Tehotná pár týždňov po pôrode. Stalo sa vám to?

funilieta
24. apr 2008

Ahojte,
zaujimalo by ma, ci sa najde niekto kto do roka porodil dva krat. Mam taky pocit, aj ked este som si nie ista, ze to bude aj moj pripad. Neviem si to predstavit. Je vobec mozne otehotniet, ked kojim a ked mam strasne nepravidelny cyklus?Pretoze si nejak nedavam pozor, a teraz mi lepi. Stalo sa to niektorej z vas? a ako to zvladate? 😅

miracko
2. sep 2010

@sisamato ked ta len napina 😀 ja som vracala ako divá 😝 😝 😝 a obhajobu zvladnes prinajhorsom ich ovracias 😀 😀 😀
A ak budes kupovat ten kocik cez net, sku si pozriet tak vo vasom okoli aby si ho videla aj odskusala 😀

sisamato
2. sep 2010

@miracko no ano, vzdy je to lepsie ako vracat... 🙂 na take ani nemyslim...
hej, to je dobry napad, lepsie je to vidiet a odskusat...vy ste mali taki ze si tam v pohode dala babo v lahu na spanie?inac uz vidim tie pohlady na dedine na taky kocik...tu v okoli som sa s takym este nestretla, ale tesim sa, ze budem uz na buduci rok tlacit takyto krasny ,,naklad,, 🙂

miracko
2. sep 2010

@sisamato ja som mala dvojickovsku trojkolku ale dala sa polohovat kazde babo zvlast tak kym starsi uz sedel a mladsi este lezal takze v pohode
A na pohlady si zvyknes, kazda senzacia trva 3 dni, potom si najdu inu obet na ohovaranie, mna tiez a takí ludia od ktorych som to najmenej cakala, ale kaslat na to a pockaj este pridu oblubene vety co ti budu hovorit typu " nezavidim ti " alebo nechcela by som byt na tvojom mieste" a podobne...
Ale ja som im povedala ze ja si zavidim a som hrda 😀

martinka1981
6. sep 2010

Ahojte vospolok 🙂 ,idem sa vas trošku povypytovať ako ste zvladali obdobie po pôrode? Pomahal vam niekto a aj ste oddychovali alebo ako ste na tom boli? Z toho mam najväčšie obavy že čo bude kym sa dam neako dokopy 😒 Pomôcť nam velmi nema kto tak neviem ako to zvladneme 😔

miracko
12. sep 2010

@martinka1981
maťa pomahala som si viacmenej sama, trocha mama ale fakt malo
Aj ja som sa bala, lebo po prvom porode som bola v katastrofalnom stave ale po druhom som bola uz druhy den ako rybicka, takze asi som mala stastie 😀
zaiciatky budu tazke ale zvladnes to 😀 drzim palce 😀

martinka1981
12. sep 2010

@miracko dakujem,ved nič ine nam ani nezostava ako to zvladnuť že?! Sama som zvedava ake to bude,aj porod aj všetko.....

kvietok77
16. okt 2010

Ahojte, občas som si čítala príspevky, no teraz som sa už zaregistrovala keďže by som potrebovala viac názorov na moju radosť-radosti.
Máme 5 mesačného synčeka, no a teraz vyzerá že som opäť tehotná-o dva dni idem na kontrolu. Som z toho zmätená, no teším sa veľmi na ďalšieho prcka,ibaže...
Som po cisarskom a tak neviem ci prave to neprispeje k tomu ze mi to doktorka bude odporučať prerušiť-jasné je to na mne, ibaže ani 1.tehotenstvo mi nedoporučovali-skôr zakazobvali. A preto sa obávam toho, že nebudem mať toľko síl ako pri prvom tehotenstve oddolavať tolkým tlakom že co všetko sa môže stať a tak. No ak by niektorá mala tiež podobnú skúsenosť, tehotenstvo skoro po cisaraku , tak by som bola rada za skúsenosti no ale aj názory. Potrebujem povzbudenie a vedomie že nie som v takej situácii sama...možno 🙂
Vopred Ďakujem.

kkiki
16. okt 2010

@kvietok77 ahoj kvietok, ja som otehotnelea 6m po cisarskom, a predtym som mala uz jeden, zatial sa nic nedeje som v 6m, vsetko v poriadku, ale rodit u mna jedine cisarakom ... brucho ani jazva ma neboli, iba ked zacalo brusko rast tak vtedy to obcas zabolelo ... inak je to makacka co sa drobca tyka ... neviem ake si mala problemy ... mne to odnasa chrbtica teraz, kedze chodit sam este nevie, musim ho nosit a brucho nechcem zatazovat ...

alca85
16. okt 2010

@kvietok77 ahoj moja známa otehotnela po cisárskom, keď mal prvý syn cca 4 mesiace a je v poriadku ona aj deti 😉 a aj druhého rodila cisárskym

kvietok77
16. okt 2010

Juuuju, dakujem ze ste mi napísali kkiki a alca85. velmi ma to povzbudilo 🙂 No moje problemy su ze mam diabetes-som na inzuline uz 16 rokov a k tomu astma a celiakia ale to ze nebol problem co sa tyka tehotenstva. No ta moja curkovka ano-nemam ju dobre kompenzovanu(no ani nikdy som nemala). Syncek je zdravy i ked sa narodil v 36tt a praskli mu obe plucka no teraz je uplne oki 🙂 A na druheho prcka sa tiež tešim no bojim sa reakcie doktorov(diabetologa, gynekologa...-neviem ci budem oddolna tak, ako pri prvom)uvidime.Ale dakujem este raz-je dobre vediet ze v takej situacii nie som sama 🙂 a ak sa mozem este opytat teba kkiki- moj syncek ma 6,8 kg a teda ma zaujima ako sa natahujes s drobcom, myslim ze ako to obmedzujes a tiež ci si nemala strach z toho ze by sa ti mohla ta jazva(myslim na maternici) natrhnut pocas tehotenstva.dakujem

nkaps
12. nov 2010

Môj malinký má 9 mesiacov a medzi ním a druhým bábom by mal byť vekový rozdiel asi 16 mesiacov... dá sa to zvládnuť? ako privykať staršieho súrodenca na mladšieho a ako riešiť čas tesne pred pôrodom, v pôrodnici, a potom doma... aby sme to v pokoji zvládli... ja malého ešte stále kojím, takže ešte s nikým nebol dlhšie ako hodinu bezomňa...

nkaps
12. nov 2010

Moja známa to spravila tak, že staršieho syna dala k starkým a je sama s malou, lebo ževraj moc vystrájal... ale ja si myslím, že by si mali na seba zvykať od začiatku... chcela by som aby ma malý prišiel pozrieť aj do pôrodnice, aby sme nestratili kontakt.... a radšej niekoho by som zavolala na pomoc ku mne, ak by to bolo nutné, ale nerada by som to riešila odlúčením od matky a nového súrodenca a aby mi ho niekto prevychovával... lebo viem, že prarodičia, všetko povolia a rozmaznávajú a to ja nechcem a potom mi bude skákať po hlave a už duplom nebude zvládateľný a už vôbec ma nebude poslúchať... čo myslíte?

krista
13. nov 2010

@nkaps vidím že ti nikdo neodpověděl, tak připojím svou odpověď 🙂
Náš věk. rozdíl je 18měs. a 10 dní. Dceru jsem taky kojila ještě coby těhotná do cca 12tt, všechno bylo v pořádku, byla hodně závislá na kojení, taky do skoro 2,5 let nebyla nikde jinde přes den i noc než doma (nepočítaje nějaké moje rychlé kontroly u Dr. kdy ji někdo pohlídal u nás doma). Jinak jsme malou připravovali, říkali jsme jí že mám miminko v bříšku, kdysi i viděla jak mi manžel dal na bříško pusu a od té doby to dělala sama, víc se asi v tomhle věku dělat nedá, hlavně aby těm dětem někdo cizí neříkal (jak mají občas ve zvyku 😝) že přijde sourozenec kterej mu bude brát hračky apod. 😅

Těsně před porodem nevím co máš konkrétně na mysli? Malou jsme nechávali hlídat a já dojížděla na monitory do porodnice mimo město, naštěstí mám doktora co má monitor u sebe, takže jsem chodila do skoro 40tt k němu a na termín jsem porodila 😉 Jinak jsem malou celé těhotenství nosila, i když jsem ji trénovala na chození. Když jsme jeli k porodu měli jsme to komplikovanější protože jsme přišli o auto asi 14 dní před porodem a neměli jsme hlídání, musela jsem teda doma vydržet s bolestma co nejdýl dokud neskončila manželova kolegyně v práci, tak potom přijela, malou pohlídala a auto nám půjčila, všechno se stihlo přes noc, takže malá všechno zaspala a když se probudila, měla doma tatínka, ten jí vysvětlil že jsem pryč a že se pojedou podívat na miminko. Kvůli tomu že porodka byla daleko tak za mnou byli jenom jednou a pak když mě odváželi, ono to totiž pro všechny strany bylo horší to navštěvování, malá brečela při odchodu a já skoro taky, navíc je hodně uvztekaná takže se v porodnici stihla předvést tak, že jsem ji ráda vyhodila 😀 každopádně k miminku se hned měla, dávala mu pusinky a manželovi doma líbala telefon kde měl jeho fotku 🙂

Nedávala bych starší dítě pryč hned po příchodu z porodnice, protože by to mohlo vzít tak jako že přišlo miminko a ono teď musí pryč, mohla by z toho být zbytečná žárlivost, vím, že to dělá hodně lidí, asi mají dojem že dvě děti nezvládnou, ale já bych to neudělala. Od začátku jsme byli pořád spolu, až když ml. bylo asi 9měs., tak jsi vzala malou babička na víkend a pak ještě jednou přes noc, jinak jak říkám nikdy nebyla nikde na noc ani sama, nikoho kdo by si ji takhle chtěl brát nemáme 😉

nkaps
13. nov 2010

@krista ďakujem za vyčerpávajúcu odpoveď... mi sme miminko plánovali a určite ich nechcem od seba odlúčiť (staršie od mladšieho)... len sa trošku bojím času kedy budem v nemocnici a môj muž chce aby bola s ním jeho matka, ale ja si to neželám, chcem aby on s ním bol kým budem v nemocnici... v krajnom prípade by som ho dala ešte sestre no ale to je ešte ďaleko a neviem či si dovtedy nenájde prácu... muž len stále hovorí, že on radšej pôjde do roboty, ale ja chcem aby bol s malým, nikomu tak nedôverujem ako jemu...

krista
13. nov 2010

@nkaps mě ani nenapadlo že naše malá by byla s někým jiným, na nikoho neni tak zvyklá, takže tohle bylo jasně vyřešené, i teď nedávno jsem byla na operaci, ležela jsem v nemocnici a o obě dvě děti se staral manžel sám, co jsem přišla z nemocnice tak byl ještě s námi doma, abych se mohla zregenerovat co nejvíc než mě zase stihne ten domácí kolotoč. Možná je to taky tím, že u nás neni volba, tcháni jsou daleko od nás a moje máma pracuje.

verusky
13. nov 2010

nkaps,ono se Ti to samo vyresi.
kdyz se mi rozbehl porod,dala jsem malou (mam rozdil 16mesicu jako Ty) k mym rodicum na tri dny,dalsi tri dny ji mel tatinek,ale samozrejme,ze mu pomahala tchyne (take jsem nesouhlasila,ale co uz,chlapi se boji).pak mi zacal kolotoc kolem dvou mimin,je to dost narocne,ale pro to starsi je jedinou moznosti,jak to ustat,byt stale doma,nez byt stredem pozornosti u prarodicu (a jeste citit,ze prislo miminko a rodice uz me asi nechteji).tchyne si predstavovala,ze kazde odpoledne bude brat tu starsi na prochazku nebo k sobe,to jsem zamitla,rekla si o dva dny a stejne jsem se za dva mesice odstehovala.
te tchyne se neboj,co uz s tim a manzel dostane na Tebe paragraf,tzn.skoro normalni plat.

korcula
13. nov 2010

@nkaps Ahojky, my měli rozdíl 13 měsícu a 11 dní🙂, během těhotenství jsem asi do 4 měsíce taky kojila a malej nikde nebyl beze mně, takže mě to náležitě děsilo jako Tebe...🙂 ale zvládali jsem, dokonce se mnou jezdil i do porodnice na monitory, vždy tam se mnou jela kámoška nebo někdo a pohlídal ho nachodbě🙂 a když se blížil porod, tak se u nás doma střídalo hlídání ( od 39+3) nejprve moje babička, pak na střídačku naši... v tom čase jsme jeli do porodnice, takže Malej to zvládl s babičkou v pohodě a druhý den se pak vystřídala moje mamka za tchyni a také to zvládli, p viknedu byli doma i s tatkou a v pondělí jsem šla domu🙂 pak jsme malýho nikam nedali, 14 byl s námi manžel doma a pak hup do toho rovnýma nohama...🙂 no a přežila jsem 😀 jiank my návštěvy v porodnici radši nee, bála jsem se že by pro malýho bylo horší kdyby mě chvilku viděl a já tam pak zustala s mimi a on musel pryč...než když mě 4 dny neviděl... a já bych ten odchod taky ořvala to vím... řvala jsemjen sem viděla že s ním jezdí na kočárku kolem porodnice 😅

verusky
13. nov 2010

ja taky nechtela,aby mi malou vzali do porodnice a po rade kamaradky jsem si slastne uzila miminko a netesknila po starsim,pak doma na uzivani miminka nebyl cas a venovala jsem se jen starsi.

anieli_1
20. nov 2010

ahojte ja som si dnes robila test a vysiel mi pozitivny mam 8 mesacneho syna mozno to neni az tak skoro ale mame jednoizbovy byt financne precivame tak zo dna na den tak neviem co mam robit........ja by som si to nechcela dat zobrat ale bojim sa ze to nedokazem vychvat prosim poradte mi:(

zuzik_p
20. nov 2010

@anieli_1 obavam se, ze ti nikdo neporadi, toto je rozhodnuti, ktere musis udelat sama. Vase situace nevypada moc priznive - ten 1pokojovy byt a prezivani ze dne na den, nicmene velmi zalezi, jake mate priority, za nasich babicek zila take pocetna rodina treba v 1 pokojaku. Jinak musim rict, ze jsem vzdy v rozpacich, kdyz mi nekdo rekne, ze neplanovane otehotnel...dnes jsou prece prostredky na to jak tomu zabranit..

niki2
20. nov 2010

@anieli 1, no ja taky moc nechapu, jak v dnesni dobe muze nekdo neplanovane otehotnet, ale to uz ted nevyresime. Jen mi je vzdycky moc lito, kdyz se potom rodice rozhoduji, zda si miminko nechat. My jsme do veku 2 let a 4 mesicu mladsiho taky bydleli v 1+1 a dalo se. Nema moznost manzel si pribrat nejaku brigadu, aby tech penez bylo vic? No jsi jeste mladounka, deti jeste asi budes moci mit hafo, ale pro mne, co nam dali deti pekne zabrat, abychom se jich vubec dockali, je neco nepredstavitelneho chodit na preruseni...

krista
20. nov 2010

@anieli_1 Já taky úplně nesouhlasím s potratem nebo neplánovaným otěhotněním, ale stalo se, tohle ti teď nepomůže. Každopádně jestli vaše situace neni růžová tak si myslím, že lepší než přivést na svět dítě s tím že nevím jak se o něj postarám, že nevím jestli budu schopná vyplnit jeho základní potřeby - bude lepší nepřivést ho na svět vůbec. Já neříkám že to bude zrovna u vás, ale když vidím že některý rodiny nemaji na jídlo a děti jsou zanedbaný, mě to trhá srdce. Na druhou stranu je potřeba vzít v potaz to, že dalšího dítěte už se taky kvůli potratu nemusíte dočkat ☹ je to těžká volba, každopádně ti držím palce aby si se rozhodla tak, aby si nikdy nelitovala 😉

zucha
20. nov 2010

@anieli_1 v takej situacii naozaj musis zvazit, ci sa dokazete postarat o obe deti a aj o vas samotnych. Naozaj sa to da, ale na ukor coho? Ak by mal kvoli tomu trpiet vztah tvoj a muzov a popri tom automaticky aj deti, tak zvaz, ci to stoji za to. Ale ak sa rozhodnes, ze babatko si momentalne nemozete dovolit a budes to riesit s lekarom, tak predpokladam, ze vycitky potom budu tak velke, ze zas to ohrozi vztah.
Velmi tazko radit. Ale nech sa rozhodnes akokolvek, v buducnosti radsej vsetko robte tak, aby ste taketo zavazne situacie ani nemuseli riesit.

anieli_1
21. nov 2010

no ved aj to nechapem lebo sme robili vsetko preto aby som nebola tehotna..........ako chvilku som nebrala antikoncepciu lebo som si nebola vybrat dalsiu ale aj tak sme si davali velky pozor ..................my mame s peniazmi totiz taky problem ze manzel nema robotu a nejak sa nedari ju najst............ja neviem pozeram na to zo vsetkych stran a viem ze by som to dokazala vychovat ale tlacit sa v takomto malom priestore je dost zle a vytvara to niekedy aj dost zlu atmosferu......som na 80%presvedcena si to nechat...........zajtra idem gynekologovi a som zvedava ze co mi povie.....
ja viem ze rodina sa za mna postavi a podrzi ma ale ani ti tu nebudu vecne ved uvididm dam vedet ako som sa rozhodla a dakujem🙂

lensam
24. nov 2010

Ahojte, chcem sa spytat, ci sa pri kojeni nemoze stat, že by sa tým prekryli tehotenske príznaky ako bolest prsnikov? Neviem či už náhodou zase nie som tehotna a ked si dobre pamatam tak pri prvom som najskor cítila bolest prsnikov a
hroznů únavu.

lensam
24. nov 2010

skuste mi niekto odpovedat...

juliap
24. nov 2010

@lensam ak kojis a nemas mrchu, tak prve priznaky nemusis vnimat a nemusis ich mat rovnake ako pri 1 tehu ... ak si nie si ista, tak najlepsie je testnut a mas akutaku istotu, ci ano, ci nie si tehu ...

lensam
24. nov 2010

@juliap ahoj...teraz mam otazku z ineho sudka, kedze mas iba o trosku starsieho syna ako ja...zaujima ma kedy sa tvoj syn zacal prevracat z chrbatika na brusko a spat...mojmu sa do toho vobec nechce a ja si myslim, ze uz je najvyssi cas

juliap
25. nov 2010

@lensam maly sa zacal prevracat cca v tom veku, ako je teraz tvoj maly, bavilo ho to tyzden, potom prestal, mozno zistil, ze aj tak ma vsetko pri rukach, no a 2 mesiace bol klud a teraz pred tyzdnom zacal zas nacvicovat ale uz rychle obraty ... neboj sa, ak sa vyvija normalne, ma pevny chrbatik, drzi hlavicku, tak moze byt lenivejsi na otacanie, pretoze neciti potrebu sa za niecim natahovat, skus mu dat prst a ty ho naviguj do otacania ze ho pomalicky budes za neho tahat ... najlepsie skusat po kupkani, ked este nema plienku ... ale neboj, ked na to pride, tak ho budes stale strazit 😉

nkaps
25. nov 2010

@verusky asi som sa sekla podľa ms som už mala byť 10 tt a som v 5 tt, asi kvôli kojeniu... ale to nevadí... takže rozdiel medzi detičkami bude cca 18 m, ale to už je asi jedno či 16 alebo 18m. mám trošku z toho strach... aký bude malý... či bude veľa vymýšľať a špekulovať, či to s ním a s miminkom zvládnem a o domácnosti ani nehovorím tooo bude asi pohroma 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre