Som prvorodička. Čo mám od pôrodu očakávať?

petraja
11. jún 2008

baby mna caka prvy porod a dost som v sokoch ze co ako lebo ma este moj doktor neinformoval tak sa dost bojim lebo kazdy vravi ze je to bolest a neviem co tak neviem co mam vlastne cakat 🙂

bibulienka
4. feb 2010

ja chodim k dr. az do Petrzalky... je to trochu od ruky ale som spokojna..
ja mam tiez v skrini nestle ryzovu bezmliecnu kasu ale zatial sa na nu len pozeram 😵 😵 😵 😵
tatry planujeme na koniec februara aby bol este sneh...berieme aj sanky...
nocny spanko dufam ze sa uz konecne upravi...ved uz su to velke baby... a Lucka je zvyknuta, ved chodime casto k nasim a aj tam spime...

mirka907
4. feb 2010

Tak sme dali kasu. Zvazovala som a nakoniec som kupila Nestle mliecnu ryzovu aj ked tam je umele mlieko. Ja ked som predtym parkrat odsala, tak som sa dva tyzdne z toho nevedela spamatat, tak sa mi nalievali prsia.
Mala zjedla pol misky a strasne stastna bola ked ju jedla. Hrozne jej chutila.Na to vypila 40 ml caju a nakoniec sa dorazila MM, lebo jej bolo malo. Akoze napraskala sa nenormalne. A teraz vecerne kojenie si len parkrat cucla a viac nechcela. Tak som zvedava, co bude.
A dnes som si vsimla ako intenzivne si masiruje dasna. Uz to nie je len ruka strcena v ustach..Tak nech tie hnusne zuby bud idu von, alebo nech daju pokoj!!! Chudatka deti tolko si musia vytrpiet este kym su male...ockovania, zubky, rehabilitacie...
My sme dnes boli s malou v nakupnom centre..na vsetko a vsetkych hadzala usmevy...vonku -10 tak sme ju boli vyvetrat aspon tak. Som sa vytesovala, lebo sme malej kupil adidas supravicku..
Ivka ak mala uz nebude mat teplotu tak kludne chodte aj s nou...hrozne sa tesis na svokrovcov co 😀??
Ja sa tiez tesim na Tatry. Brat pred par dnami kupil byt v Strbe a v lete sa v nom prestriedame, tak to bude parada. Svagrina je tiez na materskej, tak ak bude doma velka ponorka tak zbalime nase fesandy a pojdeme.

arrett
4. feb 2010

Mne sa ten môj chlapisko zasa budil v noci každé 2 hodiny. Dnes som bola cely deň ako vypluta. Snažila som sa ho aj uspat bez krmenia, ale neúspešne. Bol hladny. Uvidíme čo to bude tuto noc. Mali ste pravdu. Mala som si užívať ten 6 hodinový spánok pokial som mohla 🙂))
Nikhushka už asi porodila 🙂)

bibulienka
4. feb 2010

veru..ja som sest hodin v skuse spala od porodu asi len 2x.....
moj sen je spat 8hodin v noci....snivat mozem... 😵 😵 😵
no uvidime ci a kedy sa baby ozvu ze uz maju babatka a budu pisat prve dojmy...juj ako to bolo uz davno, nasa uz pomaly sedi..uz sme kupili aj prenosnu postielku a ohradku v jednom aby mi cez den nebehala kade tade...uz to nebude dlho trvat a budu chodit...

ivkaivka
4. feb 2010

NO stale bojujeme s teplotou, ma ju okolo 37.7, nedala som nic, ci same to neprejde, uvidime pred polnocou a ak,tak ju zobudim a nieco dam. Aj menej mlieka pila,neviem ci zemiacik zasytil, alebo kvoli teplote.. 😒
Mirka,no na svokrovcov sa tesim brutalne. Bibka, no som rada, ze nechodia, len ja musim pocuvat, ako nasa mala bude mat radsej svokrovcov,nez nasich...a tak mi svokra posiela rady, ci dobre periem, zehlim...ked mala ma ekzem, to ma neskutocne vytaca, ze im mala nechyba, no mudra jak radio. No co uz, svokru si nevyberas.
Ak mala bude zajtra o.k.tak ju aspon na hodinku vezmem. Len neviem ako to spravim s mojim mliekom, kde ho odsajem a uskladnim.

kwetinnka
5. feb 2010

Bree raanko dievcata..tak nocny stav 3x krat hore..no nic moc..a nejak divne ma zacina boliet rameno. O pol 8 už spala potom o 23: 45, o 1: 45 a o pol 5 konecne zobudenie o 6.Nech už sa to nejak zlepsi...a tiežcakam kedy pride na to aka je spanok super vec.Bibus to plavanie si nejak už vyriesila?? inak plavky..resp plienky mam tie od huggies..ale vidim na detickach ze maju aj babylove.Aku cestovnu ste kupili? ja mam taku ohradku na kolieskach ze ju v tom premiestnujem ale nieco take by som este chcela.JAj a este kam do petrzky chodis? moznu ju aj poznam..

kwetinnka
5. feb 2010

Bibi to druhe plavanie co som pozerala 1 krat je na www.alva.sk...akurat ze tam je to intenzivnejsie a o 2 vstupy menej za tu istu cenu.Mne v tom snope vyhovuje to ze je to cez vikend takze mm chodi s nami.

mirka907
5. feb 2010

Tiez prajem dobre ranko....Zaspali sme o pol 9 a sme hore od pol 6...a v noci 2krat hore..rano sa najedla a som myslela ze bude este spat...uz to tak vyzeralo, no zrazu rev. Natrela som dasna a zavladlo ticho, akurat ze uz bolo uplne po spanku. Aj svagrina vravela, ze jej deti sa tak spravali ako nasa ked sli zuby, ale ja zacinam mat obavy, ze este dlho ju budu dasna trapit kym sa nejaky ten sviniar zub prereze.

bibulienka
5. feb 2010

ahojte dievcata... takze noc... zaspala o pol deviatej...do desiatej bola dva krat hore... potom bola hore o polnoci na papanie, potom o pol stvrtej a vstavanie 7:10....
ale uz fungujem ako na povel...uz si asi zvykam ze v noci vstavam a robim to automaticky...
plavanie... no uvidiem asi ked tak ten snop...to je super ze je to cez vikend..a manzelik sa moze zapojit..uvidime..teraz ideme na ten pobyt a tam vyskusame bazen ako sa jej bude pacit...
postielku sme kupili taku ze ma tiez dve kolieska...a tie bocne vyplne su priesvitne...aby aj nieco videla
do petrzky chodim k dr.spanikovej na fedinovu...je fajn..
mirka...aj ja som natrela dasienka dentinoxom a bol na chvilu klud...zuby kde ste????

ivka my ked sme boli na svadbe...sme poprosili mladomanzelov aby nam pozicali izbu kt.mali objednanu na noc, tam som ju nakojila aj prebalila.... kludne ich popros, a mliecko ti do chladnicky schovaju v kuchyni a horuca voda na zohriatie sa urcite najde 😵 😵 😵 😵 😵 ...mala bude mat zazitok... princeznicka

inak pre vas bayby co maju deticky ekzem ale aj pre ostatne objavila som super podbradniky...tommee tipee.. maju okolo krku taku sissiu vyplnenu manzetku takze slinky ani jedlo nezatecu pod krk...su z jemneho frote a su fakt super...

kwetinnka
5. feb 2010

no je to tak ze vzdy ide do vody s babom jeden rodic..ale mozte chodit na striedacku.Spanikovu poznam..ja som chodila na fedinku cely zivot..kým sme sa sem neprestahovali.A už aj ma tie dasienka zdurene??

bibulienka
5. feb 2010

ano a ked ich masirujem "drzi ako hluchy dvere" 😀 😀 😀 😀
mame take super hryzatko od MAM...ma take drobne akoby kefky to miluje 😵 😵 😵 😵

bibulienka
5. feb 2010

dnes robim kolacik, na skusku..lebo chystam velku oslavu (starnem a tak to oslavujem 😵 😵 😵 )..potom vam dam vediet aky bol...

mirka907
5. feb 2010

Biba my mame dasna zdurene uz hrozne dlho. Ja jej teraz v ustach nebadam ziadnu zmenu, ale dasna si vo velkom masiruje, co predtym nerobila. Takze nechapem.

ivkaivka
5. feb 2010

No my sme hore od 6,00, myslela som,ze pospi, no revala ako pavian,kym sme nezosli do kuchyne, tam zacala stebotat, usmevy, tak som pochopila, ze zo spanku nic. No to je asi 1x.inac vstavame okolo 09.00-10.00. tak sa citim, akoby ma presiel parny valec. Teraz si zdriemla, no ja asi idem dnes vycistit kupelnu, zajtra nebude cas. Po vcerajsom kontaminovanom mlieku, je trocha cervena, tak som si aspon potvrdila, ze jej vadi nieco v strave. Ja len dufam, ze to nebude mlieko, alebo cukor. To by chudatko nemohla takmer nic. Neviete, da sa z alergie na BKM nejako dostat?

uankab
5. feb 2010

ahojte, tak nas v noci bolelo brusko, ani netusim kolko krat som pri nej bola hore 😖 ... zacalo to uz vecer o 10, masirovala som, cvicila nozickami, dala infacol 2x... kedze manzel vstaval rano o 5 do prace, tak som k nej chodila len ja a citim sa dnes ako matoha 😖 .. vcera som jedla ryzu a bolo v nej trosku hrasku, myslite ze by ju mohlo boliet brusko z 5 hraskov???
ivka, chvilku mi trvalo pokial som pochopila kontaminovane mliecko 😀 ... u nas mam tiez podozrenie na BKM alebo na intoleranciu laktozy, uprimne si ale nedavam pozor kde vsade je laktoza, ale ked som napr. minule zjedla jogurt, tak sa to zasa zhorsilo... kazdopadne testy na to je robit priskoro, pretoze z krvi su nepresne... no a biopsia na takych malych babatkach, to si neviem predstavit... ked som to hovorila doktorke, tak povedala ze to moze byt docasne a z toho vacsina deti vyrastie... a druha vec je sa to prejavi najma ked zacnes prikrmovat... nemohla to mat z toho co si jej dala - myslim ze si pisala ze papala nejaku zeleninku na obed...
a vcera sme sa prevratili z chrbatika na brusko 😵 , tak uz to vieme obidvoma smermi 😉
co sa tyka svokier, ivka presne to iste je v nasom pripade, radsej to nekomentujem... u svagrinnej bola mesiac a magdalenku cez skype videla dokopy 3x...

arrett
5. feb 2010

Simonko dnes tiez bojkotoval noc. Nakojila som ho klasika vecer o siedmej, spinkal do desiatej. Potom o dvanastej zacal plakat, tak sme ho nechali a po 5 minutkach zaspinkal a spinkal dalsie dve hodinky do druhej. Potom do piatej a nasledne do pol osmej. Asi som predtym urobila chybu ked som mu davala jest hned ako zaplakal. Potom si pytal kazde dve hodinky a ja hlupa som ho krmila. Ach tie deturenca.
uankab - aj ja mam podozrenie na hrasok. Jedla som rizoto a potom maleho bolelo brusko. Daval si nohy pod brusko, najprv som si myslela ze ho to bavi, ale neskor som prisla na to ze ho to brusko boli.. som ja ale matka, ach jaj.
mne byvaju svokrovci 10 km od nas. Ked som bola tehotna, tak neboli u mna ani raz a to som bola od 6 tyzdna na rizikovom. Moja mama byva na vychode a Simonka chodieva navstevovat castejsie ako oni. Ale rodinu si nevyberies... iba mnazela...

bibulienka
5. feb 2010

arrett uplne suhlasim 😎 s tou poslednou vetou... dnes som bola vonku iba hodinku ale Lucka uz taha druhu hodinu v kociku...ale mam podozrenie ze zacina spavat len 2x denne aj to len pol hodinku, len v kociku spi dlhsie...

janka3.12
5. feb 2010

arett aj ja mam maminu na vychode, svokrovci byvaju 10 min autom od nas, ale svokra chodi len raz tyzdenne aj to o pol piatej /kym doma navari dvom "detom" - 23 a 20🙂/ a muz je o pol siestej doma, bohovska pomoc🙂 ked dojde mamina, je s malym, stiha navarit ozehlit...prosto nechapem, svokra je fajn, ale ako vravis mohla by chodit castejsie.

dnes sme boli na poradni, moc mame v poho, mame 7, 72kg a meriame 70 cm🙂 doki povedala ze vazi sice viacej ale na svoju dlzku je ok....ved sa ani necudujem ked manzel ma 1.96 a svagor 2.06....prcek to iste nebude🙂 dnes sa opraskal zase zemiakov a mrky, normalne celu misku, zajtra pridavam tekvicu, tak som zvedava

Miruska super ze jej chuti🙂 to som rada...ivka ryzovu kasu alebo krupicku ma nestle - mliecnu aj nemliecnu ale viem ze aj napr. nutrilon ma mliecnu, prisla mi vzorka, ja ju nepouzijem, tak ak chces mozem ti poslat.... a ine neviem asi aj hami...ak mozes skus nemliecnu a daj mliecko....alebo mliecnu🙂

ivkaivka
5. feb 2010

uankab, papame len zemiak, nemyslim, ze z neho to ma. Svokry-no coment, to je des, ale vsimla som si,ze len matere manzelov su take... 😀
Jani, aj ja mam tu vzorku, tak mozno skusim. Dnes mi mala spraskala 16 lyziciek zemiacikov, kolko jej mozem dat max.? Uz som sa bala, ci to nieje vela, tak som ju stopla. Kolko davate vy? Zajtra ideme na brokolicu, tak uvidime. Ozaj,to zajtra mam dat len brokolicu, alebo aj zemiaciK?

bibulienka
5. feb 2010

....ivka... Lucka spapa cca 8Oml tej zeleninkovej kase..mam tie avent pohariky a tam je aj odmerka..ale asi by zjedla aj via..pisu ze max 150-200g na jednu porciu
ja by som jej dala aj zemiak aj brokolicu...aby mala aj nejaku chut ktoru pozna..ja vzdy pridam nieco k zemiaku ten jej strasne chuti...

mirka907
5. feb 2010

Ivka ja by som tiez dala aj zemiak aj brokolicu. My sme o 5tej zbastili misku kase, zaliala to cajom a o 45 minut pistala ze chce jest...a teraz vecer sa napraskala zas mlieckom..cez den sa poriadne nenaje a na noc sa napraska 😠
Dnes som malej kupila konecne toho hovoriaceho psika...dostane ho na pol rok..A zreklamovali mi aj kolotoc...akoze som rada, lebo uz som ho nechcela spat, kedze by som ho malej uz nad postielku nedala. Tak som sa s nimi dohodla, ze ho vymenim za iny tovar...Tak Viki ma doma okrem psika 3 nove hracky🙂 ale budem jej ich davkovat postupne.
Mala spi, manzel odisiel , tak ja idem pozmyvat aby som mala zajtra pokoj.

janka3.12
6. feb 2010

no vcera sa Oli v noci dvakrat zobudil...raz sa hcel akoze hrat, uspala som ho a druhykrat mal zavrete ocka, a prehadzoval sa, tak som mu len dala cumel a zaspinkal....asi preto ze musz nebol doma, mali kpustnicu z prace..

dnes ma tak nasral /pardon za vyraz/ samozrejme ze si nedava pasy v aute ved naco, nikoho neohrozujem, ale nezastal na stopke a 100 eur pokuta...tak ja setrim, u kozmeticky a kadernicky som nebola ani nepamatam, na seba som si nekupila nic od porodu a on "vyhodi" na pokutu 100 eur, som myslela ze ho rovna zabijem....ach jaj, chlapi su zvlastne tvory

mne vcera doki povedala ze moze spapat 150 - 200 ml, tak ako vravi bibka, odhadom teraz spapa asi 80, ale vcera mu uz bolo málo tak dnes mu dam viacej🙂

celin
6. feb 2010

ahojte nestiham vsetko citat, ale musim sa pripojit k debate o svokrach. moja svokra bola u nas 1x a aj to asi 2 hod a ani nepockala kym sa kubko zobudi a ponahlala sa domov.keby sme neboli 2x my u nej tak by ho este nevidela.byvame 130 km od svokrovcov a aj od rodicov a moja mama sem pride kazdy mesiac aspon na par dni.

mirka907
7. feb 2010

Janka, ta pokuta ozaj "potesi"...Ja skusam peniaze neriesit kym su...Ale musim povedat ze mam ozaj stastie, lebo co sa napr. oblecenia tyka, tak mi kupujeme pre Viki malo co.Moja mamka nas zasobuje, taktiez svagrina po svojej malej nam zas dala dve plne tasky. Joj a ked sme pri svokrach tak aj ta ked uz je mala vacsia nieco donesie...Akurat sa uz velmi "tesim" kolko vysolime za autosedacku...
Baby, dnesna noc bola zas horor, zase som strasne malo spala. Som u nasich a otec bol na plese, zabudol si kluce, tak okolo 2hej v noci zvonil...Isla som mu otvorit branu, studeny vzduch mi dal facku a uplne som sa prebrala, tak som sa v postely asi hodinu prehadzovala. Mala mi dala budicek o pol 5tej.Do 5:45 bola hore a potom zaspala ale len do pol 7mej. No a okrem toho bola este v noci dvakrat hore...samozrejme v iny cas ako som ja bdela po otcovom zvoneni...
Jedno ma ale utesuje, ze nam asi seriozne idu zubky...Skontrolovala moja mama a aj svokrovci a dole to vyzera na zubky a aj hore sa vraj jeden tlaci...tak nech ti hajzlici uz konecne vylezu, lebo ked ma toto ma cakat este par tyzdnov tak si to asi "hodim".

celin
7. feb 2010

My sme boli teraz 5 dni u sovkrovcov, Kubko bol uzasny. Stale usmiaty, boli z neho hotovi. Zaujimave, keby sme my nedosli tam ani ho nepoznaju a zrazu aky je uzasny. Raz sme tam boli , cez vianoce a vtedy ho popestovali 5 min a vratili, lebo mrncal. Teraz ked bol usmiaty tak zrazu su ochotni ho postrazit, ved snad zvladnu male dieta. Na vianoce nam ho nezobrali ani aby sme sa najedli. Moja mama ta ho postrazi aj ked place a aj s nim ide na prechadzku. Svokra s nim pojde na prechazdku ked bude na to pocasie. Moju poznamku ze Kubko chodi von kazdy den odignorovala.
No noci su hrozne stale, je hore kazde 2 hod a vacsinou ho musim nakojit. Dufam ze ked mu vylezu zuby bude lepsie. Uz mu trochu trcia 2 horne. Len budicek si posunul zo 6 na 5. ☹

janka3.12
7. feb 2010

svokra aj ked je zlata, je vzdy "len" svokra🙂

nasi svokrovci su v poho, no castejsie sme my u nich nez oni u nas.)

arrett
7. feb 2010

Od včera spinka Simonko sám vo svojej izbe. Myslite, že je to skoro??? Kde spinkaju vaše bábätka? Má izbu hneď vedľa našej spalni a ja ho pocujem už keď mrnci. Spinkal bez problémov, dokonca lepšie🙂)) Zobudil sa v noci iba 2x. A my sme si s manželom konečne po 3 mesiacoch mohli užiť radovanky🙂
Dnes je vonku krásne, tak som ich vyhnal aspoň na 2 hodky... Aspoň si trosku oddychnem a maly sa v kociariku dobre vyspinka.

bibulienka
7. feb 2010

Lucka spinka s nami v spalni a myslim ze tak skoro ju ani inam neprestahujem..je to pre mna praktickejsie a aspon ju mam "na ociach"....
manzelik sa prave vratil z vonka...je krasne ale aj celkom zima , obaja prisli vymrznuty ale Lucka uz spinka druhu hodinu v kociku...som zvedava na noc... 😔 😔 😔

nikushka0
7. feb 2010

ahojky dievcata....ja len ze sme sa prave vratili z nemocnice...KONECNE!!! mali sme 47 cm a rovnych 3000g...sme zdrave, papame, pisame, kakame....🙂))

mirka907
7. feb 2010

Joj Nikush gratulujem🙂...prajem Vam nech si cim skor na seba zvyknete a nech spite, papate a veruze aj kakate co najlepsie🙂)).Ked budes mat chvilku cas daj nam vediet ako prebiehal porod, ktoreho dr. si mala a tak 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre