Som prvorodička. Čo mám od pôrodu očakávať?

petraja
11. jún 2008

baby mna caka prvy porod a dost som v sokoch ze co ako lebo ma este moj doktor neinformoval tak sa dost bojim lebo kazdy vravi ze je to bolest a neviem co tak neviem co mam vlastne cakat 🙂

bibulienka
13. mar 2010

mirka pekny... 😵 😵 😵
a co tie autosedacky...okrem janky nikto??? jani dakujem za tip 😵 😵 😵

ivkaivka
13. mar 2010

no najhorsie je,ze tie modriny som urobila ja. No zistujem, ze cim viac cvicime, tym sa mala na mna viac lepi a chce sa mojkat. Tusim to je aj zakon tyranych deti, nedaju rodicov ani za svet 😅
Mirka, kociar je krasny, to ho kupil v Polsku, ci cez tu stranku? Tusim v Polsku, ked tam isiel, ze? Co este nakupil, pochval sa.
Ja tiez rozmyslam nad autosedackou, malej uz vytrcaju nohy, nemate nejaky link?
Jani, dala si to na flasu?

mirka907
14. mar 2010

No ja chcem Romerku. Len neviem ci s isofixom alebo bez.
Ak bez isofixu tak Romer King Plus:
http://www.babetkovo.sk/index.php?page=shop.pro...
Ak s isofixom tak Romer Duo:
http://www.babetkovo.sk/index.php?page=shop.pro...
No a okrem kocika kupil malej dvoje pancusky a bolerko na leto. 5 kil jablk na vyzivu a maso. No a mne sa uslo nike tricko a mikina. Mame v Krosne svoj oblubeny sportovy obchod ktory este nikdy nesklamal 😉. Tak ma manzel dost potesil...
Idem s malou vonku lebo nam krasne svieti slniecko a poobede asi vyskusame kocik.

janka3.12
14. mar 2010

mirka Romerky su super ale aj s maxi cosi som spokojna, my mame obe bez Isofixu

Ivi dala som to cez flasu, vypil asi 120 ml, ale bolo vidno ze zistil ze to nie je ciste UM, ale banan mal uz 2x a nic sa nezhorsilo.....

ivkaivka
14. mar 2010

to uz mozu takto sediet? Moja vie, no len na chvilu? Mirka, to uz ju das na sedaka?
Asi som blb, co je isofix ?

mirka907
14. mar 2010

Ivka nie, ja malu mam a este budem mat chvilku vo vajicku ale autosedacku uz chcem mat kupenu.
Janka Maxi Cosi teraz obstala najlepsie v crashtestoch, romerka bola az piata v poradi🙂. Avsak za minule roky bola romerka stale medzi najlepsimi a to ma presvedcilo ze ju chcem🙂.
Isofix je system uchytiek na sedacku, ktory je v porovnani s upevnenim sedacky cez pasy bezpecnejsi.

Toto som ti nasla na nete:

- Zádržným systémom ISOFIX sú vybavené najmä novšie modely automobilov.
- Uchytávacíe oká ISOFIX bývajú umiestnené na krajných zadných sedadlách, prípadne na prednom sedadle spolujazdca. Dve oká sú vždy v medzere medzi sedákom a operadlom.
- Sedačky s týmto systémom sa dajú pripevniť jednoduchšie ako klasické, cez ktoré sa musí prevliekať bezpečnostný pás.
- Na oká sa nasunie upevňovací uzáver. Sedačka má na zadnej časti dva výstupky so západkami, ktoré sa nasunú do uzáverov tak, aby počuteľne zapadli. Sedačka je namontovaná.
- ISOFIX podľa odborníkov sedačku pri náraze udrží lepšie ako pri upevnení bezpečnostným pásom.
- Na vhodný model sedačky so systémom ISOFIX je najlepšie informovať sa priamo u predajcu automobilu.

Ja uz som sa rozhodla pre Romer Duo. Nasla som ju na nete za super cenu, tak ju idem objednat. Da sa sklopit aj do "spiacej" polohy, a kedze mame v plane aj dovolenku a podobne , tak presne to potrebujem.

janka3.12
15. mar 2010

ivi napr. maxi cosi sa da polohovat do troch poloch, teraz je v takej naklonenej, ze akoby sedel vo vajicku, ale sedi pritom vo vacsej sedacke🙂 da sa dat aj do najkolmejsej polohy ale to az ked bude sediet

chceme ist s malym sa kupkat, ale kedze maly ma ekzemik odporucali nam vodu dezinfikovanu ionizaciou alebo bazen so slanou vodou....takze kupat sa pojdeme asi az v lete a do Podhajskej🙂 idem zistit na nete ci este niekde naju bazen so slanou vodou

maly ma vysyp okolo ritky, tak tipujem ten banan,....lebo predtym ked to mal z vlhcenych utierok za den mu to zmizlo a teraz tri dni a nic....asi to bude z toho bananu:( neva ideme skusat dalej🙂

janka3.12
15. mar 2010

tak Podhájska je pre deti do 3 rokov nevhodná a jediné bazémy so slanou vodou su v KE, via vitae a v PO na Májovej ul. v ZŠ.....ešteže som sa z váchodu odsťahovala🙂 budeme babku chodiť navštevovať častejšie.)🙂🙂

arrett
15. mar 2010

Janka aj v ba a v tn je slaná voda🙂

bibulienka
15. mar 2010

jani aj niektore hoteli na slovensku maju slanu vodu v bazene 🙂 🙂

janka3.12
15. mar 2010

aret a nevies mi povedat kde v Ba? mam tam sestru tak by sme tam skocili...

bibi vdaka este raz

ivkaivka
15. mar 2010

Mirka vdaka, za info.
Jani, ked sa moja vysypala na ritke, zabrala kalciova mast, za 2 dni ju mala cistu a od vtedy pouzivam len tu a neopakovalo sa.

bibulienka
15. mar 2010

Lucii neskutocne chutia tie kukuricne chrumky...tam sa oblizuje 😵 😵 😵 😵
dnes zjedla aj maso...ale chuti jej len kupovana vyziva hami s maskom, doma robene masko nechce... nerozumiem tomu, ved to kupovane chuti otrasne... aspon mne...

mirka907
15. mar 2010

Biba ako kociar?Spokojna?Mala som zapnuty FB ale nebola som pri nom a uz si offline. Akurat idealne prisiel nie?Ma sa postupne oteplovat a cez vikend hlasia 14 az 18 stupnov. Ale akoze inac dost vadne pocasie.
Mne zas otrasne smrdi telacie maso ale mala sa po nom oblizuje.

bibulienka
15. mar 2010

kocik super...da sa zlozit do tasky....tesim sa ked uz bude kooooonneeecne teplo.... 😵 😵 😵

uankab
15. mar 2010

ahojte, hlasim sa po dlhsom case.... mame sa tak vselijak, malinka 2 dni teplotkovala, potom som zacala testovat psenicu a grckala z toho velmi, a teraz som ja strasne nachladnuta 😖 a malinka to odomna trosku chytila...
takze nic moc 😖 ... a 3 den papa cuketu a objavili sa jej flaky na nozickach... tak sa z toho asi zblaznim...
autosedacka - my sme rozmyslali nad Maxi Cosi Tobi, mame teraz od maxi cosi a vy vyyborna.. janka, vy uz mate viac ako 9kil ked ju uz pouzivate?
kociarik buginku budeme aj my potrebovat, hlavne na cestovanie lietadlom a dovolenku... ale zatial som nepozerala ziadne...
ivka, jooj tych modriniek mi je luto... ako ekzemik a testovanie? my ideme testovat psenicu este raz...
a neviem co som este chcela 😖

mirka907
16. mar 2010

Uankab tak to vam nezavidim...Mate to "vesele". My len nespime, no v porovnani s vami sa mame teda fajn.
Baby neviete ako je so zapisanim dietata do pasu?Mozme ju dat zapisat do oboch alebo moze byt len v jednom?

janka3.12
16. mar 2010

arrett vďaka

bibi aké chrumky...zase mi niečo ušlo🙂

tinad
16. mar 2010

Ahojte mamulky, citam si vas, ale malokedy napisem. Neviete mi poradit kedy mozem synceka davat do choditka/pavuka/?

bibulienka
16. mar 2010

jani kukuricne chrumky...tie velky dlhe...das do ruky a babo papa, olizuje sa a mlaska 😀 😀 😀 😀
tinad...ja by som babo do vhoditka dala najskor v 7 mes...ked sa uz udrzi v sede..ale choditka vraj nie su dobre, pediatri ich nemaju velmi radi... 🤐 🤐 🤐

ivkaivka
16. mar 2010

Uankab, to mi je luto. My sme cisti, nie je reakcia ani na cokoladu. Pred par dnami som Ti pisala o UM, ze aspon na noc...precitaj asi 2 str.dozadu a uvidis.
Dnes mala bola hore 1x, tak som si pospala. Nam masko chuti, robila som kralika, vcera sa cudne tvarila, zjedla 100 ml a dnes papala pekne no tiez len 100ml asi viac zasyti, ako zelenina.
Mojej chrumky nechutia, cudne sa tvari, len ich olizuje a tak odhodi.
Tinad, na som tiez pocula, ze choditka nie, hoci sa tu minule svokra robila mudra, ze ano, vraj aj my sme na tom vyrastli a ze ked ja nezochcem ona kupi...sak nech kupi a poleti

janka3.12
16. mar 2010

ivi🙂🙂 🙂 🙂 🙂

tinad tiez som pocula ze choditka nie.....ale ak porebujes dieta zabavit, pripadne mu spestrit cas a bude v nom chvilu a nie dlho, podla mna preco nie, ale urcite az tak ako pise bibi, musi sa vediet samo drzat vzpriamene a vladat chvilku sediet same, aby sa nezatazovalo svalstvo....ja o choditku neuvazujem....dostali sme odrazadlo, no zatial v nom Oliho iba obcas povozim po izbe, moze sa tam opriet, no neopiera sa dozadu ale dopredu o rucky o volant...nozky v lufte🙂
skor potom mozno vybrat nejake na sposob akoby sedacky, ze babatko je uplne podoprete zafixovane....mozno nieco taketo
http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=5808887&tab=0

uankab
16. mar 2010

ivka, citala som o UM, ale nechcem jej davat, ked mam svojho dost... a tiez by som potrebovala take co neobsahuje BKM a laktozu a oni ich vsetky obsahuju, ale v znizenom stave... dnes som jej dala na obed ryzovu kasicku, najskor mi odsavanie velmi neslo a potom som odsala asi 50ml a hned nato sa Magdalenka zobudila a papala a netvarila sa ze by jej chybalo 😉 ... inak ake huste robite tie kase? mne sa zdala byt velmi riedka podla toho mnozstva ako bolo pisane, tak som tam dala viac kase, aj tak jej to tieklo vsade a bola cela spinava 😀 ... cuketku zasa vyskusam buduci tyzden a uvidime... uz si pripadam ako detektiv, nic nerobim len sledujem...
ivka, inak ticho zavidim ze mozes jest uz takmer vsetko, ja som este do jedalnicka nic nepridala 😖 ... teda okrem sosovice, co aj tak nejem lebo magdalenku z toho boli brusko 😖
mirka, zapisu to do obidvoch pasov, robi sa to na pockanie a stoji to 3 EUR (do jedneho)... a nepredavaju tam uz kolky, musis si ich kupit na poste... 😝
tinad, ja som tiez pocula ze choditka nie su dobre, hlavne vraj preto lebo v nich deti utrpia uraz !! tak neviem co je na tom pravdy...

bibulienka
16. mar 2010

uankab..presne tak vela urazov sa u deti stane v choditku, najma ked "behaju" cez prahy dveri alebo mozu spadnut zo schodov...
my mame tiez take odrazadlo, moze sa na nom vozit a moze ho aj tlacit pred sebou ked sa bude ucit chodit 😵 😵

ivkaivka
16. mar 2010

uankab,to je mi luto, ze takmer vsetko vadi ☹ ja som myslela UM kvoli vitaminom,ktore obsahuje. Ja si myslim, ze mala sa rychlejsie vycistila po jeho opatovnom nasadeni (pije 1x denne), pretoze ekzem sa brutalne rozbehol, ked som ho vysadila. Mozno jej chybalo nieco co prave to mlieko obsahuje. Mne vera pisala o Nutrilone care allergy, vraj je pre deti, co im vadi BKM. Ja by som to asi skusila.

janka3.12
17. mar 2010

ivi ale presne tak ako pise uankb, nas Oli pije sice Bebu HA, teda hypoalergennu, ale v kazdom UM je BKM, sice hydrolyzovana - teda specialne upravovana, ale je.......ked som sa ja pytala annaq ohladom jogurtov ci maly moze, povedala z ked zvladol UM kde je BKM tak kludne.....skor by som povedala ze jej vadilo nieco v tvojom MM, ked sa ekzem zlepsil po UM....v UM su navyse len vitaminy a pokial viem tie na ekzem nemaju nejaky zasadny vplyv.....tak neviem....ale na druhej strane ak badas rozdiel tak preco nie....ono mne kozna vravela, za kazdy ekzematik je iny, jednemu vadi cesnak inemu petrzlen....proste treba odsledovat kazdu jednu potravinu, lebo naozaj, napr. mne zistovali ci mam na niec alergiu - nemam🙂 ale zhorseny ekzem amm automaticky po kyslej kapuste, citrusoch, paradajkach a morskych rybach a plodoch - DRZIM OLIVINKE PALCE🙂

monika9999
17. mar 2010

Ahojte aj ja patrím medzi prvorodičky a tiez sa bojim co ma caka.aj dvd pôrod som pozerala aj tak sa bojim. ☹ ale tesim sa uz nato.termin mame 20.jula.

celin
17. mar 2010

caute, tyzden sme boli v bratislave u babky tak som tu nebola. Ano Ivka este cvicime, tiez som malemu uz spravila modrinu na rucicke.Teraz nam sestricka hovorila ze motoricky je Kubko trochu popredu, nozicky ma silne ako 9 mes. dieta ale hrudnik ma tak na 5 mes. tak musime cvicit dalej. On sa netaha do sedu a sediet ani za nic, taha sa do stoja a stat vydrzi dost dlho.
S papanim ziadna slava, dusenu zeleninu zje trosku, ovocie ani za svet, len trosku banan. U babky sme nevarili a davali zeleninove a masovozeleninove Hippky a potom kazdu noc strasne plakal kym sa vykakal.Neviem preco tam kakal v noci a mal s tym strasny problem. Vcera som mu uz varila doma a noc bola lepsia. Bol hore 2x na papanie. Budicek o 5.30
My mame autosedacku Renolux, poradili nam ju v obchode. Na internete som nenasla na nu ziadne reakcie, ani negativne ani pozitivne.
Ja tiez chcem kupit nejaky sportovy kociar do autobusu. My mame Quinny Freestyle a ma strasne siroky podvozok.

janka3.12
17. mar 2010

Celinka a pil popri tom cajik? mozno mal zapchu...

mirka, bibi tak je to oficialne - jedine ovocie co Olimu chuti je slivkova Hipp🙂

ale zase ivi este k tomu ekzemu, ked som bola u homeopaticky v KE, este ako mala, musela som vysadit BKM uplne okrem jogurtov, ziadny vajecny bielok a nesmela som lepok, takze vera ma asi v nieco pravdu🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre