Tehotná pár týždňov po pôrode. Stalo sa vám to?

funilieta
24. apr 2008

Ahojte,
zaujimalo by ma, ci sa najde niekto kto do roka porodil dva krat. Mam taky pocit, aj ked este som si nie ista, ze to bude aj moj pripad. Neviem si to predstavit. Je vobec mozne otehotniet, ked kojim a ked mam strasne nepravidelny cyklus?Pretoze si nejak nedavam pozor, a teraz mi lepi. Stalo sa to niektorej z vas? a ako to zvladate? 😅

nkaps
25. nov 2010

@zucha ako to zvládaš s detičkami...? máš už nejaký denný režim... alebo chaos ešte? ja sa teším a zároveň bojím ako to zvládneme...

krista
25. nov 2010

@lensam k těm příznakům, určitě se mohou spolu krýt, já když jsem otěhotněla po druhé tak jsem nepociťovala vůbec nic, ano prsa mě bolela ale právě že jsem kojila... druhé těhu bylo celkově v pohodě 🙂

@nkaps tak nakonec budeš mít stejný věk. rozdíl jako já 🙂
Neboj se, žádná pohroma se konat nebude, já osobně jsem toho s dvěma dětmi zvládala víc než když jsem měla na starosti jen jedno a to i teď se dá říct, už je jim 14měs. a 31měs. 🙂
Jsou samozřejmě horší dny, kdy by se člověk nejradši někam zakopal, ale pohled na ně jak si spolu hrají a smějí se mi všechno vynahradí 🙂

@juliap
@lensam moje děti se zašly přetáčet až v 5,5měs. a zpátky cca o měsíc později, chodit začli oba dva ve 13timěs., nejsou nijak zpomalený ve vývoji ani nic podobného, tak bych nechvátala 🙂

nkaps
25. nov 2010

@krista dík za podporu, ja som aj preto chcela ich mať za sebou aby sa mohli spolu hrať... ked ti mám pravdu povedať, mám už nejaké predstavy ako zvládnuť detičky, len horšie na tom bude asi domácnosť, lebo môj muž je už teraz nervózny ked niečo nestihnem upratať a ja som nervózna z neho 😒

krista
25. nov 2010

@nkaps aháá tak to je blbé, můj manžel věděl že dokonalá nejsem ani s dětma nebudu, často mi pomohl třeba s nádobím a nezlobil se když jsem nestihla vyluxovat nebo uvařit, nepotrpí si na teplé večeře a je ochotný se obsloužit i sám 😅 v tomhle mi to hodně usnadnil, dokonce se staral o děti o domácnost v říjnu 5 dní sám, já jsem byla na operaci a po tom ještě týden byl s námi doma, abych mohla víc odpočívat. To je těžké když člověk nemá v chlapovi moc podpory, ale taky už to zvládlo hodně ženských 😅

nkaps
25. nov 2010

viackrát som ho poprosila aby umyl riad, vo väčšine prípadov odpovedal nie, som unavený (ja nie som?).... ved ho nenútim vysávať a to vysávam skoro každý deň, lebo malý natrúsy a pes ma na labkách všeliakú zeleň, o malého sa starám iba ja... no včera ho po neviem akom čase napadlo ho samého od seba prebaliť... 😨 neviem ako na neho, on sa vyhovára na robotu, že on nemôže všetko zvládať a pod. je pravda že raz až dvakrát do týždňa varí, ale s malým mi veľmi málo pomáha, a ked som mu hovorila aby bol s malým doma, kým budem v pôrodnici, povedal, že má z toho strach a že zavolá svoju matku... vrrr 😠 tak načo sme si robili druhé ked on takto.... ☹ tešíme sa na bábo a aj som mu povedala, že nech sa pripraví na to, že pravdepodobne domácnosť stíhať nebudem, ale on ako keby jedným uchom dnu a druhým von.... ale ja sa rozčulovať už nemienim... škodí to maličkému, čo rastie v mne a on si nezaslúži aby som sa kvôli nemu nervačila a prišla o bábo, len by som potrebovala radu ako ho naviesť na to aby mi viac pomáhal a viac sa hral s malým...

nkaps
25. nov 2010

@krista

krista
25. nov 2010

@nkaps to je škoda, přála bych ti aby manželovi něco cvaklo a když ho včera taky hezky přebalil aby v tom pokračoval. Manžel neměl nikdy problém starat se o malou, já říkala že jediný problém je, že nemůže kojit 😅 a když se narodil malý bylo to totéž, ze začátku se zase trošku bál jak byl malej křehkej, už jsme na to nebyly zvyklý 🙂 a taky jsem mu ukazovala jak se liší přebalování chlapečků, ale teď opravdu naprosto v pohodě. Nikdy mi nevynadal že je doma bordel a musím říct, že tu kolikrát leží hračky úplně všude když přijde domů 😅 a i přestože dělá cca 12h 5 dní v týdnu prostě přijde, převleče se a třeba sám od sebe začne ty hračky sbírat nebo se jde podívat na to nádobí... neni mi to příjemné a tak mu vždycky říkám ať se na to vyprdne že bych to samozřejmě uklidila, ale on že ne, že to nevadí, že to udělá 😉 s nádobím hodně začal v době kdy se mi udělal na rukách ekzém a těžko jsem mohla přebalit dítě jak to bolelo natož mýt nádobí. Je to opravdu velká pomoc, večer už si jen sedneme, v uklizeném bytě, dáme nějakou večeři a je to... taky si stěžuje na únavu a já se s jeho prac. nasazením nedivím, ale doufám, že až budou děti větší, že to bude třeba lepší, protože my usínáme fakt pomalu se slepicema 😅

nkaps
25. nov 2010

prvý mesiac mi s malým pomáhal, bol doma a lepšie s ním zaobchádzal než ja, ale potom ako šiel do práce, tak malého skoro ani nevidel, niekedy aj pár dní, lebo ked prišiel domov, malý už spal, tak si na to akosi zvykol, a teraz si myslí, že jeho pomoc asi nepotrebujem, on potrebuje aby ho niekto chválil.... aj ja to potrebujem ale pochvalu som už pekne dávno nedostala, lebo pre neho je všetko samozrejmosť... asi aj ja to tak budem brať... 😖

nkaps
25. nov 2010

@krista 😖

krista
25. nov 2010

@nkaps možná je to i tím, že malý je ještě malý... jestli mě chápeš, je to zatím pořád takový miminko, možná až se rozběhá a na tatínka bude víc reagovat tak obměkne a bude se i víc starat, hodně chlapů si s miminkem zatím nemá co říct a tak maji dojem, že to třeba nemá smysl ty starosti kolem... od tý doby co naše děti víc chodí a víc reagují tak se může můj manžel s nich blahem podělat 😅 když mu běží naproti jak přijde z práce, no je z nich úplně hotovej 😅
A možná bych neváhala si o tomhle s manželem na rovinu promluvit, že taky potřebuješ být motivovaná a že jsi těhotná, tudíž unavená a na obě dvě děti vždycky byly potřeba dva... já to kdysi manželovi řekla na rovinu že jestli nám vyjdou děti brzo po sobě tak to bude záhul a budu potřebovat aby mi doma pomohl maximálně, souhlasil s tím 🙂 a myslím, že tvůj manžel taky že? Tak bych mu to připomenula 🙂 jemně samozřejmě aby z toho nebyla hádka 😅

lensam
25. nov 2010

@nkaps myslim, ze to v tom chlapovi musi byt. inak si nepomozes

nkaps
25. nov 2010

@krista môj manžel si myslí, že keď prinesie domov výplatu, že je pán bol, a že všetko okolo domácnosti môže mať na háku... lebo on chudáčik chodí do roboty... a ja nechodím ´´?´´ ja nemám 4 hodiny a padla... ešte aj to mu vadí ked si doobeda alebo poobede zdriemnem kým malý spí... ale ja ešte stále kojím... a aj v noci a to on nevidí... kým sme bývali u mojej mamy tak tam aj pomáhal... riad umyl, povysával, upratal, ja som sa o malého starala a prádlo prala, ale ako sme sa presťahovali zo začiatku mi aj pomáhal s umývaním podlahy, vysávaním, utieraním prachu a pod. lebo stále sme maly nejakú návštevu, aj teraz mávame na návšteve susedky a ja to už proste sama nezvládam a poslednej dobe ma aj pichalo v podbrušku keď som sa rozčúlila, alebo dlho stála nad dresom, tak sa musím šetriť aby malinké bolo v poriadku... nemám nervy na tie domáce práce, ked viem že som na to sama a ešte sa aj malému venovať, mlieko a čaj mu zarábať, flaše sterilizovať, prebaľovať, hrať sa s ním, kŕmiť, našťastie zaspáva bez mojej pomoci (klop, klop, klop) ale ešte mám aj riady umývať, dlážku, prach utierať, po ňom upratovať, kúpelku drhnúť, vysávať, a ešte aj variť, prať pre všetkých a vešať a zvešiavať a dať do skrine.....uuuf koľkokrát sa z bytu nedostanem aj 2-3 dni a to dieťa musí ísť aj na vzduch... a oddychovať kedy budem???

nkaps
25. nov 2010

@lensam, ale on mi zvykol pomáhať, len nejako sa to otočilo a ja neviem prečo... ☹ či ho ovplyvňujú kolegovia v práci (veľký mačovia a frajeri) vrrr 😠 alebo neviem.....

lensam
25. nov 2010

a aku ma pracu? tazku manualnu? alebo si sedi cely den za stolom? ale aj pri tazkej praci, ked sa vrati domov by sa mal tesit, ze konecne vidi svoje dieta a aj ked nic nespravi pre domacnost, tak pohrat sa s deckom by mohol....a zena uz s radostou co to porobi...poznam podla seba...cely den by som aj nieco robila, ale ked samko vyzaduje moju pozornost a nema akurat naladu sa hrat sam a nespi, tak to nejde

krista
25. nov 2010

@nkaps to mě moc mrzí a zkoušela jsi si s manželem o tom na rovinu promluvit? Já bych mu to asi vytkla, jsem už taková 😖

kaktusik007
25. nov 2010

@nkaps uff, dievca, mas to tazke... 😒 ja mam chlapa podobne ako
@krista , ak pride vecer domov neskoro ze maly spi tak to tazko znasa, ze s nim nie je.... aj preto sa snazim byt doma ked chodi z prace, a nemat program, aby s malym mohli byt spolu.... dokonca on si este aj v pohode zehli svoje kosele, ked nestiham ja... nema problem....
ja fakt neviem ako ti poradit... ale asi fakt najlepsie pomoze si o tom s nim pohovorit, ono na poriadok sa vytoto, to je nepodstatne....

zucha
25. nov 2010

@lensam pri prvom tehu som tiez citila najprv prsia a pri druhych dvoch uz vobec. Dokonca mi ani nenarastli 😅 , az v 5. mesiaci.

zucha
25. nov 2010

@nkaps zvladnes to v pohode. Ved ked si uvedomis, ze ked sa babo narodi, este takeho mozno aj pol roka ti bude pekne spavat v kociku, takze kludne mozes chodit so synom von na ihrisko a babatko si bude oddychovat v kociku. A potom si zas to mladsie vystaci s tym, ze vas z kocika bude vykukavat. Trosku tazsie obdobie nastane, ked uz to mladsie bude zacinat chodit, ale to trva par tyzdnov a potom sa ti z deti stanu "partaci"..... 😉

Fakt a este u nas bol trosku problem, ked to mladsie dieta zacalo brat hracky. To zrazu starsie chcelo presne to, co malo to mladsie,..........Takze nastalo obdobie tazkeho vysvetlovania a este stale to trva. Ale teraz sa uz o ne aj pobiju, ale vsetko sa da prekonat

verusky
25. nov 2010

@zucha mas muj velky obdiv,jak mas deti za sebou.klobouk dolu!!
@nkaps tak ohledne poradku a buzerovani od chlapa mam sve zkusenosti.radit Ti nemuzu,nevim co,ale bylo to strasne.ja mimino,druhe mimino o kus starsi a milostpan me buzeroval,ze mam doma bordel.a to byl,prosim,bordel od deti!tim jsme zili tri roky.ted uz prevazne vzorne uklizim (ja to mam tak rada) a kdyz je binec,vetsinou nic nerekne.ale ty tri roky ☹ ☹ ☹
jen nechapu,ze kvuli uklizeni nejdes ven.prosim te,zas to tak neprehanej.ja jen v patek delam velky uklid (koupelna,zachod a vysat (nemame psa 😉 )),jinak tim vzorne uklizeno myslim veci na svem miste.ale to jde,kdyz uz muzes deti uklidit do sveho pokoje,ne kdyz s nimi cestujes po byte,aby mely zmenu.
drzim Ti palce,abys byla klidna a zvykej ho na bordel uz ted.ja mela porad pekne,ale pak to s tema dvema neslo.clovek se pro deti nekdy skoro musi rozkrajet,padas na hubu,nevyspana a milostpan vidi misto spokojenych deti jen neporadek.hlavne,prosim,bud v klidu a nic si z neho nedelej!!ja to neumela a stalo me to dost trapeni,ztracenych nervu a na cas jsme dokonce byli od sebe.

zucha
26. nov 2010

@verusky tak ste teda prekonali krizu a uz ste zas spolu? 😵 Ja si neviem dost dobre predstavit, ako sa ludia, co su uz od seba zas daju dokopy. Musi to byt ustupok z oboch stran. Je fajn, ze ste boli obaja rozumny. Ten moj by sa asi "neprekonal" a neurobil by kompromis ☹

verusky
26. nov 2010

@zucha - ja od nej po druhem porodu odesla a on po trech mesicich hodne skaredych nejak preloupl a najednou me chtel.blbec jsem ho hned pustila dal a tak ta nase krize pokracovala,rozchod porad visel ve vzduchu dalsi dva roky.
ale ted je dobre 🙂
a samozrejme deti jsou stastne,ze maji tatinka a maminku 😵

nkaps
29. nov 2010

@krista, @zucha, @verusky, @kaktusik007, @lensam bohužiaľ sme v sobotu oň prišli 😢 😢 😢

krista
29. nov 2010

@nkaps je mi to líto, hodně sil ☹ 😔

zugas
29. nov 2010

to všetko kvôli stresu,bábo to cítilo,je mi to ľúto,drž sa

kaktusik007
29. nov 2010

@nkaps vela sil... je to narocne, poznam.... ☹

lensam
29. nov 2010

@nkaps tak to je mi velmi luto...co sa stalo?

zucha
29. nov 2010

@nkaps to je smutne, ale aspon sa budes moct lepsie pripravit na dalsie a krasne si to naplanovat 😉 Drzim palce do dalsieho zivota

nkaps
29. nov 2010

@lensam ani sama neviem v piatok som začala špiniť a na druhý deň som krvácala, tak som šla na pohotovosť, a tam mi povedali, že už tam nič nie je, a že to odišlo, aj sono som videla... 😢

krista
29. nov 2010

@nkaps to je smutný ☹ ale ber to tak, že takhle je to lepší než aby se miminko nevyvíjelo a musela jsi na revizi, takhle jsi vlastně "čistá" a když budete chtít další mimčo nic vám nebrání, žádné šestinedělí nebo jiné měsíce, které se doporučují počkat se snažením dodržovat nemusíte. Aspoň budete mít čas si s manželem třeba promluvit o těch věcech co tě trápí. Moc vám držím palce.

verusky
29. nov 2010

@nkaps,drz se,miminko asi citilo,ze se trapis,tak s manzelem pracujte na lepsim vztahu...drzim palecky,at je brzy lepe...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre