Som prvorodička. Čo mám od pôrodu očakávať?

petraja
11. jún 2008

baby mna caka prvy porod a dost som v sokoch ze co ako lebo ma este moj doktor neinformoval tak sa dost bojim lebo kazdy vravi ze je to bolest a neviem co tak neviem co mam vlastne cakat 🙂

uankab
8. jan 2010

baby, my mame tiez uuplne rozhaseny rezim, uz od noveho roku... magdalneka nie a nie spinkat, ani doobeda horko tazko poobede, teraz som ju tiez ulozila a vykrikuje z postielky.. a som unavena, lebo zasa sme boli v noci hore, kojila som ju o 11, zobudila sa zasa o 1, nechcela som ju hned po 2 hodinach kojit, tak sme sa ju pokusali uspat, ale beznadejne (este som sa pochytila v noci s manzelom ze ju predsa nebudem stale kojit, ze nie je hladna a jeho pohlad bol ze ked je hore tak jej mam dat, ved tak ci tak je cela rozobrata a hladna), nakoniec som jej asi okolo 1.45 dala trosku mliecka, zaspala mi na prsniku... prelozili do postielky, zasa hore, potom konecne zaspala a zobudila sa o 4, zasa som ju kojila, dala do postielky a rev, nakoniec skoncila u nas v posteli... no nechapem co jej je... uz som z hoto unavena 😒
arret, mne tiez jedna nestaci, obvykle ju v noci musim vymenit, pripadne si dam aj vlozky a plienku... dufam ze ti to kojenie pomoze...
idem uz za nou, krici ako keby ju rezali...

mirka907
8. jan 2010

No baby vyzera to tak, ze 4 mesiace su nejake zlomove co sa spanku tyka...Akoze niezeby mne predtym spavala extra dobre, ale v poslednej dobe je to horsie a horsie.
Unakab mne sa tiez budi po 2-2.5 hodinach...Dnes v noci vstala o 12tej a potom zas pytala o 2hej a zas o pol 5...O pol 5tej som sa ju rozhodla ignorovat...10 minut vykrikovala, revala a potom sa ukludnila a zaspala...o 6tej bola hore zas a to som jej uz jest dala...Keby som ju o pol 5tej zobrala na ruky tak ju neukludni rovnako ako tvoju Magdalenku nic iba prsnik...Tie nase deticky su vybite....dobre vedia co je pre nich dobre a je uplne jasne ze sa v noci nebudia od hladu ale uz zavyslacia!!!Moj manzel to taktiez ako tvoj nevie(nechce) pochopit...tak ked je taky mudry a na rozdiel od toho tvojho ani nepomaha pekne krasne isiel spat do detskej.
Kwetinnka ten rotarix aj u nas stal 63 eur ale isiel po Novom roku dole.

bibulienka
8. jan 2010

kwetinnka- na OUSA som robila na internom na druhom poschodi, posledne styri roky...
arrett- ockovat sa moze 12 tyzdnov po ockovani proti TBC, a reakcia na rotarix akurat tak ako pise mirka, moze ho prehnat, nasa Lucka nemala ziadnu reakciu
u nas som v lekarni platila 61 eur za rotarix a tak je to aj v kategorizacii, mal by stat vsade rovnako 😀 😀 😀

bibulienka
8. jan 2010

ozaj, je to pravda s rotarixom- doplatok je 55,22 eur...

ivkaivka
8. jan 2010

kwtinka, to prave neviem ci meria dobre. Dnes moj spolubyvajuci kupil ortutovy, myslela som,ze ho zozeriem, chcela som teplomer do uska, no nebol ochoty vysolit 70eur. Dnes rano mala v dupke 38.6, tak som jej dala cipok, teraz je bez teploty, ma vela hlienov no su piresvitne, takze je to dobre, no su take tahave, tak asi to ju nuti odkasliavat. Davam jej ambrobene a Nasivin. Dufam,ze to prejde, pockame do nedele a ak nie,tak v pondelok idme k mudrej.
arrett, vau, to je krasne spinkanie, ja som uz v kuse viac ako 3 hodinky nepospala ani nepamatam.
uankab, ako ekzem? Moja ma super suchu kozu, mastim len kalciovkou, no aspon uz nie je cervena, len ako mala susienka a hrudnik ma doskriabany, akoby sa bila s tigrom.

arrett
8. jan 2010

Až 12 tyzdnov po ockovani. Tak to mame ešte kopec času🙂

ivkaivka
8. jan 2010

kwetinka,este som zabudla, mala zatial papa pekne

uankab
8. jan 2010

ivka, my mame teplomer do uska a ten je naozaj velmi dobry... odporucam, ja viem ze je drahy, mame BRAUN ale meria presne a za par sekund mas zmeranu teplotu.... detska lekarka pouziva presne ten isty 😉
ekzemik - no comment, prestala som pouzivat kortikoidy v utorok, dnes rano ked vstala tak ma flakate nozicky, okolo krku sa to zasa zacina tvorit, aspon mam teda silne podozrenie.. 😖 .... tak ja neviem co bude, viem ze zima to zhorsuje...
Magdalenka mi inak spinka v kociariku, uz 2 hodiny.. tak aspon nieco, ja som si tiez pospala..
mirka, manzel len nechapal ze preco ju teraz nechcem nakojit ked predtym som ju aj po 2 hodinach kojila, tak som mu vysvetlila ze hej, ked bola malicke babatko... no on bol v noci s nou hore, snazil sa ju uspat a od zufalstva jej isiel spravit cajik, tak vtedy som ju uz teda nakojila... ja fakt neviem co mam robit, ci mam kojit, alebo nemam, alebo co... ale dnes doobeda presne to iste, nemohla sa ukludnit, nakoniec som ju dala do kociarika a uhojdala, spala 30 minut (po 1.5 hodine uspavania).. fakt neviem co s nou je, mame nadchu a ma cervene hrdielko, tak mozno to bude tym.. ja som tiez chora, dala som si Bioparox, lebo som sa citila anginovo, hrca v hrdle...

ivkaivka
8. jan 2010

Uankab, je to tento? BRAUN Infracervený ušný teplomer ThermoScan IRT 4020. Ake baterky don idu? Zvazujem,ze ho objednam cez internet. A vojde malej do uska v pohode? Je fakt presny? Netreba nic odcitat?
Dufam,ze ten ekzem sa viac nerozsiri. A lekarke si uz hovorila,ze sa to opat tvori? Verim,ze si len nieco zjedla. Ja sa uz 3 dni neviem udrzat, bastim cokoladu, kysle huby. Dnes som sa uz zastavila, tak som zvedava co bude do nedele.

janka3.12
9. jan 2010

Ivuska ja mam digitalny Breuer a sme s nim spokojny....aj ked kym tu teplotu zmeria tak mu to tvrva aj 7-10 s co je dost ked sa ti maly hybe, tak ak by som si mala kupit novy tak taky co ma kratky cas merania, raz som videla nejaky co zmeria teplotu za 3 s🙂

arett aj ja dakujem za nasho Oliho , lebo od troch mesiacov prespi celu noc, plus dvakrat za den po 45 min a v kociku aj dve hodinky....takze som stastna, aj ked ty mas este jedno plus....tvoj malinky ma rezim a aj ho kojis, to je super....

choroby nas zatial obchadzaju...chvalabohu....to si musim povedat vzdy ked sa mi nechce ist von, ked snezi alebo fuka, no sme vonku kazdy den, doma neprekurujeme aby maly otuzoval nebol chorucky, ked uz nema MM

uvidime ako to bude s ekzemikom u nas, ked prejdeme na normalnu stravu.... 9.2 ideme na poradnu, tak dovtedy mu dam len mliecko a na poradni sa spytam ci mozem dokrmovat.... uz teraz sa Olimu dam hrat s lyzickou a davam mu s nou cajik aby si na nu zvykol, tak hadam ma s mrkvou neopluje🙂

mirka907
9. jan 2010

Baby dnes som malej vyhlasila v noci boj....Skoncil 3:2 pre mna🙂))..Teda mala sa mi zobudila v noci 5krat a je mi uplne jasne ze zavislaci...
Zaspala o 20:40
Prve zobudenie 23:16 - nedostala jest...nechala som ju poplakat ..Za 4 MIN spala
Druhe zobudenie 00:10 - nedostala jest...nechala som ju poplakat ..Za 6 MIN spala
Tretie zobudenie 01:30- dostala jest..4 krat potiahla a spala...hladna teda este nebola
Stvrte zobudenie 03:50- nedostala jest...neviem za kolko zaspala ale ani neplakala
Piate zobudenie(to som sa zobudila prv ja na to ako jej skvrka v brusku): samozrejme ze dostala jest🙂) a aj sa natahala poriadne...po dojedeni v momente spala
Budicek 7:15 🙂))
Som zvedava ake to bude dnes v noci..A na pocudovanie som sa aj ja dobre vyspala...bola som sice kazdu chvilku hore, ale asi to moje odhodlanie bojovat mi dodava energiu...
Janka aj ja som velmi vdacna za moju malu bojovkynu proti spanku🙂))....je sice nespavec, ale inac je to cez den hrozne spokojne dieta🙂))..usmieva sa , rehoce nahlas, pisti, hraje sa a vlastne sa stazuje len ked je unavena..Samozrejme aj ona ma sem tam den blbec ale kto ho nema🙂))

uankab
9. jan 2010

joooj mirka, to si dobra... mna uz po 3 hodinach ide spapat !!! jedine kedy si len trosku potaha je ak sa zobudi po 2 hodinach, ale akonahle to je 3 a viac, tak taha vzdy 10 minut ako o dusu... ja nechapem po kom je taky hladosko 😅 ... my sme kojili o 19.45, 23.00, 02.15, o 4 sa zobudila a bolelo ju brusko tak som jej dala infacol a troska si cucla mliecka a plne som kojila zasa o 06.00.. potom pospala do 7 a bolo po spanku, teraz horko tazko zaspala o 11, zasa pri papani ale nechala som ju buvat na boku, som zvedava dokedy bude spinkat...

ivka, ano presne ten mame, tusim prisiel aj z baterkami, ale idu don tuskove ak sa nemylim, plus este budes potrebovat take nastavce na meranie teploty (pride to s tym, ale my sme hned objednali viac), ono by sa to akoze malo menit po kazdom merani, ale to nerobime... je to tam najma kvoli tomu, aby sa neznecistil ten cip co meria teplotu... trva to fakt 2-3sekundy, pipne to sice po domerani, ale babo to nezobudi (merala som uz tak aj v noci ked Magdalenka spinkala a v pohode)... netreba nic odcitat, aj ked tam je pisane ze zakladnu teplotu si mas stanovit podla toho kolko ti odmeria ked si v pohode... magdalenke za normalnych okolnosti nameria 36.2... cize ked ma cez 37, viem ze ju ma zvysenu, napriek tomu ze sa hovori ze teplota medzi 37-38 je u babatka normalna...
ekzemik mame zasa okolo krciku, vcera som volala doktorke ale ma tyzden dovolenku a potom zasa mi ideme domov 😖 ... tak to budem riesit asi az ked prideme z domu na konci januara, nechcem ist s tym k niekomu inemu, nech ma kontinualnu liecbu... nastastie to nema zapalene, len suche flaky... teraz ich mame krcik, telicko a nozicky... rucicky zatial ciste, trosku ma na licku... no uvidime, mliecne vyrobky stale nejem a cokoladu ladujem na kila 😀 ... potrebujem predsa z nieco energiu 😉

uankab
9. jan 2010

baby update.. po 40 minutach som sa isla na nu pozriet, nasla som ju so siroko otvorenymi ockami ako si pcha podbradnicek do pusy a usmieva sa... no co k tomu dodat...

mirka907
9. jan 2010

Uankab ked sa usmieva tak sa asi vyspala🙂)).Moja to iste...zaspala okolo 9tej(dnes bez protestov) a za 45 minut uz som pocula hrkat hracky....prisla som ku nej a ona vysmiata od ucha k uchu...
Dnes prisli nasi ze mi malu zoberu kocikovat...a vytah pokazeny....byvame na 5tom tak sme to vsetko museli zniest...horsie bolo, ze ked uz oni museli ist domov tak mala este spala a co teraz?Tak sme ju vyniesli hore...furt spala az na 5tom zastekal pes a zrazu obrovske oci a bolo po spani...supla som ju na balkon, trosku pokocikovala a este trosku spi, ale nevidim to na dlho...

uankab
9. jan 2010

mirka 😀 ... tak to si veru zamakali...
my sme sa zasa napapali, po hodine, no nechapem... teraz ideme von s kociarikom, ale asi zostanem len pred domom, mame kopec snehu, tak uvidim ako mi to pojde... teraz sa zasa vykecava v postielke... ja nechapem, uuplne iny rezim ako sme mali predtym, teda ak sa to vobec rezimom da nazvat... a to ideme o tyzden a pol domov, tak to si vobec neviem predstasvit co bude...

ivka, my mame presne tento http://www.amazon.co.uk/Braun-4520-Thermoscan-T...
netusim ale aky je rozdiel medzi 4020 a 4520, mame obidva cisla napisane na krabicke a type mame 6020... teda podla toho co som zhruba pozrela tak ten 4520 si pamata poslednych 8 merani, ten 4020 len jedno, ale netusim co ine tam je..

ivkaivka
9. jan 2010

jani, mas do uska?
uankab,vdaka, asi ho objdnam este dnes. Nam v porodnici tiez merali tym do ucha, kazdemu dali jeden nadstavec a ani nekazali umyvat. Ale doobjednam aj tie, a nedaju sa kupit bezne v lekarni?

uankab
9. jan 2010

ivka, nic sa tam neumyva... ten teplomer nemozes pouzivat bez tych nastavcov, ale podla mna ich netreba menit pri kazdom merani... teda pise sa ze sa ma kvoli tomu aby sa nepreniesla infekcia, ale ja by som povedala ze v ramci jednej choroby je to ok (napr. ja ked som lezala 2 dni v horuckach tak som ho vymenila az potom, ked som uz teploty nemala.. 😅 )
neviem ci sa daju kupit v lekarni, povedala by som ze hej, my sme to pre istotu hned kupili aby sme mali... ale mala by si dostat asi 20 ks s teplomerom...
magdalenka spinka uz skoro 3 hodiny v kociariku, jeaj tesim sa... aspon nieco ked uz nechcela spinkat doobeda...

ivkaivka
9. jan 2010

uankab vdaka. Napisala som Ti do IP.

alexandrah
9. jan 2010

ahojte baby, tak vidim, ze obcas mate uz aj rezimy, a obcas aj nie, no k manzelom, ja mam nastastie tiez takeho, on robi uplne vsetko,k skoda, ze v pondelok ide po 2 tyzdnoch do orobty, ale chodi k nam aj svokra, a to vtedy faktn nerobim nic, aj umyje dlazku, aj ozehli, a len sa tesi, ze moze lietat okolo vnuka!!!!!!
no nas "rezim" je asi taky, ze vecer kupeme okolo 8-9, potom uspavame aj do polnoci, az do 1, potom spi, alebo zaspi hned cca o 9, a spi 6 hodin do 3, v noci vstavam sice iba raz, ale aj na 2 hodiny, teda od 03 do 05, alebo od 04-05, lebo papame, prebalujeme, papame, uspavame ..-. potom spi do cca 7-8, potom jeme, potom spi este s pomrnkavanim do cca pol 12-12, a potom je najhorsie obdobie, s pauzami spacimi je hore do cca 4-5, a potom jeme, spi do tej 8 ... cca ... tak asi tak ... ale jak kukam, tak to este spi hodne, asi oproti ostatnym ... no uvidim, ked na to budem sama ...risko po mesiaci pribral 800 g, vazime 3680 g!! a vonku spi furt, proste zima na neho ucinkuje dobre, ale v momente, ako dojdeme domov, rev ...a spi vo vibrujucom lehatku, tak snad chrbtica bude ok, lebo po X hodinach som rada, ze niekde zaspi ...

ivkaivka
10. jan 2010

alex, pozeram, ze Risko zaspava nejak tak ako Olivijka v jeho veku (mesiacoch), neboj to sa upravi, my nespime kvoli brutalnej nadche, uz davam ambrobene na uvolnenie hlienov, nasivin, morsku vodu, fenistil proti opuchu sliznice a vecer som uz dala aj paralen lebo mala sice len 37,4 no nechcela som cakat kym jej to v noci vyleti hore. Hadam som tym paralenom nic nepokazila. My mame teraz kvoli chorobe rozvrateny cely rezim, ach jaj, to bude napravovania.

kwetinnka
10. jan 2010

😒 Ivi ja by som ten paralen dala tiež...urcite tým nic nepokazis..a k tým teplomerom..ja mam celovy a da sa s nim merat aj v usku..a niesu k tomu nahradne nastavce...ked meriate v usku ziadne stupne sa odpocitavat nemusia?nam uplne od malinka zaspava okolo 8..nikdy sme nebyvali dlhsie hore..ale take nocne buntosenie bolo bezne...a prebalovala som len ked bolelo brusko..teraz neprebalujem v noci vobec.Malej sa tak zacervenala ritka z Jonshon kremu...fuu jak som nan nadavala..tak letel do kosa...to mam za to ze som ho chcela skusit.
Ako víkendujete dievcata??Mysme mali vcera 4 mes..a v sobotu zaciname chodit plavat...sa tesim..

mirka907
10. jan 2010

Dnesna noc skoncila remizou 2:2..Vstavali sme 4krat ale papali o 2:50 a potom rano o 6:15...Najpr mala vstala o 00:15 ale kedze podla mudrej knizky "Kazde dieta..." uz nema papat skor ako den predtym tak jest nedostala...Bojovala sama so sebou asi 10-15 minut, zaspala a vstala az o 2:50!!!!Vtedy sa napapala, zaspinkala a hore bola zas o 5tej...to sa mi ale zdalo skoro dat jej zas jest, trosku pomrncala ale rychlo zaspala a budicek mala o 6:15..Najedla sa a potom sme obe este driemali do pol 8mej...
Uvidime co nas caka dnes ...Ale chcela by som aby sa to ustalilo na tych dvoch jedeniach v noci...Jedno by bolo super, ale to si myslim ze je zatial nerealne...
Inac vcera od druhej az do vecera vobec nespala...Snazila som sa ju uspat ale iba ju to nahnevalo...Tak uvidime co dnes...Citala som ale, ze ak 4 mesacne dieta spi cez obed viac ako dve hodiny tak poobednajsi spanok uz nepotrebuje..Asi je na tom nieco pravdy, pretoze mala bola v pohode a vecer pekne zaspinkala.
Alex ak je to co i len trosku mozne, snazte sa o co najpravidelnejsi rezim uz teraz...myslim si ze deticky to potrebuju...Mne tiez najprv mala nespala inde ako v lehatku...Ked uz som bola zufala, tak som jej zapla vibracie, dala cumel (vtedy ho este chcela) a vzdy pospala pol hodiny...Pre mna aj to bola obrovska ulava...

mirka907
10. jan 2010

Kwetinnka my mame detsku niveu na zadocek a je super...Uz som kupila aj detsku penu a samponik v jednom tak som zvedava, ci aj to bude dobre...
Ja vikendujem tak vselijak...zajtra ortopedia tak som nervna

janka3.12
10. jan 2010

miruska drzim palce!!!

ivka nemam do uska.

kwetinka ja idem v pondelok volat ohladom plavania, tak som zvedava co mi povedia...ozaj ak sa mozem opytat kolko to stoji? dakujem

mirka907
10. jan 2010

No takze len k tomu co som spominala vyssie: Dnes cez obed mala spala 2a stvrt hodiny a po hodine a pol co bola hore zalomila zas....Predtym ju fajne prehnalo, tak ju to asi vycerpalo 😀 ....
S tym poobednajsim spankom mame stale problem...Doobedu a na obed uz je to ok, len poobede zaspava tazko a hlavne len na rukach, pricom ma fajne doskrabe a postipe...no snad sa aj to casom spravi...

ivkaivka
10. jan 2010

no dnes mi pospala v kociari asi 3 hodky, no s mrncanim kvoli hlienom. Teraz si opat hodila slofika. Uz sa tesim na noc, to bude cirkus. Davam jej aj fenistil, nech jej odpuchne sliznica, no uvidime. Kolko dni trva nadcha?
MIrka mi sme v noci nespali, no jest nechcela. Napapala sa o pol noci, potom o stvrtej vypila asi 70ml a potom az o desiatej. Tak dlho bez jedenia asi este nebola. Ani sa jej necudujem,ze jej nechuti, ked to ma v nosteku vsetko ubite.Aj ekzem sa zhorsil, no na to ma upozornovali pri chorobe.
No co je chora,zaspava len na rukach, ja ju tesne pritulim k sebe,ze ani nemoze poriadne sermovat ruckami a jednu jej este na ramene drzim, tak ma nedoskriabe. Skriabe jak kocur, ked ju nosim cez den na rukach, na brade uz mam super skrabanec a o nej ani nehovorim, nostek si dorafala, akoby sa bila s tigrom.
Super, ze budete chodit plavat, skoda ze sme s tym museli tresnut. Hadam sa niekedy k tomu vratime.

kwetinnka
11. jan 2010

Ivi nasa ked mamala cez vianoce sopliky mi nejedla 12 hodin!!to už som nevedela co robit..Dr povedala ze to moze byt aj od usiel..ale ak ma sopliky ja si myslim ze asi ten hlad nema preto lebo jej tie sopliku aj ztecu dole...nie?NAsa mala nadchu asi 5 dni,ale to som odsavala tak 3-4 krat denne,ale bola zachripnuta.TAk sme obvazovali hrdielko a davali calciovy sirup.
NAsa Lili vcera aj pred vcerom spala cez den len dva krat po hodinke..ale v noci v pohode..boli sme hore len raz takze spala od pol 8 dio 2 a potom do pol 7.
Tie skrabance..nasa to iste..nic nerobim len nehty striham..ked ich ma stale v ustach..jej dobre rastu:o)
Tu nas stoji plavanie nieco okolo 130E neviem to uplne presne teraz..je to 10vstupov..bola tam napisana aj sauna ale neviem ci sa to týka aj takých malich deticiek.
Mirka drzime palce na ortopedii..ja som hcela ist minuly tt na klby ale mali pokazeny stroj a v inej nemocnici im vadi ze sa tam tlaci tolko mamin..tak musime pockat..tak ci tžzden s alebo bez plienok je už jedno.
Ozaj Ivi stale davas Olivke na noc UM?ci už zas len tvoje?

mirka907
11. jan 2010

Baby...sme bez perinky!!!!!!!ja som dnes uplne ze najstastnejsi clovek na svete🙂)))A ani plienku na siroko uz nemame davat.
Jadierka este nemame uplne vyvinute, ale tie sa vyvijaju do 9 mesiaca, takze je to ok.
Ivka teraz budem silne drzat paste a mysliet na vas.

bibulienka
11. jan 2010

gratulujem!! 🙂 🙂 🙂 🙂 😵 😵 😵 😵 😵 😵 ... asi ta naj super sprava, ze ?? tak a hor sa pretacat a vymyslat...

ivkaivka
11. jan 2010

mirka, supeeeeeeeeeeeeeer. Joj, az mi je lepsie, cele rano som na vas myslela. Az mam slzy v ociach. Dufam, ze aj nam sa postasti, aj ked velke nadeje si uz nerobim. NO naozaj parada.
Kwetinka, davam len moje. UM som davala len tyzden kvoli ockovaniu, no uz mesiac je plne kojena,tak super. Ked to tak ratam tak od narodenia je na mojom mliecku viac ako 2 mes. Dufam, ze vydrzime co najdlhsie, kvoli ekzemu, ktory sa teraz opat zhorsil 😒
Joj, Miruska, super,super,super.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre