Som prvorodička. Čo mám od pôrodu očakávať?

petraja
11. jún 2008

baby mna caka prvy porod a dost som v sokoch ze co ako lebo ma este moj doktor neinformoval tak sa dost bojim lebo kazdy vravi ze je to bolest a neviem co tak neviem co mam vlastne cakat 🙂

mirka907
22. nov 2009

Ivka, daj za mna a Viki pusu malej ze vsetko naj k 3 mesiacom🙂...vraj nakritickejsie obdobie mame za sebou...no neviem neviem🙂 ale vidim ze Lili sa rozhodla ze tuto hranicu prekroci ako velka sikulka...Moja sa zatial este nepretaca ale mam ju aj na brusku v tej perinke tak ju to stale taha zadkom spat.
Kwetinnka ja pracujem ako integracny tester a dohodla som sa v robote ze sa vratim na polovicny uvazok, ked bude mat mala 6 mesiacov...Este mam 23 dni starej dovolenky tak najprv vycerpam tie. Na plny uvazok pravdepodobne od oktobra...teda aspon tak sme predbezne dohodnuti...Kedze sa vraciam na polovicny uvazok, tak nie na svoju povodnu poziciu, to som mala svoj tim, tak som zvedava ake to bude, ked mi asi bude "sefovat" niekto komu som predtym "sefovala" ja.Robotu mam asi 5 min od bytu, manzel robi na smeny, mamka je uz na dochodku tak to snad nejako zvladneme.
Janka ja zatial dalsiu matersku neplanujem. A ked nahodou , tak urcite nie tak skoro. Tvojich cca 6rokov je fajn odstup.

janka3.12
22. nov 2009

🙂 ivuska aj od nas s oliverkom daj Vik pusu🙂

janka3.12
22. nov 2009

che to by si musela ist k Mirke🙂 pardon, sa mi to obcas popletie🙂 obom damam Viki aj Lily vsetko naj

ivkaivka
22. nov 2009

jani, tie jasle budu urcite fajn, to mliecko-musia to mat nejako prisposobene, oni urcite vedia co robia. A ten zhon rano, to chce zvyk.
Mirka, no neviem ci to obdobie je za nami, mala je dnes umrcana, ako fras...ona sa tiez nepretaca, to bola len nahoda. Najlepsie drzi hlavicku, ked ju dame pred telku a ona ju dvihne a pozera a pozera, kym sa nerozplace.
Co je to za praca integracny tester??? Co je naplnou??? Zaujimavo to znie.Ja druhe babo by som chcela, tak ako janka po 6 rokoch.
Dakujeme za pusinky a tiez posielame obrovske bozteky. Drzte sa
Alex, asi rodi, nevidim ju tu. Ja som tipla, ze do 29.11. porodi.

alexandrah
22. nov 2009

ivus, kweti - ja som tiez kupila vanicku, a aj taku iba sikmu podlozku do nej, aj sa mi do tej malej vojde, a sesterka si ju pochvaluje, tak podla mna vyuzijem, tie z umelej hmoty tvarovane vanicky mi pridu nebezpecne, sak sa babo snykne, aj tak ho drzis, ale na latke bavlvnenej l´je to asi lepsie... no asi budem kupat tak, a potom tu podlozku ked bude väcsi, dam aj normalne do vane, a ked bude vediet sediet, planujem kupit take sedatko do vane ... jaj, to bude tak o pol roka 😎 😀
mirka - velmi dakujem za povzbudenie, ja uz neviem, ci sa tesim, ci sa bojim, klasicka stara prvorodicka ...
ivka - bodaj by si mala pravdu, neskusis nejake zaklinanie, nech to mam za sebou??

kwetinnka
23. nov 2009

Nejaky tanec dazda by mozno pomohol Alex 😀 😀 .Ivia nema mala od vas nejaku predispoziciu na ten exzem,podla mna mozu mat aj kojene deti exzem,moj brat mal tiež,potom musel papat specialne mlieka,neskor muzistili alergiu na kravske mliecko a pil kozie dlho.Vilkinke aj Olivii gratulujeme,najtahsie obdobie...no myslim ze ked sa zacnu tlacit zubky nebude to najlahsie.IVI asi si to niekde spominala ale preco ju nekojis? nechce ti flasu??
Dobre plienky su aj BAby love.A utierky pouzivate ake??A s tým druhym babom sa tiež nikam neponalam ,za takych 5-6 rokov.
Je to ine ked ti ma kto pomoct nez ked nie,ked musis zvazovat tie jasle, u nas v okoli ziadne ani niesu...aspon o tom zatial neviem,vsetko je o dost dalej..

mirka907
23. nov 2009

Ivka naplnou prace je testovanie softveru a hardwaru. U mna sa konkretne jednalo o testovanie 3D ultrazvuku . Aj som si ho pocas tehotenstva na sebe sem tam skusala🙂, spravila si video a tak..skoda len ze sa jedna o kardio ultrazvuk a teda nemal ani gynekologicku sondu ani gynekologicke vysetrenia...No ale napr ked som chodila do poradne tak som vzdy vedela ze co chcem vidiet...aj som mu parkrat povedala nech mi zapne taky a taky mod lebo chcem pocut srdiecko, vidiet tok krvy a tak...
Inak aj moja mala bola dnes doobedu umrncana, tak som ju nechala nech sa trosku postazuje ...a ani za frasa nie a nie spat....teraz ale spi na balkone(co je zazrak)🙂...vysupla som ju do kociarika a ja som sa pustila do umyvania okien, ktore tam su...sledovala ma asi polhodinku jednych ockom a potom zaspala...a nastastie mame 6m balkon tak ked je take "super" pocasie tak ju mozem trosku povozit tam...
Dnes som zahajila predvianocne upratovanie...a mam fakt dobry pocit z toho🙂zacala som oknami a uz mi zostali okna len v jednej izbe🙂
Kwetinna ja pouzivam wickies z kauflandu...mala som ich uz v porodnici a su v pohode a hlavne za fajn cenu...
Janka+Oliverko, Kwetinna vdaka 🙂
Alex ja ti davam tak najviac este tyzden 🙂

katka22r
23. nov 2009

ahojte babusky aj vas boli tam dole?

kwetinnka
23. nov 2009

tie som este neskusila,kupim aj tie,ja som velmi spokojna s nivea obruskami,pamperskove mi smrdia aspon tie sensitive.Neviem co je dnes za den ale dnes spala LILi za cely den 20 min,teraz isla s mm von..aspon na chvilku,pred kupanim.
KAtka a preco by malo?

ivkaivka
23. nov 2009

alex, ja tu podlozku pouzivam doteraz.
Kwtinka, dakujeme za gratulacion, malu dojcim na flasu, ona totiz nechce prsnik, tak odsavam a davam na flasu. Ja som mala v detstve atop.ekzem, v tehu sa vratil, no uz som cista 😀 , aj mamina je velmi silny ekzematik. Dnes sme boli v KE na koznom, dal jej nejaku zinkovu robenu masticku a fenistilove kvapky, tak cely den pospava.
Mirka, musi to byt zaujimava praca.
Kati, asi myslis alex.
Baby, chcem radu. Davam malej Fenistilove kvapky. Vo stvrtok ideme ockovat, tak neviem ci mozem dat aj ten Viburcol, alebo nemam dat fenistil, ci dat oboje, fakt neviem, nechcem ju priotravit, alebo privodit nieco zle. Co myslite???
Alex, cary-mary, abraka-dabra, dufam, ze si zbalena, do nedele frcis 😀 😀 😀

ivkaivka
23. nov 2009

O, Alex, este skus poprosti manzela, nech to urychli 😀 , ale urcite ho ani prostit nemusis 😅

kwetinnka
24. nov 2009

Asi by som pozrela zlozenie toho fenistilu a pripadne kontraindikacie,ci tomu nevadi nejaka ina zlozka..a mozno by som ich v ten den nedala..ak je ti z nich spava.Podla mna by si ju neotravila..mozno len viac utlmila..a to by som asi neriskla..neviem ake to ma zlozenie,nemam prestudovaný letacik..tazko sa radi.

kwetinnka
24. nov 2009

A co sa týka toho exzemu...ma dost velku predispoziciu...mliecko jej davas to um ake? hypoalergenne?

janka3.12
24. nov 2009

mirka no vidis a ja pracujem ako radiolog takze s ultrazvukom robim denne🙂 - robila som🙂 ale kardiologicku sondu nevyuzivam to skor internisti🙂 fuha....
kwetinka ja pouzivam - babylove take biele, bez aloe , leb pampers tiez smrdia🙂 a s tymi z DM som velmi spokojna
Ivuska - fenistil je antihistaminukum, viburcol by mal len sa znasobi utlmovaci ucinok oboch...no na druhej strane moze mat Olivinka (dufam ze nie) koznu reakciu ako dosledok ockovania (zacervenanie) - v info o fenistile (www.nobel.sk - tu su vsetky lieky) je napisane ze sa ma pouizat vo zvysenej opatrnosti u deti do jedneho roka, kvoli sedativnym ucinkom, kedy predavkovanie moze sposobit epizodu spankoveho apnoe - zastavenie dychu na nejaky cas... ja osobne by som radsej nedala ten viburcol...ved mozno bude mala vpoho, a radsej dat fenistil aby ju nesvrbela pokozticka, len to znasobi nervozitu po ockovani, a ak bude ma teplotu tak nieco od teploty....neviem...tiez nie som zastanca zbytocneho podavania liekov, ale v niektorych pripadoch radsej pouzit liek....alebo dat viburcol a po ockovani pripadne dat polovicnu davku fenistilu.... a uplnenajlepsie je spytat sa pediatra🙂

ivkaivka
24. nov 2009

kwetinka, ja jej davam moje mliecko, len nie z prsnika, ale na flasu, odsajem a tak jej dam. Volala som sestricke, ze uziva fenistil, ci jej ho nemam vysadit, tak nie vraj ju to bude menej boliet, no potom so smiechom dodala, ze ju to nebude vobec boliet-aby ma nevyplasila.
Ja vlhke utierky pouzivam pampers s aloe, mne to vonia a zadocek ma pekny, aspon tam nema ten ekzem.
Jani, si ma vystrasila s tym zastavenim dychu. Na letaciku je napisane ze deti od jedneho mesiaca 10kv. mne lekar kazal davat 3-5kvapiek 3x denne. Ja jej davam 3, no na noc 5, asi uz nebudem, len 3. Dufam, ze neuskodim. Tak teda jej ten viburcol nedam. Mam pocit, ze tak ako viburcol, aj fenistil ma tlmiace ucinky, tak je to jedno. Ty si na teplotu davala sirup, ze? Ja mam doma kupene cipky, tak asi dokupim aj sirup.

kwetinnka
24. nov 2009

jaaj Iwi ja som myslela ze kombinujes...ze davas obcas aj UM,tak neviem asi tam pracuje dedicnost..v tomto neviem.

janka3.12
24. nov 2009

ivuska ak ti to lekar predpisal tak kldne uzivaj podla odporucania🙂 to by muselo byt riadne predavkovanie - nechcela som ta nastrasit...skor islo o tu komb. ze oba utlmuju...a ak mas doma cipky nemusis si kupit sirup bud to alebo to🙂 ale kazdopadne je dobre mat doma v zasobe🙂

ivuska chcem sa ta opytat ci pri plavani Olivinku aj ponaras....ako znasa cele plavanie, nebol s tym na zaciatku problem? chcem totiz v sobotu doobeda maleho skusit doma dat do hlbsej vodicky, dnes to bolo v damskom magazine na STV, ze ponorit iba po uska...chcem ho pomaly naucit aby si zvykol ked pojdeme v januari na plavanie......uvidim ako mu to doma pojde🙂 kolko trva cele kupkanie?

ozaj napadlo mi ten ekzemik..ono aj ked kojis mala ma predispoziciu k atopii po tebe, vraj je to zhruba 50% dedicne..takze si myslim ze aj ked kojis mala moze mak ekzemik, no kojenie teda tvoje mlieco jej urcite vydatne pomaha, kedze obsahuje mnoho protilatok...imunitny system je nevyspytatelny - a ozaj kedy idete na to ockovanie?

mirka907
24. nov 2009

Ivka ja by som obe urcite nedavala...Pred chvilkou mi volala kamoska, ktora bola tiez s malou na tom druhom ockovani a oni po nom skoncili v nemocnici. Mala jej na rukach odpadla...kamoska bola predtym chora a brala antibiotika, tak moze byt ze to co z nich preslo do mlieka a ta ockovacia vakcina sa nejako nezniesli...Tym ta urcite nechcem strasit, len upozornit ze asi nie je velmi vhodne kombinovat lieky. A ked si dobre spominam, tak ockujes malu aj proti rotavirusom, tak aby toho na nu nebolo naraz vela.
Ja ked som davala malej fenistil, tak 3x denne 5 kvapiek.

uankab
24. nov 2009

ahojte babenky, tak sa po dlhsom case zasa hlasim.. mali sme tu tyzden sestru na navsteve, tak som velmi nestihala... a potom sme boli dva dni prec, prvy krat magdalenka spala mimo domu a bola uuplne uzasna, zvladla 4 hodinovu cestu bez problemov, boli sme pozriet kopec znamych a ona ani len nemukla, nezaplakala, no nechapala som, dost som sa bala ako bude reagovat s cudzimi ludmi a bola hotovy anjelik 🙂
ekzemik sa nam ale zhorsil, uz neviem co s tym... akonahle vysadim tu stereoidnu masticku tak sa to znovu objavi 😖 ...
my inak pouzivame huggies, pampers nam nejako nesedeli, precikala nam ich niekolkokrat, no uuplna katastrofa pre nas... a tiez davam aj pratelne - mother ease a su super, jedorazovky pouzivame len na noc a ked sme niekde prec..

ivkaivka
25. nov 2009

kwetinka, nie, nie, len moje mliecko, velmi sa z toho tesim a dufam, ze vydrzime co najdlhsie len na mojom, teda do toho 6.mes.potom tusim prikrmy.
Jani, doma revala pri kupani ako diva. No na kupalisku ani nemukla, oni ju zviazali do plienky a ona cela usmievama. Na kupani je super, len 2x mi plakala, no pred koncom hodiny a to z veeeeeeeelkej unavy, pretoze cez den nespala. Teraz ked doma kupem, normalne vidiet na ocickach, ze caka co bude, no nic len kupanie, ale opakujeme abecedu-to je priprava na ponaranie, cize otierame tvaricku mokrou rukou, lejeme rukou vodu na tvaricku a najnovsie lejeme vodu z poharika. Vsetko to vyzera takto: oslovis: Olivia, aaaaaaaaaaaaaaaaa, sup -pri sup lejeme vodu z pohara, ona normalne zadrzi dych a potom sa nadychne, vraj ak zvladne cely pohar, moze ist pod vodu.My ponarame az po ocka, aj uska su pod vodou, ukazali mi, ako osusit uska bunicinou a je to v pohode. Do hlbsej davaj uplne pomalinky, po bradu a pomaly hopkaj ako so zajacikom, potom mozes v polosede povozit po vodicke, takto sme to robilil na prvej hodine, ten polosed a drzanie -hlavicka a zadocek - pozri na fotkach. Len to nepresvihni s dlzkou. Prvy krat staci tak na 20min. fakt len to hopkanie a vozenie.
Ockovat ideme zajtra. Dam jej len fenistil 3kv. aj po tych len spi a ked nespi, tak je nekludna, dnes rano ani nechcela papat len revala asi hodinu, potom zaspala, po chvili vstala vypila mliecko a pri prebalovani mi opat zaspala, tak je teraz na balkone a uvidim, ako dlho bude spinkat. Davam jej uz fenistil len 2x -rano a vecer, dam ho este zajtra a v piatok a koniec.
Takze ak by sa zajtra vyskytla teplota mozem rano fenistil, ockovanie a potom cipok???? Mam z toho nervy.
Uankab, neskusas Tesco, mne sa veeeeeeelmi osvedcili, ani raz neprecurala, na vrchu su take ako z papiera, tak koza krasne dycha, zadocek nie je zapareny, len sem-tam, ked dlhsie neprebalim. (ozaj, ako casto prebalujete) Nam dal kozny robenu zinkovu masticku-musim zaklopkat - licka uplne cistucke, vsetky zahyby cistucke, no hrudnicek este troska cerveny, no akoby to uz bolo fixovane, ze sa to neroztahuje, ale pomalicky vysusuje, na nozkach ma uz len take suche kruhy a aj rucicky su uz ciste. Este tu masitcku preventivne davam, dnes aj kupem, tak ju celu vymastim, no ak bude koza kludna, tak uz ju davat nebudem + aj davam ten spominany fenistil. Kde chodis na kozne??? Ten v KE vo vojenskej je fakt super. Aj mi kazal po prani, este aspon 2-3x preplachnut v cistej vode a zehlit obojstrane, nech veci poriadne zmaknu. Len rozmyslam, cim ju budem potom premastovat, ci lipobase, ci modra indulona-neviem.
Na plavani mi vravela, ze po ockovani aspon 3-4 dni nekupat, tak musim dnes po 2 dnoch. Tak sa obavam, dufam,ze nic zle neprivolam. Tak drzte zajtra palce, este mozno vecer nakuknem, uvidim, lebo chcem ist na nakupy. Zatial pa
Pozeram, ze Alex ani vcera tu nebola, ani dnes, ani na nespavosti ju nevidim............ 😅 zeby, uz.....

kwetinnka
25. nov 2009

Ani v nasej tehulkovskej teme nebola..asi sa to predsa len rozhybalo.TAk to som si asi zle pamatala,tak to je super ze len tvoje mliecko..ale ake su tie deti vymyselnici.A kedy ste zacali na to plavanie chodit? aka bola OLi stará?Ked ma pampersku musim prebalit a 2 max 3 hodky,a s inou skludne aj 5-6 a cez noc ju neprebalujem,iba ked sa tvari ze jej vadi plienka...to ju ma tých 12 hod...cca.Tak drzime palceky,snad to bude bey teploty a super to zvladnete,

janka3.12
25. nov 2009

...Oli ma pampersku od sidmej vecer od kupania a prebalujeme ho az rano okolo siestej, aby sme ho v noci celkom neprebudili, aby nam zaspinkal a pamperska v poho vydrzi,no je pravda ze Oli v noci kedze menej papa aj menej cika.....Ivuska dakujem skusim v sobotu, uvidime ci sa nebude Oli bat🙂 Neboj urcite to bude po ockovani v poho, rano jej daj kludne fenistil a po ockovani vecer zmeraj tepotu a uvidis, ak by mala zvysenu daj jej pol cipka a potom v noci pripadne rano premeraj...sirup sa moze opakovat kazdych 6 hod, neviem ako je to s capimi, ale isto to bude v letaku🙂 s premastovanim, podla toho aku ma kozicku...rozhodne lipobase je mastnejsi, preto je vhodnejsi...no vsetko zavisi od teba co malej robi dobre🙂

uankab
25. nov 2009

ja sa snazim v noci tiez neprebalovat, iba ked musim... plienocku davam pri kupani okolo pol siedmej, ale vacsinou uz rano u piatej prebalujeme, ako kedy... poslednu noc som sa nevyspala velmi, magdalenku zasa bolelo brusko, nechapem z coho... 😖 ... aj dnes doobeda, teraz mi spinka v kociariku... dufam, ze tato noc bude lepsia, som s nou sama doma...
ivka a co obsahuje ta zinkova mast? ja som skusala davat sudocrem, ten tiez obsahuje zinok, ale nezlepsilo sa to tym... teraz momentalne kupem v oilate, natieram ju tiez oilatom cream aspon 3x denne, a krcik jej este natieram mastickou, ktora sa dava na liecenie mykozy... uvidim ake to bude mat, ak nie tak v pondelok idem s nou zasa k doktorke...

trinitysaturno
25. nov 2009

ahojte baby,ja čakám tiež prvé bábo,termín mám jan29,takže uz som v tom horšom období 😝 .už ma teraz bolí všetko,som velká jak tri velryby, 😀 ,spat už je tazke,už nevládzem vela veci,ked chcem upratovat,ide to len v malických "dávkach"strašne rychlo som už aj unavená.bábo už mi tlačí na rebrá,pluca...,aj s trávením mám samé problémy.,.neviem prečo ale už od samého začiatku mi bolí chrbát,a ked si myslím že to už nebude horšie,vždy sa niečo nájde.V brušku mám futbalistu(slubili mi chlapčeka) 😎 ,takže uz nemožem mat ani manželské vecičky 😀 ved rozumíte.,ved by som sa pritom 😲asi zadusila,aspon to tak cítim.aj ja by som už to chcela mat za sebou. 😉 .ale na malého strašne tešíme. 😲

ivkaivka
25. nov 2009

kwetinka, prvykrát sme boli asi pred mesiacom, tusim...ani ja v noci neprebalujem posledny x asi okolo jedenastej a tak az rano o osmej. Mne uz tyzden papa rano o 4 a tak spi do 8. Mam pocit, ze uz mame rezim, je 6x za den a vacsinou v pravidelnych intervaloch. V noci vzdy o 4.20, tak si nastavim budik na stvrtu, zohrejem mliecko, 2x ju pohladim po licku, vezmem na ruky, vymenim cumlik za flasku a ona v spanku stiahne flasu a spi dalej, aspon je to bez placu. Dufam, ze nic zle nerobim, ked papa v spanku, inac vam deticky v noci grgaju? Moja nie, kedze spi.
uankab, neviem co obsahuje, je robena, vraj ju miesaju len vo vojenskej nemocnici. Dnes som ju kupala a opat scervenela, aj tie miesta co boli suche, dala som do kupela oilatum, tak neviem ci ten nenarobil sarapatu. Asi budem kupat len v cistej vode.
trinity, neboj, vsetky sme sa citili ako veleryby, teda ja urcite, ani sa nenazdas a maly bude na svete? Daj si do pasu, termin a meno, nech vieme a tesime sa spolu s Tebou.

kwetinnka
25. nov 2009

TAk skoro ste zacali..taK to idem vyzistit vsetko a pojdeme už aj my.Vacsinou grgame,ale ked zaspi...negrga.My sa budime bud otej 1 alebo ay o pol 4..no este to nieje fixne,Trinity ani sa nenazdas a budete mat drobceka doma,treba vydrzat.

uankab
25. nov 2009

ivka, mne tiez bola dnes cervena ked som ju okupala vecer 😖 ... ale nerozumiem tomu, ved oilatum je len cisty tekuty parafin !!! zajtra vyskusam uz len cistu vodu a uvidim co to spravi... inak pod tym krcikom to ma hrozne, chudatko, uuplne zapalene, je to na pocit horuce ked sa toho dotknem... ak sa to nezlepsi do zajtra, tak volam doktorke a pojdeme k nej v piatok rano, dufam ze tam bude...
my sa este stale budime v noci niekolkokrat na papanie, vacsinou su to kazde 3 hodiny... dufam, ze sa to zmeni, uz zacinam pocitovat chronicky nedostatok spanku, tak unavena sa citim niekedy... cez den papame niekedy aj kazde 2 hodiny...
a vcera nas vazili a merali, a nase miery su 5,720kg a 60,5cm... ako su na to vase deticky?

ivkaivka
25. nov 2009

my ideme zajtra, tak miery nasej modelky doplnim.
Baby, davate Vigantol kazdy den? Na teme nespavost pisu, ze nie je velmi dobry-teda skodlivy, ja uz neviem. Mam neskutocne obavy zo zajtrajsieho ockovania, citala som vedlajsie ucinky, je mi do placu, mam neskutocne velky strach a zaludok sa mi trasie. Dufam, ze to bude o.k.
Kwetinka, davate ockovat aj proti rotavirusom? Ja ano - nastastie je to sirup, dufam, ze nenapacham viac skody. Drzte palce, este sem rano mozno skocim pozriet ci mate nieco o Vigantole. Ja ho davam kazdy den, ani raz som nevynechala.

uankab
25. nov 2009

ivka, neboj sa ockovanie.... my sme ho zvladli v pohode a to som ju musela drzat... ja injekcie voobec nemusim, ale magdalenka bola hrdinka...!!! pichli nam dve injekcie, kazdu do jednej nozicky,... priloz jej na to nieco studene, aby si zmiernila zapal, ked prides domov, daj jej sirupcek paracetamolovy, ono to je aj proti bolesti nie len teplote (mne ho kazala dat doktorka aj v pripade ze nebude zvysena teplota)...

ja som v UK a vigantol sa tu vobec nedava, to co babo potrebuje ma zo slniecka a plus materskeho mliecka... ja ho mam z domu a musim sa priznat, davam jej ho velmi sporadicky, snazim sa kazdy den ale niekedy veru zabudnem... hovorim si ze vsetkeho vela skodi 😉

kwetinnka
26. nov 2009

Vigantol davam,ale musim ho mat na ociach lebo potom zabudam,a nemyslim si ze tie dve kvapky by mali byt nejak skodlive,a v takomto pocasi vela slniecka nema,aj ked je v kociku.Proti rotavirusu dam aj ja...dufam ze tým neurobim viac skody,ale ak to ma znamenat ze nebudeme so strasnymi hnackami v nemocnici stoji to za to.JA som Lili vaziva vcera a vazi 5650g..odmeria mi ju DR ideme 7.12 do poradne.Ale naposledy mala 58cm.TAk som zvedava na Oliviu aka je už velka.A drzime palceky na tom ockovani.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre