Sťažnosť na doktora, ktorý bol pri pôrode

beatka1
10. feb 2013

chcela by som sa spytat ci mi tu niekto nevie poradit ci sa da podat na doktora co bol pri porode staznost aj dva mesiace po porode.ci uz nie je neskoro.ak nie je kde sa tak da urobit.nepacilo sa mi viacero veci co sa odohrali pred porodom aj pocas neho.robili mi ukony o ktorych mi vopred ani nepovedali.napr.dali mi vyvolavacku bez mojho vedomia a spravili aj kristellerovu expresiu pocas porodu taktiez bez mojho vedomia.citala som,chartu prav pacienta alebo nieco take a tam bolo,ze pacient ma pravo na informacie,a ze informovany suhlas pacienta je nevyhnutny pre kazdy zdravotny a liecebny ukon.ze ci sa da na to odvolat.prosim kto vie aspon nieco o tomto nech poradi

ustrachana
10. feb 2013

@beatka1 myslim, ze je to zbytocne, velmi Ti to nepomoze ☹ ja som mala tiez pred a po porode "fajne zazitky" dokonca vystup s jednym arogantnym hnusnym tvorom ( lekarom) na Kramaroch a vedela som, ze aj ked pojdem neviem kam bude to zbytocne - lekari sa vzdy vedia z toho vykrutit ako ide v prvom rade o zivot pacienta a dietata a podobne.Ja som bola na Kramaroch hospitalizovana a dotycny nakazal aby mi pichli injekciu, ktorej nazov mi samozrejme povedany nebol , ze aco nie som zdravotnik a do par hodin sa mi tak vyhodila ruka a opuchla, ze som nevedela co sa deje, isla som sa pytat teda sestricky, ze co mi pichali a co to teda mam a o 5 min sa na izbe doslova rozletelo dvere ten idiot tam vletel, ze aky mam problem.no ostala som ako obarena az mi bolo do placu ☹((( nikdy, nikdy viac na Kramare nevstupim, viem, ze zlu skusenost mozem mat aj inde, ale ak by som sa mala este raz pozerat do ksichtu tomu "hovädu" tak radsej pojdem rodit na koniec sveta.takze ja si myslim, ze vela s tou staznostou nespravis

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jarhal
10. feb 2013

fidka 79..prave preto ze ta poznam z ineho fora kde si sa snazila ma vyprovokovat ale nevyslo ti to na take ... 😲 ... ja nereagujem
mysli s co chces...
nie ja sa nestazujem na vsetko a vsetkych ako ty.... pis k teme a nevyryvaj ..

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ustrachana
10. feb 2013

@fidka79 no presne, ved ja som skoncila az u prednostu, mna tam ziadny debilko co mal aferu, ze chodi ozraty na porody a podobne nebude ponizovat, akoze, ak niekto nie je protekcia riaditela a neviem koho tak co je odpad? z takych sa idu pos...ja som to po porode neriesila,, vedela som, ze to nema vyznam, ale chovat by sa k ludom mohli vediet ci uz ide o ING, judr, mudt "fudr", sme ludia a nie zver

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
daimon
10. feb 2013

ahoj, určite sa stažuj, písomne na riaditelstvo a pokial sa ti postup pri pôrode nepáčil,čo sa týka poskaytnutia zdravotnej starostlivosti tak treba dat podnet na úrad pre dohlad nad zdravotnou starostlivostou. čo sa týka neetického prístupu to rieši riaditelstvo. J auž som to absolvovala s Kramármi,3 mesiace som čakal na vyjadrenie riaditelstva a 8 mesiacov som čakala na odpoved z úradu pre dohlad. Zákonom stzanovená lehota nie je, dokedy sa môžeš stažovat. A stažovat sa treba, treba to riešit, lebo to je už nehoráznost čo si niektorí lekári dovolujú, netreba sa bát.

