Som prvorodička. Čo mám od pôrodu očakávať?

petraja
11. jún 2008

baby mna caka prvy porod a dost som v sokoch ze co ako lebo ma este moj doktor neinformoval tak sa dost bojim lebo kazdy vravi ze je to bolest a neviem co tak neviem co mam vlastne cakat 🙂

mirka907
4. mar 2010

Uankab mame Pierre Cardin...Ja som s nim spokojna a hlavne sa mi sportak na nom najviac pacil...Blbe je, ze je dost zle skladny...teda napr konstrukcia nevojde len tak do hocijakeho auta. Do nasho Stilla nevosla, tak sme kupili este Fabiu combi a tam vojde v pohode....Kvoli kociaru kupovat nove auto, to je fakt rozum co? 😝 Ale nie, to sme museli tak ci tak, lebo Stillo je trojdverove a to manzel este kupoval ked sme neboli svoji(asi na frajerinu, lebo trojdverove auta su podla mna len na to)...A k tomu vytahu, tam nevojde kvoli dveram ziadny kociar a to sme v bloku tri rodiny s malymi detmi..
No to je blbe s tym vajickom, tak drzim palce aby sa BKM nepotvrdila, lebo to fakt bude potom tazke, kedze ako pises mlieko a vajicko su "vsade".

mirka907
4. mar 2010

joj Uankab a este vsetko naj k 6 mesiacom...
A Janka aj Olimu vsetko naj aj ked neskor...nejako mi uslo ze 31. februar nie je 😀

janka3.12
4. mar 2010

miruska aj mne to nedoslo, netrap sa a dakujeme🙂

bibi videla som fotku na FB, kde ste kupili take krasne koleso? planujemmaleho zorat do turc.teplic aj s ocinom, nech si aspon trochu oddychneme🙂

mirka907
4. mar 2010

A kam planujete ist v lete na dovolenku? My asi Grecko Asprovalta alebo Taliansko Portofelice alebo Lignano. Na vsetkym miestach sme boli, no neviem sa rozhodnut. Grecko Asprovalta je super je to tam tiche ale blizko je rusne mestecko, kde sa da dostat kratkou prechadzkou. Taktiez vacsie mesto je par km autom a je to tam lacnejsie ako u nas. Akurat ze je to daleko a chceme ist urcite autom.
Taliansko je zas baby friendly, vsade detske bazeny, detske animacie, je blizsie ale je priserne drahe.
Urcite chceme ist autom a nechceme ist do hotela s jedlom ale chceme apartman alebo domcek, kde si budeme sami varit.
Tak mam dilemu. Ja milujem Grecko, chodili sme tam kazdy rok a ta ich mentalita je uzasna, len to je fakt daleko. Avsak vsade su uz teraz dialnice...
Hehe prave som sa pohadala sama zo sebou.
Kde planujete ist vy?
Dajte tipy.

celin
4. mar 2010

ahoj Mirka my ideme tento rok do Chorvatska na Baska vodu lebo tam ide popri mori promenada az na Makarsku co je asi 12 km a na druhu stranu do Brely takze sa tam mozme prechadzat kilometre. na buduci rok chceme ist do Talianska do Lignana. To uz bude kubko vacsi a bude mat z toho vacsi zazitok. Este sme tam neboli, ale pocula som reklamu ze tam je ZOO , Aqua park a zabavny park.To som prekvapena ze Taliansko je drahe, my sme tam boli asi pred 8 rokmi a potom som nesledobvala ceny v Taliansku. Ja mam tiez rada Grecko, ale tiez je drahe a daleko.
My mame kociak Quinny Freestyle a ked idem k mame Tak sa tiez nezmestime do vytahu, ale nastastie staci odmontovat koleso.
tiez prajem Magdalenke a Oliverkovi vsetko najlepsie.

mirka907
4. mar 2010

Celin Lignano je strasne drahe. Boli sme tam 2 roky dozadu a len slnecnik a lehatka stali na jeden den vtedy nejakych 17 eur, co si myslim je dobra palka. Ubytovanie pohodicka, to sme mali domcek a stal na tyzden do 20 000 este SK a boli sme tam 7mi a jeden pes.
Ja mam na Chorvatsko zle spomienky, ale je krasne to sa musi uznat.

celin
4. mar 2010

Uz som tie sedacky pozerala. My mame Renolux tak snad vyhovuje.

mirka907
4. mar 2010

My este nemame a rozmyslam aku kupit..Romerka sa mi pozadava, len tie ceny...Ale vraj by som mala dostat preplatok na daniach v co verim, tak uvidime. A volali mi z roboty, ze musim prist kvoli zuctovaniu zdravotneho, ze si musim podat ziadost, tak sa tesim. Minuly rok bol brutal nedoplatok, tak snad teraz nebude. Ja sa do toho nerozumiem a potom ked zbadam papier chytam soky...

bibulienka
4. mar 2010

uankab..vsetko naj k polrocku..uz aj vy ste velke slecny 😉 😉 😉
my mame kocik bertini a nastastie sa do vytahu vojde, aj dvere su velikanske aj vytah...byvame v novom "panelaku" tak nastastie sem dali fajn vytah...dnes Lucka zjedla kuracie masko s velkou chutou...v noci spala super...aj cez den uz 2x po polhodinke spinkala...boli tu dnes na chvilu nasi, tak sa pohrala s babkou a dedkom a ja som si nieco aspon porobila...
janka..koleso sme kupili v alltoys v BA...je fajn lebo ma take sedatko a z neho babo nevypadne lebo okolo noziciek ma zabrany
mirka...co sa tyka letnej dovolenky...kedze sa snazime setrit na vacsi byt (ako smiesne to znie ked vieme vsetky kokko je rodicovsky prispevok 😵 😵 😵 😵 ) tak pojdeme len na tyzden do Tatier, pochodit kejake tury a okupat sa na kupalisko..ideme vychovat malu turistku 😀 😀 😀

janka3.12
4. mar 2010

tak je to oficialne,Oliverko ma ekzemik:(, vraj vo vybornom stave /ved nepouzivame ziadnu kozmetiku iba oliv.olej a nahradu mydla od Sebamed/ jedine co ma su trochu suchsie licka, ale ako vravi moja kozna, kedze ma maminu atopicku a ocina alergika obstal slusne🙂🙂🙂 nerobim z toho vedu, lrn ma to trosku mrzi.....

mirka my sme mali malu Romerku/som s nou max. spokojna/, vacsiu mame teraz Maxi cosi a tiez je fajn....pozri na mimibazar, predavaju tam aj nove romerky....

my sme boli minuly rok v Chorvatsku, lebo tam mam blizku kamosku a zakotvili sme v Rogoznici, bolo super, ale trochu studena voda, tak chceme ist niekam kde je voda teplejsia, piesocna plaz....ale uvazujeme tiez nad Greckom, ale az ked bude maly vacsi, aby sme mohli ist letecky... tohto roku vsak nepojdeme nikam kvoli bytiku /bibi my uz nesetrime len splacame hypo🙂🙂🙂/, ale snad buduci rok

mirka907
4. mar 2010

Baby dnes sme prvykrat uplne vynechali mlieko po zelenine...Mala bola bez mlieka 7 hodin. Som zvedava, ci to bola nahoda alebo nie.

kwetinnka
4. mar 2010

Bibi tak v lete mozme na kupko chodit spolu s tými nasimi plavkynami aspon ja planujem aby to potapanie trenovala.Už budeme mat na narukavniky..tak som zvedava ako jej to pojde.S tými vytahmi nezavidim...my tiež byvame v dome takze nieje problem..ale ked idem knasim tak sa zmestime len tak tak.Dnes zjedla 50 ml kase...uspech..nemozem jej to davat velmi neskoro lebo je mi na to v noci smadna...ale obed nechcela vobec..ani lyzicku..noo mozno jednu.A nechcem jej dat ovocie kym ju zelenina neocarila ale do kedy budem cakat-..Tiež zeleninu kupujem normalnu bio brokolica stoji vuse 7 E..a kde mam istotu ze je naozaj bio.Mrkvu,zamiaky,spenat mam domaci...ostatne si v lete vypestujeme zatial nemam na vyber.

bibulienka
4. mar 2010

jasne Kwetinnka ...skoda ze do leta je este daleko...
mirka Lucka dnes zjedla 15Oml zeleniny amlieko tiez uz nechcela ani caj...ale ked potom papala o 3 a pol hodiny bola som fakt rada...sa mi ulavilo...fyzicky...uz dlho som nemala take naliate prsia 😵 😵 😵 som zvedava ako ju budem odstavovat...ozaj dokedy by ste chceli kojit,??

mirka907
4. mar 2010

Biba to iste aj u mna...Prsia som teda mala riadne naliate...teda len jedno 😉
Joj take nervy mam na seba. Mala posledny tyzden chrci, ja odsavam sopliky jak salena a furt mi neslo do hlavy, ze co odsajem tak malo. No a dnes sme zistili preco. Vysavac mal plny sacok a preto netahal. Chuda moje male som trapila s tym vysavacom parkrat za den a zbytocne.

celin
4. mar 2010

sikulky vase, ako to tu citam pekne papate. nas kubko absolutne nic... pekne papal zo zaciatku a zrazu prestal. len kojenie sa mu pozdava.

uankab
4. mar 2010

kuk, dakujeme k blahozelaniam 😵 ... ja sa citim strasne unavena, mm pride asi tak za dve hodinky, asi idem do postele, aj ked mam kopec pradla na zehlenie 😖 ... len nejako nevladzem, posledne noci sme boli stale hore a tak to nejako na mna dolahlo...
my s prikrmami zaciname v sobotu, brokolicka bude ako prva, 4 dni a potom vraj mam dat ryzovu kasu... dalsie 4 dni... tak na prvych 8 dni uz mam rozpis 😅 ... no a ja mozem skusit zajtra sosovicu alebo zelenu fazulku...
mirka, ja som mala dnes rano strasne vycicane prsia, kojila som kazde 1,5-2 hodiny a fakt take prazdne som ich snad este nemala...
janka, tak to mi je luto.. my ekzemici nie sme ani jeden a vidis, je to nevyspytatelne...
plavat by sme isli aj my, ale nemozeme 🙄 ... a na letnu dovolenku sa chystame do Turecka... tesiiim sa velmi, zatial som bola iba v istanbule... my sme cestovali dost len tak ze sme si kupili letenky, na organizovany zajazd sme isli prvy krat na svadobnu cestu (to sme si povedali ze s batohom na chrbte absolvovat nebudeme 😎 )... a neviem co som este chcela 😅
inak rozmyslam nad tym, ze casom budeme musiet poriesit nejaku buginku (ja viem ze sme este stale vo vanicke).. nemate nejake typy?

janka313
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ivkaivka
4. mar 2010

Oliverkovi a Magdalenke vsetko naj k 6 mesiacikom.
Moja mala v noci vstava 3x a cely den prespi, teda je v kuse vonku,tak mozno preto. Dnes som jej kupila kasu sladke sny, dala som jej, tak ocakavam zazraky. Jani, mrzi ma ekzemik, to je hrozne, deti by nemali mat nic take.
U nas sa asi alergia na BKM nepotvrdi, Olivia je cista jak lalia a ja sa napchavam vsetkym mliecnym, tak uvidime, hadam to bude len nejake korenie. NOrmalne s radostou malu prebalujem, ked si predstavim co bolo zhruba pred mesiacom je mi zle, a teraz kraaaaasna pokozticka, kocky, ja sa neviem vynadivat, aj zvazujem opat chodit na plavanie, no asi este pockam, no velmi ma to laka.
My dovolenka asi na dvore, co uz, manzel si vybavuje Misiu na Cyprus, vraj tam mozu na 2 tyzdne pocas dovolenky chodit aj rodinny prislusnici, tak ak sa vsetko utrasie ako ma, Cyprus sa podari, tak mozno v zimnom obdobi, pretoze mal by odist v septembri, tak by som aj hadam isla, no uvidime ako to bude a co bude... 😒
Olivia dnes spapala 120 ml zeleninky - mame uz za sebou aj karfiol, co by som mala dat dalsie??? Myslite ze uz masko? No moja pozera na vsetko co jem a hned chmata, vcera som jedla keksik, tak sa natahovala, dala som jej do ruky, ze co urobi a normalne ho dala do pusy a zacala s dasnami kusat, potom sa len olizovala a mrcala, nech jej dam...uz som jej aj skusila na lyzicku dat salko, no nepozdavalo sa jej, asi prilis sladke na jej vkus. Ked si predstavim ako som vravela, ze nedovolim nic davat okrem zeleniny, no ...nakopala by som sa.
Dnes revala, lebo sa nemohla vykakat, statocne odmieta caj, cize ju zacalo zapekat, tak ci som chcela, ci nie, musela som jej dat trosicka hroznoveho cukru do caju, tak vypila asi 50 ml. Myslite, ze som jej mohla uskodit? Neviem,ale to kakanie, to bol hrozny rev...tak rozmyslam, ze troska cukru jej dam aj zajtra a pomaly budem znizovat mnozstvo...neviem, vase deturence lubia caj?

kwetinnka
5. mar 2010

My davame hlavne vodu...a tiež jej ju obcas osladim..caj vypije ale vodu ma radsej...a trosku glukoporu jej neuskodi..už ked si zvyka aj na ine chute..je to myslim si v pohode.My tiez asi dovolenka len v ZA u svokry..snazime sa setrit peniazky...chceme oblozit schody,kupit sedacku...lebo mame tu taku staru..je hrozna..ale zatial sa na nej sediet da...Tu co sme mali v byte je mala...

mirka907
5. mar 2010

Ivka my masko od utorka. To bude presne mesiac co sme seriozne zacali davat prikrmy. A aj ovocie budem uz davat. Ked ide malej tazko, tak jej davam slivky. Bud stavu, alebo mam doma slivovy kompot, tak z neho vyberiem slivky, dam dole supku, popucim, zalejem troskou vody a necham ich viac rozvarit a rozmixujem..Slivkova hippka je tiez super ale stoji nejake 1.30 a to by sme zbankrotovali kebyze ju mam dat zakazdym ked je mala upchata. No a denne vypijeme tak 200 ml caju. Najme po zelenine...

bibulienka
5. mar 2010

ako vidim Lucka nie je jedina co nechce pit...obcas sa stane ze vypije cajik alebo vodu ale vacsinou vytrvalo odmieta... 😵 😵 😵 ani po prikrme animedzi papanim... 😵 😵 😵

mirka907
5. mar 2010

Ach jaj Viki zas dnes nechce spat. Od 6tej zatial spala 2 x 30 minut. Ale zato zjedla asi 230 ml zeleniny. Normalne sa zlostila, ked som pocas jedenia na chvilku polozila misku. Som zvedava, kolko vydzi kym bude pytat mlieko.

janka3.12
5. mar 2010

tak vymenila som slik.cumlik na flasi od cajiku s vacsim poctom dierok, kupila som caj od Hipp, jablko a medovka a cuduj sa svete maly pije konecne opat caj🙂

ivkaivka
5. mar 2010

no ja som mojej dnes musela namixovat caj s mliekom, inac to neslo a vypila, tak hadam nebude problem s kakanim.
Mirka, tie slivky asi tiez skusim.
Jani, to je napoj to jablko a medovka? Je to sladke?
MOja tiez dnes nespi, bola som s nou von po tom najvacsom vetre a ani za frasa spat, tak som zmrzla jak sysel a ona vysmiata jak slniecko, zababusena vo fusaku, v kuse nieco mi vykladala, vypluvala cumel, uskierala sa a ja som mrzla... ale asi po hodine sa vyplatilo, zaspala, sice na hodinku, ale aj to je nieco.
O ta kasicka na noc, blud jak fras, mala papala 3x mlieko, ja uz nezvladam noci, je to des.

mirka907
6. mar 2010

Dobre rano...no tak ja uz neviem co mam s malou robit. Dnes zas v noci vstala o 4tej.Zaspala nieco po 5tej a o 6tej uz rozbijala postielku. A do 4tej 2krat hore. Cez den teraz spi tak 2 hodiny a v noci 9, 9 a pol...Ved to je priserne malo. V pondelok ideme na poradnu a snad daco poriesime s doktorkou. Uz minule sa vyhrazala nejakym sirupom na spanie, no ja do malej nic take pchat nechcem. Niekedy ma napadaju take myslienky ze ju odstavim a mozem ju supnut k rodicom a oddychnut si. A potom vecer ked mame svoju mojkaciu hodinku pred spanim mi je to luto spravit.

mirka907
6. mar 2010

Dalsia sokova situacia za mnou: Mala nejakym zazrakom zoskrabala nalepku z krabice na hracky, vopchala si ju do ust a zacala sa dusit. Som nevedela co skor. To uz je druhykrat co sa dusila, ja jej budem musiet byt asi nonstop za zadkom teraz.

bibulienka
6. mar 2010

mirka..nasa lUCKA DNES v noci sa zobudila ani neviem kolkokrat...ale mam pocit ze som bola hore kazdu hodinu a 2x papala, vstala o siestej, cez den vcera spala dokopy 2 hodiny ...tj spi cca 10hod s prestavkami v noci a 2 hod cez den...nasa dr. hovori ze to je fajn ak ona nie eje unavena tak jej to staci co uz znicena matka a stastne dieta...a kojenie nekonci..je to krasne puto a uz sa s malou nikdy nebude opakovat ked bude starsia, je to nieco len medzi dcerkou a maminkou 😵 😵

ivkaivka
6. mar 2010

no moja v noci papala 4x, asi tu kasu vyhodim do kosa, je na nic, len vyhodene peniaze. Uz nevladzem. Zaspala okolo 23.00 tak 4x jedenie a rano definitivne vstavanie o 07.30 a ja sa citim, akoby ma presiel parny valec. Vonku je hnusne, ani sa mi nechce, len to by mi vobec nespala, tak sa musim naobliekat a vypochodovat...
Mirka, tak to fakt uz musis na nu davat pozor, to je mala sibalka 😀
Zubky este nic? U nas nie, ani pretacanie, ja uz neviem co s nou robit, je leniva jak fras a na brusku sa jej vobec nepaci. ☹ reve jak diva

uankab
6. mar 2010

ahojte, ja tiez neviem co je s nasou malinkou, v noci sa budi kazdu chvilku so strasnym placom... je ju problem utisit... ja ani neratam kolko krat sme boli hore, sotva si pamatam kojenia, nad ranom o siestej som zaspala pri kojeni a zobudila som sa pred siedmou, uuplne stuhnuta, magdalenka vedla mna spinkala, tak som sa nechcela pohnut aby som ju nezobudila..
inak vcera bola podarena, cely den sa zabavala tym, ako sa pretacala z bruska na chrbatik a opat na brusko 😵
dnes zaciname s prikrmom, na obed bude brokolicka 😉
pekny vikendik, papa

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre