Stolica po pôrode

veselavrba
12. nov 2012

ahojte je mi to blbe pisat,ale skusim.Som 3den po porode a este som nemala poriadnu stolicu.Som zazita dost aj s koecnikom a bojim sa ze ked silnejsie potlacim tak si roztrhnem stichy.Skusila by som aj cipky ale bojim sa ich dat donutra,aby som stichy neuvolnila,co mi pomoze?Mate s tym niektora skusenosti?Dakujem za kazde info.

sendy182
12. nov 2012

@veselavrba žiadne banány 🙂 ....upraviť stravu.....jedálny lístok......pitný režim...............bolí ťa brucho? ako na potrebu.....či netreba?........veľa vlákniny,jogurtov so živou kultúrou....ovsené vločky,slivky,figy.......neviem či si kojaca? 😉

kristina74
12. nov 2012

Ahoj. Nemusí ti to byť blbé, je to po pôrode a halvne po klystíre normálna ve.
Aj ja som s tým po pôrode mala problém. Pomohli mi ovsené vločky, sušené slivky, veľa tekutín, ak to nepôjde, skús aj čipok, neboj sa, pomôže to.
Nás v pôrodnici strašili, že kým nebude stolica, domov nejdeme. Tak som sa snažila, že už to nešlo vôbec. Takže kľud, pokoj, zvládneš to. Veď v porovnaní s pôrodom je to malina 🙂.
Držím ti palce a gratulujem k bábätku .

zuzi0911
12. nov 2012

@veselavrba ten cipok si daj. a nebojj sa. ja som sa tiez bala jednou rukou som. si pritlacala vlozkou stychy a v pohode. a to iste urob pri tom zavadzani cipku

sisaha
12. nov 2012

@veselavrba duphalac alebo lactecon, aspon zo zaciatku. nie je navykove a zmakci stolicu. neboj nepotrhas sa... 😉

nimika
12. nov 2012

ja som nejako necítila potrebu, bola som až 5. či 6. deň, keď som bola už doma z pôrodnice, tam som posledný deň zaklamala, že áno, bola som, aby si ma tam náhodou ešte nenechali. Veď som si hovorila, že pred pôrodom išlo zo mňa klystírom všetko von, teraz tá nemocničná strava, tak z čoho som mala ísť? 😅

diusik
12. nov 2012

@veselavrba urcite si hned daj cipok a neoddalovat!ja som si po porode davala skoro kazdy den cipok a vela vela tekutin hlavne,darno bude vlaknina ked nebudu tekutiny!ja mam s tymto velke problemy a pi porode som si dala sakra pozor,takze neoddaluj to lebo to bude len tvrdsie a horsie!

xenicka13
12. nov 2012

stichy si treba pridrzat, dat cipok, inak u nas v porodnici sa dr. pytali, ci bola stolica 🙂

pajerchinova
12. nov 2012

plne suhlasim s diusik, urcite sa nepotrhas, ja som bola zasita velmi a mala som strasne bolesti aj pri stolici, preto som to oddalovala ale naozaj to potom bolo este horsie. Treba sa prekonat, vydrzat tu bolest a potom to uz pojde samo. Velmi dobre moze pomoct aj krusinovy caj, dostat bezne v lekarni, ten ta posuri a treba ist.

kvetinka211
12. nov 2012

@veselavrba to bola moja nocna mora, dalsi porod doma na zachode 😖 cipok mi nepomohol, nakoniec mi pomohlo dat si par krat 1/2 kocky regulaxu (prirodne prehanadlo z fig, sliviek a senny) + slivky, figy, vela tekutin a prekonanie strachu ... potom to uz bolo ok ... drzim velmi palce, viem co teraz prezivas 😔

nikolet_89
12. nov 2012

@veselavrba aj ja som zaklamala že som bola prvý krat som bola doma na 6 deň s cipkov aj to kilometer od wc snažila som sa tak robit kazdy 3 deň. Aspoň trochu bála som sa krcov a bolesti brucha. Prvú normálnu stolicu som mala po 3 týždňoch bude to ok 🙂

jankatt1971
13. nov 2012

Mne pomohli susene marhule, mala som ich uz v porodnici, ale so stolicou mam problem este aj teraz a to som dva tyzdne po porode, aj ked je to uz ovela lepsie, ako to bolo. Takze treba len prekonat pociatocny strach a hlavne bolest.

evelin325
13. nov 2012

@veselavrba Ahoj, poznám tvoju obavu, najdôležitejšie je, aby tá stolica nebola tvrdá, ale taká redšia, vtedy to tak nebude ani bolieť, ani štichy sa ti neuvoľnia, ten výber je po pôrode trochu obmedzený, keďže nemôžeš kvôli kojeniu hocičo, ale mne veľmi pomohli homeopatiká aj na zmäkčenie stolice aj na lepšiu perilstatiku.Držím palce 🙂

miskap
13. nov 2012

Skús zjesť to, čo ti obvykle zaberá- možno slivkový kompót alebo káva s mliekom, džús...Kvôli dojčeniu sa nemusíš obmedzovať, ak má dieťa problémy s bruškom, väčšinou to spôsobuje zlá technika dojčenia a nie strava mamičky. Pi veľa tekutín, aby stolica nestvrdla priveľmi a choď na WC hneď ako pocítiš potrebu. Pomôže si pridržiavať vložku na šití, aby to tak nebolelo. Aj čípok je dobrý, ale ak ho máš problém zaviesť, tak to skús s tou stravou. Držím palce

pavla927
21. mar 2018

Jedla som slivky a pomohli

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre