Tehotná pár týždňov po pôrode. Stalo sa vám to?

funilieta
24. apr 2008

Ahojte,
zaujimalo by ma, ci sa najde niekto kto do roka porodil dva krat. Mam taky pocit, aj ked este som si nie ista, ze to bude aj moj pripad. Neviem si to predstavit. Je vobec mozne otehotniet, ked kojim a ked mam strasne nepravidelny cyklus?Pretoze si nejak nedavam pozor, a teraz mi lepi. Stalo sa to niektorej z vas? a ako to zvladate? 😅

katkaza
17. jún 2010

ahojte
chcela by som povzbudiť všetky tehuľky čakateľky...nebojte sa,dá sa to zvládnuť 🙂ja som sa tiež veľmi bála,ako to bude,celé tehotenstvo som sa stresovala a stále len rozmýšlala a plánovala,ale to je zbytočné...
tiež som mala dve sekcie po sebe,navyše sme prerábali byt a všetko sa zvládlo 😉ja mám teraz naopak pocit,že keď mi niekto zoberie na chvíľku jedno dieťa,tak s tým druhým nudíme 😀

bebebrumik
17. jún 2010

@katkaza ano,presne tak...najlepsie je velmi neplanovat a prijat veci tak ako su,resp.riesit za pochodu... 🙂

jaroe
17. jún 2010

maminy a ako ste to riesili napr. so spanim, uspavanim deticiek? Moja dcera doteraz nezaspava sama, lezim pri nej v posteli, cez den aj vecer. Zaspi sice do 10 min, ale musim pri nej byt a ona je pri mne pritulena, prip. mi zmoli ucho. Netusim, ako to budem robit pri dvoch detoch. A tiez napr. dojcenie mladsieho vonku, to sa asi nebude dat, ci ano 😀 ?
Dakujem za rady

miracko
18. jún 2010

Ahojte,
Katkaza ja mam presne ten pocit, ked mame len jedneho a druhy je trebars u nasich, tak prenesmierna nuda a 😀 ň
Aj ty si zo ZA???
Jaroe, tak toto bol moj problem, ale da sa to zladiť, v noci sme spavali od zaciatku vsetci 4 v spalni a maly sa raz dva stal odolny voci placu mensieho takze mi ho v noci vobec nebudil
Horsie to bolo so spanim cez obed asi rok sme fungovali tak ze mladsi zaspal okolo 10.00 okolo pol 12 som uspala starsieho, tiez som musela pri nom lezat a chytal mi vlasy a ostala som cakat kedy sa zobudi mensi, vacsinou okolo 12.00 a potom ked sa zobudil starsi zasa isiel spat maly okolo 14.00 takze taky maly kolotoc, ani chvilu som nemala cas na seba lebo vzdy som mala aspon jedneho
Ale po roku ked mensi zacal spavat 1 x denne sa to ustalilo. Teraz ich ulozim naraz okolo obeda, lahnem si k nim a ked zaspia co je takych 20 minut tak sa vykradnem prec a uz som aj na nete 😀
Chce to len cas a kazda mamina ma inu taktiku a hlavne ine deti, neboj system si najdes
To sa neda naplanovat, to budes riesiť za jazdy 😀 😀 😀

korcula
18. jún 2010

Ahojky...

@jaroe řešila jsem totéž....zkraje to byl boj,uspat malou pak staršího...občas malá musela chvilku plakat než usnul malej....postupně jsem zjistila,že malá je schopná usnout uplně sama (dudlík,šmudlíka do ruky a za chvilkuspinká🙂) a tak jsem si řekla že i Honzík je skoro v 18 měs dost velkej na usínání sám...začala jsem ho dávat do postýlky a ono to šlo,ačkoli jsme čekala řev,nemohu odejít to ne,ale dámje oba dopostýlky a lehnu si nasvojipostel a oni to zpravidla oba zalomí,jasně že někdy huře a musímjednomupodávat dudlík a druhému pití... 😅 ale celkově to klape...a večer totéž

katkaza
18. jún 2010

miracko priamo zo žiliny...a ty?
ja som cez obed veľakrát uspávala obidvoch naraz,ale teraz už staršia chvalabohu zaspáva sama...ale ono je to väčšinou chvalabohu tak,že buď hnevá jeden alebo druhý,málokedy obidvaja naraz 😀
ale doteraz spíme traja v posteli a už sme spali aj 4...všetko sa dá zvládnuť 😉

miracko
18. jún 2010

Katkaza,
ja som z Višňového pri Žiline 😀
A to s tým spaním spolu poznám, starší spí s nami od narodenia 😀 a mladši spal s nami do 7. mesiaca, čiže 7 mesiacov sme manželskú okupovali štyria, potom som matúška naučila na postielku ale aj tak občas v noci prelezie ku nám....starší spí s nami doteraz 😀 A ked občas spí u starkých zdá sa mi tá postel hrozne velká a neviem sa tam uložiť

anavila
20. jún 2010

@miracko, to iste mame aj my... okupovanie postele

nkaps
21. jún 2010

no ako to tu čítam asi s druhým bábom ešte chvíľku počkáme, aspon kým malý nebude chodiť 😀

nivalis
21. jún 2010

anavila- aj s nami mala spava, aj ked len nad ranom si ju davame k sebe... ale hned ako sa od nej rano pohnem tak place... no a cez den spi len pri mne, inak vobec 😒 vobec netusim ako toto budeme riesit ☹
nkaps- no ja ti radit nebudem, babo je vzdy len radost, ale ja si teraz trosku vycitam ze sa uz dcerke nebudem moct venovat tolko ako keby bola len sama 😉 uz len kvoli tomu som chcela trochu vacsi vekovy rozdiel...

nkaps
21. jún 2010

nivalis ja sa na druhé bábo veľmi teším aj manžel, ako sa budú pekne spolu hrať atd... ak sa to má stať, stane sa to aj skôr ako plánujeme... 🙂 malinký spinkáva vo svojej postielke, pri mne nechce spinkať (klop, klop, klop) 😀 ja si ho ráno dám k sebe, ked manžel odíde do práce a tak papá mliečko a dúfam, že si ešte pospíme... aaale kdeže, je fakt, že sa mi dokopi možno 5-krát podarilo ho pri sebe uspinkať, aj to je možno veľa... 😉 je síce pravda, že občas musím pustiť vysávač, lebo nevie zaspať, ale nie je to až také časté.... dudel do úst, plienka do ručičky a hajáme.... 🙂 ale zato nášho malého bieleho chlpáča len ťažko vyženieme z našej postele... 😀

katarina.banska
22. jún 2010

prosim vas, som po 6nedeli a zacala som brat azaliu, na 4 dni sme mali s manzelom sex, no ziadnu inu ochranu sme nepouzili :(.
je mozne, ze by som mohla byt tehotna, ked som ich brala este len 4 dni?
mate niekto podobnu skusenost? nemozem byt opat tehotna..... 😢 😢 😢

anavila
23. jún 2010

co to je azalia??? to som este nepocula....ale tehotna kludne mozes byt....ale snad nie....no sak uvidis...neboj

katarina.banska
23. jún 2010

azalia je antikoncepcia, ktora sa moze pouzivat ked dojcim.
volala som s doktorom a ten mi povedal, ze ucinkuje hned od prveho dna. no na nete som nasla, ze sa musi a odporuca sa pouzit aj barierova ochrana. no my sme ju nepouzili ☹ ☹
boze, ja sa tak strasne bojim. kupila som si uz aj test, no ten sa da spravit az na piaty den a v letaku je napisane, ze nemusi mat spolahlivy vysledok ak som menej ako 8 tyzdnov po porode. co teda ja este som ☹

morgan
23. jún 2010

@katarina.banska - tak věřila bych tomu doktorovi, a i když tam ta nepatrná možnost asi je, tak je to fakt minimální šance. Určitě to bude dobré, uvidíš 🙂

nivalis
23. jún 2010

katarina.banska - nechcem strasit, ved ja som antikoncepciu nebrala, ale "barierovu ochranu" sme pouzili+ som kojila+ som si robila ovulacny test, ktory bol negativny... no a tehu som 😉 😀

grenadinka
23. jún 2010

ahoj pisala som sem asi pred rokom. a teraz sa s vami podelim o moju skusenost. mam dve dcerky a je medzi nimi 11 mesiacov rozdiel. keby sme mali vacsi byt tak by som chcea hned este jedno. dve deticky za sebou je super. starsia mi neziarli hladka a pusinkuje sestricku. mladsia sa aj hodinu vydrzi pozerat na svoju velku sestru ako sa hra a salie po byte. velmi ich milujem a laska naozaj dokaze divi. bala som sa ze nebudem vediet dat dost lasky obom. ale dokazem lebo laska sa nemeli ale s kazdym dietato sa nasobi. prajem vam tolko stastia a radosti ako mam teraz ja 😀

nkaps
24. jún 2010

granadinka no škoda, že som si takýto príspevok neprečítala pred dvomi mesiacmi, tak by sme asi začali na druhom pracovať skôr 😀 ale samozrejme si uvedomujem, že každé dieťa, či rodina sú iné.... my už s manželom pracujeme na sestričke alebo bračekovi pre nášho synčeka 🙂

nkaps
24. jún 2010

@grenadinka potom, ked to bude aktuálne, rada by som od teba prijala pár rád napr. ohľadom kočíka, zaspávanie a pod. 🙂

nivalis
24. jún 2010

grenadinka- jeeej ako super ze sa ozval niekto kto je na tom podobne ako my a tak super to zvlada 🙂 moc pomoze nieco take povzbudzujuce pocut 😀 tiez by som ocenila rady ohladom kocika, ale aj rezimu deticiek, toho ako ste sa spolu zžili... mam s toho stale obavy... ☹ dakujem 🙂

avanti
24. jún 2010

Ahojte, neviem, ci sa mozem pridat - mam medzi chlapcami 21-mesacny rozdiel. Ale, ak by som mala v niecom poradit, tak velmi rada, kto bude mat zaujem.
Co sa tyka spankoveho rezimu, radila by som sa asi drzat na spankovy rezim starsieho dietatka a mladsie vybavovat priebezne 🙂. Mladsi ma teraz 9 mesiacov - a az teraz sa mi podarilo zladit ich spanky - poobednajsie. Takze prvych 9 mesiacov sa vobec neoplati stresovat a nervovat sa nad tym, ze mladsie nespi vtedy, kedy starsie a naopak. Skratka vzdy som mala cez den hore jedno, ci druhe dieta.

mitomito
24. jún 2010

Ahojte aj my s manželom, by sme chceli druhé dieťa, ale teraz som zmätená z mojej sestry čo urobila, bojím sa aby to aj môj muž raz neurobil ☹ viem, že ma miluje nadovšetko a aj ja jeho, ale človek nikdy nevie a potom ako sa zachovala moja sestra už neviem nič... však skúste si o tom prečítať ak Vás to zaujem odpíšte :

https://www.modrykonik.sk/forum/rodinne-problemy/sestra-spava-s-manzelovym-bratrancom/

grenadinka
25. jún 2010

@nivalis kocik urcite surodenecky. ja som si kupila tandem pozri stranku prenasedeti. myslim si ze dostat sa do toho tempa je jednoduchsie ako by si si myslela. mala babika aj tak stale spinka a hlavne si myslim ze nesmies zakazat dcerke aby sa dotykala a hladkala svojho noveho surodenca. 😀 a fakt sa mozes tesit ja by som chcela naozaj este jedno aj hned ale na dom sa este nezmozeme.

grenadinka
25. jún 2010

@nkaps ked bude treba rada poradim. a ako som uz pisala na www.prenasedeti.sk maju uzasny vyber kocikov.
prajem ti vela stastia a daj vetiet ked sa budes tehulit 😀

nkaps
25. jún 2010

grenadinka tie som videla sú super mne sa veľmi páči Esprit Duo Star

http://www.prenasedeti.sk/obchod/action/product...

alebo

http://www.prenasedeti.sk/obchod/action/product...

ktorý tamdem si mala na mysli? je ich tam viac... 🙂

mirip
26. jún 2010

ahojte dievčatá tak sa možno pridávam do klubu, malá mi má 8mesiacov a pomaly dva týždne a našla som // na teste ak všetko pojde ako má tak by mal byť rozdiel medzi deťmi rok a 5mesiacov, som velmi prekvapená že sa podarilo tak skoro na malú sme čakali takmer 4roky a mali vela problémov hlavne ja teraz mi jeden ostal ktorý robí problémy v otehotbnení a robí výkyv v menzese a aj som mala moj menzes po porode sa pohyboval v rozpatí 24 až 33dní , prvé sme si krásne naplánovali rok po svadbe a nakoniec plány sú plány a realita nás stiahla z oblakov na zem preto sme to nechali na náhodu, a už nič neplánovali v auguste som mala ísť opať na preventívku vlastne len na UZV kedže po liekoch ked som otehotnela a potom aj potratila prvýkrát mi tam ostal myom tak či spí a nerastie a potom ked som čakala malú som chodila stále na uzv kde je malá a kde myom ale našťastie netlačil na nu a teraz som mala mať kontrolu a asi to už nestihnem ak sa potvrdia // tak budú deti dve, trochu aj ked je malá dobrušká mám strach ale hádam to bude dobré lebo aj vek máme 33 a 32 a ani tu niet načo čakať kedže mať deti v 40ke nechceme, tak som zvedavá č to nakoniec bude tehotenstvo

miracko
26. jún 2010

@grenadinka Krásne si to napísala, ze cim viac deti tym sa viac láska násobí, ja si ťa pamätám,písali sme si vtedy o kočíku.. 😀 Je to fakt super mať dve deti za sebou a vôbec nelutujem aj ked sa na nás mnohí dívali všelijako, akože sme si nedali pozor a podobne, my sme to druhé naozaj chceli hned,,,už v tehotenstve s prvým som hovorila že len čo sa dám do poriadku po pôrode, ideme na druhé ale nikto mi neveril 😀
Keby som mala možnosť si to zopakovať urobím to znova, lebo malí sú úžasní parťáci, nedajú jeden na druhého dopustiť a teraz akoby sa ten vekový rozdiel stieral, lebo Matúško sa strašne snaží vo všetkom Mirka dohnať, takže sa spolu super zahrajú (semtam aj pobijú 😀 ) ale to patrí k deťom 😀

@mitomito Je to smutné, najmä ked sa sklameš v človeku, ktorého máš rád 😖 a hlavne ked je to rodina, ale nevešaj hlavu, to prebolí, ved si sama písala že to nebolo ideálne manželstvo...Hlavné je že ty máš super rodinu, muza a ze si šťastná a neboj sa, prečo by sa malo niečo také stať aj vám??? Zbytočne si nad tým lámať hlavu, život je taký nevyspytatelný že keby sme mali stále rozmýslať čo by bolo keby tak by sme sa ani nebrali ani nemali deti

@mirip Držím palce, po 4 rokoch čakania by to bolo super nie??? By ti to krásne vynahradilo tú dlhú dobu,.,,lebo na šťastie sa oplatí čakať....tak ked budeš vedieť čo a ako ozvi sa 😀

mirip
26. jún 2010

@miracko no na malú sme čakali dlho teraz nie teraz že 7.mesiacov ak rátam od ukončeného šestonedelia

bodka13
26. jún 2010

@mitomito nerozumiem čo má spoločné rozpad manželstva tvojej sestry s tvojou túžbou po druhom dieťati 😕
...napísala si,že sa bojíš aby to aj tvoj muž raz neurobil je zvláštne 😕 prečo by to mal urobiť??? ...čisto teoreticky sa pýtam čo keď to urobíš ty ?!...ak ho miluješ a on miluje teba ,netreba nad takýmito vecami rozmýšať!!!...venujte sa jeden druhému,s láskou vychovávajte synčeka veď čoskoro si budete užívať vo vlastnom bytíku...a pomaličky sa môžete pripraviť na príchod sestričky alebo bračeka pre synčeka
...netráp sa takýmito úvahami,nekaz si šťastie a lásku čiernymi myšlienkami 😉 🙂

miracko
26. jún 2010

@bodka13 presne si to vystihla, naco rozmyslat co sa stane??? Aj tak to neovplyvníš, teda ovplyvníš ale len v dobrom, ak si budete budovať šťastné manželstvo, vzájomnú lásku, úctu a dôveru tak sa nemáš čoho obávať??? A čo keď tvoja sestra "skočí z mosta"? Budeš sa báť že sa to stane aj tebe???

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre