Spinál alebo celková narkóza pri cisárskom? Čo je lepšie?

annie13
1. mar 2010

Maminy po CR, tento tyzden idem na posledne vysetrenie s naplanovanim cisarskeho rezu pre polohu KP, ze je mozne vybrat si narkozu. Tak som sa chcela spytat co je lepsie.
Po spinali je vraj dost zle, bolesti hlavy atd ale zase aj Dr mi vravel ze je menej narocny pre dieta aj matku a ze mi ho aj budu doporucovat, Dakujem za odpovede

2hanah
13. mar 2012

Já jsem snášela líp celkovou narkózu po fyzické stránce, nebylo mi vůbec špatně. Po píchnutí spinalu se prudce sníží tlak, takže většině rodiček je u zákroku špatně, pocit na zvracení, někdo i omdlí, já měla oteklý obličej a hodně se mi pak motala hlava, zvracela jsem jednou, ale ten pocit, že hned vidíte miminko a celé to můžete vnímat bych neměnila. Prvního syna jsem musela ,,zaspat" a dodnes toho lituji, ikdyž jsem tehdy neměla možnost volby.

sisinka8
15. mar 2012

@mikulka PRECO???? 😕

pkristy
7. máj 2014

Mne urobili spinal a aj ma uspali,pretoze sa im akosi nepodarilo umrtvit ma na pol tela,a citila som ako ma rezu a kricala som ze to citim.Potom povedali lekari ze aha,musime este trochu pockat,na to asi o minutu som znovazacitila ako sa do mna vbara skalpel a zase kricala,tak ma radsej uspali.Musela som si pretrpiet obe nevygody,uz nikdy nechcem cisarsky .

juditkaa
2. feb 2015

Ja som bola prvykrat v celkovej oktorej som nerozhodovala a bolo to dobre nevracala som maky ok 10 abgar preyo druhyjrat som tisz chcela celkovu aj ked na operacke ma v poslednej chvili prehovarali na spinal zcoho som mala poporodne depky vsetko dopadlo ok druhy syn takisto 10 abgar a bolesti ovela slabsie a kratsie ako pri prvom

hamaha
2. feb 2015

spinal

katrin21
19. mar 2016

@latvia ahoj, chcem sa spytat.. som dva tyzdne po cisarskom, spinal...
mala som preemklapsiu.. predtym som nejake bolesti hlavy extra nemavala, len asi 2x ked mi stupal uz tlak ... po porode som lezala, spinal som mala dobre pichnuty, tenkou ihlou , vlastne som ani necitila kedy to pichla.... lezala som skoro 12h po operacii, nezdvihala hlavu, pila som cez hadicku....
potom ma posadili, behala som asi az o 17hodin... hlava ma nebolela, ale 5 den ma zacali boliet oci, za ocami, ale tak znesitelne.. 6den tiez.. potom asi na 7 den ma uz bolela aj hlava z toho, museli mi dat medipyrin, uz to bolelo fakt dost.....
odvtedy ma boli hlava dost casto, dnes od poobedia brutalne, uz to neviem vydrzať, horsie je to ked lezim, boli ma od poobedia, ako som soferovala a svietilo slnko asi, alebo co.. mozno nahoda,neviem.... bolia ma oci, spanky a vzadu ako krk a nad nic... dnes prvykrat obe strany, inak ma bolela vzdy jedna strana akoby len..... vcera nic, predvcerom aj predpredvcerom bolest.....
Je mozne, ze to je zo spinalu takto oneskorene???? lebo takto ma raz bolela na zaciatku tehotenstva hlava 2 dni a bola to krcna chrbtika, pomohla mi vtedy masaz.....
alebo sa mi spustila po porode nejaka migrena??
Uz som zufala trochu z tej bolesti..... vraj si nic ine ako paralen ( medipyrin ) nemozem dat, kvoli kojeniu/mliecku pre malu.. navyse ona je ste v inkubatore, je predcasniatko a malilinka, musi pribrat este..... ale ak ma takto bude bolievat hlava, ako sa zvladnem o nu starat? ved to je des..... nie som schopna nic robit od poobedia.....

katrin21
19. mar 2016

no tak som si dala podla vasich rad tu COLU a ono to fakt pomohlo ! ty kokso. zazrak.. nemozem povedat, ze nic ma neboli, ale vacsina bolesti je prec a hned sa mi lepsie funguje... to je sila.... to aby som mala stale colu po ruke.... takze asi je ta bolest fakt este z chrbtice/miechy, hoci prve dni ma hlava nebolela po spinali.. sranda.... hmmm

violet77
19. mar 2016

Ja som mala celkovu narkozu na poslednu chvilu a ked som sa prebrala tak mi nebolo nic, len som citila ranu, aj to si iz nepamatam, ze ako velmi, ale dalo sa to vpohode vydrzat, ale co ma doteraz trapi bolo, ze som nevidela maleho. Ani ako vyzera, ani ci mu urcite nic neni. Priniesli mi ho az cisteho, vycesaneho ako si spinkal. Doteraz mi je luto, ze som prepasla ten prvy moment, ked prisiel na svet. Druhe urcite spinal, nech mi je akokolvek zle.

zviz
19. mar 2016

Pri prvej dcerke som mala spinal a to bolo uplne super. Malu som videla hned ako ju vybrali z bruska a po ocisteni mi ju priniesli kym ma zasivali. Bol to uzasny zazitok. Tesila som sa, ze to pri druhom syncekovi opat zazijem. Ale... Spinal mi anesteziologicka pichla zle, vsetko som citila, preto ma museli celkovo uspat. Ja narkozu zle znasam, dlho som sa nemohla prebrat, vracala som, do toho uplna depka z toho, ze neviem co je so syncekom, ze netusim ci je ok, ako vyzera a pod. Po dvoch dnoch od visarskeho ma zacala priserne boliet hlava aj napriek tomu, ze som pila colu a kavu a 24 hodin som poctivo lezala ☹. Bola som zufala z tej bolesti, nemohla som si normalne vychutnavat chvilky so syncekom lebo akonahle som sa postavila, tak mi stuhol krk a kvoli bolesti som nezvladala udrzat hlavu vo zvislej polohe, takze som chodila zhrbena ako stara babka. Dopovali ma liekmi a infuziami, nic nezaberalo. Bolest trvala dalsie 3 dni a kvoli mojmu stavu nas odmietli prepustit domov hoci syncek bol v poriadku, bola som zufala! Nskoniec som si vyziadala navstevu anesteziologa. Az ten nasadil spravnu liecbu a po 24 hodinach boli bolesti znesitelnejsie a prepustili nas domov. Doma ma hlava bolela este dalsie dva dni, ale zvladla som to za pomoci liekov... Strasny zazitok, postpunkcne bolesti neprajem ano najvacsiemu nepristelovi a strasne ma mrzi, ze kvoli spackanemu spinalu som prisla o tie najkrajsie chvile so syncekom, tie mi uz nikto nevrati...

latvia
28. mar 2016

@katrin21 bolesti hlavy po spinalke nie su menlive,ze jeden den nic,potom ano,raz take,potom zase nic a zase bolesti ale uz ine. Po spinalke bolesti hlavy su sposobene otvorenym vpichom v obale,kde plava miecha,bolest prestava po zalepeni dierky. Neviem o tom,ze by sa niekomu otvarala dierka nepravidelne. Tvoje bolesti mozu suvisiet aj so zmenami tlaku po porode,staci nizsi tlak nez si bola zvyknuta pri preeklampsii a hlava ta zacne boliet.tam pomaha kofein - kava,cola atd. Zvysi tlak a upravi sa bolest hlavy. Ja som rodila normalne,a pred porodom som netusila,co je bolest hlavy. Po porode mavam doteraz bolesti hlavy pri zmene tlaku vzduchu,pocasia,pri zlom pitnom rezime,az tak ze musim brat tabletky... Okrem paralenu pri dojceni mozes aj ibalgin,ak je to obcas

katrin21
28. mar 2016

@latvia hej, asi to nebolo spinalkou, uz ma ta hlava neboli a tlak mi klesol, asi to bolo tak vsetko dokopy ..
ja som nemala take tie bolesti, ako maju baby po zlom vpichu, to nie.... a presne, mas pravdu, pomohol mi kofein, po par dni s colou 😀 mi bolesti zatial presli, lepsie ako po paralene veru, chvalabohu, uz tento tyzden posledne dni ma hlava nebolela, tak dufam, ze sa to nevrati 🙂
DAkujem za odpoved 🙂
tlak sa mi znormalizoval, teraz uz si nedavam ani lomir a mam tak max. 130/90 po nejakej cinnosti , namahe..., ale v klude inak aj menej..cca 115-120/80 -85 .. sice ten spodny je stale vyssi , nez som mavala predtym, ale je to uz dobre.... SOm rada... 🙂

latvia
1. apr 2016

Ked budes mat vacsie bolestu hlavy,tak si pri tom stale kontroluj tlak.ak by bol prilis vysoky,treba interne a nasadenie liekov na tlak.ale vwrim ze to este aspon 20 rokov nebudes potrebovat

katrin21
1. apr 2016

@latvia dakujem.. zatial je ten tlak OK, drzi sa 🙂 nejde vobec nejako hore, tak snad to tak uz aj zostane... 🙂
Inak, prave je v porodnici po cisarskom jedna znama a tiez ju dnes zacala boliet hlava za ocami a spanky, tiez jej kazu pit colu, ale zatial jej to moc nepomohlo..ona problem s tlakom nemala.... ale hlava ju boli par dni po sekcii az, ako mna... sranda... snad jej to tiez prejde.... ja musim zaklopat, ale uz je to OK, hlava ma uz neboli.....

cica369
30. máj 2016

Ahojte, ja mám plánovaný CR už tretí. Prvé dva boli v celkovej, aj dve operácie som mala v celkovej a bez komplikácie, len teraz silno rozmýšľam nad spinalom, lebo predsa vtedy som si to asi tak neuvedomovala, ale predsa pri narkóze voľaké to riziko je a pri spinale žiadne
...že ma možno bude bolieť hlava? To si myslím, že je vedľajšie.,či nie?? :-?
A to mi neni všetko jedno, keď budem pri vedomí, som celkom stresmen... Ale asi neni o čom...Určite dám vedieť ako som dopadla.

bielavila
30. máj 2016

ja som mala spinal a odporucam, neni tak zatazujuci pre organizmus ako narkoza, hlavne vidis hned babatko co bolo pre mna dolezite, aj ked ja som si dala pichnut aj naladovku lebo som sa moc bala a velmi mi stupol tlak, nepamatam si teda vsetko dopodrobna, ale pamatam ako mi babatko ukazali...pri dobre pichnutej spinalke hlava nema co boliet a dobry anesteziolog ked hlava boli dopichne do miesta vpichu trosku krvy a hlava hned prestane boliet...kazdy dobry anesteziolog ti to vsetko podrobn vysvetli...

jankamatejova
7. feb 2017

Ahojte ja som mala spinal a pravdupovediac aj tak som velmi nevnimala co so mnou robia,asi mi dali nejake lieky na utlmenie a od bolesti tak zrejme preto.bolo to v pohode,stale sa ma vypytovali ci som o.k. a tak...Najhorsie bolo to lezanie prakticky bez pohnutia 24 hod.ale zvladla som to...Inak komplikacie po spinale,ako zavraty,bolest hlavy ci ine su vtedy ak TOTO 24 HODINOVE LEZANIE VO VODOROVNEJ POLOHE bez zdvihania hlavy a narabania so sebou nedodrzite! ak ano nemali by byt.koli dietatku asi aj tentokrat zvolim spinal...

cica369
8. feb 2017

Tak ja som pri malej aj zabudla dať vedieť 😁...šla som do toho spinalu...ALE nepodarilo sa pichnúť,takže nakoniec aj tak v celkovej,ale kľud som musela dodržiavať aj tak,keď pichali 😐. Vystresovana som bola,ale tak chcela som aspoň raz zažiť,priloženie malej hneď...Majte sa pekne a držte sa,nech sa rozhodnete už akokoľvek 😉

zviz
8. feb 2017

@jankamatejova mylite sa! Ja som mala spinal 2x. Pri prvej dcere bez problemov, teraz pri synovi mi spinal zle pichli, nezabral a museli ma dat do celkovej narkozy. 24 hodinovy klud na lozku bez pohnutia som striktne dodrzala a aj tak som mala postpunkcne bolesti. Takze to nie je pravidlo co ste napisali 😉

evuliceeek
8. feb 2017

ja som mala iba umŕtvenie od pása nadol, celkovej narkózy som sa bála a chcela som malého hlavne hneď vidieť ..... sestrička na sále mi povedala, že len čo začnem na izbe cítiť veľký palec na nohe, mám si pýtať niečo od bolesti a potom nebudem mať už žiadne ........ neviem či to fakt pomohlo, ale už na sále som povedala, že cítim palec a na izbe mi ako prvé dali do infúzky niečo od bolesti a nemala som absolútne žiadne bolesti, ani som nevedela, že som po cisárskom, možno to príde niekomu smiešne, ale u mňa to fungovalo perfektne......... 24 hodín na lôžku, akurát mi potom trochu motalo hlavu, keď som sa postavila, ale ináč žiadne komplikácie, ani bolestivá rana, bolesti pri pohybe žiadne, super hojenie ......... u každého to je asi iné, ale toto je moja skúsenosť a všetkým budúcim maminkám, ktoré idú na cisársky držím palce 🙂

jabucko
8. feb 2017

Ja som mala plnu narkozu. Tazsia rekonvalescencia. Maly bol prudko spavy potom, malo sal mlieko, narocnejsia laktacia ....

evittam
9. feb 2017

Ja som mala plnú narkózu - akútny CR. Rekonvalescencia super - akurát 24 hod na JISke bolo asi najhorších - nemôcť sa nejako hýbať.....teda okrem nadvihovania a tak....nerada ležím len na chrbte. Vôbec som nemala nejaké problémy - hneď ako ma previezli na normálnu izbu som sa starala o malú - všetko v pohode ako aj pri prirodzenom pôrode. Akurát mliečko sa rozbiehalo pomalšie.

lolilata
10. feb 2017

Myslím si že celkovo cisársky rez je hrozný.

evittam
10. feb 2017

@lolilata Nic "hrozne" na tom nie je ak je potrebny.😉

alenie_
11. feb 2017

Baby, vy budete matky. Celá táto komunikácia je tak strašne sebecká. Je známe, že celkovej anestéze sa lekári vyhýbajú, aby sa bábätkám dostalo do telíčka čo najmenej medikamentov. Teda okrem toho, že cisársky rez je jedna hnusná operácia.

konickarka1
11. feb 2017

Cr je uplne v pohode. Naozaj.

alenie_
11. feb 2017

konickarka1 vznikla práve teraz, zjavne aby prisla trollovat do skupin. Nevstimajte si jej prispevky.

lienka_1
11. feb 2017

@lolilata Ano, cisarsky rez je hrozny, lebo vdaka nemu sa nam dcerka narodila zdrava. Vaginalny porod by kvoli reverznej polohe, 2x omotanej pupocnej snure pravdepodobne neprezila.
CR je velka brusna operacia, ale zachranuje zivoty.

konickarka1
11. feb 2017

@alenie_ nepoznam slovo trollovanie. Vravim z vlastnej skusenosti

alenie_
11. feb 2017

@lienka_1 o tom nedebatujeme 🙂

kika691
11. feb 2017

Pred pol rokom som rodila.CR. Neskutocny zážitok....Mala.som.v papieroch napísanú celkovú lebo som strašny bojko...A keď som už sedela na stole tak sa má primár opýtal či si to nerozmyslim a.ozaj ma prehovorili na spínal a neľutujem. Najkrajší najúžasnejší zážitok...A menšie riziko pr bábo i matku. Najviac ma ubijalo to 24h ležanie... Och. A prvé postavenie..
Potom som sa hneď už.starala o.malu.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre