Som tretí deň po spontánnom pôrode a veľmi ma bolia stehy

minka432
31. máj 2020

Ahojte 🙂 Trosku sa popytam..hadam mi niekto zodpovie otazky a potesi ma 😜
Som po spontannom porode - 3 den.
Neuveritelne ma bolia stehy..ale skor asi ten posledny co je ku konecniku..ten ma boli sakramensky ked vstavam z postele aj pri chodzi..hrozne..
Ked som porodila vo stvrtok doobeda som sa citila super fit..ale uz na 1den po porode..hrozne to boli🙈 Potrebujem kazdy den tabletku od bolesti 🙄 co sa to ozaj neda vydrzat
Neviem..je to uz take citlive a bolave.. lebo sa to hoji ?
Ci ako to bude? Poteste ma 🙄😜
A napriklad mesiac po porode alebo tak ste sa ako citili?
Rana a vsetko zo spodu bolelo?
Alebo skor kedy sa to vsetko zlepsilo..ze ste sa citili fit?
A co sa tyka kojenia..dako sa mi mlicko nerozbehlo..ale uz mam o trosku plnsie prsia..tak asi zajtra alebo pozajtra pocitam 🙈
Som z toho uz dost hotova..kazdy jeden potrebujem tabletku od bolesri..hrozne je to 🙄

simuskaaa123
31. máj 2020

Mňa prestala rána bolieť 2 týždne po pôrode. Ale sili ma 2 hodiny tak som mala mrte poranenie. Včera to bolo 8 mesiacov po pôrode a boli ma to sem tam trochu. Mlieko sa mi začalo tvoriť 3 deň po pôrode večer. Mlieko bolo fakt všade 🙈🙈

minka432
autor
31. máj 2020

@simuskaaa123 fuuuha, tak to ozaj pekne pozasivali. Na ktori den ti cca po sprchovani vypadli stehy? Pametas sa este ?
Ja sa dako uz obavam 🙈 ci vobec budem chciet este aj sex..ked som taka pozasivana 🤦🏻‍♀️ ci ma to nebude boliet a tak noo pri sexe 🙄

simuskaaa123
31. máj 2020

@minka432 fu to ani neviem keďže v podstate tie zrazeniny som mala dlho a stehy som nevidela.. Sexu sa aj ja bojím, ale keďže sme sa po 10tich dňoch s ex rozišli tak som nestihla ešte skúsiť

minka432
autor
31. máj 2020

@simuskaaa123 tak s tym mliekom sa mam na co tesit 😂🤣 ked dneska je akurat vecer treti den..😱🙈

denisa0504
31. máj 2020

@minka432 nech ti donesú Rosalgin. Ja som sa pri pôrode celá dotrhala a šili ma, ale kamoška mi poradila tieto výplachi a po asi 5 dňoch som už nemala žiadne bolesti. Ja som si to dávala od prvého dňa po pôrode. Tuším to bol tento:

https://www.pilulka.sk/rosalgin-easy-vaginalny-...

zuzkaa1991
31. máj 2020

@minka432 ja som mala opuch a modrinu tak mi bolo povedane ja som nevedela chodit sediet otocit sa max lezat na boku ako tak som zacala sediet po mesiaci co sa tyka sexu bol hrozny do 3/4roka postupne prestavalo bolieť myslím vchod consa tyka stehu pri konecniku doteraz ma bolí na začiatku sexu a som viac ako 2 roky po pôrode

simsalabim
31. máj 2020

@minka432 ja mam za sebou skusenost, ze sitie ma bolelo cim dalej, tym viac. Rana sa zapalila, museli mi to pri celkovej narkoze cistit a zasit znovu. Daj si to lekarmi v porodnici pozriet, ci tam nie je zapal. Pri druhom porode bolest zasiteho kazdym dnom ustupovala.

luccija
31. máj 2020

@simsalabim to je nepríjemné
@minka432 tak sex bude s najväčšou pravdepodobnosťou bolieť prvé razy.Niekoho to boli aj rok pri menzese, veľkej potrebe, zmene pocasia.Mlieko sa Ti spustí...na 4-5 deň.

misiacik25
31. máj 2020

pri prvom som mala presne to iste a prestalo to boliet cca mesiac po porode, vtedy som si davala rosalgin. teraz uz mam k druhemu porodu pripraveny sprej cicatidrina ktory pomaha hojeniu, vyskusaj 🙂

ovaaa
31. máj 2020

Ja som mala bolesti stehov minim. dva mesiace. Pomohli mi sedacie kupele v repiku a vobec som nenosila nohavicky....tiez som z toho bola zufala, ani poriadne sadnut, bolesti pri chodzi. Musim skonstatovat, ze porod bol oproti tomuto brnkacka . But silna vsetko sa casom ustali...

jeanne14
31. máj 2020

Podobne ako
@ovaaa .. doma na ostro celé 6-nedelie, repikove obklady. Stehy vypadávali postupne, mala som 8 von a dva vnútorne.

basska_b
31. máj 2020

@minka432 Sitie ma prešlo hneď po príchode domov a mlieko sa na 10. deň zmení na také biele a toho je veľmi veľa... teraz ti tečie také žlté kolostrum, je ho veľmi malo, ale je veľmi vzácne a žalúdok tvojho bábätka je ako čeresna malé, tak isto stačí. Držím palce

tenerifka
31. máj 2020

@minka432 nech ta poriadne pozru, ci nemas trochu vysunuty konecnik, dava sa na to jednorazovy cipok

joachimka
31. máj 2020

@tenerifka mohla by som sa spýtať aký čipok? Mne to síce nerobí žiadne problémy ale mam pocit ze ho mam trosku vysunuty.. Nie konkrétne žeby som mala hemoroidy ale tak neviem to presne opísať 😊 a co sa týka hlavnej otazky pre zakladatelku témy: mňa tiež stehy v pôrodnici veľmi neboleli v pohode som sedela až doma sa to zhoršilo asi tým ako sa to hojilo tak to viac ťahalo používala som rosalgin na oplachy a unigel, pár krát som si to natrela aj framykoinom ale ten je na predpis myslím. Ale je veľmi veľa sprejov ktoré pomáhajú hojeniu, neboj nebude to trvať dlho. Mňa to prestalo bolieť presne dva týždne od pôrodu akoby utalo deň predtým ma to ešte bolelo a na druhy deň hotovo asi sa vstrebali stehy vtedy. A mlieko sa mi rozbehlo až doma na štvrtý deň, ráno som sa zobudila s vytecenim mliekom a odvtedy som cítila že sa mi plnia prsia. V pôrodnici vôbec ale kolostrum malému stačilo takže som kojila od prvej chvíle bez problémov

tenerifka
31. máj 2020

@joachimka ja netusim, ja som bola po 1.porode neskusena, po 5 dñoch si na mne sestricka z novorodeneckeho vsimla, ze zvlastne chodim, a hned vedela o co ide, priniesla cipok a do hodiny sa mi ulavilo

minka432
autor
31. máj 2020

@tenerifka ohladne cipku asi ti dala glycerinovi..mne inak absolutne nepomohol
@joachimka kolostrum vobec nemam neviem preco noo..ale prsia sa mi uz trosku plnia sa mi zda
@ovaaa vyskusam tie masticky na hojenie..to sa moze uz teraz davat ? Aj ked su tam stehy?

A mimochodom..ten Rosalngin..ste si po pouzivali vnutorne ? Alebo len ste sa nim oplachovali? (Rodila som stvrtok doobeda)
Inak ste zlate..dakujem.. ste mi vniesli trosku pozitiva ..lebo uz som bola ozaj stratena 🙈 mne sa zda ze ma to boli cim dalej tym viac..este do toho ma hlava neuveritelne boli 🤦🏻‍♀️ a pritom vypijem za vagony.. A sestricky su tu neni az take mile, ze by mi vysvetlili a povedali ci poradili..

Zajtra pojdeme mozno aj domou..len uvidime kvoli zltacke ja som 0 negativna a maly je 0 pozitivna..takze sa to trosku este navysilo..zajtra mame odbery aj je na lampicke hadam bude uz dobre.
A spytam sa zajtra na vizite nech ma pozru..ci sa mi to dobre hoji..lebo ozaj ma to bolia viac a viac ..ked tak nech sa doma s lepsim svedomim liecim 😊

83bambulka83
31. máj 2020

@minka432 ja som mala príšerný pôrod, maly mal 4300g keď sa narodil. Bola strašne dlho ubolena. Teraz som 6 mesiacov po a stále to tam dole niekedy zabolí. Mliecko sa spustilo na 4. deň. Ak ti môžem poradiť, kúp si toto. Mne to odporučila kamoska a veľmi mi to (aj jej) pomohlo. Pekne sa každý deň osprchujes, osušis a nastriekas tento sprej, urýchľuje hojenie a susi ranu i stehy.

matkav21
31. máj 2020

ahoj...tiez mam skusenost, ze to najskor bolelo kazdym dnom viac...potom sa to uz zacalo zlepsovat. V porodnici som tiez brala lieky od bolesti, ale doma ma mamina od toho odhovorila. Stale som fungovala ako v porodnici, chodila som bez nohaviciek, sprchovalasom sa casto a potieraa sa repikom alebo.si robila z repika sedacie kupele. Myslim, ze ten repik dost pomohol. Tyzden po porode som zacala fungovat o nieco normalnejsie. Nebyt mojej maminy, ktora ma do vsetkeho nutila asi by to trvalo aj dlhsie.

henka123123
31. máj 2020

sitie ma bolelo asi 3 tyzdne ale striekala som si to doma takym zelenym sprejom po sprche tak vyedy to bolo lepsie...a sex ma pevykrat nebolel az ked mal rok...a aj pri kramoch a zmene pocasia som vzdy citila ranu..teraz je 2 roky a 4 mesiace po porode a chystam a sa seotembri na druhy porod 😬😪🤨 no a mlieko sa mi spustilo na 5ty den 🙂

henka123123
31. máj 2020

tento mi velmi pomohol..ale farbi..tak treba pouzit poporodne nohavicky

petra9517
31. máj 2020

Sprcha po každej toalete, vlažnou vodou. Aj po cikani. Vždy čistá vložka. Jemne osusit, a strieknut dermochlorophyl. Nosiť iba po pôrodné nohavičky. Lahni si pod papon, na nepremokavu podložku, daj dole nohavičky a nechaj ránu vetrať. Vždy keď sa dá. V spŕche oplachovat rosalginom, alebo silným odvarom z repika. Ale teraz ti ho asi nemá kto nachystať a doniesť. Daj si v kúpeľni na zem zrkadielko, jemné roztiahni rodidla a fukni dermochlorophyl. Smrdí a farbí, ale príjemné chladí a urýchľuje hojenie .. Dôležité je aby rána vždy bola čistá a suchá. A vetrať, veľa vetrať. Horšie miesto na hojenie hádam ani neexistuje 🙏 drž sa ❤️

minka432
autor
31. máj 2020

Super dakujem baby 🙂
Sprchujem casto, aj osusujem aj vetram uz v porodnici 🙃
Kupim si este ten sprey na hojenie Cicatridine..a vyskusam ho aplikovat uz doma 🙂
Ste moc zlate 😘😘😘

fiafia
1. jún 2020

@minka432 ja som po siti nemohla týždeň sedieť, chodiť a meniť polohu bolo ako za trest, pritom som mala len pár stehov a nikto nevedel prečo má to tak boli. Sedávala som na dvoch stoličkách, neprajem nikomu. Ako dni plinuli pomaly sa bolesť zmenšovala a dávala som si repikove obklady. Mliečko po troch dňoch.

gabka2809
3. jún 2020

@minka432 rodila som 3x a tretí deň bol vždy kritický.... Potom už každý ďalší bol lepší a lepší a začali vypadáva stehy a bolo super

yollanda
3. jún 2020

@minka432 ahoj! Ja len k téme... ja som si po pôrode nesadla 3 tyzdne

annamivo
3. jún 2020

@minka432 ahoj, neboj sa zahojí sa to. Ja som bola došita krížom krazom po dcérke, bola veľká. Bolelo cca 3 týždne, mesiac som riadne nesedela. Na veľkú som chodila len z glicerinovimi čapikmi. Šitie som cítila ešte do pol roka. Sex? 🤔 Hmm. Už je rok od pôrodu, stále používame často lubrikačný gél, lebo je to stále citlivé a niektoré polohy sme museli vylúčiť, ale je to oveľa lepšie ako po 2 mesiacoch od pôrodu. Mne sa mlieko spúšťalo veľmi pomaly tak na 6-7 deň od pôrodu. Syna som kojila do 2 rokov a dcéru tiež ešte kojim. Treba veľa veľa tekutín, hroznove šťavy a prikladať ako často to ide. Mne bol syn veľmi spavy keď sa narodil a bol problém s prisatim, ale mlieko nakoniec prišlo.

minka432
autor
13. jún 2020

Caute baby 🙂😍 ste bola inak moja velka zachrana po porode..ze sa to vsetko ustalilo..
Vo stvrtok som porodila. V pondelok rano som mala stolicu (bol to boj)...a potom jak keby utalo..a ja som cirila jak znovu zrodena 👍 Aj sa mi lepsie chodilo a vsetko..neviem ci som to tym tlacenim trosku poposuvala ci co..proste super.
V pondelok nas prepustili..a v utorok, som uz lobzuvala na aute..soferovanie a sedenia je uz pohoda.. teraz som cca 2,5 tyzdna po porode..a citim sa celkom skvelo 👍
Dakujem este raz za povbudenie..ked to bolo hrozne..a hrozne to bolelo 😉👼

minka432
autor
13. jún 2020

A este..bola som potom u gyn..ani som si nekupovala nic na hojenie..len mi gyn odporucila rosalgin..takze obcas si robim oplachovanie

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre