Som prvorodička. Čo mám od pôrodu očakávať?

petraja
11. jún 2008

baby mna caka prvy porod a dost som v sokoch ze co ako lebo ma este moj doktor neinformoval tak sa dost bojim lebo kazdy vravi ze je to bolest a neviem co tak neviem co mam vlastne cakat 🙂

bibulienka
22. feb 2010

dakujem

arrett
23. feb 2010

Môj manžel sa hneva, že všetky tie hračky sú na baterky. Že nič nerobí len ich kupuje a nabija 😀DD a vraví že kde sú tie staré dobre drevené hračky. V podstate ma pravdu. Už skoro každá hračka hra nejaké melodie aby stimulovala sluch dietatka. No niekedy to trosku prezenu a je to moc nahlas. Spomínam aké sme my mali niekedy hračky😀 C každom pripade som manželovi zdôraznila že hračky sú dôležité a že najbližšie kupuje hračky pre malého on. Som zvedava !!! Predpokladám, že vyrezavany drevený konik..haha

mirka907
23. feb 2010

Arret 🙂))
Ale inac drevene hracky su podla mna super . Ked bude mala starsia tak jej ich budem kupovat, lebo su vacsinou edukativne...Len si zober ze v dnesnej dobe su tiez strasne drahe.

kwetinnka
23. feb 2010

AAhojte...miri tu go baby go si kupila v draciku??ja ma,m na tie draciky strasnu smolu..nikdy tam nic nemaju ked tam idem.Drevene su kraasne ..a mas pravdu su dost drahe.
Bibi prepac ze som sa vcera neozvala ale tiey sme spali podobne ako vy..asi bol zly tlak...a este som sa snazila aj varit tak som nestihla..ale zajtra vas ocakavame..tesim sa...a vase domace vazenie bolo skoro presne...velkacka:o))
Neviete mi poradit kde by som zohnala pre tu nasu maluplavkynu narukavniky??idem skusit tu alvu ci sa tam nedaju kupit....

mirka907
23. feb 2010

Kwetinnka ano v draciku...Ja mam dracik najradsej, lebo maju najlepsie ceny...

kwetinnka
23. feb 2010

a co to tam stalo?? lebo co pozeram nannete stoji okolo 14E....ja mam na dracik smolu...akurat sme tam nejake kocky drevene kupili minule v akcii..ale ani puzzle tam nemali..a to som bola v 5 dracikoch!!

mirka907
23. feb 2010

Sa mi zda ze 13.90...A to puzzle este chces kupit? U nas maju velky vyber puzzle v Hornbachu, tak skus tam.

kwetinnka
23. feb 2010

noo tam som nebola..už som to pozerala aj na nete...noo chcela by.som...mozno sa tam zbehneme cez vikend kukunut..a ty mas to gulate kde sa daju aj kusky vybrat ?

mirka907
23. feb 2010

Ano ja mam to gulate, ale mala ho furt rozobera a bojim sa, ze nejaky kusok zje..Ak mozem poradit, tak radsej kup take, co nema male kusky..

kwetinnka
23. feb 2010

kuknem este nanete co najdem a potom cez vikend skusim ten hornbach

janka3.12
23. feb 2010

kwetinka na mimibazare sa da kupit nove od 9e...daj si do vyhladavaca penové puzzle...je ich tam kopa🙂

a skus ach chces aj tu hracku fisher price....

bibulienka
23. feb 2010

Kwetinnka..zajtra o druhej pri lekarni???
no Lucka stale vymysla...to dieta vobec nespi....vcera cez den viac ako nieco cez hodinu neposdpala a budicek zase o siestej
😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠

bibulienka
23. feb 2010

rukavniky na plavanie mali aj v alltoys

kwetinnka
23. feb 2010

pisala som do tej alvy a tam maju tieto malinke za 20E..dobra palka...tu hracku som na nete nasla...aj lacnejsie..a tie penovepuzzle už tiež brazdim...ja som sa teraz s malou vonku tulala hodinku..a už spi skoro dve...juchuu...lebo vcera co to bolo za spanky 3x 20 min..a to bolo vsetko.Ano Bibi o 14 pri tej lekarni.

mirka907
23. feb 2010

Baby co vam deti uz jedia prikrmy: Stale ich zapijaju mlieckom? moja teraz zjedla okolo 150 gramov, vypila 100 ml caju ale nebola spokojna kym nedostala este aj mlieko...

janka3.12
23. feb 2010

mirka presne tak aj Oli, spapa prikrm...ked nedostane nic za prikrmom, akoze vydrzi, ale nie je syty, menej spi a je umrcany, cajik nechce a dnes spapal 140 kase a za tym este 100 ml mliečka, boli sme vonku a uz dve a pol hodiny spi......minule som ale kdesi na nejakom fore citala ze moze trvat aj do roka kym si dietatko uplne zvykne papat iba kasu, resp. tuhu stravu...tak neviem....a ja som sa tesila ze zacinaju prikrmy ze usetrime aspon na UM🙂🙂🙂

bibulienka
23. feb 2010

no Lucia sa napapa zeleniny a este sa poriadne napije MM....caj nechce potvorka
😵 😵 😵 😵
Lucka dnes jedla na desiatu aj jablkove pyre, na obed zeleninu s maskom a este si riadne potiahla...

mirka907
23. feb 2010

Biba vy uz prikrmujete mesiac nie? My davame zeleninu este len dva tyzdne, takze ovocie aj masko budu az o 2 tyzdne.
Prave sme sa vratili z prechadzky...vonku je pocasie original na chripku a ja sa tak nejak naprd aj citim...

bibulienka
23. feb 2010

ano my uz mesiac papame prikrmy..Lucka ma uz pol roka...velmi rychlo to bezi...mam pocit akoby sa len vcera narodila 😵 😵 😵 no takto pred polrokom som este bola na por.sale po porode a Lucka uz sedi...

nam dr. uz o tri tyzdne dovolila skusit aj detske susienky a krupicu...teda lepok...

janka3.12
23. feb 2010

veru ani mne sa verit nechce...nam k polroku chyba este par dni, tiez uz chystame masko🙂 a ovocie.....s tym lepkom chcem pockat do ukonceneho 7 mes., ale uz teraz mu svokra alebo moja mamina daju cmulkat piskotku...

krpec uz zalahol...tak si hodinku pocitam a sup do postele

ozaj bibi, uz si skusala uvareny zltok ze ako?

bibulienka
23. feb 2010

zltok som este nedavala...pozrem este v tej prilohe o prikrmoch a uvidim
😎 😎 😎

celin
23. feb 2010

ahojte, ja davam len zeleninu, masko nechcel a potom nechcel papat nic asi 3 dni. takze sme sa vratili len k zelenine a zajtra asi skusim dat ovocie. ja som skusala dat aj ryzovu kasu na veceru, aby sa zasytil a spal dlhsie, ale zjedol len par lyziciek.zajtra ideme do poradne tak uvidime co nam poradi dalej.teraz ani nepribera. 13.1. mal 8,5 kg a pred tyzdnom 8,6. ale vyrastol uz mu je cislo 80 skoro male.
mirka pozerala som video na FB a mala je uzasnaaa a sikovnaaa. to ked porovnavam s nasou knedlickou....kubko sa pohne o par cm alebo do kruhu a ked nedociahne na to co chce tak sa na to vykasle. takze lozit a aj sediet nula bodov. hlavne ze ma 5 zubov uplne vonku a jeden skoro.

ivkaivka
23. feb 2010

no vy krasne papate, ja mam asi to stastie, ze patrim k maminkam, ktorych deti nechcu nic okrem mliecka, vcera mi znama vravela, ze jej syn do 2 rokov fical takmer len na mlieku. Sa asi zblaznim. Mlieka mam menej, na noc davam uz Nutrilon, ale potvorka sa budi kazdu hodinu a pol,ze je hladna, nechapem, ved UM by malo zasytit a nie vyhladovat.
kocky, vajicko papam ja, teraz testujem kvoli ekzemu a mozem vajicko nikdy by som neverila, ze sa z toho budem tesit, ze si ho dam...mnam.

celin
24. feb 2010

ivka ja som tiez kubkovi dala asi pred mesiacom 150 ml sunaru, este som ho nakojila a tesila sa ze bude spat. no po 3 hod. bol hore. ja mam mliecka tak akurat ale ked kojim tak ma niekedy skriabe zubkami a ked budem mat malo tak neviem. absolutne nechce flasu, ani v spanku ho neoklamem. pred mesiacom vypil mlieko z flase asi 3x a koniec. jedine caj vypije obcas z flase. a z mliek vypil len sunar. bebu, nutrilon a france lait som vyhodila.
kubko spapa len mrkvu, zemiak a kalerab a aj to ho krmim pol hodinu. vrti sa a zaujima ho vsetko okolo. krmim ho v tom hojdacom kresle a viac sa otaca ako papa. este nesedi takze stolicku na krmenie mame v skrini. 😒

mirka907
24. feb 2010

Bre ranko...Tak ja uz noc radsej nekomentujem..ale bola som taka KO, ze ked sa mala rozhodla o 5:15 vstavat, nedokazala som vstat s nou a napriek bordelu ktory robila v postielke som spala este hodinu...Manzel nechapal, lebo ten hluk pocul az v obyvacke...
Celin vdaka🙂....mala je zlata, ked sa tak snazi a ovladace, mobily ju lakaju najviac🙂 ale uz som rezignovala a nenahanam ju. Akurat ju teplejsie obliekam aby jej nebola od chladnej podlahy zima.
A tie vase zubky vam zavidim, ja ked si predstavim ze nas este cakaju vsetky, a ktovie ako bude reagovat tak mam normalne strach 😝 ...A nemate doma knedlu ale selmu zubatu 😀
Ivka myslis ze sa budi kvoli hladu?Aj moja sa zvykne zobudit po hodine co sa napraskala a tvari sa ze chce jest, ale nie vzdy je hladna...

arrett
24. feb 2010

Ahojte maminy. Dnes ideme na prvé ovkovanie. Viete mi poradiť na čo sa pripraviť? Pripadne nakúpiť niečo z lekarne? Niečo na teplotu a nozku kam ho zaockuju?

celin
24. feb 2010

arrett nam kazali kupit octanovu mast a sestricka mu ju dala hned po ockovani a potom sme mali dat este doma studenu octan. mast. dali sme mu ju este vecer a nozicka neopuchla ani trosku. na teplotu nam poradili kupit paralenove cipky, ale tie sme nepouzili. prvy raz nemal teplotu vobec a druhy raz len 37,2 takze sme nedavali nic. drzime palce.

mirka907
24. feb 2010

Arret my sme len asi dvakrat prilozili studenu plienku na miesto vpichu a bolo. Nemala ziadnu reakciu ani prvy ani druhy krat. Prvykrat som jej aj tak preventivne na noc dala nurofen, po druhom uz nie.

arrett
24. feb 2010

Ja nemám doma žiadne lieky pre malého. Ten nurofen to je sirup či cipky či čo?

mirka907
24. feb 2010

Ja mam sirup. Ale su aj cipky. V prilohovom letaku je aj popisane ake je davkovanie v pripade horucky po ockovani.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre