Tehotná pár týždňov po pôrode. Stalo sa vám to?

funilieta
24. apr 2008

Ahojte,
zaujimalo by ma, ci sa najde niekto kto do roka porodil dva krat. Mam taky pocit, aj ked este som si nie ista, ze to bude aj moj pripad. Neviem si to predstavit. Je vobec mozne otehotniet, ked kojim a ked mam strasne nepravidelny cyklus?Pretoze si nejak nedavam pozor, a teraz mi lepi. Stalo sa to niektorej z vas? a ako to zvladate? 😅

zuzka1901
4. jan 2011

Ahojte. Ja mám doma 5a pol ročné dvojčatá chlapcov a 4a pol ročnú dcérku. S malou som otehotnela keď dvojčatá mali 4 mesiace. Bola som totálne sama na to,ale zvládla som to. Teraz sa spolu prehrajú pekne, chodia spolu do škôlky, dá sa to. Ked boli menší, bola to makačka, ale teraz je to už fajn :o)

sisamato
9. jan 2011

ahojte,
v okoli som sa stretla aj s takym nazorom, ze matka mala na to prve dieta menej casu, ale myslim si ze to zavisi od povahy deti....niektore je narocnejsie, niektore nie...moja prva je zlaticko, tak uvidime aky bude chlapcek🙂))

kaktusik007
10. jan 2011

@miriamp a ako to zvladas??? ono mi povedali, ze najhorsie nie je ked sa male narodi, ale ked zacne lozit - vtedy treba strazit jednak to jeden a polrocne a jednak aj to polrocne.... tak neviem.... podla toho, ake mas stare deti, tak uz to najhorsie by si vraj mala mat za sebou 😀 😀 😀

andy80
10. jan 2011

Já mám kamarádku a ta má sestru o deset měsíců starší. Jejich maminka otěhotněla hned po šestinedělí a druhá dcera se narodila předčasně. Jejich máma říkala, že to byl teda záhul, protože měla doma vlastně dvě mimča, ale taky to zvládla. Ještě, že tenkrát byly ty kočárky tak velké, že se tam vešly v pohodě dvě děti.

sisamato
10. jan 2011

Ahojte,

no presne som mala na vas otazku ake kociky kupujete pre vase deticky za sebou...ak teda nejake planujete kupit. Ja si to inac neviem predstavit.

sisamato
10. jan 2011

@miriamp: pozrela som si tvoj album, krasne deticky 😉 . Inac ten kocik si vyuzila? Nelutovala si? vdaka, Silvia.

miriamp
10. jan 2011

@kaktusik007 ono sa to zvladnut da, vlastne musi 😀 kaslat na neporiadok, alebo nenavarenu veceru, ☹ ,.......
pre mna bol prave zaciatok najtazsi. to, ako to casovo zladit s malym, kedy ma jest, spat, kedy zas mala jest, spat.....to lozenie ako spominas, ani uz neviem, ale mala je vacsinou tam kde je maly, stale ho prenasleduje 🙂 . odkedy ale mala iba raz denne spava, ti poviem, to je ideal. wouw. vsetko sa robi spolu, od ranajok az pokym idu spat. ked sa mala narodila, maly uz behal, to bola vyhoda, aj to, ze bol moc maly na to aby vedel ziarlit, ze sa mu zrazu menej venujeme. a kedze ty uz teraz planujes tretie, tak to vsetko zvladnes, bez pochyb 😉

@sisamato silvia,diky 🙂 kocik vyuzivame stale, bez neho ani nakrok. najprv sme mysleli, ze take to stupatko, ci ako sa tomu hovori, bude stacit, no nie na dlhsie kocikovanie, na to bol maly. nelutujem ani na chvilku.

@kaktusik007 ty ako to vyriesis s kocikom ?

kaktusik007
11. jan 2011

@miriamp mala ti spava uz len raz denne??? uff.. my spime aj 3x ci 4x.... ale ano, zase tak ze 40 minut.... lenze ked on je miestami az neznesitelny, evidentne ten spanok potrebuje....
a tiez si myslim ze kvoli ziarleniu je to ideal, niekde som citala v nejakom odbornom clanku ze dieta pokial ma len rok tak si pamata asi tak iba tyzden, ze bolo niekedy iba same.... potom to berie uplne normalne, ze su dvaja 🙂
kocik uz mam kupeny, bumbleride indie twin - povodne som nad kocikom ani nerozmyslala, ale potom sa mi to rozlezalo v hlave - lebo isto budu situacie, kedy budem chciet ist s oboma von a s jednym kocikom a satkou - nehrozi 😉

miriamp
11. jan 2011

@kaktusik007 hej, asi od siesteho mesiaca iba raz denne, tusim aj maly tak nejako zacal len raz spavat.
a to spia aj 3 - 4 hodiny.
za ten cas vela toho postiham porobit, a este si aj porelaxujem. ako aj teraz na nete 😉

kaktusik007
11. jan 2011

@miriamp zaaaavidiiiiiiiim 😀 😀 😀 ale sak raz sa aj ja snad dockam... aby spal tak dlho... jeho maximalny rekord je dve hodiny - to sa mu podarilo dvakrat zatial 😝

zucha
11. jan 2011

niekto tu pisal, ze tazsie sa to zvlada, ked su deti uz starsie. To je pravda. S novorodeniatkom nie je skoro ziadna praca, ale ked zacnu brat hracky, lozit, staviat sa, vtedy to je narocnejsie. Jeden rok je sice maly rozdiel, ale zaroven velmi velky pri malych detoch. 1 rocne dieta niekedy este nechodi, kym 2 rocne uz zacina rozpravat, hrat sa zlozitejsie hry, beha a potrebuje uz aj kolektiv. Vtedy su zaujmy tych deti uplne ine. Teraz, ked mam 2a3 rocne deti, uz nieco zvladaju aj spolocne, takze ak maju svetlu chvilku, dokazu sa zahrat aj same, nejake jednoduchsie hry (napriklad skakanie po posteli 😀 )

martinka1981
11. jan 2011

No nie všetky novorodeniatka su dobručke a len papaju a spinkaju. Su aj take čo si vyžaduju neustalu pozornosť a to potom može byť dosť naročne,venovať sa aj staršiemu ale aj mladšiemu 😒 . Ja mam šťastie že Vikuška je dobručke babenko a dosť mi to ulahčuje. Zato staršia Miška je riadny lapaj. Viki nam už prespi celu noc tak pre istotu začala Miška v noci robť neplechu 😖 . Dufam že to bolo iba dnes a tuto noc sa poriadne vyspim 😵 .

mirip
13. jan 2011

@sisamato ja som plánovala pre staršiu kúpiť ešte jednu buginu lebo teraz čo mám tak je na podvozok trojkombinácia hlboký, bugina a aj vajce sa tam dá dať ale sme od toho upustili malá mi v bugine ako chodí nechce byť buginu sme nemali vonku od začiatku novembra malá chcel len chodiť za ruku na prechádzky a ked som ju aj chcela dať do buginy tak ju rašej tlačila pred sebou tak buginu ani druhý kočík neriešim, tak to vypadá že malá bude so mnou napešo kočíkať mladšiu 😀

kaktusik007
14. jan 2011

@zucha tak na to skakanie po posteli sa uz tesiiim 😉
@martinka1981 poznam... ak moje druhe bude take ako to prve, tak.... bude to hoooodne narocne...
@mirip tak to je super, ze chodite.... my chodime popri nabytku uplne uz v pohode, lenze... riskovat, ze sa fakt do aprila nauci chodit aj po vonku, rozhodne nemienim 🙂

sisamato
15. jan 2011

@mirip asi to bude individualne, moja ma 9. mesiacov a zatial len sedi, a ked bude malicky tak ona bude mat rok, to je este krpec maly takze my skor kocik....aj ked je pravda ze vcera som stravila 3 hodiny za netom a studovala co je lepsie...predsa vyhral surodenecky kocik...snad ho pootm aj predame, ale pohodlie deto mi je prednejsie, aj tak viac (zatila) neplanujeme 😉

sisamato
16. jan 2011

Zenicky,
dnes som si viac uvedomila aky je dieta dar a ze to skore druhe babo, z ktoreho som bola dlho v soku je mojim dalsim stastim v zivote... 😉

gwenni
16. jan 2011

Ahojte mamičky.
Ja by som sa chcela opýta či ste niektorá po sekcii ?
Nám sa 8.dec narodil chlapček ale po 6 dňoch nám zomrel, je mi veľmi ťažko, veľmi mi chýba a jediné čo ma drží nad vodou je silná túžba znovu otehotnieť. Môj gynekológ čo mi robil sekciu mi povedal, že po troch mesiacoch sa môžeme znovu snažiť otehotnieť, ale doktor v Martine mi povedal, že najskôr tak za 6-9 mesiacov.

gwenni
16. jan 2011

@sisamato
máš pravdu je to velikánske šťastie

sisamato
17. jan 2011

@gwenni to je mi luto, citim s tebou...drzim palce aby sa ten zazrak stal coskoro. oosbne so sekciou skusenost nemam.

gwenni
17. jan 2011

@sisamato ďakujem, tak veľmi túžim znovu otehotnieť aby som aspoň z časti bola tak šťastná ako počas tehotenstva s Maxíkom...aj keď takéto už nikdy nebude

kaktusik007
18. jan 2011

@gwenni
ja som po sekcii.. a druhe bude na svete este pred O. 1. narodeninkami - to uz budem doma z porodnice 😉
k tym lekarom - tvoje telo vie najlepsie, kedy je pripravene na dalsie tehu... akurat rataj s tym, ze ak otehotnies do roka od sekcie, bude to dalsi cisarsky - rodit prirodzene je riziko, takze ako mne povedal vcera na poradni, na druhy den ako skoncom 38tt ideme na to 😉

alic
18. jan 2011

Možné je všetko a dojčenie nie je antikoncepcia vôbec sa na to nespoliehajte. Treba si dať pozor alebo manžel prezervatív . 🙂 . držím päste

martinka1981
18. jan 2011

My sme si s drahym davali vždy pozor a nič sa nestalo ale po prvom tehu sa na to nespoliehajte lebo nam sa takto podarila Vikuška 😀 . Volame ju zazrak 😀 a ona aj naozaj je. je to zlate a dobručke dieťatko 😵

sisamato
18. jan 2011

@martinka1981 presne tak ako pises, dva roky sme zili s manzelom a spoliehali sme sa len an plodne a neplodne dni a vzdy to yvslo...potom prisla moja tuzba ze by to uz mohlo byt a aj som otehotnela no a druhe bol presne ako zazrak....do roka a do dna sa nam narodi nas druhy poklad...strasne sa na neho tesime a vzdy mi prit tom tecu slzy od dojatia... 😉

martinka1981
18. jan 2011

@sisamato ja som si ani neratala plodne alebo neplodne dni len sme davali pozor. takto sme fungovali 4 roky. Potom sme si naplanovali Mišku a Viky prišla k nam sama 😵 . ja som otehotnela po 9 mesiacoch. Poviem ti že to bol pre mna obrovsky šok a tak velmi som nechcela byť tehotna že som s dvomi // na teste tvrdila mužovi že je to negativne 😀 😀 😀 . Až ked to zobral do ruk on a pozera a študuje navod mi hovori že ved je to pozitivne 😀 . Teraz sa na tom smejem že dve // a ja že negat.
Niekedy som si počas tehu hovorila že to babo nechcem 😔 hlavne ked mala Miška svoje dni a ja som už nevladala . Ale teraz ma to aj mrzi pretože Vikuška je nadherne a dobručke babenko a nedala by som ju zanič. Len ked si na to spomeniem tak mi je to luto 😔....

gwenni
19. jan 2011

@kaktusik007 ahoj ďakujem ti za odpoveď, veľmi si ma potešila...
a ako zvládaš toto druhé tehotenstvo? Maternica a aj jazva po sekcii sú v poriadku ??

kaktusik007
19. jan 2011

@gwenni co ja viem ci som v poriadku... pri malom nestiham sa sledovat.... potrebujem viac oddychovat... ale inak je to pohoda... len... sa nam to uz krati.... 🙂

sisamato
19. jan 2011

@martinka1981 presne, no pre mma o to vacsi sok ze som otehotnela hned, teda po 2 mesiacoch od porodu...tak si tiez vies predstavit...a teraz tiez lutujem ze som tak lutovala ze tak skoro, aj si za to nadavam...druhe by co za to dali...dufam tiez ze bdue taky dobry ako Simonka 😉

martinka1981
19. jan 2011

@sisamato to ste boli tiež velmi šikovní 😵
my sme sa s mužom akurat v tom obdobi rozhodovali a diskutovali či druhe dieťa ano alebo nie a kedy a tak. No a ešte sme to ani nedoriešili a stal sa zazrak 😀. Moj drahy sa tešil a ja som bola nešťastna 😔. Ale ako hovoriš,čo by ine za to dali. Mam kamošku ktorej sa nedari a ked som jej povedala že čakame druhe vraj si doma aj poplakala že niekto aj dve a oni ani jedno ☹. takže možme byť šťastne že sa nam podarilo 😉.
No ale my sa teraz bojime aj sexovať aby to nedopadlo zas podobne 😀,dalšie dieťa už naozaj nie a potrat by som velmi nerada riešila 😒. mam doma už aj HAK ale jaksik sa k nej neviem dotlačiť 😖...

kaktusik007
19. jan 2011

@martinka1981 tak to sa dotlac 😉 pekne krasne.... ja som mojmu mangelovi povedala na rovinu - po sestonedeli idem na kontrolu, dam si predpisat tabletky, a dovtedy proste eee, ani keby si ma ako chcel ukecavat 😀 😀 😀 😀 😝
proste tretie chceme, to ano, ale - medzi druhym a tretim chcem aspon dva roky!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 😅 😅 😅 😝

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre