Som prvorodička. Čo mám od pôrodu očakávať?

petraja
11. jún 2008

baby mna caka prvy porod a dost som v sokoch ze co ako lebo ma este moj doktor neinformoval tak sa dost bojim lebo kazdy vravi ze je to bolest a neviem co tak neviem co mam vlastne cakat 🙂

fodorka33
2. feb 2009

ale moni pozri na moje fotky ja som ako taky hrosik 😀
aj mne islo vela aj na stehna aj na zadok....no najhorsie je ze na brusku ani jednu striu ale na stehne ☹ ☹

adka.baby
2. feb 2009

Moni aj ja si niekedy pripadám divne, ked idem po meste a vidím maminy s postavou ako lusk a pred sebou tlačia kočiarik. Ale ver tomu, že keby som si mala vybrať medzi pár kilami navyše a zdravím, šťastným bábom, tak to nech radšej ostanem tak, ako som. Mne sa to tiež všetko nalepilo na stehná a zadok, bruško mi vôbec nevadí, len neviem, čo si oblečiem, ak sa vrátim z pôrodnice. Cítim sa nemotorná, veľká, naliata, ale manžel ma našťastie drží nad vodou. A ked mi okolie naznačí niečo nepekné, v momente mám depresiua ruším všetky zrkadlá v byte. To tie hormóny s nami mávajú požehnane.

Zofinečka, z časti ti závidím, že to už máš za sebou a držím palce nech sa to znovu podarí. Ja si momentálne netrúfam na druhé baby, aj keď mám tehotenstvo bez problémov, ale ako správny zdravotník, mám hrôzu z pôrodu a vecami s tým spojené, keďže som 3 týždne praxovala na pôrodnej sále. Ufff 😀

zofinecka1
2. feb 2009

adka neboj se. Já dokonce rodila i bez epidurálu a to jsem ho chtěla a pak jsem si to rozmyslela 😀

fodorka33
2. feb 2009

no adka to by som veru nechcela byt na porodnej sale z inej strany ako zo stola 😀

zofinecka1
2. feb 2009

a po porodu jdou kila rychle dolů. Teda aspoň umě to tak bylo. 🙂

fodorka33
2. feb 2009

dobre idem off si oddychnut....cafte 🙂

adka.baby
2. feb 2009

Fodorka, mne vôbec nepripadáš ako hrošík,ja tiež nemám strie, za to tuk na stehnách a zadku......
Veľmi veľa záleží aj na dedičnosti,aké boli naše mami, moja pribrala 30 kíl. Dufam, že za 6 týždňov mňa toto nepostihne, že ju dobehnem.

monika77
2. feb 2009

zofi plodovka odtiekla a hneď si šla do pôrodky? ... a čo hlien. zátka?

fodi, my si môžeme fakt podať ruky ... ja mám tiež strie len na stehnách a dosť nepekné ... uvidíme ako to bude vyzerať po šestonedelí ... no ale nie je to zaujímavé, že brušino čo sa najviac natiahla koža, tak tam nemám (klop klop pre šťastie) aby som to nezakríkla, lebo jedna kamoška vravela že mala na bruchu strie 2 dni pred pôrodom

adka, no s oblečením ja si nefandím ... určite pôjdem ešte v tehu nohaviciach 🙂
depky nemaj z okolia, na to kašli ... ja sa to snažím už nevnímať, hlavne keď mi zo začiatku každý hovoril a pýtal sa či nečakám dvojičky 😀

zofinecka1
2. feb 2009

ne ta mi odešla až ráno druhý den

zofinecka1
2. feb 2009

tak já jsem šla z porodnice v riflích a ještě jsem je měla velké 😀

monika77
2. feb 2009

zofi a rifličky boli normálne či tehotenské? 🙂

adka.baby
2. feb 2009

Zofinečka to si asi ten lepší prípad a zhodila si hned po pôrode, tobuď rada. Ja s mojimi génmi a schopnosťou chudnúť sa toho neobávam ,určite to budem mať ťažké zhodiť to. Ale čo už? Moja Tamarka mi stojí za všetky kilá na svete. Keď ju už budem mať doma, určite si na chudnutie ani nespomeniem. Moni budem sa riadť tvojou radou nevšímať si okolie, a viem si predstaviť ako ti bolo, keď sa ťa pýtali na dvojičky. Kočky idem si ľahnuť, malá je nepokojná a mňa tak bolí chrbát, že si idem dať 3 vankúše a snáď zaspím. Zajtra sa stretneme a podelíme sa o skúsenosti. Dobrú nocku. 😔 😔 😔

zofinecka1
2. feb 2009

ne byly normální. Z těhu bych vypadla. Já jsem v porodnici nechala 8 kilo 😀

monika77
2. feb 2009

adka dobrú nocku .. zajtra

zofi, to si môžeš gratulovať a my len tíško závidieť ... uvidíme ako to bude s nami ... ale ja moc neverím tomu, že by som všetko nechala na pôrodke

zofinecka1
2. feb 2009

moni já ani moc nepřibrala, tak to ro mě bylo celkem dost. Teď mám menší váhu než když jsem otěhotněla 😀

monika77
2. feb 2009

no super zofi ... jedna moja kamoška to tak tiež mala ... vraj ešte menej ako pred tehu ... za to jedna známa pri kojení neskutočne pribrala ... každá sme iná a je to individuálne u každej

zofinecka1
2. feb 2009

jo to teda jo. já u kojení hubla 🙂

monika77
2. feb 2009

zofi a mliečko si mala hneď po pôrode?

zofinecka1
2. feb 2009

ne až asi třetí den

monika77
2. feb 2009

u vás v čechách to je ako? nechajú bábatinko tak až kým nemá mamina mliečko, alebo tiež skúšajú čaj, či mlieko alebo glukoz. vodu?

zofinecka1
3. feb 2009

ne u nás nechávájí až má mamina mlíko. U každého to je jinak. Někomu se utvoří mlíko dva dny po porodu a někomu až za delší dobu. Ale u nás se v porodnici ničím nenahrazuje. Prostě kojíš až se ti utvoří mlíko. Sestry si to kontrolují

svenka
3. feb 2009

ahojte buduce mamicky 🙂
len som tu tak nakukla, o com je tato tema, kedze aj ja som prvorodicka 😉
chcem Vas potesit, aby ste sa nebali o postavu, ja som pocas tehu najprv schudla 6 kil z toho ako som neustale zvracala, potom som sa vratila na povodnu vahu, zacala som postupne jest a pribrala dalsich 10 kil, a posledny mesiac - dva som este pribrala dalsich 7 kil... 😕 tiez som bola zvedava, co to urobi s mojim telom, take prudke vykyvy hore-dole...
ale uz po prichode z porodnice som mala 10 kil dole, a tie ostatne som zhodila ani neviem ako a kedy... jem uplne vsetko /ja som z tych mamiciek ktore aj pocas tehu, a aj teraz jedia uplne vsetko/, kojim, staram sa o maleho a kilecka isli dole... dnes mam tolko kil, ako pred tehotenstvom a to maly nema este ani tri mesiace... 🙂

a este jedna rada, ak mozem... ak budete s babatkami v porodnici a nebudete mat hned na prvy-druhy den mliecko, tak len skusajte stale a co najviac kojit, nevzdavajte to...aby sa babatko naucilo sat, a ono vas doslova "rozkoji"... lebo mojmu uz chceli davat tiez UM, ze nemam mliecko, ale stale som si ho len prikladala a mliecko prislo az na 5ty den... ale nakoniec prislo, a doteraz ho uspesne kojim...
🙂

prajem Vam vsetkym rychly, lahky a bezbolestny porod 😉

luckai
3. feb 2009

Ahojte babenky! No ja Vám tak závidím že už Vás to každú chvíľu čaká. Bojím sa ešte aj toho priberania, lebo moja mamina pribrala veeeľmi práve keď zostala na MD. Ja nastupujem v pondelok. Už sa aj teším, že budem mať čas pobehať si po obchodoch a trošku poleňošiť. Som zvedavá ako dopadnem. Môj manžel ma síce stále vychvaľuje nášmu bábätku akú má peknú maminku a že ako ma pozná ako ľúbim papať, tak je prekvapený že som veľmi nepribrala (zatiaľ 9 kg), aj keď papám čo mi chudí a dosť veľa. 😝

Chcela som sa opýtať. Ako dlho asi bude nosiť bábätko po narodení jednu veľkosť. Viem toľko, že najmenšiu veľkosť často ani nenosia, keď sa narodia bábätká väčšie. Skôr ma zaujímajú potom tie ďalšie veľkosti 68, 74 atď. Koľko asi mám rátať že bude nosiť jednu veľkosť. Chcem si totiž nakúpiť pár vecičiek aj z týchto väčších veľkostí a potrebujem odhadnúť v akom čase to asi bude drobček nostiť. Sem-tam sa totiž nájdu pekné kúsky aj letných vecičiek a keď už niečo objednávam cez net, tak by som prihodila do košíka aj niečo také. 😵 Len neviem odhadnúť veľkosť...

monika77
3. feb 2009

dobré ránko tehuľky 🙂

no ako tak pozerám, fodi tu nepíše, že by ju to v noci lapilo???

fodorka33
3. feb 2009

no jasne monci bohuzial som este tu a ako vidim tak ty tiez 🙂
mam z teba radost🙂

zofinecka1
3. feb 2009

luckai: ono se nedá říct jak dlouho mimo nosí jednu velikost. Každé dítě je jinačí a jinak roste. Naše Eli byla malinká a tak my máme ještě teď oblečení 62. 😀 A stím kojením je fakt to nevzdávat. U nás se čeká až přijde mlíčko, nedává se UM. 😉

monika77
3. feb 2009

😀 ahoj fodi ... xixi takže stále obe 2v1???

babenky a koľko ste si pokupovali vecičiek pre maličkých .. ja tak primerane, aby som mala na začiatok ... ale už nekupujem, ešte neviem aký bude malý ... bo som kupovala v tescu aj vecičky pre novorodencov a mám teraz taký pocit, aby mu to vôbec bolo dobré ... už počkám a nakúpim po pôrode

fodorka33
3. feb 2009

jaj moni ja som toho nakupila veeelaaa....ked ja som vzdy uvidela nejaku peknu vecicku a musela som ju kupit 😒
potom este drahy mi podonasal vecicky z irska....ale uz nekupujem nic..minule som kupila akurat topanocky ale tak to som musela lebo som sa do nich zalubila...ozaj nemas nick na azete???

zofinecka1
3. feb 2009

moni tak já měla zase opačný problém. Já koupila zase dost věcí 0 - 3 v Tescu což je 62 a naše Eli to měla veliké. Jak se narodila tak měla 45 cm. Takže jsem vyslala mamku ať nám koupí malé věcičky, teda hlavně bodýčka, jelikož mi z těch málem vypadla 😀

monika77
3. feb 2009

jéjo to bola aká drobuľka 🙂
jej by boli zrejme dobré práve tie vecičky pre novorodencov 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre