Som prvorodička. Čo mám od pôrodu očakávať?

petraja
11. jún 2008

baby mna caka prvy porod a dost som v sokoch ze co ako lebo ma este moj doktor neinformoval tak sa dost bojim lebo kazdy vravi ze je to bolest a neviem co tak neviem co mam vlastne cakat 🙂

janka3.12
4. dec 2009

ty brdo, ja normalne nestiham reagovat🙂 no Ivuska spinka krasne ale je na UM, takze vsetko am svoje pre a proti🙂 prikladam ho uz len zriedka, saje bez klobucika el dlho ho to nebavi, stale odstriekavam, ale kedze maly sa neche casto prisat, denne odstriekam tak 50 ml, dufam ze do februara ked bude mat Oli 6 mes. vydrzi moje mliecko..... urcite by som nenechala dieta vyhladovat aby sa prisalo, kriste!! to co bolo za doktorku? ved aj laktacna poradkyna povedala ze urcite nie, radsej skusit ine pomocky, suplementor, cievku a pod.

Oli ked sa napapa v noci, tak nie je problem ho uspat, lebo ho neprebalujem, len sa napapa v polospanku a potom zaspinka, no cez den, cumlik trochu pohojdat na rukach a zaspi...

miruska diky za tip na pampers🙂 myslim si ze niekedy to s tym plakanim je to niekedy naozaj iba naoko...napr. Oliverko cez den, ked ho nosim chrbatikom ku mne po celom byte aby sa poobzeral (lebo uz nerad lezi, nema totiz vyhlad..) a potom ho polozim na gauc, tak spusti plac ako o zivot, no poviem mu ze nie, nemoze sa tolko nosit a odidem od neho napr. do kuchyne, chvilu poplacka a potom si najde inu zabavku...

baby aky fenyklovy caj pijete cisty? lebo ja som pijavala od tekane na kojenie, obsahoval fenikel anyz a rascu a maly nikdy nemal koliku (vdakabohu), ale pravda je ze mu obcas dam fenyklovy cajik od hipp

ivkaivka
4. dec 2009

kwetinka, ja pre istotu nic tropicke ani nekupim, manzel nech si kupi, ked ide do prace, domov som to zakazala tahat. Mam dost, ked si otvori kysle zavarane huby, slinky mi tecu, ako takemu psikovi-mnam....Ja uz som otrokom cumlika, ked jej vypadne, zacne volat, ja ho vlozim do pusy a spi dalej. No niekedy ho vypluvne a nechce, hlavne v noci spi bez cumla, cez den a vecer sa musi ucumlikovat.
Kwetinka, Ty krmis na flasu.
Mne sa tie Tesco velmi pozdavaju, aj ked je velmi plna, nikdy necitim mokre.
Jani, vidis, ja by som to tiez nedokazala. Moja vcera spala od osmej do polnoci, potom zaspala o jednej o pol piatej som ju v spanku nakrmila a vstala o desiatej. Naburala cely rezim, no ja som si pospala.

kwetinnka
5. dec 2009

Niee nedavam flasu...len kojim..obcas ked sa mi zdalo ze je malo mliecka alebo este bola hladna dala som jej flasou rozmrazene...ale inak sme bez flase.Mirka no presne tak som to chcela ze skusim jedno balenie a uidim.A fakt ze tie tesco mala vcera 14 hodin..a mala uplne suchu ritku.Ja pijem stale tie caje na podporu kojenia v tom kazdom jednom je fenikel,ale bud si uvarim par semiacok alebo sackovy mam tiez..ale neviem kto to vyraba.A v tescu ich nemaju,,,,som ich tam vcera hladala tie plienky..a tam ich nemaju

uankab
5. dec 2009

ahojte, my sme sa dnes uz 3x pokakali a od rana grckame... 😖 ... naposledy papala magdalenka tak poriadne rano po piatej, odvtedy len tak trosku potaha, ked sa zacne hrat tak prso schovam a je koniec... nezda sa mi ze by bola hladna, celkom je v pohode aj ked poobede spinkala len nejakych 45min (namiesto jej obvyklych 2-3hodin ☹ ).... idem asi teraz uz kupkat a pojde spinkat.
ja nie som velmi zastancom teorie nechania vyplakania babatka... aj ked pravdou je ze magdalenka placka len vtedy ked jej nieco je, malokedy place len tak bez priciny... aj ked ju brusko boli a placka, tak ju vzdy zoberiem na ruky, hojdam ju, prihovaram sa jej... nemyslim ze ju tym rozmaznavam, praveze babatko potrebuje mat pocit istoty.. nehovorim ze treba brat babo vzdy na ruky, ale urcite idem vzdy k nej aby vedela ze nie je sama... casto ju nechavam ale samu, napr. aj teraz je vedla v izbe na posteli a podla zvukov si urcite cumle rucicku 😎 , nech sa vyhra aj sama...
ivka a neskusala si skor take, ze zacnes pomaly pridavat jednotlive veci do stravy a uvidis co to bude robit? ja uz lepok papam, zda sa ze to nie je z toho, dnes som opat zacala tak uvidim zajtra ake to bude mat a vysadila som zasa komplet mliecne vyrobky, lebo tie su vraj tiez velky alergen... a davas si nejake vitaminy?
nam inak pampers nesedia, my pouzivame huggies 😉

uankab
5. dec 2009

este som chcela k tomu zaspavaniu... mne niekedy na prsiach zaspi ale ked ju davam odgrgnut a do postielky, tak sa preberie, pomrvi, porozhadzuje rucickami a spinka dalej... podla toho co som ja citala je dolezite aby si dietatko uvedomilo kde sa nachadza (cize postielka), nemusi byt uuplne zobudene... no a my cumlik davame aj nedavame... niekedy pomaha, aby sa ukludnila, par krat pocumle a potom ho vypluje. vraj tiez pomaha ked babatko ma zahu, pri cumlani sa vytvori viac slin v pusinke a pomaha mu to prekonat ten kysly pocit... kedze magdalenka je save babo, radsej jej dam cumlicek ako keby si mala cmulkat rucicku a uz vobec jej nenechavam cmulat bradavku... ked bude starsia, cumlik schovame, nechcem aby sa naucila cmulat si palcek, lebo ten sa skryt neda 😉 , a niektore deti maju veru taky zlozvyk 😅 ... niekedy ale je uuplne spokojna a zaspinka bez neho...
mirka, mas tu knizku spani, alebo z akej cerpas? 😉

mirka907
6. dec 2009

Uankab nasla som ju na tejto linke: http://www.materskacentra.cz/boskovice/Download... ....ale je bez obrazkov...
Inac ake ste boli tento rok?Mikulas na vas nezabudol 😀 😀 😀 ?

ivkaivka
6. dec 2009

uankab, samozrejme, ze ani ja nenecham dieta vrestat, vzdy je pri nej niekto, vzdy vie, ze nie je sama. No poplackat si musi, urcite nie je naskodu precvicit pluca. Predvcerom som mala banan a trosku sa to zhorsilo, tak uz ho nebudem. Vcera som mala jablcko, tak uvidime. Zda sa mi, ze to ma horsie, aj ked ju dam na brusko, asi to podrazdi. Ked tak spatne rozmyslam, mam pocit, ze najviac sa to rozbehlo, ked som vysadila feniklovy caj. Vcera som si opat urobila, tak uvidm. Ja si davam kazdy den Calibrub 2 tablety, nech aspon troska doplnim vitaminy.
Mne ked zaspi pri papani, uz ju odgrgnut nedavam, otocim ju nabok a takto spinka, vacsinou si grgne potom ked vstane.
Moja sa durdi, ked jej nechcem dat zuzlat rucicku, dnes som ju nechala, ma potvorka dokazala sa tym zabavit asi 40min. POtom zacala mrncat, ze chce spat, polozila som ju do postielky a v priebehu 5min.zaspinkala. Tak nech si spoznava rucicky, nech ich cmula,ked tak chutia, na plavani hovorila, ze je to dolezite, je to prvy krok, po nom pride hra s rucickami. Co sa tyka cumlika, na den jej nechavam do pol roka a na noc do roka. Chodila som na kurz logopedie a tam odporucali takto. Vravela, ze nech ziadna mamicka netvrdi, ze sa to neda oducit. Vraj ona 1mesiac nespala, co po roku vzala dietatu cumel a oducilo sa. Vravela, najneskor po roku zobrat-kvol vyslovnosti, zubkom...proste zlozvyk.
Miruska, Mikulas nezabudol, Olivia od nas a od babky dostava Mikulaska uz 3 mes. no a mojmu manzelovi za jeho obrovsku "pomoc" v domacnosti priniesol aj 3 varechy a jeden prutik 😀
Ja som dostala kopec sladkeho, no musim odlozit, vo vacsine je cokolada, aj ked som si vyslovene zelala Vesny a grilazove Vlnky-tie zboznujem.
Vy ako??????

ivkaivka
6. dec 2009

Este, zajtra drzte palce, ideme na ortopediu. Dufam, ze nam neda sirsi vankusik.

janka3.12
6. dec 2009

budeme drzat paluchy🙂 my ideme na ortopediu v utorok, tak som zvedava ale posledne dni uz Oliverkovi davam postolky len na noc, lebo cez den tak krasne kopka a pomaly sa prevracia z bruska na bok ale ked ma tie orto nohavicky moc mu to nejde...

Oli si tiez zuzle a cmula rucky, ale nie vzdy, najprv si ich zapletie, pohra sa s nimi a ked je unaveny alebo hladny tak si cumle prsty, ale inak nie...cumel moc nechce, iba pri zaspavani, no ked zaspi asi po polhodke ho sam vpluje, cez den cumel nechce, vsetko zacina oblizovat a ochutnavat, hrkalky a hracky, snurky z podbradnika a tak

my sme tiez dostali cokoladu, mandarinky a arasidy - cize pre mna nist🙂 a Oli dostal auticko body a hryzatko s hudbou, ktore uz sam udrzi lebo je to taka tenka obruc a na nej su umele kluciky, uz udrzi sam aj plastovu lyzicku, no vzdy ked ma nieco v ruke som pri nom, aby si nahodou nepichol do oka

ivkaivka
7. dec 2009

tak, vratili sme sa z ortopedie, uz som sa aj stihla fajne zrevat. Dal nam vacsiu perinku 17,5-lenze v zdravotnickych potrebach mi povedali, ze taku nevyrabaju a vraj robia uz len 20 tku, alebo 17-tku. Bezala som naspat na ortopediu, povedal, ze 20 je vela, tak moze byt 17. Kontrola o mesiac a pol, takze predpokladam, ze ked ta perinka je mensia ako chcel, tak v januari nam tresne opat vacsiu. Je mi z toho vsetkeho zle. Minule vravel, ze je to vyrazne lepsie....no nemohol nam dat tu 17-tku pred mesiacom???? A este aj to lietanie-zdrav.potreby, lekaren, naspat ortopedia, tak ze mam skusit este inde, ale novy papier mi nemoze vypisat,pretoze poistovna nepreplati, tak manzel teraz behal po Presove a ked zozenie, tak uz za vlastne...je mi z toho na grc, neide o peniaze-cert ich ber, ide o ten princip, ze platime do vsetkych moznych poistovni a zariadeni a ked male babo potrebuje nieco...sak mas na to, kup si....boze keby som mohla, tak niekoho fajne nakopem, a este sa musim pred malou pretvarovat, usmievat...ze vsetko je o.k. no vo mne to vrie a uz som z tych nervov aj postrehla, ze som odsala menej mlieka, no nejako sa neviem ukludnit. Do certa s nasim zadravotnickym systemom 😠 😠 😠 😠 😠 😠 , nastastie malej ta 17-tka nevadi, vsak je to len 1cm navyse, ani to nepostrehla, sak co by nam daval vacsiu, ved ju moze predpisat o mesiac a my sa mozme postavit na hlavu, ved nevadi, ked bude vankusikova do jedneho roka, hlavne ze si pri kazdej navsteve vypocujem, ako je to o veeeeeeeeeeeeeeeela lepsie. Uz koncim, lebo este zacnem hresit a ma z tade vyhodia 😠

mirka907
7. dec 2009

Ivka to mi je luto ze ste takto dopadli...My sme za tu nasu platili 6 eur, ale to sme mali papier od ortopeda...Nas ortoped nam perinku daval, neviem sice akej znacky bola ale ja som ju nechcela...Chcela som Zuzanu co mame teraz, tak som si povedala ze kaslem na to a kupime ju...A 20tka je vela?My mame az 22jku teraz...Inac ja uz nad nasim zdravotnickym systemom zurim riadne dlho. Kazdu vyplatu cloveku stiahnu peknu kopku penazi za poistenie a ked pride na rocne zuctovanie tak zas....Tento rok ma skoro vystrelo...bolo to niekolko tisic(teda este korun) a presne ako pises...ked nieco treba tak si to tak ci tak musis kupit...A samozrejme veci pre male babatka su este s extra pridanou hodnotou..ved obetavy rodi kupi !!!!A teraz ma napadlo...keby ste si tu perinku dali usit?Myslim ze cikyta co tu parkrat bola si svoju davala sit, tak jej skus napisat, ze ako to vtedy funguje...

janka3.12
8. dec 2009

ivuska tak to je fakt na hovno ☹ ja mam tiez zlu skusenost, osobnu, ked som bola mensia nosila som vyberaci strojcek na zuby (mam ich krive doteraz🙂 a ked som chcela fixacny tak poistovna nepreplati, lebo pocas zivota mas narok len na jednu pomicku (aspon kedysi to tak bolo) tak moja sestra co ma rovne zuby ma narok na strojcek a ja co mam krive tak len na jeden:( a kedze fixacny vtedy vysiel na 20 000, tak som si ho samozrejme nedala a teraz na to uz kaslem.....kamaratkina mamina mala rkovinu prsniku, poistovna jej preplatila len 3 kury chemo a dalsie si platila sama - chapes??? :( no nas stat je v tomto nahovno...my platime poistovni kazdy mesiac, a obvodny lekar dostane od poistovne na kazdeho pacienta mesacne peniaze, ci ho osetri alebo nie....to sa mi zda mrhanim penazi...rovnako je na tom pediater....tam ide cast penazi....

nuz ale dost uz veruze lebo mi stupne tlak...Oliverko dve noci po sebe spi od 20:00 do 05:30 🙂 dufam ze mu to vydrzi, dnes si ideme po recept na Bebu, od januara uz asi za vlastne:( maly trochu pokasliea, ale neviem ci sa mu vracai mliecko alebo nieco ine, teplotu nema ani nic, cely vysmiaty, tak nech nas aspon popocuva....mame zlatu dr. a ideme dnes na ortop. tak som tiez zvedava....

kwetinnka
8. dec 2009

Aahojte, my sme boli vcera na ockovani + proti rotavirusu..no nemohla som sa pozerat ako to do nej pchala. za take peniaze tolko utrpenia a za 6 tt zas.Chudatko tak plakala..az mi jej bolo luto,nie a nie tu latku prehltnut.Rano som jej dala Viburcol a ked sme prisli domov paralen,trosku jej vysla teplotka a le len na tých 37,2C potom klesla ale na noc som jej este dala,aj dnes rano..ale už bola dnes vesela..teraz este spinka..zlaticko.
Svagrina mi poslala par tých sleep and play a ked budu dobre naletime na akciu..som veelmi zvedava...na noc som to s nou neriskla..ale uvidime.
JA som dostala od mikulasa puzzle,a par sladkosti,no skor uzitocne veci ako homeopatika a cajik pre kojace maminy..to sa mi zide viac.Napr malej banany nevadia ale jablko nejem ani osupane..to ju nafukne.
Ivi tak s tou perinkou ma to mrzi....to sa potom nosi az kym to nieje uplne v poriadku?

celin
8. dec 2009

Janka kojis Oliverka alebo ma UM? Nas Kubko je rovnako stary a je kojeny a noci su stale horsie. Kedydi papal raz za noc a spinka aj do 8 rano. Teraz papa kazde 3 hod. a rano okolo 5 je uz vyspaty a vstava. Ja uz som taka unavena. Spavat chodi stale rovnako . O 19.30 a budi sa skor. Zachvili zacneme vstavat o tretej.
ivka to mi je luto ako ste dopadli. a o zdravotnictve sa ani nevyjadrujem. kazdy mesiac platime poistovni nie malo a este kazdy rok nedoplatky v rocnom zuctovani neviem zaco. niekolko tisic. neviem ako na to dosli pri mojom prijme. 😒
Janka a so strojcekom som dopadla presne ako ty.
Aspon ze Jakubko ich trochu vycicia. Kazdy tyzden chodime cvicit a raz mesacne k neurologovi.
Buduci tyzden ideme k ortopedovi. Uz som nervozna ako dopodneme. My nebalime nasiroko.

kwetinnka
8. dec 2009

a preco nebalis na siroko?

uankab
8. dec 2009

ahojte, ja som na mikulasa dostala tmavu cokoladu, mnam 🙂 .... malinkej nic nerobi, nastastie 😵 ... ekzemik sa postupne zlepsuje, odkedy som uuplne vysadila vsetky mliecne vyrobky ... ivka, ty jes nieco mliecne ci tiez nie? ja som najskor zacala s mliekom, a teraz som vysadila aj jogurty, syry.. vydrzim este nejaky ten tyzden a skusim aspon tvrde syry, uvidime co to spravi... a je mi luto ako ste dopadli na ortopedii 😔 ...
celin, nasa Magdalenka sa tiez budi pravidelne kazde 3 hodiny na papanie a tiez vstava rano okolo siestej - pol siedmej, minule sa jej podarilo o piatej 😅 ...
mirka, hej presne tu istu knizku mam aj ja, ale este som ju necitala poriadne... viem ze babo musi mat aspon 3 mesiace a minimalne 5,5kg...
ja inak dufam, ze mame klbiky v poriadku... tu totiz nerobia scan, len ich skontrovali hmatom a povedali ze vsetko je ok.. nasiroko sme nebalili, ale zasa pouzivame pratelne plienky a tie maju sirsi strih tak snad to bude ok... a keby ste videli aky ma velky zadocek v tom 😀 ... inak my doteraz pouzivali 2-ky plienky a zacali sme 3-ky len vcera a dooost velka sa mi ta plienocka zda byt... tieto davam iba na noc, pripadne ak ideme niekde von na dlhsie...
a o zdravotnictve sa radsej ani nevyjadrujem... hlavne ked mi pri rocnom vyuctovani zdravotneho poistenia vyslo doplatit par tisic a to len kvoli tomu, ze som do marca daneho roku robila, od aprila som uz bola v UK a napriek tomu som musela zaplatit za cely rok, aj ked som poistena nebola 😠

celin
8. dec 2009

nebalime nasiroko lebo ked nam robili sono v porodnici tak povedali ze klby su v poriadku a nemusime balit nasiroko.

janka3.12
8. dec 2009

celinka Oliverko je na UM - Beba, cudujem sa ze mu chuti, minule som to len tak zo spasu ochutnala, a skoro som sa pozvracala🙂 a raz denne mu davam odstriekane moje mliecko, ale bohuzial len slabych 40 ml, niekedy len 30...odkedy nechce sat ked ho prilozim, mliecko sa tvori menej...ale uz sa netrapim, maly je zdravy, dobre stavany🙂 dobre spinka, koliky nema...tak co si mozem viacej priat?🙂 dnes sme boli na ortopedii a vsetko je ok...klbiky su v poho

ja proti rotavirusom maleho ockovat nedam....poradila som sa s viacerymi lekarmi a ti vraveli ze ked sa narodil donoseny je zdravy...tak nie je dovod davat mu do tela dalsie oslabene virusy....dufam len ze ked pojde do jasiel nechyti hnaculdu🙂 ale hadam nie.... najblizsiu poradnu mame 22.12 a caka nas dalsie povinne ockovanie, uz teraz si predstavujem ten jeho plac jak minule, ach jaj...

celin niektore moje kamaratky vobec nebali rovnako ako ty uz od nemocky....ono ked su klbiky vporiadku tak je to ok, ja som balila doteraz, asi tyzden uz nie, lebo mu to vadi pri pohybe, ale na noc mi este doki odporucil do konca decembra, tak uvidim, ako bude maly reagovat🙂

ludkovia kedy uz bude snezit, dnes sme boli v kociku hodinu a pol na dazsi, Oli spal ako dudok a ja ako zmoknuta mys🙂

ivkaivka
8. dec 2009

kweti, perinka sa nosi,kym to nie je o.k., tak uvidim ako dlho este. Dnes sme boli ockovat, nic som jej nedavala ani rano, ani teraz, zatial sme bez teploty. Ja som dala tiez rotavirusy. Ekzemik stale, no uz ovela menej-klop,klop,klop.
Uankab, mliecne vobec nejem, teraz jej robili opat testy na alergiu na kravske mlieko, tak uvidime, ak nic nebude, tak zacnem aspon jogurty a tvaroh.

ivkaivka
8. dec 2009

Jani, aj vy kociarikujete po dazdi? Ja som minule, mala spokojne na mna pozerala, ako moknem-no co neurobis pre spokojnost dietata???? Ale susedia mali zo mna srandu, tak som sa vyhovorila na prisny "vojensky"rezim, ze vonku sa musi za kazdeho pocasia, tak len krutili hlavou, ze mi dieta trpi, potom ochorie, no okrem ekzemiku a sem-tam soplika nemame nic-ved aha cigancata, za kazdeho pocasia von a nic im niet, a to este behaju hole a bose 😅 .

lucinka4
8. dec 2009

ahojte kocky,
chcela by som sa spytat ako to je s poradnami cim je clovek blizsie k porodu...do kedy chodite na poradnu svojmu gyn a odkedy do nemocky kde chcete rodit?
som dohodnuta so znamou doktorkou,ze ma odrodi a chcela by ma aj sledovat na poradniach...dnes to ale moj gyn (zhodou okolnosti tiez rodinny znamy) rezolutne odmietol,ze on je zodpovedny na tehotensku knizku a ze ona ma moze sledovat tak tyzden pred porodom...

janka3.12
9. dec 2009

lucinka ja som chodila na poradnu az do porordu, na CTG - zaznam som chodila do nemocnice, ale pokial viem a pamat ma neklame na tehotenskej knizke je napisane ze posledne 4 tyzdne pred porodom by sa malo chidit do nemocnice. Tak to rob tak ze k nemu budes chodit a k nej tiez, ale do knizky ti bude robit zaznam len on, lebo je pravda ze dvaja lekari to robit nemozu, to by si musela uplne prejst k nej a neviem ako je to legislativne...ved nech si lekarka robi zaznam akoze ambulantne.... je taka stranka www.staristlivostodieta.sk radia tam gynekologovia, tak skus napisat mozno ti poradia ako to je🙂

ivuska chodime von kazdy den, a nech mi nikto nevravi ze naco(aj ked v dazdi sme jediny kocik na sidlisku ktory je vonku🙂 blizko mame maly lesik, tak uz mame taku trasu mimo sidliska, ale nie prec od ludi ak by nieco....minule na markize vravela detska lekarka ze male deti prevencia - vonku za kazdeho pocasia aspon na chvilu ak su spravne oblecene, nema sa co stat....cez vikend maju byt mrazy, tak budeme vonku asi kratsie ako obycajne /cca hodinu a pol/ ale pojdeme, len ja sa budem musiet teplo obliect, lebo mi zadok odmrzne🙂

mirka907
9. dec 2009

Lucinka ja som chodila aj ku svojmu aj ku porodnikovi do nemocnice.Ale ako pise Janka, tak posledne 4 tyzdne by sa malo chodit do nemocnice a ked mas vybaveneho lekara tak k nemu. Gynekolog ti vsak musi spravit este vysetrenie na pritomnost streptokoka a to sa robi v tom 36 tyzdni, takze mna si este moj zavolal na kontrolu v 37 tyzdni a potom mi dal na vyber ci chcem este chodit tie posledne tyzdne aj k nemu. U porodnika som prvykrat bola v 30 tyzdni kde mi skontroloval prietoky a nasledne az v 36 tyzdni...
Takze ak by som bola na tvojom mieste, tak ak ta tvoj gynekolog chce sledovat tak fajn, ale v kazdom pripade by som sucasne chodila aj k porodnicke, ktoru mas vybavenu...Ta by ti mala robit prietoky a monitor.A ked ti to bude zaroven robit aj tvoj doktor nic sa nedeje...aspon budes viac sledovana a mozno aj kludnejsia...

ivkaivka
9. dec 2009

janulik, mas pravdu, vonku za kazdeho pocasia. Cd som uz dala napalit, v priebehu tohto tyzdna, najneskor bud.poslem, Oliverkovi od Jeziska 😀
Vcera som to zahovorila o desiatej vystupila teplota na 38, dala som cipok, no absolutne neklesala ani po 2 hod. tak drobec musel drzat vajicka v oboch ruckach a v priebehu hodiny sme teplotu zbili-super babske recepty. Rano som jej este pre istotu dala sirup a teraz je to o.k.,dufam, ze uz nevybehne.
Lucinka, ja som cely cas chodila len k mojmu gynekologovi-do poslednej chvile, v porodinici som bola az porodit, aj ctg mi robil moj gynekolog. Porodnika som nemala vybrateho.

janka3.12
9. dec 2009

ivuska vopred krasne dakujeme!!!
inac na vychod ideme 31.12 - 6.1, som zvedava ako maly vydrzi v inom prostredi a hlavne viacej ludi, mamina a sestra, ja a manzel, mozno aj setrin priatel a sem tam moja babka, no proste bude to masaker🙂tak ak budete mat cas s Ollivinkou, a ak nam zvysi cas(lebo mamina uz robi program🙂 - sak jak mamina - dlho sme na vychode neboli naposledy asi v juni, tak musime pochodit rodinku, tak neviem ci budeme stihat) tak by sme sa mohli stretnut, spolu pokocikovat🙂 cha🙂 ved uvdime ako bude🙂 ani neviem ci byvas v PO alebo niekde poblizko🙂

ani ja som porodnika vybrateho nemala, ale rada by som ho mala ked pojdem rodit niekedy v buducnosti🙂

lucinka4
9. dec 2009

dakujem kocky 🙂

xxveronikaxx
9. dec 2009

Ahojte neviem či píšem do tejto témy či moja otázka patrí tuto.Chcela by som sa spýtať že keď som po porode 3 mesiace a chcela by som brať antikoncepsiu či mi budú robiť nejake vyšetrenia ďakujem.

mirka907
9. dec 2009

Janka ja som od pondelka do dnes bola u nasich a mala to zvladla uplne v pohode...Bola tam aj moja svagrina s bratom a detmi a mala ani nepipla...usmievala sa na cele kolo🙂))..dost som sa bala ze ako tam zaspi ale uplne ma sokovala...okupala som ju, nakrmila, prebalila, dala pusu, odisla z izby a ona pekne za par minut zaspinkala..
No ale denne spanie....Baby dnes som zacala s malou bojovat co sa spinkania v postielke tyka...o par dni maju byt cez den minusove teploty a tak nemoze spat len na balkone...tak som sa rozhodla ze dopoludnajsie spanie v kociariku zatial necham a poobede ideme skusat postel...no poviem vam bol to hrozny boj....2 hodiny zufaleho kriku a nic ju nedokazalo utisit...nakoniec som jej dala trosku papat a zaspala...na 45 minut...katastrofa!!!!

ivkaivka
9. dec 2009

jani, to by som sa tesila. Ja byvam 10km od Presova. Ved, ak to bude aktualne daj vediet (do IP ti dam telefon) a zaskocite k nam na caffe-ju, to by bola parada.
Myslite, ze ak budu mrazy, velmi by vadilo keby sme isli von, no len do chvile kym zaspinka. Proste doma by som ju nejako vymordovala a von by sme isli len na nejakych 15.min,kym zaspinka.
Dnes popoludni opat vybehla teplota, dala som cipok, tak uvidime, myslela som, ze ta reakcia po 24hod.sa strati a nic. Este sa chcem opytat, kolko dielikov treba odratat, ked meriam teplotu v konecniku? Ja jej sice meriam pod pazuskou (krasne drzi), no pre kazdy pripad. Mame doma digitalny teplomer, no nezda sa mi taky presny ako ortutovy. Na digitalnom je vzdy nejaka odchylka. Aky teplomer pouzivat vy???
Veronika, ja si myslim, ze Ti urcite bude robit nejake vysetrenie. Ved pri kazdom predpisani (teda po dlhsej dobe, cize cele tvoje tehotenstvo, teraz 3 mesiace po porode)myslim, ze ziaden gynekolog by si to asi nevzal na triko-moj nazor.

celin
9. dec 2009

ivka odcitava sa 0,5 stupna. my tiez mame digitalny a tiez sa mi nezda presny. a to uz mame druhy. prvy som vyhodila lebo meral uplne odveci. 2x za sebou a vzdy ina teplota.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre