krizoch..myslite si,ze uz sa maly taha na svet..ze uz..konecne ?! 😀

alias313
16. mar 2009

kukulienka ahoj, ja uz mam toto vsetko od soboty-krce v bruchu, v krizoch a brucho tiez tvrdne.. 😒 som zvedava, co mi zajtra povie doktor....

hilaris
16. mar 2009

je to dost pravdepodobne.. a ked nie to tak aspon uz maternica trenuje! 🙂 kazdopadne dobre znamenie s tvojim casovanim :D

alias313
16. mar 2009

hehe len keby to uz nebol trening..teraz mi ide z brucha vyskocit..taaaak velmi kope ze auuuuu...a stale volako len vecer ho to chyti..cely den tam spi-ked som ja hore a ked by som uz isla spat tak naopak..dufam, ze to tak bude aj ked sa narodi ☹

kukulienka11
16. mar 2009

alias -nic si z toho nerob ..aj moj maly bubnuje najma vecer,alebo ked pride tatulo domov,tak je akcny 🙂
a som vravela,ze by som sla rodit vsetkymi desiatimi..mame poslickov ako vzdy,ale este stale to nie su kontrakcie 😅

tak kedy pojdeme? mne sa to ustalilo ☹ takze asi maly sa pripravuje,ale kto vie dokedy..uz si dava dobre na cas..betar jeden!

korelka
17. mar 2009

no kuku a alias - ja normalne nechapem, ze este stale nic, ved robte uz konecne nieco a vyzente tych drobcov von!!!!!!!!! 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

fodo - to si na tom vazne tak dobre? tak to je teda parada!!! fakt dufam, ze aj ja budem na tom podobne!!! 😵 😵 😵 😵

kukulienka11
17. mar 2009

korelka- ver mi,ze robim vsetko preto,aby maly sa nam konecne ukazal ...aaaa..nic! Jednoducho uz som sama z toho nervozna a rada by som to mala za sebou,lebo to cakanie je na tom najhorsie.

musime pockat na zajtrajsi verdikt uja doktora ako to vidi on 😀

nini19
17. mar 2009

...ahojte babeny,ktore to mate za sebou chcem sa vas opytat ci ste nechali pupocnu snuru dopulzovat,alebo vam ju prestrihli hned?....a co je lepsie?kukala som porodne plany niektorych mamin a je tam aj tato polozka a ja fakt neviem aky je v tom rozdiel a porodny plan by som si napisat chcela....

fodorka33
17. mar 2009

jaj bambulky ked vas tAK CITAM je to ako pred storokmi co ja som sa nervacila ze kedy to buidemmat za sebou......

hej korelka na to ze som mala dlhy porod a sitie bolo otras tak som aj bola prekvapena ze hned som fungovala v pohodicke a teraz je to super 😉

alias313
17. mar 2009

ahojte babule...tak ujo doktor dnes povedal, že som krááásne zatvorena 😀 😀 tak si vravim, faaajn, dalsi tyzden doma 😉 a on nie nie...ze vo stvrtok na sono a mam si rovno zobrat veci zo sebou do nemocnice, ze mi nejaku infuziu ide dat..ze skusime 😎 preboha...som z toho vypukana...

kukulienka11
17. mar 2009

alias- moja zlata, tak to nas ti chlapcekovia pekne trapia 😉 ja uvidim,co mi povie ujo doktor zajtra ,ale predpokladam,ze budeme na tom podobne...
tak vo stvrtok ti budem drzat palceky ,aby si to uz mala za sebou 😀

alias313
17. mar 2009

kuku ale mne to pride take divne..co ja viem, vsak termin som mala 15..ja som myslela, ze este v pohode mozme cakat nejake dva tyzdne..ako doktora mam dobreho je to nas rodinny znamy-tak verim mu..

fodorka33
17. mar 2009

alias neboj sa aj mne nakoniec pichli infuzku na vyvolanie.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre