Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Syndróm nepokojných nôh a pôrod cisárskym rezom

snezienka12
16. sep 2012

Trpím v tehotenstve syndrómom nepokojných nôh - nepokoj a nervozita v nohách, nedokážem dlhšie ležať, sedieť, stáť v pokoji. Vnoci sa budím a musím vstať. Teraz mi hrozí pôrod cisárskym, po ktorom sa musí zostať ležať na lôžku na chrbe-pokiaľ viem celý deň. Neviem si ani predstaviť ako to zvládnem. Prežili ste niektorá niečo podobné? Dá sa to vydržať?

kalifa28
17. sep 2012

@snezienka12 v čase, ked budeš musiet ležat celý den, už tehotná nebudeš... a aj keby, syndrom nepokojných noh bude to posledné, čo ta bude trápit 24 hodíín po sekcii, to mi možeš verit, mám za sebou dve 🙂

ivkake
17. sep 2012

Neboj po cisarskom to nieje take lahke chodit tam sa bojis kychnut a zakaslat 🙂 viem o com hovorim len ked sa budes musiet postavit tak pomaly a pridrzuj si brusko menej to boli 🙂 a tu bolest musis rozchodit inak to nepojde a sprcha ti velmi pomoze takze neboj tych 24 hodin co lezis to budes rada ze lezis to brusko po reze boli takze z toho obavy nemusis mat ze ci vydrziš ležat

moon1979
17. sep 2012

@snezienka12
presne tak, suhlasim s babami ... po cisarskom budes rada, ze sa nemusis hybat 🙂 a tych 24 hodin vacsinou prespis, takze to ujde ani nebudes vediet ako 🙂

alenka600
17. sep 2012

@snezienka12 No ja mam zase opacnu skusenost ako sa tu uvadza - cca 6-7 hodin po cisarskom som uz stala na nohach, lahke to nebolo, ale nebolo to ani nic nezvladnutelne. Neboj, netreba sa dopredu pripravovat na katastroficke scenare. Na "nepokojne nohy" som trpela tiez, brala som na to magnezium ale po porode ako prislo, tak odislo, takze ziaden problem uz s tym nebol.

moon1979
17. sep 2012

@alenka600
a rodila si na SVK? lebo je málo nemocníc kde postavia po 12 hodinách, ale štandardne skôr ako uplynie 24 hodin nepostavia ... u mna ubehlo presne 24 hodin od pôrodu, ked ma prišli postavit a teda med lizat to zrovna nebolo 🙂 ale tak vsetko sa da prezit, sme zeny, nieco si musime pretrpiet a aj vela znesieme 🙂 keby mal byt pôrod na chlapoch, tak národ by vymrel 😀 môj muž skonštatoval keď videl dokument s pôrodom, že keby bol žena do smrti je panna 😀

ivkake
17. sep 2012

ja som tiez o tom este nepocula aby zena po cisarskom po 6 hodinách stala na nohach, tak to by aj mna zaujimalo ci to je niekde na svk ze po 6-7 hod. ta postavia na nohy.A jasne zeno to zvladne, pri 2 cisarskom uz som vedela co ma caka a bolo to celkom ine ľahšie ale 24 hodin som musela lezat ci som chcela alebo nie a bola som rada aj tak som skoro cely den prespala :D

toskana
19. sep 2012

@snezienka12 tvoje stavy poznam velmi dobre, ja tymto syndromom trpim uz dlhsie a tiez teraz v tehu je to este o cosi horsie. mne pomaha bud magnezium, vela vody alebo aj vylozene nohy na stene 🙂 kedy mas termin, resp. uz mas naplanovany porod? ja mam termin 25.9 a tiez mi hrozi cisarsky, tak uvidime co bude ... 😅 Drz sa, ahoj 😉

snezienka12
autor
23. sep 2012

@toskana ja mam termin az 11.10. - ty mas mozno uz aj po tom. najnovsie to vraj nebude cisarsky ale normalny porod, ale mam aj ine komplikacie - tlak, varixy a tak takze mam obavy taj ci tak. uz zostava len modlit sa aby to dobre dopadlo. aj ty sa drz.

majloo
23. sep 2012

@snezienka12 Ahoj, ja trpim tymto syndromom uz od puberty, mam obdobia kludu, a potom "nekludu" 🙂 , niekedy mam aj nervozne ruky.. No ja som v tehu mala skoro kazdy vecer nervozne nohy a prisiel cisarsky neplanovany a postavili ma tiez po 24 hodinach, ale musim povedat, ze nervozne nohy nehrozili. Jednak som mala spinal (aj ma uspali nakoniec, ale to je o inom), a to som si nohy necitila uplne stopercentne, az postupne a za druhe ma drsne bolelo brucho, takze moja pozornost sa sustredila na to, aby som co najskor zaspala a nic necitila. 😉
Este ma napadlo, oni davaju po cisarskom analgetika v infuzke, lebo to brucho hodne boli, mozno to ma vplyv aj na pocitovanie nervoznych noh, ale to neviem.
Drzim ti palce a dufam, ze ti tie nervozne nohy neostanu aj po porode. 🙂 (mne ostali, mrsky)

Tu začni písať odpoveď...

Odošli