rheia27
10. feb 2013

@beatka1 urcite sa stazuj 🙂 je to trosku neskoro, ale za pokus nic nedas

a baby nepusajte sa do nej 🙂 laici si ani neuvedomuju co vsetko mozu lekari pouzit a ani ich nenapadne nieco take "skumat" pred porodom, vsetky chcu lahky porod
ked sa ludia nebudu stazovat, nic sa nezmeni

ustrachana
10. feb 2013

@rheia27 ked sa ludia budu stazovat tiez sa nic nezmeni, preboha ved lekar si to vzdy odovodni aby mal pravdu aj ked ju nema!!!!

rheia27
10. feb 2013

@ustrachana nesuhlasim s tebou, jediny problem je ze ked si na slovensku nieco nevybavis dopredu a sukromne tak to potom dopadne vieme ako....ale to by bola diskusia o inom

ustrachana
10. feb 2013

@rheia27 a to je o com potom? kazdy nema na konte miliony aby pchal lekarom uplatky.....viem o tom svoje a mohla by som pisat aj menovat, viem ako sa na Kramaroch ako sprava a ako sa sprava podla toho kolko ma vo vrecku
a to akoze kto nema prachy a znamosti je odpad? vies co, aj aj som bola na kramaroch protekcne, ale dovtedy kym som neskoncila u prednsotu nikto o tom nevedel, viem porovnat ako sa spravali predtym a potom
moje dieta bolo hospitaloízovane na kramaroch na patol.novor.vysoka protekcia a to coby som sem popisala by sa viacere osoby divili v akom stave som si nachadzala dieta ked som prisla na neohlasenu navstevu takze ja velmi dobre viem o com to je a hospital.mojho syna sa riesila staznostou, bola som odhodlana ist do medii aj s fotkami co som si stihla nafotit a vysledok staznosti???? samozrejme - oni su bez chyby

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katarinavw
10. feb 2013

necitala som vsetky odpovede - prispevky, ale podla mna, ak to tak niekto citi, ze chce podat staznost, nech ju poda. Keby vsetci, ktori boli nespokojni so spravanim pristupom doktorov, sa ozvali a podali staznost, predpokladam, ze by bol aspon ako taky tlak na danych doktorov, aby prehodnotili svoje spravanie. takto, ked vsetci budeme neustale ticho, pretoze mozme byt rady, ze sme prezili a aj nase deti, tak sa nic nezmeni.
to, ze sa volakedy tlacilo na brucho pri porode...ano, prezili to, ale to neznamena, ze je to spravne.
len tym, ze vyjadrime svoj postoj a nazor, tak mozme nieco zmenit alebo aspon na to upovedomit. samozrejme, treba rozlisovat podstatne a menej podstatne veci.

bebe2013
11. feb 2013

Mne napriklad kamoska hovorila, ze ked prisla do porodnice, tak jej pred porodom dali podpisat papier o informovanom suhlase, na ktorom ale neboli ziadne info, ani ju nik nepoucil. Len jej to strcili do ruky, ze podpis. Ona im to ako pravne uvedomely clovek nepodpisala, ale kolke zeny to podpisu, lebo su v bolestiach? A nemocnica si tam v pripade problemu moze dopisat hocico.

eeffka
11. feb 2013

no v kazdom pripade by sa mali matky zacat branit hned a same, nepochopim nieco take ze si na mna bude niekto otvarat hubu... by skusil, dostal by naspat, len ked je niekto citlivejsia povaha sa rozreve namiesto toho aby sa branil...

@beatka1 stazovat sa 2m po porode o niecom na co nemas rukolapne dokazy je hmmm povedane slusne na prd. Co napises ze ti nepovedali? dokaz! oni povedia ze povedal bola si v afekte sak porod , udrelo ti do hlavy a nepamatas... samozrejme ze to bude napisane slusnejsie ale vysledok rovnaky.

ze ti dali nieco podpisat je viac nez iste, ja som podpisovala na prijme daco, poviem pravdu ani neviem co, ale bola som odhodlana ze az mi budu robit nieco co nechcem ich hoci aj z kozy kopnut, netrebalo mala som fajn personal a porod bol rychly do hodiny aj s papiermi. Chcela som vyhodit medikov ( neboli), upratovacky ( neboli), pyskate sestry (neboli) 😀 😀 😀 ja som tam isla taka nabrusena a nebolo nikoho na kom sa odreagovat.

prisamvacku som sa bola ochotna ist stazovbat aj na lamparen (FNsp v KE) lebo tam robia dvaja idioti, na ktorych som za celu hospitalizaciu nastastie nenatrafila. ale na nich by som napisala elaborat. ako som uz inde pisala, napr prijem porodnica, otvoria sa dvere do koran a "co chcete?" mudra jak radio, ze isto ze vam na chodbe bude vykladat, hovori vam nieco sukromie? a zrazu nech sa paci a uz to islo, pani inzinierka sadkajte si a pod... no na grc.

matafen
11. feb 2013

@mariannan Boze, az ma mrazilo, ked som to citala... Spomenula som si na svoj porod, ktory prebiehal podobne, nastastie bol som mnou manzel, ktory mi bol jedinou oporou a zachranou pri arogantnej asistentke a nevsimavom lekarovi. Sestra na oddeleni mi nechcela verit, ze uz rodim, ved na druhy den rano mi mali dat vyvolavacku, vraj som hystericka a mam si lahnut, ved je noc a vyrusujem! Bola som za nou 3x a nic, ale v posteli som nemohla vydrzat, prechadzala som sa po chodbe, co rusilo sestru pri driemani, tak ma prisla zasa zrusit, az ked som uz vyrazne protestovala, tak ma cela zlostna dala na pristroj, co meria kontrakcie a si dodnes pamatam ten vyraz tvare, ze porod a ako bezala rychlo zobudit lekara... Pri porode PA tiez len chodila kontrolovat, ci uz idem na kozu a lekar ma ani raz neoslovil, komunikoval so mnou len cez asistentku v 3.osobe, akoby sa bavili o kuse masa na pulte. Nastastie porod bol pomerne rychly a bez komplikacii.

florio
11. feb 2013

Podľa mňa má každá sťažnosť opodstatnenie, aspoň je tu nádej, že ak nič iné, začnú sa kompentnení nad tým zamýšľať...ja som zažila 19 hodinový pôrod, ktorý bol vyvolávaný, komunikácia minimálna, čím som sa cítila ako zvieratko v klietke, porodila som síce dieťa zdravé, ale nekĺudné, uplakané, modrinové, z tých modrín mal dlhú žltačku, dorezaná hlavička z púšťania plodovej vody, koliky máme doteraz a nik ma nepresvedčí, že to nie je následok pôrodu..keď ma nechali samú na pôrodnej sále a malému po oxytocíne na monitore padali ozvy pod 80, nemať chlapa pri sebe, nedovolám sa pomoci, ešteže som vedela, ktorá hodnota je malého srdiečko,inak skončí ako prinajlepšom dieťa pridusené s poškodeným mozgom...ja som mala atóniu maternice z toho urputného vyvolávania (po 16 hodinách kontrakcií á 3 minúty s krčkom na 1 cm padla veta: no musíme "to" porodiť dnes a porodit "to" normálne,lebo šéf pôrodnej sály má nejaké výhrady k tomu že to dlho trvá...zachránil nás epidurál, ktorý to celé posunul), krvácanie a následné transfúzky, "veľkorysý" nástrih sa mi hojil komplikovane, pol roka mi unikal moč, mala som hrozné depky...a nakoniec sa prišlo na to, že to ani nebolo nutné, lebo keď som vyhrabala prvé utz, tam bol termín pôrodu podĺa veĺkosti plodu 5 dní po mojom vyvolávanom a teda dva a pol týždňa po vypočítanom, takže nič z toho byť nemuselo, keby sa niekomu chcelo skorigovať termín pôrodu,a vôbec, keby sa niekto opýtal, aký dlhý mám cyklus, a to teda fakt nebolo klasických ukážkových 28 dní...môj ambulantný gynekológ ma mal aj rodiť, blbá som verila všetkému....
...a vonkoncom nechápem, či to fakt muselo byť...napr prečo mi pichali plegomazín počas pôrodu? a keď som sa pýtala, čo to je, sestrička po mne zhúkla, že nemám robiť scény...opakované manuálne otváranie krčka bez upozornenia.... Spolupacientke tretí deň po pôrode došli pichnúť fraxiparín, a keď sa pýtala na vizite, k čomu to je, tak ju presviedčali, že to dostáva od prvého dňa..no prd, nedostávala, veď som bola svedok...mňa lekárka presviedčala, že mi pichajú denne injekcíe oxytocinu..no okrem krvi som nedostala nič....na prepúšťacej správe mám písané, že som rodila sekciou etc...
Nikdy,nikdy,nikdy v živote som sa necítila tak bezmocná, ponížená, a áno, aj špinavá, zneužitá...a to nezotrie ani fakt, že mám zdravé dieťa...a asi by som naozaj nič nedokázala, nestalo sa žiadne dokázateľné pochybenie, napriek tomu to bolo podľa mňa celé zle, od začiatku po koniec...

hhanna
11. feb 2013

pokial viem tak vyvolavacku davaju ked nemas bolesti ci? to si spala alebo co? nerozumiem tomu , a ktomu druhemu mne to tiez robili a keby nie tak moju dcerku ani nemam.odporucam menej doktora housa

hhanna
11. feb 2013

@florio tak ako u teba sa necudujem je to hrozne ja som taketo problemy nemala vdakabohu ale je podstatny rozdiel co si napisala ty a co pisatelka tejto temy

beatka1
autor
12. feb 2013

@jarhal ono nevravim.niekedy to moze mozno zachranit zivot.ale ja som si ista,ze pri mne to nebolo take vazne a stacilo zmenit polohu.ja som mala porod dlhy so vsetkymi dobami porodnymi 3 a pol hod. a to sa mi ani placenta neoddelila potom tak ju so mna doslova trhali.neviem ci to nebolo na celom tom porode to najdlhsie

beatka1
autor
12. feb 2013

@katka1981 maternica mi vdaka bohu nepraskla.uz som o tom pisala aj vo fore skakanie sestriciek po bruchu.bola som dost dotrhana.sili ma vznutra aj zvonka.poskodenie posvy este aj epiziotomiu mi robili.stratila som vela krvi upadla na chvilu do bezvedomia.a to mal maly iba 2950kg to by som chcela vidiet co by robili keby mal tak zo 4kg.to co by ma rovno rezali?maly mal ublizene na hlavicke.ale to zhodili na mna.ze som zle dychala.hm akutne to nemohlo byt lebo manzel hovoril,ze sestricka mi zacala talcit na brucho hned ako som len zacala rodit.

beatka1
autor
12. feb 2013

@mariannan podobne moj pripad.len ja som sa este stale z toho nedostala.skoro stale iba placem.rozmyslam co s tym.tak aspon preto to chcem skusit.mozno z toho nic nebude,ale mozno mi pomoze to aspon skusit

beatka1
autor
12. feb 2013

@evening_star to je to ze potom pristup na sestonedeli sestriciek bol uplne o inom.aj na novorodeneckom.to sa aspon na to stazovat nemozem.tie boli uplne super

beatka1
autor
12. feb 2013

@fidka79 vies co je na tej vyvolavacke najlepsie?ze som sa konkretne pytala- CO TO JE ked mi to davali.len sa na seba pozreli a ostali ticho

beatka1
autor
12. feb 2013

@fidka79 a este to,ze ma poslali na izbu su lahnut na hodinu.ja som isla najskor rovno na wc lebo sa mi chcelo cikat.ked prisla sestricka tak sa jej pytam,ze co teda.ona co co teda.vravim vsak so mnou.no vsak idete rodit vam dali vyvolavacku.a ja ze som bola na wc ci to nevadi.a ona ze precoo vsak sme vam hovorili.ja ze cooooo?no prd hovorili vsak som sa pytala a ste mi nic nepovedali len ste sa na seba divali.tak potom poslala za mnou dr

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
beatka1
autor
12. feb 2013

@eeffka nevies ci by nieco zavazilo,ze tam bol manzel a videl to?vies ako on nemal porodne bolesti 🙂

katka1981
12. feb 2013

@beatka1, podla gynekologov, sa mamicka skor dotrha, ked ma babo menej ako 3-3,5 kg, pretoze rychlejsie ide von, nerotuje ako babatko kt. ma 3,5kg, vraj tie pekne rotuju a "nevyletia von", mamicku tak nedotrhaju, cize keby mal 4kg, neznamena to, ze by si bola dotrhana este viac, ale mozno naopak. Kamoska mala bleskovy porod, jej dcerka mala malilinku hlavicku, najmensiu aku mohla mat a cela bola dotrhana, co z nej tak "vyletela". Ten isty dr. rodil aj moju dalsiu kamosku a ta porodila bez nastrihu 4kg dievcatko. Ten isty rodil vsetky nase dcery. Kazdy porod je uplne iny. Mrzi ma, ze mas takuto skusenost, samozrejme stazovat sa mozes, drzim palce, aby si bola s vysledkom spokojna. V kazdom pripade mi to pripada tak, ze tu je zvyk automaticky pre istotu strihat a automaticky tlacit na brucho, nech je babo cim skor vonku. A samozrejme, ze suhlasim, ze zvysenym tlakom, mohlo prist k tomu dotrhaniu, ale mohlo sa to stat aj bez zatlacenia. Obavam sa, ze tu si chybu nikto neprizna. Dufam, ze si uz v poriadku a syncek tiez.

katka1981
12. feb 2013

@beatka1, ako svedok je fajn, ale nie je ich kolega, lekar, cize to mozu a budu spochybnovat. Malokedy sa rozhodne v prospech stazovatela, ale ty to vobec neries, podaj staznost, lebo mas pocity ake mas a dalej neries. Zbytocne ti tu da 5 bab za pravdu a 4 budu proti, nic sa na tom nezmeni. Len neviem ci ti ide len o to, podat staznost a aby ti dali zapravdu alebo chces aj vysudit nejake peniaze. No a to je kamen urazu, ze ty musis z tej sumy, kt. chces vysudit zapltit urcite percento dopredu a na tomto to u vacsiny konci. Pretoze nato clovek nema. Nehovoriac o tom, ze koniec nikdy nie je jasny a dodjed nielen o cas, nervy ale aj peniaze. (necitala som celu diskusiu, takze neviem presne co chces, ak ti ide o podanie staznosti, ozaj necakaj a podaj staznost, mas na to plne pravo).

katka1981
12. feb 2013

A este jedna vec, vzdy som radila, zazmluvnit si doktora, poznam x bab co to nespravili a boli spokojne, ale poznam aj take, co si ich podavali smena za smenou, len aby ich nemuseli riesit. Osobne by som mala strasne nervy ist rodit a neviem komu sa dostanem do ruk, pre mna bolo prvorade verit lekarovi a naozaj ja som strasny stresak, strachoprd ale rodit som isla s takou pohodou, ze to sa ani neda opisat. Doslova s usmevom, ziadny stres ani strach. Pritom este 2 mesiace dozadu som bola vystresovana az az. Ale spoznala som dr. a verila mu. Robi to vela. A to je vsade, ked ste aj vnemocnici, ked nemas znameho, tak niektori ti to daju pocitit. Ale jasne su aj lekari, kt. su mili, a odborne pristupuju ku kazdemu.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre