Som prvorodička. Čo mám od pôrodu očakávať?

petraja
11. jún 2008

baby mna caka prvy porod a dost som v sokoch ze co ako lebo ma este moj doktor neinformoval tak sa dost bojim lebo kazdy vravi ze je to bolest a neviem co tak neviem co mam vlastne cakat 🙂

zmrzka1
10. mar 2009

anjelikbambulka -ano konecne uz je to na mna vela a ta midwife mi zle naposledy vyratala termin takze som ostala o tyzden dlhsie v praci a teraz fucim ked pridem domov ako lokomotiva,aj priatel mi hovoril,ze nerad ma vydi taka vycerpanu ,ze uz je to asi moc,no ,ale musim vydrzat a potom sa budem uz len vyvalovat 😀
ty sa kedy chystas na matersku?

anjelikbambulka
10. mar 2009

však sa mi hneď zdalo, že ideš na materskú nejak neskoro... ja robím ešte 4 týždne, potom si beriem dovolenku a od 27. apríla nastúpim na materskú...

zmrzka1
10. mar 2009

tak-tak dost neskoro,dobre si sa rozhodla-lepsie je ostat doma skor,no ,ale tu v gb mas narok len na 6-9mesiacov na matersku a ked si ju zoberes skor tak budes menej s babaom co si myslim,ze nie je fer a ja chcem byt co najdlhsie s malou.... a ty vies co budete mat?mate aj mena a mas uz aj vybavicku pokupenu?

anjelikbambulka
10. mar 2009

budeme mať tak ako ty dievčatko - Emma... no a výbavičku pomaličky nakupujem, z každej výplaty trošku... ty už máš úplne všetko?

zmrzka1
10. mar 2009

nemam pumpu,postielku neake pyzamka a inak hadam budeme mat aj vsetko,ale dnes by mi mali prist peniaze na ucet tak hadam uz kupime aj postielku inak mame dost toho a ak mi nieco chyba tak som na to uplne zabudla..teda este potrebujem podprsenky na kojenie a pyzamo co sa spredu otvara koli kojeniu... no neviem a ty co mas pokupene?

anjelikbambulka
10. mar 2009

ja mam nejake oblecenie, kozmetiku... postielku kupovat nejdeme, este mame u rodicov nase... a kocik chceme ist kupit cez velku noc...
a ty si odkial?

zmrzka1
10. mar 2009

z partizanskeho,ale zijem v gb v tonbridge...
my mame moisses basket kym bude malinka ,ale chceme mat uz aj postielku pripravenu ked bude vacsia,..
kociar mame kupeny uz od zaciatku ,ale nemame ho doma koli povere,mame ho u jednej pani na povale 😀
a ty si odkial?

anjelikbambulka
10. mar 2009

ja pochadzam z oravy, ale byvam vo vrabloch... aj sesternica mojho manzela zije v anglicku /ale mesto neviem/ a je presne ako ty v 35 tt...

zmrzka1
10. mar 2009

ano? no super a neda sa ti zistit ci nie je tu niekde v okoli? lebo ja tu zatial nikoho nepoznam
bojis sa porodu? aj si rozhodnuta ako rodit myslim do vody,epi alebo nieco take?

anjelikbambulka
10. mar 2009

no, zistim ti to a zajtra ti napisem...
a co sa tyka porodu, mam obavy, ale este to stale beriem tak, ze je to daleko 😉 v nasej nemocnici sa do vody nerodi a nad epi stale uvazujem... niekto to odporuca, niekto nie, takze este neviem...
ale mam dost vysoky tlak, tak neviem, ci neskoncim pri cisarskom...
a ty? ako budes rodit?

miluska.h
10. mar 2009

anjelikbambulka, chcem sa spytat aky vysoky mas tlak. ja som mala stale nizky a vcera mi nejak vybehol hore a potom k veceru sa znizil. som z toho nejaka zmatena, volala som doktorke a kazala mi pravidelne merat a zapisovat a ked bude vysoky, tak jej mam znovu zavolat. dakujem 🙂

zmrzka1
10. mar 2009

ja jednoznacne epi citala som vela pozitivneho od dievcat tu na konikovi ,ale chcela som epi aj pred tym lebo som o tom pocula aj od bab ktore tak uz rodili... mam tiez strach,ale uz chcem to mat za sebou...na vraj ked chces rodit do vody neda sa pichnut epi aj tak..no nemas to daleko ani ty uz si viac ako za pol cestou!!! 😎

anjelikbambulka
10. mar 2009

milushka, vzdy mavam okolo 140/90...
zmrzka, verim ti, ze by si uz chcela mat drobca pri sebe... ja som na tom rovnako, už sa neviem dočkať 🙂

alias313
10. mar 2009

ahojte baby, takze na svet asi tak skoro neprideme.doki skonstatoval, ze je dole zatvorene 😀 juuuj..a to vsetko pekné robím aj sa kupem, aj sexikujem 😉 no asi to tak ma byt..tak, ze este urcite pridem aj o tyzden na kontrolu..ja uz mam pocit ze ma roztrhne a v noci je to strasna sranda ked sa mam prevratit 😀

zmrzka1
10. mar 2009

ja mam zase velmi nizky tlak naposledy mi midwife povedala ,ze sa divi ,ze nie som odpadnuta uz davno 🙄
alias--no mozno este dva try tyzdne ,ale pocula som ,ze ananas cerstvy pomaha ,indicke kari jedlo,dlha chodza ,cvicenie na lopte...no a niekedy nezabera nic len cakat kedy male samo bude chciet ist von..
a citam ,ze cakas chlapceka ty si castejsie neskorsi-nechce sa im von!!! 😉

alias313
10. mar 2009

ja som mala tiez stale nizky tlak, ale zase lepsie ako vysoky..zmrzka no to som pocula aj ja, ze chlapci neskor..ale podla posl.menstr.mam termin 15.3. a ten berie aj doktor, ja som si podla posledneho sona sem dala, ale bude to asi presnejsie sa mi tak vidi...ale tak nebudeme to silit..len keby tie krize tak neboleli..a dufam, ze ked mu je dnu tak dobre nevyjde 5kilovy 😀 😀 😀 😀 😀 😀

zmrzka1
10. mar 2009

alias--- 😀 😀 😀 no hadam nie!!!! takeho valibuka by asi ani jedna nechcela rodit i ked moj otec sa narodil mal 5,20kg a babka sa ani nepotrhala!!!! no potom daj vediet co a ako aky bol porod..hadam ta nepredbehnem 😀

monika77
10. mar 2009

ahojte 🙂

ale sa to tu rozbehlo novými tehuľkami, vítam a prajem veľa trpezlivosti pri očakávaní mimča ... priznám sa, aj mi trošku chýba bruško a drobček v ňom ... ale teraz je to tiež nádherné ... hlavne keď drobček haja, najradšej by som ho spapala 😀 😀

bambuľky čo sa týka prania ... vždy periem nové veci, teraz už v Lovele ... ale keď som si postupne kupovala veci počas tehotenstva nevedela som o tom prala som ich v normálnom klasickom prášku na pranie a nič sa nestalo, malý sa nevyhádzal ... aviváž nedávam zatiaľ, mne voňajú tie vecičky aj po Lovele

fodorka33
10. mar 2009

ahoj monci no ako sa mame???mi akurat tak trhano spinkame....stale by len visel na ciciku a ked dojde tatko z roboty tak sa tvari ako anjelik-este je len taky drobunky a uz sa to pretvaruje 😀

zmrzka1
10. mar 2009

fodorka--to je ake zlate co si napisala o tom ako sa malinky pretvaruje-zlaty
kolko ma?mile...

fodorka33
10. mar 2009

zajtra bude mat 2tyzdne ale fakt on je hotova maska.alebo ked zamrnci otvori ocka popozera ci sme s tatkom na blizku a potom sa ulkudni a haja dalej 😀

zmrzka1
10. mar 2009

😀 😀 😀 no tak to je ozaj maska ,ale zlaty musi byt ked to tak hra,musite sa nasmiat 😀
a inak aky si ty mala porod?

anjelikbambulka
10. mar 2009

fodo, a už si bola s malým aj vonku?

fodorka33
10. mar 2009

anjelik este som nebolo chceme ist az sobotu alebo nedelu predsa zajtra mame 2tyzden a mne sa to zda skoro do takejto zimy ako mame tu.

ach tak ja som prenasala 9dni.na 7den ma prijali do nemocky na prst otvorenu.utorok mi vlozili tabletku-prostin na vyvolanie a nezabrala,stredu to iste a nezabralo..potom prisiel primar sa na mna pozriet a hned im nakazal nech mi daju infuzku na vyvolanie bolesti a ze ked nezaberie tak na cisarsky.pichli mi ju o 12:00 a asi o jednej mi zacali dost silne kontrakcie az do 20:15kedy sa maly narodil a to som celu dobu lezala s roztiahnutymi nohami na stole!doktor ma prisiel pozriet o 19:50a povedal ze do pol hodiny to mam odrodene tak tŕychl ovolali mojho manzela no ten prisiel asi 4minuty po porode. ☹ 😀 ale tak neva bol tam s nami aspom tie 2hodky a kym ma sili,takze ja som bola spokojna.nebudem klamat brutalne ma to bolelo lenze ked som uvidela mojho anjelika tak vsetko to preslo a do buducna uvazujeme aj o surodencovi 😀

anjelikbambulka
10. mar 2009

a to šitie bolo aké?

fodorka33
10. mar 2009

tak napichali mi tam injekcie zevraj na umrtvenie,aj ked ja som to citila lenze moj manzel ma drzal za ruku a ja som hladela na mojho synceka takze to nebolo take hrozne a navyse po dvoch hodinach lezania na stole som vstala a sadla si na vozik a po dalsej hodinke som sa sama sprchovala,takze nebolo to az take hrozne 😉

zmrzka1
10. mar 2009

ja ked to citam mna vsetko boli ja som si nikdy nepredstavovala ,ze porod je taky narocny a dlhy a az tak-tak strasne bolestivy -ja sa bojiiim 😅
fidorka a kde si rodila

fodorka33
10. mar 2009

ja som rodila v Novych Zamkoch.moja neplas sa kym som lezala v nemocke prisli tam prvorodicky a take ze prisla na prst otvorena a o dve hodiny mi hovori ci nemozem ohlasit setricku ze ide rodit ta len pozerala ze to urcite klame a o 5minut som videla utekat dokiho a uz malinke kricalo a ona zatlacila asi raz...ja som nechapala.ja som vytlacila maleho asi na 4krat....ale to uz tlacenie je zaver vsetkeho....

zmrzka1
10. mar 2009

ach jaj 😅
mna uz boli brucho teraz

anjelikbambulka
10. mar 2009

ale veď keď to zvládli maminy, zvládneme to aj my... a naši drobčekovia určite stoja aj za tú bolesť 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre