Som prvorodička. Čo mám od pôrodu očakávať?

petraja
11. jún 2008

baby mna caka prvy porod a dost som v sokoch ze co ako lebo ma este moj doktor neinformoval tak sa dost bojim lebo kazdy vravi ze je to bolest a neviem co tak neviem co mam vlastne cakat 🙂

janka3.12
7. feb 2010

nikushka gratulujem🙂

arett ked je maly v poho a zvlada to dobre, tak je to v poho🙂 ja planujem Oliverka premiestnit do detskej izby, ktora je vedla nasej spalne ked bude mat rok, uvidime ako mu to pojde🙂 v septemrbi idem do prace a maly asi k opatrovatelke, tak aby toho nemal naraz vela...uvidime

nikushka0
7. feb 2010

mirka....dakujeme velmi pekne....noo...my uz sme si asi aj zvykli...Simonka je velmi pokojne babatko...len papat a spinkat a stale dookola....porod bol pre mna dost narocny...pri poslednych kontrakciach som uz nevladala dychat, ale ked mi dali kyslik, tak super...trvalo to len chvilku...4krat som zatlacila a bolo...manzel bol pri mne...to doslova rodil so mnou...drzal ma za ruku a dychal presne tak, ako som mala ja...no len som uz potom nevladala...som bola ako v tranze potom....no ale zvladli sme to a stalo to za to...citim sa super, len sediet este uplne neviem....ale zahoji sa... 😀
no a ver-ci never...netusim kto ma odrodil...taky zlaty fuzkaty doktor...taky nizsi...a jedna sestricka bola taka zlata...mlada a bolo vidno, ze to co robi, robi s laskou....fakt super zena....

bibulienka
7. feb 2010

Nikushka..gratulujem 😀 😀 😀 😀
uzi si kym je Simonka malicka, kym len spinka a papa.... ked podrastie bude "vacsia" zabava..ved to tu citas co trapi nas co mame uz vacsie deticky 😵

nikushka0
7. feb 2010

dakujem....je to super pocit...hlavne to, ze som konecne doma pri manzelovi...je mi obrovskou oporou a velmi mi pomaha, takze ja som uplne v klude....
jasne, ze bude veselo...ale ved o tom to je...kazda si tym prejde....tak aj my to zvladneme... 😀

ivkaivka
7. feb 2010

nikuska blahozelam, super, drzte sa.
To tych 150 ml. ako odmerate? Ved to je skoro cely via poharik. Pana moja tolko nezje. No brokolica jej chuti, zemiak nie. Krmite presne na obed? Moja je taka unavena, ze len place, tak ja jej davam az okolo 16.00, to je jej obed. Dufam, ze nevadi, ze tak neskor..
Po vcerajsku som jak vyfliaskana, isli sme domov este cez redovy, tak sme dosli okolo 01.30, ja este sa odlicit, odsat mlieko...zalahla som o druhej, Olivia hore o tretej, tak este o siedmej a definitivne sme vstali o osmej. Je mi normalne zle.
my mame malu tiez v spalni a kym nedokoncime prestavbu, alebo sa nezbudujeme tak ostava s nami. Aj keby som mala kde, tak ju urcite nedam prec, ja totiz hocikedy musim podat len cumel...tak to by bolo fakt neprakticke.
nikuska blahozelam, super, drzte sa. Prajem hlavne vela mliecka a velkeho hladosa. drzte sa

uankab
7. feb 2010

jeej nikusha blahozelam !!! tak si sa konecne dockala 🙂... prajem vela mliecka a pokojne noci 😵
my mame malinku tiez v spalni, bude tam aspon do pol roka, mozno dlhsie... podla toho kolko krat za noc budem kojit... momentalne stale sme na cca 3 hodinach, nad ranom castejsie a to by sa mi do vedlajsej izby chodit nechcelo 😅

ivkaivka
7. feb 2010

no moja teraz v noci papa super, teda aspon posledne 3 dni. Najprv papa po 5 hodinach (naje sa o 22.00 a tak az okolo tretej) a potom po 4. Len co z toho, ked ja kuvikujem na konikovi 😀 -ach zavislost moja.
Zajtra ideme na rehabilitacne cvicit, mam z toho strach, ci velmi nebude plakat a ja s nou.

mirka907
8. feb 2010

No tak ta moja, papa prvykrat po 3 az 4roch hodinach a potom je to bieda...Dnes v noci:..vecerala o pol 8mej s velkym krikom, potom o 23:20 a 2:20 a dalsie vstavania uz boli po 1 a pol hodine!!! a budicek definitivne o 5:15...takze u nas je to hrozne, hrozne, hrozne...Dnes sa poriadne postazujem doktorke...
U nas teda urcite nehrozi, ze by sla do nej izby....ale tak okolo jedneho roku planujem...
Vcera som bola u nasich a bol tam aj brat s rodinkou. Tak sme sa bavili o spani deti a "potesil ma". Ich 2 a stvrt rocna dcerka prespala celu noc az teraz. Ked jej vysli posledne zuby...Tak sa strasne tesim lebo nasa Viki ma spanok zatial taky isty(teda o nicom), ako ich dcerka v jej veku.
Ivka drzte sa na rehabilitacii.

janka3.12
8. feb 2010

baby neviem co sa robi ale posledne tri dni sa Oli v noci budi ako hodinky, okolo jedenastej az polnoci, vtedy otvori ocka a rozprava sa v postielke sam, no nezaspi, musime ho pohojdat na rukach a za 10 min zaspi....a potom druhykrat okolo tretej, vtedy sa len prehadzuje a mrnci so zatvorenymi ockami, tak mu len dame cumlik a zaspina....nechapem, normalne neviem ci mam nejako inak davat kasu, alebo co.....ina odkedy prikrmujeme/spapa tych 150🙂/ tak papa mliecko pomenej..ale naviackrat

ivuska ja ked si rozmixujem, prelejem si to do kojeneckej flase z ktorej mu davam kasu a viem kolko mu davam, ozaj dosli ti CD?

mirka907
8. feb 2010

No Janka ked uz sa tvoj Oli v noci budi, tak nieco zle je asi v tom nasom slovenskom vzduchu...Uankab, ty si v Anglicku?Tak aj tam je potom rovnako divny vzduch 😀 ...
Ja kasu asi zrusim...chutit jej chuti strasne, ale je na ukor vecerneho mliecka(vypije ho ovela menej) a to teda nie je dobre...

bibulienka
8. feb 2010

no dnesna noc... 🙄 zaspala cca o pol desiatej po 4 hodinach co bola hore . .. o pol dvanastej rev strasny... uspavali sme ju obaja na striedacku pol hodinu...potom papala o pol tretej a o pol siestej..budicek opred siedmou...

ale co je super tak cez den papame uz cca kazde 4 hodiny...je to super mat tolko volnosti

kupila som Lucke take fajn kocky od fisher price s vysuvacimi hlavickami...doslova ich "zerie" (olizane su uz vsetky) su lahocke a pacia sa jej..

inak zacala som zistovat jasle...by ste neverili ake je to komplikovane zohnat miesto....

bibulienka
8. feb 2010

juj ma nastvali z roboty..bola som tam pred tyzdnom podpisat papiere a ich napadlo ze na nieco zabudli a mam prist zase...ako sa mi tam nechce trepat...

janka3.12
8. feb 2010

mirus aj ja premyslam co s tou kasou, lebo mliecka vypije pomenej...no budem davat menej kase....napadlo mi ci sa nebudi kvoli zubkom....ozaj alebo zlym snom?

a mozno nemoze spat lebo ho vyrusujeme my ked sa otacame a ked poniektory chrapu /manzel🙂/ mozno by mal v izbicke klud, ktovie🙂

uankab
8. feb 2010

ja som citala, ze babatka sa od 6 mesiacov budia castejsie na rozne sumy (napr. ked idu rodicia spat a pod), preto odporucaju ich premiestnit do vlastnej izby.. ja si ale myslim ze to je este skoro..
dnes mame mizerne pocasie, vonku fuka, pada dazd so snehom, Magdalenku som ulozila spinkat do postielky namiesto prechadzky v kociariku a uz pol hodinu to bojkotuje... vobec nevyzera ze by chcela spat, ale keby som ju dala do kociarik a isla s nou von, tak spi do 5 minut... mozno s nou pojdem aspon pred dvere 😝
janka, mirka - kedy davate tu kasu? skuste nejako hned poobede, ked sa vam zobudia, nie tesne pred spanim...
bibi - to potesi 🙄
ivka, ako ste dopadli na cviceni?

bibulienka
8. feb 2010

ivka tak ako na rehabke??? neplakali ste moc 😉 ???

mirka907
8. feb 2010

Uankab kasu davam okolo pol 6tej...A papa este o 7mej mliecko...Doktorka povedala ze kedze nema efekt tak ju mame zrusit a davat na obed zeleninku ....
A ked sa nam ten spanok nezlepsi do dalsej poradne, tak to mozme zacat riesit. Podla nej to zubky nie su ale ze mozu prekvapit. Podla mamky, svokrovcov a svagrinej to zubky su..No ta si vyberte...A ja uz neviem co ine to moze byt.
A inac mame 7650 gramov. Riadna buchta je.

uankab
8. feb 2010

mirka fuha, tak to mate o kilo viac ako my... a kolko meriate? my sme mali minuly tyzden 6720 a 65 cm...
ja som nakoniec supla malinku do kociariku a isla s nou do slova pred dvere, juj ako hnusne tam je.. zaspala do 5 minut, uz je vo vnutri... susedia musia mat so mna zabavu...
no ale myslis ze zeleninka na obed pomoze viac? a mozno potrebuje aj kasu aj zeleninku... len skus dat zeleninku okolo 10-11 a kasu okolo 16-17.

mirka907
8. feb 2010

Uankab nam dlzku nemeraju, neviem preco...Ale nosime niektore veci 74 a tie zvysne 68cky su len tak tak. Neviem ci pomoze zelenina viac, ale na kasi mi vadi, ze je na ukor materskeho mliecka. Zeleninu bude este dost dlho podla mna zapijat. Uvidim ako to pojde a mozno nakoniec bude jest aj tu kasu. Dnes je extremna hladoska, tak nakoniec to mozno bude potrebne..

mirka907
8. feb 2010

joj a aby som nezabudla...Biba vsetko naj k narodkam!!!!

bibulienka
8. feb 2010

dakujem...

uankab
8. feb 2010

mirka, tak ju odmerajte doma... my ju meriame kazdy mesiac, ked nam ju nezmeraju u doktora...
co sa tyka oblecka, tak my nosime 3-6mesiacov, co by mala byt 68, ale su dlhsie s porovnanim s vecami, ktore mame z domu... napr. svokra nam doniesla bodynka velkost 68 a tie ani cez hlavu neprepchame 😠 , na dlzku su asi o 5cm kratsie ako tie co sme kupili tu...
podla mna ju zeleninka nezasyti tolko ako kasicka... ved vyskusas a uvidis... mne povedali, aby som este pockala a aj kvoli tomu ekzemiku chcem co najdlhsie kojit... snad tie 3 tyzdne este vydrzim...

mirka907
8. feb 2010

Podla mojho meranie 68🙂...

uankab
8. feb 2010

Magdalenka je uz hore, spinkala 40 minut.. neviem co s nou dnes je... a celu ma teraz ogrckala 😖

janka3.12
8. feb 2010

bibka vsetko naj🙂

uankab, na obed papame zeleninku a uz nezapijame mlieckom, kedze spapa tak 150 - 200 ml, dnes spal po kasike vonku a potom dnu v kociku dve a pol hodiny.) a kasu davame po kupani o pol osmej asi 100 ml a este mliecko , toho vypije tak 80-90ml....tak rozmyslam presne o tom co si pisala vyskusat dat kasu o pol piatej ked olovrantujeme🙂 a po kupani len mlieko....sak ani mne netravi dobre ked sa na noc napraskam🙂 mozno pomoze Beba 2, ta je sytejsia...no je az od 6. mes.....ale skor si myslim ze to bude to budenie na sumy🙂

zeleninu papama na obed o 13:00, nastastie mame rytmus v papni, takze buduci mesiac nebude problem zaviest ovociena "desiatu"/o 9:30 cca/

Oli nosi 68...ale to je uz ltt, lepsie mu sadne uz 74

bibulienka
8. feb 2010

Janka dakujem 😎 😎 😎
no Lucka spapa na obed cca 100ml zeleninky a potom ju este nakojim...a poje akoby nic nejedla...a na noc ju len kojim, este som kasu neskusala....ak tak mozno odstirkam mliecko a zarobim ryzovu kasu..uvidime...my idem edo poradne az na buduci tyzden v paitok tak som zvedava kolko pribrala a narastla...

ivkaivka
8. feb 2010

jani, dnes na mna vykrikovala postarka, ale som driemala s malou tak som to ignorovala,takze asi doslo. Uvaz, na celu ulicu: Ivanaaaaaaaaaa, Ivanaaaaaaaaaaaa-asi 10 min.tapa jedna, hanba, neskutocna, nie aby nechala papier v schranke, sak aj tak balik nemala so sebou.
rehabka super, nic hrozne, len 2 cviky, spolu sa to cvici 4x po 4min. vlastne len lezi na chrbte a lopatky jej tlacim na podlozku a hlavicku ku mne, aby precvicila svala a potom lezi na bruchu, vobec ju to neboli,len sa jej to nepaci, tak reve jak pavian. No ked ju potom dala na brusko, krasne sa drzala. Vraj je velmi sikovna a vraj dobre,ze sme dosli teraz, aspon to rychlejsie zvladneme.
To spinkanie ma mrzi, ja musim poklopat, v noci je to super. My sa len trapime s jedenim. Vobec nechce, pluva, napina ju, som rada, ked prehltne 2 lyzicky. U vas je to ako???
Mirka, vazite krasne. Moja ma len 6 kg a 61cm, nie je nejaka krpata? Sice asi po mne. A vaha, vraj normal.
Janka, zeleninku davas po lyzickach, alebo mixujes do flase? Ja po lyzickach, no nechuti jej. Neviem co s nou robit.
Bibka, vsetko naj.
Uankab, Magdalenke vsetko naj, k 5.mesiacom.

uankab
8. feb 2010

bibi, blahozelam, pekne to oslavte... a kolko mas? 😉 ak mozem byt zvedava...
Magdalenka dnes grcga cele poobedie... 😖 ... netusite z coho to moze byt? teplotu ma okolo 37... davala som jej aj cajik, aj ten vygrckala. idem ju dat do pyzamka a ulozit spinkat. dufam ze nebude chora...

bibulienka
8. feb 2010

dakujem vsetkym no uz mam prvy rok na zaciatku cislo 3... asi tolko ...
uankab...blahozelam k 5 mesiacom...daj malej vodicku (neviem ci je u vas nieco ako ruzova kojenecka voda lucka)...mozno na nu nieco "lezie" ...len je treba davat casto pit aby sa nedehydratovala ked grcka...a neprehnalo ju??? dufajme ze vas nenavstivit rotavirus (ale pri tom je takmer vzdy hnacka)...drzim palce aby ste boli v poriadku

mirka907
9. feb 2010

Uankab ako sa mate?Uz je to lepsie?
My sme dnes spali do 6tej...Sice 4krat bola hore, ale len si cucla a spala dalej. Teraz nemam silu redukovat to nocne vstavanie, takze jej dam sancu nech si to skoriguje sama🙂)
Vecer o 8mej ani necekla a spala a rano sa zobudila ze si musi prdnut...taku strelu dala, ze podla mna zobudila aj susedov🙂...
Dnes ideme spat na mrkvicku..tak som zvedava, co mi na nu po kasi povie...
A treba mi ist do roboty kvoli danovemu priznaniu...Hrozne sa "tesim"... 😠

bibulienka
9. feb 2010

o dnesnej noci sa nevyjadrujem... a vstala o pol siestej... 😝 😝 😠 😠
uankab ... tak ako???
my dnes skusame brokolicu..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre